کد خبر: 68617 |
تاریخ انتشار : 22 دسامبر 18 - 21:01 | ارسال توسط : faslino_sadegh
پ

امید که بهسازی و نوسازی ها، کاشت گل و گیاهان، شهر آرایی بیرجند طوری باشد که به واسطه زحمتی که طراحان، مهندسان، مجریان و… متحمل می شوند از این شهر در نوروز98 در بین مسافران نورزی به نیکی یاد شود.

فصلی نو ، مهدی کاظمی فرد در سرمقاله روزنامه زعفران  استان خراسان در ارتباط با محمدعلی جاوید شهردار اسبق یاسوج  که هم اکنون  شهردار شهر بیرجند از توابع استان خراسان جنوبی است در صفحه بادداشت این روزنامه نوشت؛

‍ انگار شهر زیبا تر می شود

شکر خدا که هر چه طلب کردم از خدا،
بر منتهای همت خود کامران شدم .

یک سال پیش مردی از دیار لرستان و دلیران دامنه زاگرس پا به استان خراسان و جنوبی و شهر بیرجند گذاشت و همه مبهوت این انتخاب شورای اسلامی شهر بیرجند بودند، هر کسی و هر گروهی برای خود پیش قضاوتی داشتند.

او آمد و کارش راشروع کرد،حوزه عمرانی و خدماتی شهر را هدف گرفت،از مسائل نیروی انسانی،اقتصادی،فرهنگی شهر هم غافل نشدو امروز هر گوشه ای از شهر از شمال گرفته تا جنوب از شرق گرفته تا غرب به کارگاهی از سازندگی تبدیل شده است طوری که می توان از لیدر آن به عنوان سردار سازندگی مرکز خراسان جنوبی یاد کرد.

این روزها چشم ها همه به این لیدر سازندگی شهر بیرجند دوخته شده است تا از بیرجند شهری در خور نام آن بسازد. هرچند فرزند این خطه از سرزمین نیست اما چون عرق وطن دارد برایش فرقی نمی کند که در جبهه غرب و در شهر خود به سازندگی مشغول باشد و یا در جبهه شرق و شهری دانش پرور و نخبه پرو چون بیرجند.

برخی ها نامشان برای همیشه بر تارک آن اداره، سازمان، نهاد یا دستگاه اجرایی به واسطه خدمات و اقدامات درخوری که انجام داده اند می درخشد از جمله شهرداران که در بیرجند به نیکی از او همیشه یاد می شود.

مهندس«همایون نخعی نژاد » است که همیشه انتظار از اعضای شورای اسلامی شهر بیرجند به عنوان نمایندگان منتخب مردم در این نهاد این است که شهر را به دست افرادی متعهد، مسئول، دلسوز و… همانند «نخعی نژاد» بسپارند.

اما شهردار فعلی بیرجند نیز با این که بومی استان و منطقه نیست اما قوی و با پشتکار به میدان سازندگی شهر بیرجند آمده و تا آن جا که توان دارد همت را بر بهسازی، نوسازی مبلمان و… این شهر گذاشته و تا حدودی اغلب شهروندان را امیدوار به فعالیت هایش کرده است.

مهندس جاوید شهردار مرکز استان !

روزی را به یاد آوردم که با وجود چند میلیارد بدهی مسند پردردسر و خطیر شهرداری را پذیرفتید و گام در راه خدمت گذاشتید ، متن یادداشت آن روزم را بیرجند خوب در حافظه سپرده که گفتم کجای شهر بایستم و تمام شدن ها ببینم؛ متنی که در آن برایت دعا کردم از خداوند معجزه خواستم زیرا خوب می دانستم موفقیت در این راه همت شبانه روزی ات را می طلبد و یاری معجزه وار احد دادار هستی بخش را .

اما چند روز پیش در حاشیه نشست خبری ازت درباره یک سمت جدید پرسیدم که گفتی سمت های خیلی بالاتر به من پیشنهاد شده اما من آمده در بیرجند و برای مردم نجیب و شریف این شهر کار کنم و بخاطر این مردم می مانم و بکارم ادامه می دهم.

باز هم از خداوند تقدیرها برایت موفقیت روز افزون را امیدوارم نه بخاطر اینکه جاوید هستی نه، بخاطر مردم نجیب بیرجند.

