کد خبر: 80451 |
تاریخ انتشار : 14 ژوئن 19 - 15:54 | ارسال توسط : faslino_sadegh
پ

حسینی افزود: بیان اینکه الکل در شیرینی‌های الف وجود داشت، اجحاف بزرگی بود در حق این مجموعه غذایی که بنده هم سعی کردم که این را به رسانه‌ها گوشزد کنم، اما آنقدر فراگیر شد که دیگر کاری از دست ما هم بر نمی‌آمد.

فصلی نو ، اواخر هفته جاری در حالیکه اخبار رسانه های استان حول محور معرفی استاندار جدید ،عزل و نصب ها در دانشگاه علوم پزشکی ،آب و فاضلاب ،و مدیرکل هم استانی پست استان می چرخید، انتشار یک خبر در رسانه های استان مردم را بهت زده کرد .

به گزارش فصلی نو ، خبر پلمب شیرینی الف که توسط برخی از رسانه ها با محتوای استفاده این شیرینی فروشی از الکل صنعتی ، شیرینی تاریخ مصرف گذشته ، شربت معده منتشر شد ، دست به دست چرخید تا واکنش های متفاوتی را در پی داشته باشد .

هر چند که در همین روز پلمب یک رستوران ، یک کارگاه تولیدی آب میوه ،کارگاه تولیدی ظروف یک بار مصرف برای رسانه ها ارسال شده بود ولی اول با توجه به حساس بودن شیرینی و نقش آن در سلامت و در درجه دوم دست های پشت پرده برای ایجاد حساسیت نسبت به این واحد تولیدی باعث شد تنها خبر این مجموعه در سطح وسیع انجام شود .

در خصوص اعلام نام شیر ینی فروشی و انتشار آن قبل از محکومیت قطعی، درسطح وسیع طبق قانون حیثیت و آبروی افراد ولو آنکه مجرم باشند مورد توجه و حمایت قانونگذار قرار گرفته است، لذا قضات و مجریان نظارتی در هر مواردی امکان فاش نمودن احکام و یا نام و عکس مجرمان را نخواهند داشت و فقط در مواد قانونی احصا شده مجاز به انجام این کار خواهند بود در صورتیکه هنوز دادگاهی در این خصوص تشکیل نشده است .

سال گذشته نیز تعدادی از شیرینی فروشی های سطح شهر یاسوج پلمب شدند و حتی یک شیرینی فروشی معروف دیگر علاوه بر پلمب پارچه بر سر در آن فروشگاه نصب شده بود اما یک درصد هم به آن پرداخته نشد تا پیچیدگی این اتفاق بیشتر شود ، هر چند که اعتقاد داریم اگر یکی از موارد اعلام شده درست باشد می بایست با قاطعیت برخورد کرد چرا که مهم ترین اصل برای عامه مردم سلامت شهروندان است ..

برای اینکه یک طرفه به قضاوت نرفته باشیم تمامی اخبار حول محور این اتفاق را برای مخاطبین محترم و توضیحات کارشناس مرکز بهداشت و مدیر مجموعه شیرینی الف در کشور در زیر بصورت کامل جهت قضاوت مخاطبین منتشر می شود .

رسانه‌ها صحبت‌های حسینی کارشناس مرکز بهداشت شهید دامیده شهرستان بویراحمد که در پلمپ این شیرینی‌فروشی نقش داشت، اینگونه منتشر می‌کنند که ««مجموعه الف» از الکل و شربت «آلومینیوم ام جی» برای شفاف کردن روغن‌های چند بار استفاده شده تیره و تهیه شیرینی‌های خود استفاده می‌کرد.
حسینی افزود: استفاده از شیرینی‌های فاسد و تاریخ گذشته به عنوان پودر برای تزیین کیک‌های تولد، استفاده از روغن فاسد، آشپزخانه غیر بهداشتی، نگهداری مواد اولیه فاسد در یخچال و سردخانه و استفاده از الکل و دارو در آماده کردن شیرینی‌ها تنها بخشی از تخلفات این واحد صنفی است.»


در همین حال میثم حسینی کارشناس مرکز بهداشت شهید دامیده بویراحمد امروز در مصاحبه با خبرنگاران وجود الکل را در شیرینی‌های الف را تکذیب کرد و گفت: امکان ندارد که الکل صنعتی را در شیرینی‌ها استفاده کرد، چرا که آن الکل موجود در آشپزخانه شیرینی الف، الکل 70 درصد بود. و صرفاً برای نوشتن جملاتی مانند «تولدت مبارک» استفاده می‌شد که البته این کار هم مورد تأیید ما نیست.

حسینی افزود: بیان اینکه الکل در شیرینی‌های الف وجود داشت، اجحاف بزرگی بود در حق این مجموعه غذایی که بنده هم سعی کردم که این را به رسانه‌ها گوشزد کنم، اما آنقدر فراگیر شد که دیگر کاری از دست ما هم بر نمی‌آمد.
وی گفت: به طور کلی نباید در هنگام انتشار خبر نام «شیرینی الف» برده می‌شود.

