کد خبر: 87121 |
تاریخ انتشار : 23 سپتامبر 19 - 10:33 | ارسال توسط : faslino_sadegh
پ

فصلی نو ، وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به اجرای برنامه های توسعه ای مختلف در ایمیدرو نظیر اکتشاف جدید، جذب منابع مالی با روش های نوین، نوسازی و تجهیز معادن و احیای معادن کوچک، انقلاب معدنی در این سازمان محسوس است. به گزارش فصلی نو به نقل از روابط عمومی سازمان […]

فصلی نو ، وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به اجرای برنامه های توسعه ای مختلف در ایمیدرو نظیر اکتشاف جدید، جذب منابع مالی با روش های نوین، نوسازی و تجهیز معادن و احیای معادن کوچک، انقلاب معدنی در این سازمان محسوس است.
به گزارش فصلی نو به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، رضا رحمانی امروز در مجمع عمومی عادی سالانه ایمیدرو ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: امسال ۷ محور برای سال رونق تولید در وزارتخانه در نظر گرفته شده و در آن ۳۴ برنامه عملیاتی شده است.

وی افزود: یکی از محورها، توسعه معادن و صنایع معدنی است که در آن، موضوعاتی همچون اکتشاف، تکمیل زنجیره فلزات اساسی، توسعه معادن کوچک و غیره مطرح است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به آغاز نهضت ساخت داخل در کشور، گفت: این روند، اقدام بزرگی است که می تواد صنعت را بالیده و فعال کند و اشتغال را تحت تاثیر محسوسی قرار دهد.

خوشبختانه در این میان، شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها وارد شده اند.وی افزود: قرار است تا سال ۱۴۰۰ به میزان ۱۰ میلیارد دلار از بخش واردات به حوزه ساخت داخل اختصاص یابد.

در این راستا، پیشنهاد کرده ایم در هر نمایشگاهی، پیوست ساخت داخل و بستر حضور شرکت های دانش بنیان فراهم شود.
رحمانی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه حفظ تولید، کار جهادی است، اظهار داشت: در وزارت صنعت، معدن و تجارت بر این موضوع تاکید کرده ایم و در همه روزهای هفته حتی تعطیلات، کار را ارجح دانسته ایم.
وی ادامه داد: از نظر ما، سلامت کاری مهم است چرا که کار مقدس است. بنابراین مدیران اجازه ندهند کار آلوده شود.
ایمیدرو و جایگزینی بخش معدن با نفت
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه رهنمود مقام معظم رهبری مبنی بر قابلیت جایگزینی بخش معدن با نفت را جدی گرفته ایم، گفت: ایمیدرو به عنوان یکی از جلوه های این موضوع، قرار گرفته و علاوه بر آن، در بخش خصوصی نیز بر آن تاکید داریم.

.وی ادامه داد: با توجه به اینکه اغلب معادن در مناطق محروم است، سیاستی ابلاغ کرده ایم تا استخدام نیروها از بومیان منطقه باشد مگر اینکه نیاز به نیروی تخصصی باشد.

رحمانی گفت: گردش های مالی واحدهای تولیدی باید در استان ها باشد. همچنین تامین تدارکات واحدهای تولیدی تا حد ممکن از همان مناطق انجام شود.
چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد خبر را به شماره 09800000000  پیامک بفرمایید.
لینک کوتاه خبر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
اجتماعی
اخبار استان
اخبار ایران و جهان
اسلایدر صفحه اصلی سایت
اقتصادی
باقلوا
بین الملل
تبلیغاتa
حوادث
خانه
دسته بندی نشده
روزنامه
سلامت
سلامت و بهداشت
سیاسی
صوت
عکس
علم و فناوری
فرهنگی
گرافیک
گزارش
گزارش تصویری
مطالب ویژه
مهمترین عناوین
هنر
ورزشی
ویدئو
ویژه شهرداری یاسوج
یادداشت ها

یادداشت ها