و باز هم امید که برای عید 98 شاهد ورودی هایی در خور شهری باشیم که دهان به دهان آوازه آن بچرخد و از فعالیت ها درخور که شهرداری انجام داده است در هر کوی و برزن و هر فردی که به بیرجند پا گذارد بشنویم.

امید که بهسازی و نوسازی ها، کاشت گل و گیاهان، شهر آرایی بیرجند طوری باشد که به واسطه زحمتی که طراحان، مهندسان، مجریان و… متحمل می شوند از این شهر در نوروز98 در بین مسافران نورزی به نیکی یاد شود.

امید که نخعی ها و جاویدها همچنان لیدری شهری پرآوازه و نخبه پرور را عهده دار باشند و شاهد شهر آرایی بیرجند در خور نام آوران آن چون گنجی ها، شکوهی ها و… باشیم .

امید که شمال شهر بیرجند به توسعه ای دست یابد در خور شمال شهرهای دیگر و یا هم سطح جنوب شهر بیرجند.

امید که آن طور،تن پوش خیابان ها یک دست وصله و پینه شود که دیگر شاهد پیراهن چهل تکیه بر تن خیابان نباشیم.

امید که بوستان ها آن قدر به گل و سبزه آراسته و امکانات و زیرساخت ها در آن فراهم شود که فرقی بین بوستان های جنوب و شمال شهر نباشد.

امید که این شهر همیشه سبز و کاج ها همیشه نام آن سبز باشد و بر تدارک ایران اسلامی به سبزی بدرخشد.

امید که ….

چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد خبر را به شماره 09800000000  پیامک بفرمایید.
لینک کوتاه خبر:

69 پاسخ به “تعریف بی سابقه روزنامه استان خراسان از محمدعلی جاوید – شهردار اسبق یاسوج در بیرجند لقب سردار سازندگی گرفت”

 1. داریوش گفت:

  قدر زر زرگر بداند قدر گوهر گوهری

 2. لر گفت:

  جاوید دست از این تبلیغاتش بر نداشته هنوز

 3. نگین گفت:

  درود بر مرد همیشه جاوید!

 4. محمدجهانبازیان گفت:

  فکرنکنم نیازبه تبلیغات باشه،من به شخصه ۱۴ سال هست ساکن بیرجندم،دراین یک سال شهر متحول شده،گره های ترافیکی حل شده،فضای سبز وبلوارکشی واسفالت تمام خیابان های اصلی انجام شده،اسفالت خیابان های حاشیه شهر وفاضلاب کشی وتکمیل پارکها اروانجام دادن وشب وروزنمیشناسن،پروژه پارک ۴۰ هکتاری وکمربندسبزشهرروشروع کردن،سیستم ابیاری فضای سبزروقطره ای کردند،واقعا مردم شهر قبولس دارند،متاسفانه ماقدر داشته های خودمون رونمیدونیم،شورای شهریاسوج شده طایفه ای،یه گروه تیرتاجی هرچندخودمم تیرتاجی ام،یه گروه تامرادی،فقط فکرمنافع خودشون هستن،براشون شهرمهم نیست،شهردارجدید هم که ماشااله بیخیال،سالی یک ماه که میام اونجا افسرده ام.قومیت گرایی روکناربزاریم درست میشه استان

 5. امین گفت:

  خدا بگم اعضای حال چیکارشون کنه ، با انتخاب جدیدشون

 6. ناشناس گفت:

  سردار دزدی ورشوه ومعامله گری به غیره این دروغه

 7. دکتر گفت:

  ای جونم سی شهردار سازندگی یاسوج ک شهردار سی معاون فنی اش خوبه معاون فنی سی شهردار……فوق دیپلم …بسازین یاسوج رو خسته نشین ی وقت

 8. گودرزی گفت:

  شهرداری یاسوج هم خوب جدول اشتباه و غیره فنی میسازه.خسته نباشی معاون فنی. این هم شد سردار سازندگی های ما

 9. کارگر فضای سبز گفت:

  جاوید خدا پشت پناهت

 10. ایل اقا.تیر تاج.تامرادی گفت:

  جاوید تو را ب قران قسمت میدهیم هر چه زودتر برگرد ک ما نیروهای شهرداری تا سال دیگه از بین میریم از گرسنگی.شهر پیش کش

