تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 50689
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲ فروردین ۹۷ - ۱۶:۲۲

فصلی نو ،آيا از ازدواج و پذيرفتن مسئوليت هاي يک زندگي واقعي ترس داريد؟ خيلي از خانم‌ها مثل شما هستند. اين مي‌تواند دلايل مختلفي داشته باشد، از ترس‌هاي کودکي گرفته تا تجربيات بزرگسالي. ترس از متعهد شدن لزوماً به اين معنا نيست که نياز به کمک حرفه‌اي داريد بلکه نشانه اين است که بايد ديدگاه‌هاي […]

جذاب :: ازدواج و زناشويي ترس‌هاي زنانه از ازدواج

فصلی نو ،آيا از ازدواج و پذيرفتن مسئوليت هاي يک زندگي واقعي ترس داريد؟ خيلي از خانم‌ها مثل شما هستند. اين مي‌تواند دلايل مختلفي داشته باشد، از ترس‌هاي کودکي گرفته تا تجربيات بزرگسالي.

ترس از متعهد شدن لزوماً به اين معنا نيست که نياز به کمک حرفه‌اي داريد بلکه نشانه اين است که بايد ديدگاه‌هاي خودتان را درمورد روابط ارزيابي کنيد تا ببينيد چه چيز جلوي شما را مي‌گيرد و نمي‌گذارد وابستگي دائمي ايجاد کنيد.

براي غلبه بر اين مشکلات، اين 10 نکته را بخوانيد تا ببينيد مشکل شما کداميک از اينهاست.

1. روابط زيادي را ديده‌ايد که برهم خورده است.

آيا والدينتان از هم طلاق گرفته‌اند؟ شايد دوستان زيادي داشته باشيد که روابطشان برهم خورده و بخاطر آن سختي و درد زيادي را متحمل شده‌اند. اگر اينطور است، ترس شما از متعهد شدن در روابط قابل درک است. با شاهد مشکلات احساسي ديگران بودن مي‌فهميد که چه زمان‌هايي ممکن است رابطه دچار مشکل شود.به جاي اينکه روي روابط شکست‌خورده اطرافتان تمرکز کنيد، به زوج‌هاي موفقي که مي‌شناسيد دقت کنيد تا ببينيد آنها براي شاد و خوشبخت زندگي کردن کنار هم چه مي‌کنند.

2. آشنايان و دوستان نزديک از زندگي مجردي لذت مي‌برند

با روي کار آمدن فمينيسم، مجرد ماندن دخترها و بالا رفتن سن ازدواج آنها افزايش يافت و زنان زيادي انتخاب مي‌کنند که زندگي مجردي داشته باشند. زنان مجرد هيچوقت فرصت‌هاي بيشتري نداشته‌اند و حداکثر زندگي شان در کار خلاصه مي شود.

از شکست فردي ترس داريد

شايد به اين دليل از متعهد شدن مي‌ترسيد که مهارت‌هاي ارتباط طولاني‌مدت مثل صبر، حوصله و فداکاري را در خود نمي‌بينيد. شايد غذا پختن و تميزکاري خانه را بلد نيستيد و از اين مي‌ترسيد که طرف‌مقابلتان را در زندگي زناشويي نااميد کنيد. به خاطر داشته باشيد که هر فرد توانايي‌هاي خاص خود را دارد و افراد مختلف به توانايي‌هاي مختلفي ارزش مي‌گذارند. روابط طولاني زماني موفق مي‌شوند که افراد به يکديگر براي آنچه که هستند ارزش بگذارند. همچنين مي‌توانيد وقت بگذاريد و مهارت‌هاي جديدي را ياد بگيريد و از زناني که ازدواج‌هاي موفقي دارند کمک بگيريد تا اعتماد‌به‌نفس لازم براي غلبه بر ترس از متعهد شدن را به شما بدهند.

