حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

پنج شنبه, ۱ اسفند , ۱۳۹۸ 26 جماد ثاني 1441 Thursday, 20 February , 2020 ساعت تعداد کل نوشته ها : 10603 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 10 تعداد دیدگاهها : 30873×

تناقض گویی به سبک حمیده هدایت خواه

شناسه : 84692 27 مرداد 1398 - 21:56

حمیده هدایت خواه به خوبی اگاه است که این جریان چه برنامه و روشی را دنبال میکنند و در پی چه چیزی هستند و دکتر روشنفکر به همین دلایل از حضور در این جلسات سرباز میزند.

تناقض گویی به سبک حمیده هدایت خواه
پ
پ

فصلی نو – محمد رستمی

حمیده هدایت خواه که چندی پیش یادداشت تندی در انتقاد از جریان انحصارگرا به رشته تحریر درآورده بود و این جریان را محصول تمامیت خواهی و سهم خواهی حلقه تشکیل دهنده آن خوانده بود و به نوعی حق را به دکتر روشنفکر داده بود این بار با چرخشی آشکار از مواضع قبلی خود دکتر روشنفکر را فردی انحصارگر قلمداد کرده که این تناقض گویی نشانه ی بارزی از سردرگمی فکری و یا شاید فشار از ناحیه جریان انحصارگرایی باشد که پدرش در راس آن قرار دارد.
حمیده هدایت خواه باید بپذیرید اگر به انحصارگرایی این جریان اعتقاد راسخ دارد حضور دکتر روشنفکر در جلسات این جریان مخالف با مصالح عمومی مردم و برخلاف عقل و منطق است چرا که روشنفکر به خرد جمعی که منافع و مصالح کلی مردم را در نظر بگیرد معتقد است نه جریانی که تنها به منافع و مصالح فردی خود می اندیشند و سعی دارند از این رهگذر خواسته های خود را به کرسی بنشانند.
حمیده هدایت خواه خوب میداند اگر قرار باشد فردی با جلب اعتماد عمومی مردم راهی خانه ملت شود باید بر اساس شایستگی ها و اصلح گزینی به انتخاب مدیران توجه نماید نه براساس خواسته ی حلقه ی محدود و انحصارگرا و از همین روی هست که دکتر روشنفکر حضور در جلسات چنین جریانی را برخلاف منافع و مصالح عمومی می پندارد.
حمیده هدایت خواه به خوبی اگاه است که این جریان چه برنامه و روشی را دنبال میکنند و در پی چه چیزی هستند و دکتر روشنفکر به همین دلایل از حضور در این جلسات سرباز میزند.
دکتر روشنفکر به خرد جمعی در سایه توجه به مصالح عمومی می اندیشد نه تفکر بسته و محدود چند شخص منفعت طلب که تنها خود و منافع فردی و شخصی خود را می بینند.
مطالبات به حق و عمومی از رهگذر خرد جمعی می گذرد و جناب روشنفکر به چنین رویه ای اعتقاد راسخ دارد اما هرگز تن به زیاده خواهی کسانی که تنها خود و منافع خود را می بینند نخواهد داد.
آقای روشنفکر برای اصلاح رویه ی مطرود و منفور انحصارگرایی پا به عرصه رقابت گذاشته نه برای تبعیت بی چون و چرا از چند فرد محدود و مشخص با افکار کهنه و پوسیده.
آقای روشنفکر برای تغییر پا به عرصه رقابت گذاشته نه برای عقبگرد و بله قربان گوی عده ای محدود.
روشنفکر برای اصلاح امور ناشایست گذشته و جریان انحصارگرایی که تنها خود را قیم و همه کاره مردم می پندارند به میدان آمده و دنبال حاکم کردن عقلانیت و خرد جمعی بر امورات مردم است و در این مسیر تمامی سختیها و مشکلات را به جان خریده.
آقای روشنفکر مردم را همه کاره جریانات سیاسی و ولی نعمتان این انقلاب و نظام میداند نه عده ای محدود را که امتحان خود را به بدترین شکل ممکن در گذشته پس داده و مقبولیتی نزد عامه مردم ندارند.
به هر روی روشنفکر آمده تا اعلام کند این مردم هستند که صاحب جریانات و انقلاب و نظام هستند و تصمیمات و نظرات آنها تعیین کننده راه و خط مشی آینده خواهد بود.