 11. فردا گفت:

  خداوکیل اگه ی وقت دکتر جاوید بر گرده ی عده ای از معاونین وقت و کارمنداش از ترس اومدنش از درب پشت میرن برا عراق

 12. سامان گفت:

  جاوید بچه ها شورا خودشون میدونن اشتباه کردن.لج نکن برگرد

 13. مهندیسن یاسوج گفت:

  اینجا عملکرد شهرداری در سال ۹۷ برگزاری جام پاک بوده.ب این میگن سازندگی….جاوید ی تیم از بیرجند تشکیل بده بیا اینجا

 14. شرکتی گفت:

  خدا وکیل نیروی شرکتی ک الان ۳ماه حقوق نگرفته شهردارش میتونه سردار سازندگی بشه با معاونینش.تا الان اگه چیزی دادن از صدقه سری مالی اقای عبدی زاده بوده ….

 15. شهروند گفت:

  جاوید جاوید است و جاودان خواهد بود
  محمد علی حاوید تنها شهردار نمونه استان بود که طی این سالها اقدامات ایشان همانند یک گوهر گرانبها در یاسوج میدرخشد و کسی که این زحمات را نادیده بگیرد و با عناوین مختلف بخواهد این اسطوره لر زبان را تخریب کند انسان نیست شهردار یاسوج بنیانگذار علم و فناوری بوده و خواهد بود عملکرد ایشان در تمامی حوزه ها زبانزد خاص و عام شده است جاوید جاوید است و خواهد بود تحول عظیم جاوید در تمامی حوزه ها برای مخالفین ایشان نیز ستودنی است به گونه ای که خود اقرار به عملکرد مثبت دکتر جاوید می کنند امیدوارم جاوید برای همیشه خوش بدرخشد انشالله

 16. شهرداری گفت:

  شهردار یاسوج بخواد موفق بشه باید از مدیران جاوید استفاده کنه

 17. نصیر گفت:

  چیری که عیان است چه حاجت به بیان است
  دشمنان جاوید و ضعیفان شهرداری اگه چشم دیدن عملکرد جاوید را ندارند و اونو دروغ میپندارند بروند و شهر بیرجند را تماشا کنند

 18. علی گفت:

  خاک بر سر شورای شهر با انتخاب …..

 19. کارمند شهرداری گفت:

  دکتر جاوید جون عزیزترین کست برگرد به خدا شهرت به فنا رفت خدایی برگرد تا ……..

 20. فردوسی محمدطاهر گفت:

  جاوید از دوستی .ا…..و ا……ازپشت خنجر خورد

 21. ناشناس گفت:

  شورای شهر یاسوج باید برن و جاوید رو بیارن تا شهرداری و شهر یاسوج رو بسازه

 22. تیمور گفت:

  شهردار یاسوج در انتخاب مدیران خودش بزرگترین ضربه را خورد و با انتخاب بدترین و بی سوادترین افراد شهرداری یاسوج رو به آتش کشید

 23. کارمند شهرداری گفت:

  نامت تا ابد بر سر در شهرداری یاسوج ماندگار و پابرجاست.مرد روزهای سخت.مرد با شهامت و با صلابت.یادت بخیر

 24. شهروند گفت:

  اسم جاوید هم زیباست تا چه برسه به عملکردش خدایی بعد جاوید شهرداری ول شد رفت

 25. ناشناس گفت:

  مرد دلیر و پاکدست برگرد تا شهرت نابود نشده برگرد که دل خیلیا برات تنگ شده است

 26. جعفر گفت:

  جاوید شهردار خوب و کار کنی بود ولی عیبی که داشت با نیرو خوب نبود

 27. علی گفت:

  شورای شهر یاسوج باید از بالا تا پایین مدیران شهرداری یاسوج رو بفرسته بیرجند کارآموزی تا این طور شهرداری و شهر نابود نشه برید لکه گیری خابونا و جدول گذاریها و ….. ببینید جز ابروریزی هیچ کاری نمیکنن

 28. شورای شهر گفت:

  دکتر جاوید خدایی ما رو نداریم بیاییم دنبالت بیا و برگرد قول میدیم که دیگه اشتباه نکنیم بابا برگرد تورو به خدا برگرد تو رو به امام رضا برگرد که مردم آبرومونو بردن

