حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

دوشنبه, ۵ اسفند , ۱۳۹۸ 1 رجب 1441 Monday, 24 February , 2020 ساعت تعداد کل نوشته ها : 10628 تعداد نوشته های امروز : 9 تعداد اعضا : 10 تعداد دیدگاهها : 30986×

اجرای سند تحول بنیادین مطالبه مستمر رهبری است

شناسه : 83485 31 تیر 1398 - 1:40

سند تحول بنیادین نقشه راه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای هدایت هر چه بهتر آموزش و پرورش است.

اجرای سند تحول بنیادین مطالبه مستمر رهبری است
پ
پ

یاسوج- فصلی نو – مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: اجرای دقیق و کامل سند تحول بنیادین مطالبه مستمر رهبر معظم انقلاب و مبنای عمل در این نهاد فرهنگی است.

به گزارش فصلی نو، رضا مددی روز یکشنبه در نشست شورای راهبردی اجرای سند تحول بنیادین کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: معظم له در تمامی دیدارهای خود با مسئولان وزارت آموزش و پرورش بر این موضوع مهم تأکید دارند.

وی افزود: سند تحول بنیادین نقشه راه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای هدایت هر چه بهتر آموزش و پرورش است.

رئیس ستاد هماهنگی سند تحول بنیادین بیان کرد: این سند بر مبنای تربیت اسلامی و سیاست های حاکم بر برنامه ششم توسعه کشور تنظیم شده است.

مددی عنوان کرد: سند تحول بنیادین دارای ۶ زیرنظام است و هرگونه تغییر و دگرگونی در آموزش و پرورش در بخش های راهبردی و مدیریت، برنامه درسی، مالی، آموزشی، فضا، تجهیزات و پژوهش از بستر این ۶ زیرنظام می گذرد.

وی ابراز داشت: ۱۳۱ راهکار اجرایی در این سند تبیین شده که بر اساس ۶ زیرنظام و از سال تحصیلی ۱۳۹۹ – ۱۳۹۸ در کشور اجرا خواهند شد.

مددی گفت: ۷۲ برنامه اولویت دار آموزش و پرورش از جمله طرح رتبه بندی معلمان نیز در سند تحول بنیادین وجود دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: برش استانی سند تحول بنیادین در قالب ۲۲۲ برنامه و ۴۷۴ صفحه تهیه، تدوین و به اداره های آموزش و پرورش ۱۳ شهرستان و منطقه آموزشی این استان ابلاغ شده است.

هادی زارع پور اظهار داشت: انتظارات از مدارس شهرستان ها و مناطق آموزشی ۱۳ گانه کهگیلویه و بویراحمد از سال تحصیلی ۱۳۹۹ – ۱۳۹۸ بر اساس سند تحول بنیادین است.

وی افزود: جزئیات سند تحول بنیادین شامل ۶ زیرنظام و رسالت های مدرسه، معلم، دانش آموز و خانواده در این سند برای رؤسای آموزش و پرورش ۱۳ شهرستان و منطقه آموزشی استان تشریح شده است.

زارع پور بیان کرد: برنامه سالانه اداره های آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق آموزشی ۱۳ گانه کهگیلویه و بویراحمد با محوریت نیازهای مدارس و شرایط هر شهرستان و منطقه تا ۱۵ مردادماه ۱۳۹۸ تهیه و تدوین می شود.

سال تحصیلی ۱۳۹۸ – ۱۳۹۷ افزون بر ۱۵۳ هزار دانش آموز پسر و دختر مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم در کهگیلویه و بویراحمد مشغول به تحصیل بودند.

ثبت دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

      رفتن به نوار ابزار