تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 72736
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۹۷ - ۰۶:۱۱

نورمحمدی گفت : در اجرای طرح ساختار نوین ارائه خدمات کارکنان شعب را مرتبا در 3 بخش نامنویسی ،  مستمری ها و امور فنی بیمه شدگان جابجا می کنیم تا هرکدام از کارکنان با وظایف واحدهای دیگر آشنا شوند و این امکان بوجود بیاید که همه خدمات بیمه ای از ابتدا تا انتها توسط هر یک از همکاران قابل ارجاع باشد.

ابتکار جالب سازمان تامین اجتماعی استان در خدمت رسانی بهتر به بیمه شدگان – جابجایی کارکنان بخش های مختلف

فصلی نو ، مدیرکل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد از انجام تمامی مراحل درمان بیمه شدگان تامین اجتماعی  در مراکز ملکی این سازمان بدون نیاز به دفترچه و پرداخت پول خبر داد .

به گزارش فصلی نو ، عباس نورمحمدی با حضور در غرفه فصلی نو  در نمایشگاههای دستاوردهای انقلاب با بیان این مطلب بیان کرد : بیمه شدگان تامین اجتماعی  با ارائه کد ملی یا شماره بیمه نامه خود بدون نیاز به دفترچه و پرداخت هزینه همه نوع خدمات درمانی حتی عمل های جراحی را دریافت کنند .

نورمحمدی در ادامه عنوان کرد : در حال حاضر عمل تعویض مفصل زانو در استان کهگیلویه و بویراحمد تنها در بیمارستان شهدای گمنان انجام می گیرد که این عمل در بیمارستان های دولتی دیگر استان ها 25 میلیون تومان برای بیمار هزینه در بر دارد اما در بیمارستان شهدای گمنام یاسوج برای بیمه شدگان تامین اجتماعی  رایگان است .

وی در ادامه به  مقایسه تامین اجتماعی در قبل و بعد از انقلاب اشاره کرد و گفت : قبل از انقلاب ما تنها در شهرهای یاسوج  و گچساران شعب تامین اجتماعی داشتیم که تا سال 1368 زیر نظر استان خوزستان اداره می شد .

مدیرکل تامین اجتماعی استان در ادامه گفت : شعبه شهرستان کهگیلویه در سال 69 در شهر دهدشت افتتاح شد که شعب باشت و سی سخت در سال 82 و پاتاوه و لیکک در سال 93 به تعداد شعب تامین اجتماعی اضافه شدند .

عباس نورمحمدی ادامه داد : در حال حاضر 7 شعبه رسمی سازمان 3 شعبه کارگزاری رسمی در شهرهای یاسوج، گچساران و دهدشت و 7 شعبه اقماری در استان مشغول فعالیت هستند .

نورمحمدی در ادامه به مقایسه فعالیت سازمان تحت نظر خویش در زمان های قبل و بعد از انقلاب اشاره کرد و افزود: تعداد بیمه شدگان اصلی قبل از انقلاب 8 هزار و 710 نفر  و 220 نفر مستمری بگیر بوده اند که هم اکنون 99 هزار و 841 نفر بیمه شده اصلی و 12 هزار 652 نفر مستمری بگیر از خدمات سازمان تامین اجتماعی بهره می برند .

وی در ادامه افزود: از سال 69 بیمه بیکاری که در هیچ کشوری مرسوم نیست توسط سازمان تامین اجتماعی پرداخت می شود .

مدیرکل تامین اجتماعی استان در ادامه با اعلام اینکه با تمامی مراکز درمانی استان طرف قرارداد هستند عنوان کرد: با بیش از 300 مرکز قرارداد داریم که بیمه شدگان با مراجعه به این مراکز خدمات دریافت می کنند .

عباس نورمحمدی مبلغ مطالبات سازمان تامین اجتماعی را در استان 145 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این مطالبات در بخش های خصوصی و دولتی است که سهم عمده آن به بخش دولتی تعلق دارد .

وی گفت : ماهیانه حدود 33 میلیارد تومان در بخش درمان در راستای تعهدات کوتاه مدت و بلند مدت توسط سازمان تامین اجتماعی پرداخت می شود که از آنجایی که از دولت بودجه ای دریافت نمی کنیم ، برای انجام تعهدات  مجبور به دریافت تمامی مطالبات خود هستیم .

نورمحمدی گفت : در حوزه مسکن و شهرسازی مطالبات ما به سال 68 برمی گردد که همه شکل تعامل داشته ایم و در همین راستا 3 سال پیاپی جریمه و دیرکرد حق بیمه را تخفیف داده ایم .

مدیرکل تامین اجتماعی اضافه کرد: ضمن بخشش مطالبات نیروهای خود را بسیج کردیم تا به همه کارگاهها و مراکز خصوصی و دولتی اعلام کنند که در همین زمینه شهرداری دهدشت از بدهی 3 میلیارد و 800 میلیونی خود مبلغ 1 میلیارد و 400 میلیون تومان تخفیف گرفت .

نورمحمدی با اعلام اینکه کسانی که قادر به پرداخت یکجا نیستند نیز می توانند بصورت قسطی سالیانه  پرداخت کنند ، گفت : همین 1 میلیارد و 400 میلیون تومان تخفیف تعلق گرفته به شهرداری دهدشت می تواند گره گشای بسیاری از کارها در این دستگاه شود .

وی گفت : سازمان تامین اجتماعی بیش از 53 درصد جمعیت کشور را در بخش های درمانی و بیمه ای تحت پوشش دارد که می طلبد این سازمان منابع کافی داشته باشد تا بتواند از ارائه خدمات به این اقشار درآید .

عباس نورمحمدی گفت : سعی کردیم همه ابلاغ کارفرمایان را بصورت الکترونیکی انجام دهیم تا کارفرمایان مشکل ابلاغ نداشته باشند و همچنین از طریق بهره گیری از ظرفیت اینترنت ارسال لیست های بیمه را راحت تر و بازرسی ها را الکترونیکی کرده ایم .

نورمحمدی گفت : در اجرای طرح ساختار نوین ارائه خدمات کارکنان شعب را مرتبا در 3 بخش نامنویسی ،  مستمری ها و امور فنی بیمه شدگان جابجا می کنیم تا هرکدام از کارکنان با وظایف واحدهای دیگر آشنا شوند و این امکان بوجود بیاید که همه خدمات بیمه ای از ابتدا تا انتها توسط هر یک از همکاران قابل ارجاع باشد.

 

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

پربازدید ها
عکس