 29. ناشناس گفت:

  کامنتها اکثرا مال یک نفره به ساعتها توجه کنید.جاوید شهر رو به لجن کشید با پیمانهای پارتی بازیش و نیرو اضافی تزریق کردن به شهرداری

  • Korlor گفت:

   جاوید شهرو به لجن کشید یاشماهای لجن که به فکر طایفه بازی هستیدبااین کاراتون این شهر هیچ پیشرفتی نداره ، ومی دونم این کار ها فقط برا منافع خودتونه.

 30. میلاد گفت:

  رفتن های کلید خورده حس خوبی به آدم نمی دهد.اینکه بعد از آن روزهای سخت شهر یاسوج که بعد از ۴ سال تازه شهر رنگ بوی تازه ای گرفته بود و قرار بود روزهای خوبتر هم برسند آدم روزهای سخت برود نیشگونت میگیرد.هی به خودت میگویی لابد مصلحت بود و هی به مصلحت بد و بیراه میگویی. کاش همچین استعدادی به مردم شهر خود خدمت میکرد ولی به قول معروف همه جای ایران سرای من است.
  جاوید جاودان خواهد ماند.

 31. ناشناس گفت:

  چرا تو شهر خودش سردار نبود؟ ما که تا حالا شهردار به درد بخور تو این شهر ندیدیم چه رسه به سردار سازندگی بودن

 32. خط ۱۱ گفت:

  تو یاسوج که کاری نتونست بکنه اونجا اگه موفقه خدا پشت وپناهش باشه

 33. شهروند گفت:

  شهرداز یاسوج بسیار ضعیفه باید برش دارن

 34. جانم فدای رهبر گفت:

  سلام
  باید به اطلاع برسانم که کلیه متن های بالا متعلق به دو نفر می باشند با مشخصات مختلف. اینها همان کسانی هستند تحت عنوان چماقداران مجازی جاوید که وقتی در یاسوج هم شهردار بود و کسی متنی علیه جاوید می نوشت اینها شروع به تهدید و … می کردن و وقتی از مهندس جاوید متنی نوشته می شد اینها به به م چه چه می کردند.
  جناب مهندس جاوید خواشمندیم همانجا بمان و بزار یاسوج نفس بکشد، بزار نظام مهندسی کار قانونی خودش را انجام دهد،
  شما حتی نتوانستید یک متر از ۴۵ متری جنوبی شهر را عملیاتی کنید و لیدر ۴۵ متری خود به نام ف پ هم فقط مانور می داد و شهرداری را به گند کشاند.
  حال ما در شهرداری خوب است بسیار خوب تر از زمان شما پس بمان و بیرجند را بساز ارزانی خودتان

 35. شهروند گفت:

  انشالله عملکرد جاوید خیلیا رو دق مرگ خواهد کرد به کوری چشم دشمنانت و ضعیف ترین های شهرداری یاسوج بدرخش عین ماه تابان نور و مثل خورشید گرمی بده

 36. شهر سازی گفت:

  اقایی ک بقول خودت جانم فدای رهبر هستی .لطفا اسم رهبر رو نیار برا سواستفاده کردن کارای خرابت .اگه راست میگی میخای جانت را فدای رهبر بکنی نرو در ۴۵ متری از بعضیا زمین تجاری هدیه نگیر و مسیر ۴۵ متری رو هر جور ک بهت میرسن افراد پیش میبری.انشا الله ک ب زودی در دادگاه و مراجع قانونی جواب پس میدی..دکتر

 37. بازرس گفت:

  تنها کار غیر قانونی اقای جاوید استفاده فردی با مدرک فوق دیپلم و بی سواد در مقطعی در معاونت فنی خود بود .ک بازرسی گیر داد سریع هم زد ب چاک بنده خدا

 38. فصلی نو گفت:

  کامنت ها مال یک نفر نیست تاریخ قید شده تاریخ انتشار از طرف مدیر سایت است که پشت سر هم می باشد

 39. هدایت گفت:

  الگوی همه ما در مدیریت داری تو بودی و بس.جاوید با نامت تا ابد

 40. ابدارچی گفت:

  من ب نمایندگی نیرو های شرکتی و حجمی شهرداری یاسوج از شورای شهر بیرجند عاجزانه تقاضامندم و ب امام رضا قسمتون میدم بزارین دکتر جاوید بیاد برا یک ماه ک شده حقوق ۳ماه عقب افتاده شهرداری یاسوج رو ب نیرو های شرکتی بده و بره….بابا ما هم بچه داریم بخدا

 41. ککام گفت:

  سردار سازندگی
  مقدمه.نوروزی . نوروزی. مقدم
  ای جان بسازین بسازین

 42. شاهرخ گفت:

  حسادت خوب نیست عملکرد جاوید ستودنی است لطفا بر اساس قومی و قبیله ای نظر ندهید و بر اساس کارایی حرف بزنید و دفاع کنید

 43. همشهری گفت:

  نیازی به آمدن جاوید نیست همان بیرجند بماند وسردار باشد.این هیاهو وتبلیغات بیهوده ره به جایی نمی برد…دکتر مقدم را اگر شورا وشهرداری یاری کند موفق است…

 44. شهروند گفت:

  زنده باد دکتر جاوید خداوند پشت و پناهت باشه

 45. در جواب جانم فدای رهبر گفت:

  عند اله دو ساله از شهرداری مقدم می گذره چکار کرده برا این شهر.دلش خوش ب دوتا مسابقه فوتسال ک ی معلم ورزش هم میتونه انجامش بده

 46. حسین گفت:

  این شهردار رو بردارید تا بیشتر از این شهر اسیب ندیده است

 47. گودرزی گفت:

  جاوید باد محمدعلی

 48. ناشناس گفت:

  فقط دارن تبلیغات میکنند
  خدا میدونه باید به حال همه شهرها گریست هیچ کس هیچ کاری نمی کنه چند سال شهردار همین یاسوج بود خدایش کجاش ریخت شهری داره؟تهرانش هم همینطوره چه برسه به بیرجند ویاسوج
  بررسی کنید ببینید شهرهای حوزه خلیج فارس از کجا به کجا رسیدند ما هنوز اندر خم شهرداران تبلیغاتی وجناحی هستیم

 49. شهاب گفت:

  توجانت را نمیتونی فدای خودت بکنی چه برسه بخواهی فدای رهبر.

 50. شهرداریج گفت:

  جانم فدای محمدعلی و زنده و جاوید باد جاوید
  انسان کاربلد . از اینکه شهر یاسوج رو شهر کردی سپاسگزاریم سردار سازندگی ولی حیف شد که رفتی و مقدم زد نابودش کرد

 51. ناشناس گفت:

  خدا میداند سردار سازندگی برآزنده جاوید است و کسانی که ایشان را بخواهند تخریب کنند در پیشگاه خداوند منان باید پاسخگو باشند سپاس از این نام نیکی که در یاسوج و بیرجند به جا گذاشته اید و تاسف به خاطر انتخاب ضعیفترین ها در شهرداری یاسوج

 52. ناشناس گفت:

  ج….. معامله گر هستش هر جا که بدونه طرف یا گروهی یا روزنامه ای میتواند تخریبش کنه یا تمجید خیلی زود با پول شهرداری دهانش را میبست با چندین ملیون حتی ملیارد مثل زمین خیابان فردوسی که 4 ساله قسطی به یکی از فامیل شوراها دادش به خاطر حق سکوتش

 53. کرمی گفت:

  خیلی هم آدم خوبیه خدای بایت تا کارشه کنه

 54. حمید گفت:

  البته این دو نفری که فرمایش کردی درست گفتی برای خودشان برو برو داشتند با چوب وچماق هر کی مخالف خاوید بود سراغش میرفتند وبدش جاوید هم در همه کارها قدرت بهشون داده بود از اضافه کاری رشوه از ماموریت وهزاران چیز دیگه ولا در دوران سیاهش نزدیگ 70 نفره از سه ماه تا 18 ماه اخراج کرد وحق وحقوقشون خودش وپیمانکارش بالا کشیدن بدش به غیره تبلیغ چه هنری داشت اگه قدت دکتر مقدم داشتن چه سر شهرداری می اوردن دو تا چیتابی دوسال از این شهردار میگدره کدوم تامرادی صاحب صاحب به شهرداری کرد خودتان ووجدانتان یا به کدوم گروه مخالف بی احترامی یا چیز دیگری.که در دوران اون خودتان میدیدید بیشتر.قوم وطایفه ها ی یاسوج قدرت نمایی میکردند وظلم