ثبت دیدگاه

13 دیدگاه

  • دوست عزیز که این را نوشتی آقای روشنفکر از حامیان زارعی بوده اونجا بفکر حمایت و نان باشه.
   • دوست عزیز سلام،اولا انتخاب در گذشته ارتباطی به اکنون ندارد ثانیا اگر اکنون زارعی در مجلس است بواسطه حضور مهدی روشنفکر بوده ثالثا دو دوره پیش که زارعی به مجلس رفت بداسطه حمایت دکتر روشنکفدگکر از زارعی وعیار سنگین ایشان  حداقل شش هزار رای به سبد زارع ریخته شدنتیجه اینکه اگر زارع قدر زحمتهای دکتر روشنفکر را بداند ونمک شناس یگباشد بایوگد این دوره به سود دکتر روشنفکر کناره گیری بکند،شما چرا وارونه نتیجه حمایت را بیان میکنید
  • انصافا نمی دانم چطور خانم هدایت خواه خجالت نمی کشد که ثبات فکری وسیاسی ندارد. و مثل پدرش حرفهایی می زند که باعث نفاق انشقاق در میان اصولگرایان می شود.وبه راحتی منکر حرفهای خود می شود و این منکر بودن  وتناقض گویی  باعث می شود که اگر یک بار هم راست بگویند مردم دیگر باور نمی کنند
  • یعنی هر که رای به زارع داده یا بنا به ضرورت زارع رو حمایت کرده دیگر در میداناصولگرا یی نیستبه والا قسم خطر زارع از هدایت خواه برای نظام کمتر است.از کجا معلوم که زارع از هدایت خواه اصولگرا تر نباشد.آخر هم اینکه مگر جریان اصولگرایی ارث و میراث جد اندر جد هدایت خواه میباشداصلا هدایت سهمی در جریان اصولگرایی ندارد ، ایشان بنا بر اقتضا دو دور نماینده بودنداگر قرار بر این چیزا باشه هیچ کسی بیشتر از آقای حاج دهراب پور سابقه اصولگرایی در سطح استان و ملی را ندارد و هیچ کس از هم بیشتر از خودش هزینه نداده.حال که آقایون همه را به آرشیو بردن حد اقل بگذارید این فرصت خوب از دست نرود و با حمایت از روشنفکر بویراحمد را از این تاریکی و فلاکت نجات دهیم
  • خانم دکتر هدایتخواه واقعیات رو بیان کردن و بقیه که میان متن بر علیه مطالب ایشون میزنن هیچ کدوم از سر منطق نیست چون هر کی به فکر منافع خودش و حزبشه
  • سلام اتفاقا کسی که به دردمجلس می خوردهدایت خواه هست نه روشنفکروزارع که به فکرمنافع خودشان هستن
  • ولا مانمیدونیم جناب هدایت خواه ودخترشون کجایه انقلاب وجنگ بجز سفره رنگین انقلاب سهیمند که اینهمه ادعایه انقلابیگری میکنند وخودشونو ولی نعمت مردم میدانند ایناثابت کردند که حزب باد تشریف دارند وتاحالا دستاوردشان فقط برانگیختن تنفر ونفرت بوده دروجود مردم ان شاءالله شرشان به خودشان برگرده 
  • برادران و خواهران محترم از هر طیف و جناح و طایفه ای خواهش میکنم کامنت هایتان را بر اساس استدلال و استناد به مستندات عینی و ممنطق و شواهد بگویید و اگر به گفته تان ایمان دارید اسم یا حد اقل نزدیک به واقعیت بگویید و بدیهیات  رقیب را انکار نکنید  شما به مقالات اصلاح طلبانی مانند تاجیک یا زیباکلام یا وکیلی و .... دقت بفرمایید یا مقالات هرندی یا زاکانی  یا حاج بابایی یا توکلی  و... بدون توهین استدال خود را بیان مینمایند قاعده بازی را رعایت بفرمایید  جناب هدایت خواه فرهنگی شناخته شده و اهل تفکر و دیندار میباشد و وجود دختری با این کمالات عقلی و ادبی و سیاسی با مقالاتی بدون توهین به دیگران خود  نشانگر تربیت اسلامی و عقلانی است و در طیف مقابل نیز افراد اهل فضل وجود دارد  قرآن کریم میفرماید همه سخنان را بشنوید و بهترین را انتخاب کنید و آگر جوابی هم داریم با رعایت اصول حرفه ای ریانه تدوین نماییم مردم خود عاقل و فهیم هستند و بر اساس مستندات و آنچه میبینند و درک میکنند و آثار عملکرد افراد انتخاب میکنند و انکار و تکفیر و اجبار و گمراه کردن محکوم است
  • برادران و خواهران محترم از هر طیف و جناح و طایفه ای خواهش میکنم کامنت هایتان را بر اساس استدلال و استناد به مستندات عینی و منطق و شواهد بگویید و اگر به گفته تان ایمان دارید اسم یا حد اقل نزدیک به واقعیت بگویید و بدیهیات  رقیب را انکار نکنید  شما به مقالات اصلاح طلبانی مانند تاجیک یا زیباکلام یا وکیلی و .... دقت بفرمایید یا مقالات اصولگرایانی مانند هرندی یا زاکانی  یا حاج بابایی یا توکلی  و... بدون توهین استدال خود را بیان مینمایند قاعده بازی را رعایت بفرمایید  جناب هدایت خواه فرهنگی شناخته شده و اهل تفکر و دیندار میباشد و وجود دختری با این کمالات عقلی و ادبی و سیاسی با مقالاتی بدون توهین به دیگران خود  نشانگر تربیت اسلامی و عقلانی است و در طیف مقابل نیز افراد اهل فضل وجود دارد  قرآن کریم میفرماید همه سخنان را بشنوید و بهترین را انتخاب کنید و آگر جوابی هم داریم با رعایت اصول حرفه ای رسانه تدوین نماییم مردم خود عاقل و فهیم هستند و بر اساس مستندات و آنچه میبینند و درک میکنند و آثار عملکرد افراد انتخاب میکنند و انکار و تکفیر و اجبار و گمراه کردن محکوم است
  • آقای روشنفکر خودش طرفدار زارع بود و چون بعد از پیروزی زارع به خواسته هایشون نرسیدند شخصا بلند شد و برعلیه زارع اقدام کردند. دهدشتییا کم استانو تصرف کردند و بودجه ها را بردند این هم بیاد کمکشون روشون.
  رفتن به نوار ابزار