حسینی در پاسخ به این سئوال که شما چند عدد شربت آلومینیوم ام جی» در آشپزخانه این مجموعه پیدا کردید؟، اظهار کرد: یک عدد.

کارشناس بهداشت مرکز شهید دامیده بویراحمد در پاسخ به این سئوال که طبق گفته مسئولان شیرینی الف، این شربت مربوط به یکی از کارکنان «مجموعه غذایی الف» بود، چون که ایشان معده درد داشت و اگر تعداد زیادی از این شربت‌ها پیدا می‌شد، می‌توان گفت از آن‌ها در شیرینی‌ها یا روغن‌ها استفاده می‌کردند؟، اظهار داشت: ما یک عدد شربت «آلومینیوم ام جی» پیدا کردیم و معمولاً از این شربت برای شفاف سازی روغن استفاده می‌شد و روغنی که هم آنجا ما دیدم، ضایعات زلبیا بامیه در آن مشاهده می‌شد که از این روغن برای شفاف سازی آن روغن که مربوط به ماه مبارک رمضان بود، استفاده می‌کردند. و لازم هم نبود که تعداد زیادی از این شربت‌ها موجود باشد با یک قاشق از این شربت روغن شفاف سازی می‌شود.
وی اضافه کرد: اگر نمی‌خواستند از آن شربت برای شفاف سازی آن روغن استفاده کنند چرا روغن را دور نریختند.
حسینی کارشناس مرکز بهداشت شهید دامیده بویراحمد در پاسخ به این سئوال که آیا شما از محصولات شیرینی الف آزمایش گرفتید که اعلام کردید از شیرینی تاریخ مصرف گذشته و یا فاسد و یا روغن فاسد استفاده می‌کردند؟ که گفت: نه ما آزمایش نگرفیتم، اما وجود شیرینی‌های تاریخ مصرف گذشته و پودر کردن آنها برای همین منظور بود که در شیرینی‌ها و کیک‌ها استفاده کنند.
حسینی گفت: این مجموعه تخلفات زیادی داشت و ما هم قبلاً به دست اندرکاران مجموعه الف گفته بودیم که شیرینی‌های تاریخ مصرف را بیرون بیندازید و آنها را از آشپزخانه و یا شیرینی فروشی خارج کنید که مسئولان الف گفته بودند که می‌خواهیم آن را به گاوداری‌ها بفروشیم و بنده هم سئوال کردم که اگر می‌خواهید آنها را به گاوداری‌ها برای مصرف گاوها بفروشید، پس چرا آنها را پودر می‌کنید، آیا گاوها با آن معده نمی‌توانند شیرینی‌ها را هضم کنند که شما آنها را پودر می‌کنید؟ بالاخره وجود شیرینی‌های تاریخ مصرف گذشته تخلف محسوب می‌شد و وجود آنها در آشپزخانه قطعاً برای استفاده مجدد بود. ما شیرینی داشتیم که تاریخ آن مربوط به شهریورماه سال 97 بود.

گودرزی مدیر مجموعه شیرینی الف ایران نیز به این خبر واکنش نشان داد و گفت : شیرینی الف در اکثر استان های کشور شعبه دارد و تنها ما در یاسوج با این گونه حاشیه ها مواجه می شویم و مرتب می بایست پاسخگوی دستگاهها باشیم .

وی گفت : حتی به وجود ماشین شارژی جایزه ای که جلوی شیرینی الف در یاسوج به نمایش گذاشته شده بود هم خرده گرفتند که این ماشین سنخیتی با فروشگاه شما ندارد و این در حالی است که ما همین کار پرا در تمامی شعبات دیگر خودمان و استان های مختلف انجام می دهیم لودن اینکه به مشکلی برخورد کنیم.

‘گودرزی اضافه کرد: از همان روز اول که به یاسوج آمدیم، عده‌ای با غرض ورزی و تنگ‌نظری جلوی پای ما سنگ می‌اندختند، اما با این وجود ما به کارمان ادامه دادیم و علاوه بر عرضه محصولات با کیفیت در مناسبت‌های اجتماعی و فرهنگی و مذهبی کنار مردم بودیم.

مدیر شیرینی الف افزود: اول که با توجه به تصویر و فیلم منتشر شده متوجه گاف بزرگ آنها می شویم که اعلام کردند ا لکل صنعتی در صورتی که در تصویر شیشه الکل مشخص است که الکل طبی هست نه صنعتی ودارای سیب سلامت هست.چرا که این الکل هر انسان سالمی را از پا در می‌آورد. ما از این الکل برای تمیز کردن و استرلیزه کردن بعضی وسایل «استیل» استفاده می‌کردیم و بیان این حرف‌ها جزء غرض ورزی هیچ چیزی نیست.
گودرزی تاکید کرد: با هیچ منطقی و حرف حسابی پذیرفته نمی‌شود که در شیرینی از الکل صنعتی استفاده شود.
گودرزی با بیان اینکه با این شرایطی که متأسفانه برخی با نفوذ ایجاد کرده‌اند، هیچ برندی حاضر نمی‌شود در این استان فعالیت کند، گفت: مردم استان کهگیلویه و بویراحمد مردمی مهمان نواز و با فرهنگی هستند، اما متأسفانه برخی از همان روز اول شروع به کار ما، با حسادت، تنگ نظری و نفوذهایی که داشتند، مانع کار ما در این استان شدند. و این در حالی است که ما بیش از 10 نفر از بچه‌های یاسوج را در این شیرینی مشغول به کار کردیم.
وی گفت: بعضی‌ها با زور و قلدری نیروهای درجه یک ما را از شهر فراری دادند و فرستادن نیروهای نفوذ در آشپزخانه ما خرابکاری در آوردند که مسئولان مربوطه را هم در جریان گذاشتیم.

