Take a fresh look at your lifestyle.

بشکند قلمی که در دفاع از مظلوم ننویسد

18 0

فصلی نو – مسعود بویراحمدی

این روزها هر کانال و گروهی، فضای مجازی و حقیقی شهر یاسوج را نگاه می کنیم موضوع اخراج نیروهای شرکتی بیمارستان شهید جلیل نقل محافل آنها می باشد.
از جوانان بیکار شده ای که غم و اندوه خانواده آنها را فراگرفته و خواب شب را از آنها ربوده تا متاهلانی که امید خانواده هاشان بودند و کاخ آرزوهاشان را در استخدام این بیمارستان می دیدند و این روزها شرمنده زن و بچه هایشان شده اند. روزها و شب هایی که جز گریه پدران و مادران برای فرزندان و گریه فرزندان و همسران برای پدران و همسران اخراج شده خود به گوش نمی رسد.
روزهای سخت، تاریک و وحشتناک برای اخراج شدگان و جولانگاه انتقام جناح های سیاسی.

جوانانی که یک سالی و اندی را با ترس و لرز، با استرس و آشوب و هیچ گونه حقوق و درآمدی شب را به صبح و صبح را به شب و سال ۹۷ را با مشقت های اقتصادی و شرمندگی در قبال خانواده به ۹۸ رساندند. شب ها و روزهای سختی که در این شرایط اقتصادی آنها گذراندن تا امید خانواده هایشان باشند اما این روزها شرمنده در مقابل خانواده خود هستند.
اما مسئولین محترم فارغ از اینکه آنها قانونی آمده اند یا غیرقانونی؟! به جای اینکه مسئولین سابق را محکوم و خود را تبرئه کنید! چنانکه آنها آمدند و رفتند شماها هم خواهید رفت. آیا طی این مدت قانون تغییر کرده بود که پیگیر این موضوع نشدید؟
مسئولین محترم زمانی که شماها سرماه حقوق های آنچنانی، اضافه کاری های آنچنانی دریافت می کردید، آیا زحمت این نیروهای بی پناه که تا نیمه های شب مشغول کار در این بیمارستان بودند و شب ها را صبح می کردند تا این بیمارستان راه اندازی شود و شما با افتخار در کنار مسئولین کشوری آن را افتتاح کنید و دچار شور و شعف شوید؛ آیا زحمت این نیروهای شریف که بدون هیچ گونه حقوق و درآمدی شب ها را به صبح و صبح ها را به شب رسانده اند و شرمندگی در مقابل خانواده را به جان خریدند، را دیدید؟
مسئولین محترم قانونی یا غیرقانونی بودن این نیروها به کنار (چرا که این نوع استخدام ها در تمام نهادها و شهرها وجود دارد و خود مطلب جداگانه ای می طلبد). اگر دغدغه فرزندان شما داشتن گوشی های روز دنیاست، اگر دغدغه فرزندان شما داشتن جدیدترین مدل کیف و کفش مدرسه است، اگر دغدغه فرزندان شما داشتن بهترین مشاوران برای کنکور و آینده فرزندانتان می باشد و دیگر دغدغه ها، آیا در گوشه و کنار خود نیروهای زحمت کشی که روزها و شب هایشان را با جیب خالی گذشته، را دیدید؟
آیا در این گوشه و کنار نیروهای زحمت کشی که دوتا از فرزندانشان نوبتی با یک کفش به مدرسه می روند، را دیدید؟
آیا در این گوشه و کنار خانواده هایی که از اشتغال فرزندانشان آرزوی دیدن دامادی یا عروس شدن فرزندان شان را داشتند، رو دیدید؟
آیا در این گوشه عده ای که اشتغال در این بیمارستان تنها امید زندگی تازه شروع کرده خود بودند و حالا خیلی زود به جدایی منجر شده، رو دیدید؟
آیا در این گوشه و کنار خانمی که کیلومترها را صبح ها و ظهرها پیاده طی می کرد تا به سرکار در این بیمارستان بیاید و شرمنده جیب خالی خود باشد، را دیدید؟
آیا آن روزی که انگشت پای این نیروهای زحمت کش قطع شد یا خانمی که در آسانسور دچار حادثه شد و دیگر اتفافات رخ داده شده، چرا به سراغ این نیروها نرفتید؟
مسئولین محترمی که در صحبت هایتان از امام و رهبری حرف می زنید، آیا امام نگفته مستضعفان، محرومان و مظلومان نورچشمان ما و واولیای نعم هستند، کجای تصمیم اخراج این مستضعفان و مظلومان با گفتار امام همخوانی دارند و اوضاع و احوال این مظلومان درنظر گرفته شده است؟
کدام یک از شما مسئولان یکسال و اندی که گذشت گفتید که این نیروها خرج و مخارج زندگیشان را از کجا می آورند؟
کدام یک از شما مسئولین به این فکر کردید که شب های عید این نیروها چگونه گذشته است؟
گویا جمله شکم سیر خبر از شکم خالی ندارد صدق کلام می کند.

در پایان شواهد و قراین نشان از این دارد اخراج این نیروها در دام بازی های سیاسی و رقابت های انتخاباتی افتاده است، چرا که اگر بنابر اخراج این نیروها بود، چرا در نزدیکی انتخابات انجام می شود؟
گویا اخراج این نیروهای زحمت کش که این روزها خواب و خوراک را از خانواده هایشان گرفته نتیجه انتقام سیاسی و بازی های سیاسی می باشد چونکه جنبه های سیاسی آن بسیار پررنگ می باشد.
اما نکته پایانی برای مسئولین محترم اگر دغدغه خدمت دارید بدانید اخراج این نیروها بزرگ ترین اشتباه ممکن بود. دنیای خود را برای بازی های سیاسی خراب نکنید.

