حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

چهارشنبه, ۹ بهمن , ۱۳۹۸ 4 جماد ثاني 1441 Wednesday, 29 January , 2020 ساعت تعداد کل نوشته ها : 10379 تعداد نوشته های امروز : 3 تعداد اعضا : 14 تعداد دیدگاهها : 28890×

ثبت ۱۳۲۵ طلاق در کهگیلویه و بویراحمد / ۶ هزار ازدواج در استان

شناسه : 15947 04 دی 1395 - 15:05

فصلی نو ، مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه وبویراحمد نسبت ازدواج‌های ثبت شده به طلاق را نگران کننده توصیف کرد و گفت: بیش از ۵۰ درصد طلاق‌ها در این استان در سه سال نخست زندگی مشترک رخ می‌دهد. محمد علی تقوی در نشست خبری با اصحاب رسانه کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه تعداد ازدواج‌های ثبت شده […]

ثبت ۱۳۲۵ طلاق در کهگیلویه و بویراحمد / ۶ هزار ازدواج در استان
پ
پ

فصلی نو ،

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه وبویراحمد نسبت ازدواج‌های ثبت شده به طلاق را نگران کننده توصیف کرد و گفت: بیش از ۵۰ درصد طلاق‌ها در این استان در سه سال نخست زندگی مشترک رخ می‌دهد.

محمد علی تقوی در نشست خبری با اصحاب رسانه کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه تعداد ازدواج‌های ثبت شده در مدت ۹ ماه گذشته سال جاری را ۶ هزار و ۱۹۴ است، اظهار کرد: به ازای هر پنج ازدواج در کهگیلویه وبویراحمد یک مورد به طلاق منجر می‌شود که بیشترین طلاق‌های ثبت شده نیز در سال‌های نخست زندگی مشترک بوده است.

وی با بیان اینکه در طول یک سال ۱۷۳ واقعه طلاق در استان به ثبت رسیده، تصریح کرد: هزار و ۳۲۵ مورد طلاق در مدت این ۹ ماه به ثبت رسیده است که بررسی‌ها نشان می‌دهد که بخش عمده‌ای از این طلاق‌ها مربوط به ازدواج‌های دانشجویی است.
مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: میزان ازدواج در کهگیلویه وبویراحمد به ویژه طی ۲ سال گذشته نسبت به طلاق سیر صعودی دارد. کهگیلویه وبویراحمد در ۶ ماه نخست سال جاری و با رشد ۲۰ درصدی ازدواج رتبه اول را در کشور داشت، در آمار ۹ ماهه نیز با یک رتبه پایین‌تر در رده دوم کشوری قرار گرفته است، بطوریکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۶ هزار مورد ازدواج به ثبت رسیده و استان از این حیث رتبه دوم کشور را در اختیار دارد.

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه وبویراحمد گفت که ۱۲ هزار و ۷۷۴ واقعه ولادت در ۹ ماه گذشته سال جاری در استان به ثبت رسیده که نام‌های امیرعلی در بین پسران و فاطمه در بین دختران بیشترین فراوانی را داشته‌اند.
سال گذشته ۱۵ هزار و ۱۹۹ مورد ولادت در نقاط مختلف کهگیلویه وبویراحمد به ثبت رسید.
تقوی افزود: خانواده‌های کهگیلویه وبویراحمد از مجموع ولادت‌های ثبت شده در سال جاری ۲۷۹ مورد نام فاطمه و ۲۳۵ مورد نیز نام امیر علی را برای فرزندانشان انتخاب کردند. نام‌های حسین و امیرعباس در بین پسران و زهرا و آوا نیز در بین دختران در رتبه‌های بعدی فراوانی نام‌ها در استان قرار دارند.

تقوی گفت که از سال ۸۹ و شروع طرح مکانیزه کردن اسناد سجلی تاکنون افزون بر ۴۰۰ هزار مورد شناسنامه مکانیزه در سطح استان صادر شده است.
وی افزود: که هدف گذاری برای سال جاری نیز ۶۰ هزار شناسنامه مکانیزه است که تاکنون ۴۰ هزار مورد آن تحقق یافته است.
وی یادآور شد: زیرساخت‌ها و شرایط لازم برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم و شوراهای اسلامی شهر و روستا به صورت الکترونیکی در استان نیز فراهم است.

تقوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه ثبت احوال یکی از پر مراجع‌ترین دستگاه‌های حاکمیتی است، اظهار کرد: ثبت احوال کار رسمی خود در استان را از سال ۵۳ آغاز کرده و از آن زمان تاکنون یک میلیون و ۱۵۰ هزار سند ولادت و فوت صادر شده است.

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: از مجموعه یک میلیون و ۱۵۰ هزار سند صادر شده ۹۵۰ هزار سند ولادت و قریب به ۲۰۰ هزار سند وفات بوده است.

وی به سه ماموریت اصلی ثبت احوال اشاره کرد و گفت: ثبت وقایع حیاتی در مهلت قانونی، صدور اسناد هویتی مکانیزه و ثبت وقایع ازدواج و طلاق سه ماموریت اصلی ثبت احوال است که ۱۰۰ درصد واقعه حیاتی ولادت و فوت در زمان و مهلت قانونی انجام شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه کار صدور شناسنامه مکانیزه از سال ۸۹ در کشور و استان آغاز شده، گفت: از سال ۸۹ تاکنون ۴۰۰ هزار شناسنامه مکانیزه در استان صادر شده که هدف‌گذاری ما در سال جاری صدور ۶۰ هزار شناسنامه مکانیزه است که در ۹ ماهه سال جاری ۴۷ هزار و ۲۲۱ شناسنامه مکانیزه صادر شده است.

تقوی در ادامه با اشاره به صدور کارت ملی هوشمند در استان افزود: ۱۷۰ هزار ثبت‌نام کارت ملی هوشمند صورت گرفته و تاکنون ۱۴۰ هزار کارت هوشمند صادر شده است.

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ثبت وقایع ولادت در استان گفت: در سال ۹۰ تعداد ۱۵ هزار و ۱۹۹ ولادت به ثبت رسیده که این آمار در سال گذشته به ۱۶ هزار و ۳۰۴ هزار ولادت رسیده است، همچنین در ۹ ماهه سال جاری ۱۲ هزار و ۴۷۷ ولادت در استان به ثبت رسیده است.

وی عنوان کرد: ۵۰ درصد ولادت‌ها مربوط به مادران با رنج سنی زیر ۳۰ سال و ۳۰ درصد مربوط به مادران بالای ۴۰ سال است.

مدیرکل ثبت احوال استان با اشاره به آمار فوت شدگان گفت: در ۹ ماهه سال جاری دو هزار و ۸ مورد فوتی به ثبت رسیده که بیماری‌های قلبی و عروقی، سرطان و سوانح رانندگی مهمترین علت فوت افراد بوده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

      رفتن به نوار ابزار