 55. شهرداری گفت:

  مقدم شهرداری رو به فلاکت کشوند شما از چیه مقدم حرف میزنید عمو بس کنید

 56. عدالت گفت:

  برادران عزیز مقدم ادم محترمی هست ولی توانایش بالاتر از این نیست نباید زور گفت وگرنه کوتاهی نمیکنه.یعنی بنده خدا این کاره نیست و نمیشه با جاوید ک در سیستم شهرداری بوده مقایسش کرد.ولی این شورا هست متهم هست ب خیانت و انتخاب بد.بخدا مقدم اگه بخاطر ابروش نبود استعفا داده بود اصلا نمیدونست شهرداری اون هم سیستمش در یاسوج چ جوره

 57. بویراحمد گفت:

  کاری به کارکرد ندارم، این نوته دروغه، اون نوشته راسته، جاوید واقعا خوب بود برا یاسوج، الان این مدت شهردار جدید چیکار کرده برا یاسوج، جاوید کهگیلویه و بویراحمدیه، چطور نوشته لرستان

 58. ایزدپناه.نقاره خانه گفت:

  جاوید از لحاظ عملکرد یک چهره ملی است.

 59. شهروند گفت:

  جاوید انسان شایسته و کار بلدی بود و متاسفانه شورای شهر قدرش رو ندونست و با از دست دادن جاوید بزرگترین خیانت رو به شهر و شهرداری کردند ……شهرداری رو به فلاکت می کشاند و تا دیر نشده باید استیضاحش کنند

 60. حسین گفت:

  هنر ….. بکار گیری مدیران ول معطله مثل خودش

 61. پرسنل شهرداری گفت:

  نود و هشت درصد پرسنل شهرداری از …..ناراضی هستند ایشان یکی از ضعیف ترین و ناکارآمد ترین شهردار از زمان تاسیس شهرداری یاسوج بوده است و کارهایی که طی این دو سال در شهر انجام شده است از طریق اوراق مشارکت و چکهایی است که بابت عوارض جاوید به یادگار گذاشته است و سایر پروژه ها از قبیل رنگ آمیزی خیابانها و جدول گذاری و کارهایی که در شهر انجام میدهند از طریق سازمان مدیریت بودجه اون به شهرداری اختصاص داده شده است و اگر این شورا اقدامی در خصوص آوردن شهرداری مقتدر انجام ندهد برای همیشه از صحنه سیاست محو خواهند شد

 62. بهادر گفت:

  شورای فعلی با آوردن ….. بزرگترین خیانت رو به این شهر کرد ننگ بر معامله گران و فرصت طلبان

 63. ول معطل گفت:

  شهردار و شورای شهر ول معطلن

 64. علی باز گفت:

  درود بر جاوید مرد سازندگی

 65. شهرداری یاسوج گفت:

  درود بر جاوید مرد بزرگ و سردار سازندگی و خاک برسر بعضی که حتی نمیتونن حرف بزنن و جلوی دوربین به من من کردن و دست تکون دادن میفتن

 66. شهروند گفت:

  زنده باد سردار سازندگی مدیر و شهردار دلیر و نترس بیرجند و مایه افتخار این شهر

  • محمد گفت:

   خنده داره رییس شورای یاسوج از مردم عذرخواهی میکند بابت انتخاب جاوید و ما بیرجندیهای غریب پرست چه مبالغه کاریها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
اجتماعی
اخبار استان
اخبار ایران و جهان
اسلایدر صفحه اصلی سایت
اقتصادی
باقلوا
بین الملل
تبلیغاتa
حوادث
خانه
دسته بندی نشده
روزنامه
سلامت
سلامت و بهداشت
سیاسی
صوت
عکس
علم و فناوری
فرهنگی
گرافیک
گزارش
گزارش تصویری
مطالب ویژه
مهمترین عناوین
هنر
ورزشی
ویدئو
ویژه شهرداری یاسوج
یادداشت ها

یادداشت ها