حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

چهارشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۸ 25 جماد ثاني 1441 Wednesday, 19 February , 2020 ساعت تعداد کل نوشته ها : 10597 تعداد نوشته های امروز : 5 تعداد اعضا : 10 تعداد دیدگاهها : 30845×

بیش از ۲۵ هزار تن ذرت دانه ای در کهگیلویه و بویراحمد برداشت شد

شناسه : 93004 15 دی 1398 - 14:22

راستین نسب با اشاره به نیاز کشور به ذرت برای تأمین خوراک دام و طیور ابراز داشت: قرار دادن زیر پوشش بیمه محصولات کشاورزی، خرید تضمینی، توزیع بذر و کود از حمایت‌های جهاد کشاورزی از ذرت کاران در استان است.

بیش از ۲۵ هزار تن ذرت دانه ای در کهگیلویه و بویراحمد برداشت شد
پ
پ

فصلی نو- مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت:پاییز امسال ۲۵ هزار و ۶۰۰ تن ذرت دانه ای در مزارع مناطق گرمسیری این استان برداشت شده است.

به گزارش فصلی نو- عیسی راستین نسب با اشاره به این که برداشت محصول ذرت در کهگیلویه و بویراحمد پایان یافته اظهار داشت: این میزان محصول در سه هزار و ۲۰۰ هکتار از مزارع شهرستان‌های گچساران، باشت، بهمئی، چرام و کهگیلویه برداشت شده است.

وی میزان برداشت ذرت دانه ای در هر هکتار از مزارع استان را هشت تن برآورد کرد.

راستین نسب بیان کرد: بیشترین میزان برداشت محصول ذرت کهگیلویه و بویراحمد در شهرستان‌های گچساران و باشت صورت گرفته است.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد همچنین از برداشت محصول ذرت علوفه ای در ۶۰۰ هکتار از مزارع استان خبر داد و افزود: در هر هکتار مزرعه ۶۰ تا ۱۰۰ تن ذرت علوفه ای برداشت شده است.

وی عنوان کرد: پارسال سه هزار هکتار از مزارع استان زیر کشت ذرت رفته بود اما امسال کشت ذرت دانه ای و علوفه ای در سه هزار و ۸۰۰ هکتار از مزارع کهگیلویه و بویراحمد انجام شد.

راستین نسب با اشاره به نیاز کشور به ذرت برای تأمین خوراک دام و طیور  ابراز داشت: قرار دادن زیر پوشش بیمه محصولات کشاورزی، خرید تضمینی، توزیع بذر و کود از حمایت‌های جهاد کشاورزی از ذرت کاران در استان است.

وی ابراز داشت:طرح خرید تضمینی محصول ذرت دانه ای اوایل آبان امسال در کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد اما به دلیل بالاتر تر بودن نرخ خرید محصول در بازار آزاد تا بهای قیمت تضمینی بهره برداران از آن استقبال نکردند.

سالانه ۹۱۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی در استان ۷۲۰ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد تولید می‌شود.

این استان ۲۷۰ هزار هکتار زمین کشاورزی دارد که ۱۶۰ هزار هکتار آن زراعی است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

      رفتن به نوار ابزار