وی ادامه داد : روغنی که جذب شیرینی می شود دیگه امکان برگشت ندارد این عزیزان با کدام ادله اعلام کردند از روغن سوخته استفاده شده است مگر پیتزا فروشی است که بشود دوباره استفاده کرد .
گودرزی توضیح داد مگر شربت آلومینیوم ام جی در داروخانه‌ها به فروش نمی‌رسد و یک مسئولان کاملاً بهداشتی و خوراکی هست، آیا وجود همچنین شربتی در یک آشپزخانه دال بر غیربهداشتی آن آشپزخانه هست.
وی افزود: شب قبل از پلمپ شیرینی الف در یاسوج، شیرینی الف یک سفارش سنگین گرفته بود که شبانه کار آن را تا صبح انجام دادیم و قرار شد که ساعت 12 به بعد همان روز کار نظافت انجام بگیرد که مأموران بازدید کردند و شیرینی الف را پلمپ کردند.
این مسئول در شیرینی الف تاکید کرد: در چندین نوبت در ایام نوروز، اسفند ماه 97 و زمان‌های دیگر شیرینی الف مورد بازدید قرار گرفت و هیچ مشکلی هم به وجود نیامد. و هیچ تخلفی مشاهده نشد.
او در ادامه با بیان اینکه گر پرده ز روی کارها بردارند / معلوم شود که در چه کاریم همه، گفت: محصولات شیرینی الف را برای آزمایش ببرند و اگر مشکل داشتند و یا الکل صنعتی در آن بکار رفته، ما را اعدام کنند. خدا لعنت کند کسانی را که برای بالا بردن خودشان رقیبانشان را با هر حربه ناجوانمردانه‌ای به زیر می‌کشند. این شیرینی سرا در تمامی مراکز استانها شعبه دارد و تعدادی از جوانان منطقه را مشغول به کار نموده است و از روز اول احداث تا الان ده ها بار برایش سنگ اندازی کردند و الان به این نتیجه رسیدم که در تنها استانی که نمی‌شود کار کرد این استان هست. هر چند مردم با فرهنگ و شریف و شهید پرور کهگیلویه و بویراحمد شایسته بهترین خدمات هستند. آقایان کل روغن‌های ما را ببرند، آزمایش کنند که اگر مشکلی داشت کل شعبه‌های ما را تعطیل کنند.
بنا بر این گزارش، بالاخره در هر واحد صنفی و تولیدی شاید خطا و اشتباهی وجود داشته باشد که باید با تذکر جدی و قانونی در راستای رفع آنها گام برداریم نه اینکه آن واحد تولیدی را از فعالیت در سالی که به نام سال «رونق تولید» نامگذاری شده است، با رفتارهای غرض ورزانه و سختگیرانه چرخ آن را از کار بیندازیم و 10 جوان شاغل در آن را از از کار بیکار کنیم.

وی گفت : از تمامی کسانی که با عنوان و انتشار این خبر سعی در تخریب شیرینی الف داشتند شکایت خواهیم کرد .

چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد خبر را به شماره 09800000000  پیامک بفرمایید.
لینک کوتاه خبر:

2 پاسخ به “تمام اتفاقات شیرینی الف در یاسوج/مدیرالف: اگر اثبات کردند ازالکل استفاده کردیم مرا در میدان یاسوج دار بزنند”

  1. تحلیل گفت:

    قضیه مشکوک به نظر میرسد چون اگر واقعا این همه مشکل بهداشتی وجود داشته چرا طی دو سال گذشته بر رسی و پلمپ و در رسانه های ا منتشر نشد حد اقل بدون ذکر نام‌اما به یکباره ا ذکر نام‌و در این سطح در اخبار استان و شبکه خبر و سایت های استان منتشر میشود 

  2. ناشناس گفت:

    شهری که درآن خران مکتب بزنن شاید که شودروغنوالکل بزنن اماازدردعمیق این ملت اخبار حرفی نزنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
اجتماعی
اخبار استان
اخبار ایران و جهان
اسلایدر صفحه اصلی سایت
اقتصادی
باقلوا
بین الملل
تبلیغاتa
حوادث
خانه
دسته بندی نشده
روزنامه
سلامت
سلامت و بهداشت
سیاسی
صوت
عکس
علم و فناوری
فرهنگی
گرافیک
گزارش
گزارش تصویری
مطالب ویژه
مهمترین عناوین
هنر
ورزشی
ویدئو
ویژه شهرداری یاسوج
یادداشت ها

یادداشت ها