18 نظرات
 1. یاسوج می گوید

  جمع کنید شما چرا دفاع از بی قانونی می کنید بهترین کار ممکن انجام شده دستشون درد نکنه شما قانون گذاشتی زیرپا داری دفاع می کنی اینا چ حقی داشتند که بشون ندادند کار غیر قانونی حق نداره

 2. محمد می گوید

  ام

 3. ناشناس می گوید

  اینا مظلومند؟؟؟؟؟؟؟ اینا افرادی هستند که با قدرت و پارتی استخدام شدند و حق بقیه را خوردند

 4. علی می گوید

  اون موقع که شماها حق دیگران رو خوردید و با پارتی رفتید سرکار و خیلیا با نمره بالا مایوس شدند هم یادتون بیاد خوبه…

 5. پارسا می گوید

  اگر اینطوریه باید همه کسایی که بدون آزمون اومدن سرکار رو اخراج کنن، که اکثر استان ما اینجوری هستن

 6. زنده باد اص می گوید

  درود بر شرف نویسنده.پزشکی که در ماه ۳۰۰ الی ۴۰۰ ملیون درآمد داره  دردها و آلام و گرفتاربهای جامعه و مردم براش مهم نیست و با جان مردم تجارت میکنه و فقط پول درمیاره

 7. زنده باد اصلاحات می گوید

  درود بر شرف نویسنده.پزشکی که در ماه ۳۰۰ الی ۴۰۰ ملیون درآمد داره  دردها و آلام و گرفتاربهای جامعه و مردم براش مهم نیست و با جان مردم تجارت میکنه و فقط پول درمیاره

 8. حرمت قلم می گوید

  بشکند آن قلمی که از بی عدالتی بنویسد و دهانی که بی موقع باز شود  آقای مسعود  اولا کاملا معلومه که خودت هم کاملا سیاسی عمل میکنی چون تو دو سال گذشته هیچ گاه از حق و عدالت و قانون حمایت نکردی زمانی که ایلامی برای تاجگردون و زارعی این نیرو ها را از شهرستان نور آباد آورد و به ریش بقیه متقاضیان بی پارتی میخندیدند چرا سکوت کردید دوما نیرو هایی که بدون گزینش آمده باشن در کار درمان اخلال میکنند همانطور که در بقیه بیمارستان ها هم پرستاران و کادری هستند که احساس مسولیت نمیکنند و باعث نارضایتی بیماران و خانواده هاشون شده اند  در ضمن گناه آنها هم به گردن ایلامی و مدیران پارتی بازش و تاجگردون و زارعی هست همه هم میدانند اون موقع مدیران الان کجا بودند  انصاف هم خوب چیزی است چرا به  مدیران قبلی و نمایندگان یک کلام نگفتی چرا با عدالت و آزمون و منصفانه این همه نیرو نگرفتید  و علنا برای رای این حجم بی قانونی کردید و ایلامی هم برای خرابی دانشگاه پس خودت از همه بی عدالت تر و سیاسی کارتر هستی از مفاهیم استفاده نادرست نکن  

 9. ولایت مدار می گوید

  ی…… از روز اول متهم به قوم و خویش بازی و عدم تامل با مجموعه بوده و به جز پرکردن جیب خودش به هیچی فکر نمیکنه.
  ی…… و پسرخاله اش دانشگاه را دارن به نابودی میکشونن.

 10. ناشناس می گوید

  جالب وعجب این است که این افراد خودشان هم می دانندکارشان حق کشی وغیر قانونی  بودهاما آسمان را به ریسمان می بافند
  مظلوم نمایی می کننددلیل های بی ربط می آورندفرافکنی می کنندوکار غیر قانونی خود را به سیاست گره می زنند

 11. ناشناس می گوید

  شهرداری یاسوج و سیمان مارگون اگه بررسی بشه خوبه استخدام فله ای که فقط در دانشگاه نبوده مدیر فصل نو حتما بررسی کن 

 12. ناشناس می گوید

  آقای الهیبشکند قلمی که باج می گیرد و از ناحق می نویسد.
  ننگ بر قلمی که خود حق را ضایع کرده است.
  چرا اونوقت که این افراد با پارتی و حق کشی و ایل و طایفه گرایی مشغول بکار می شدن این قلم از حق ننوشت؟

 13. سید می گوید

  بشکند دستی ک با قلمش امثال اینهارو اورد سرکار 

 14. Seyed می گوید

  بشکند دستی ک با قلمش امثال اینهارو اورد سرکار 

 15. saeid می گوید

  سلام
  دستشون درد نکنه باید یجاهایی اینجور بشه تا برای بقیه درس عبرتی بشه.. واقعا کار بجا و بموقع انجام دادن..

 16. ناشناس می گوید

  دست سازمان بازرسی و رئیس محترم و عدالتمند دادگستری را می بوسیم که دارن عدالت را رعایت میکنند. اداره دولتی مربوط به همه ملت است نه یک طایفه و خانواده خاص. ادارات دولتی باید شایسته ترین افراد بکار گرفته شوند که امورات بچرخه؛ که ازمون برگزار بشه

 17. ناشناس می گوید

  دست آقای … را می بوسم که عدالت را برقرار کرد.

 18. ناشناس می گوید

  نه اینکه اوردن این افراد برای انتخابات نبود؟ بی شرمانه است که اینطور وقیحانه یک دستگاه دولتای قربانی قدرت طلبی یک فرد خاص بشه و اینطور با توهین به ملت و مردم افراد با پارتی استخدام بشن که چندتا رای جمع بشه.چه سیاسی چه غیر سیاسی رعایت عدالت ارزشمند است. احسنت بر سازمان بازرسی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.