از نااميدي يا سرخوردگي مي‌ترسيد

وقتي به سالهاي آينده يک ازدواج فکر مي‌کنيد، ممکن است نگران شويد که ازدواجتان انتظاراتتان را برآورده نکرده و آني نباشد که مي‌خواستيد. البته اين تاحدي درست است. ممکن است يک روز از کنار يک مرد شکم‌گنده از خواب بيدار شويد که جواب حرف‌هايتان را به جاي قربان‌صدقه با بي‌حوصلگي مي‌دهد. همچنين ممکن است مثل قبل ديگر به شما توجه نداشته باشد. اما وقتي آن روز مي‌رسد، همانطور که براي همه زوج‌ها پيش مي‌آيد، به خودتان يادآور شويد که چرا با اين مرد ازدواج کرديد و افکاري که بيشترين ترس از متعهد شدن را برايتان آورده است را سرکوب کنيد.به خاطر داشته باشيد که صداقت و حرف زدن مي‌تواند ترس از سرخوردگي و نااميدي را از بين برده و بدانيد که همه زندگي‌ها بالا و پايين دارند.

در گذشته شکست در رابطه را تجربه کرده‌ايد

مسائل و مشکلات مربوط به متعهد شدن بعد از يک رابطه شکست‌خورده بيشتر مي‌شود. ازآنجاکه خانم‌هاي بسياري بيش از يک بار در روابط خود شکست مي‌خورند، نگراني آنها از متعهد شدن بالاتر مي‌رود. به جاي اينکه به متعهد شدن به عنوان يک رفتار جمعي، سعي کنيد هر رابطه را به شکل فردي و خاص نگاه کنيد. از خودتان بپرسيد چرا روابط سابقتان شکست خوردند و ببينيد در آينده چه کارهاي متفاوتي مي‌توانيد انجام دهيد.با اين خودآگاهي در وضعيت بهتري براي ارزيابي مردهايي که وارد زندگيتان مي‌شوند خواهيد داشت و خواهيد توانست تعهد طولاني‌مدت ايجاد کنيد.

6. نمي‌دانيد چطور دوام يک رابطه را حفظ کنيد

حتي زنان بسيار خوش‌بين و بااعتماد‌به‌نفس هم در يک رابطه ايده آل نگراني‌هايي براي دوام بخشيدن به رابطه خود دارند. در نامعلومي و بلاتکليفي دنياي امروز، با زوال ارزش‌ها و جدايي خانواده‌ها، به نظر نمي‌رسد روش مطمئني براي حفظ دوام ازدواج وجود داشته باشد. به همين دليل است که ارتباط و گفتگو بين زوج ضروري و حياتي است. هر دو طرف بايد با هم هماهنگ باشند تا بفهمند چه اتفاقاتي مي‌افتد و اصلاحات لازم را انجام دهند. اگر ارتباط کلامي دو طرف از بين برود، نخواهيد دانست چه بايد بکنيد.
از خودتان بپرسيد چرا روابط سابقتان شکست خوردند و ببينيد در آينده چه کارهاي متفاوتي مي‌توانيد انجام دهيد.با اين خودآگاهي در وضعيت بهتري براي ارزيابي مردهايي که وارد زندگيتان مي‌شوند خواهيد داشت و خواهيد توانست تعهد طولاني‌مدت ايجاد کنيد

7. مطمئن نيستيد او هماني است که مي‌خواهيد

اگر دوست داريد بدون اينکه براي هميشه متعهد شويد، رابطه‌اي بادوام داشته باشيد، ممکن است لازم باشد درمورد مشکلتان براي متعهد شدن با يک مشاور صحبت کنيد.اگر کسي که مي‌خواهيد باقي عمرتان را با او بگذرانيد پيدا نکرده‌ايد، از خودتان سوال کنيد شايد توقعات و انتظاراتتان خيلي بالا باشد. آيا در جاي نادرست به دنبال آدم درست هستيد؟ آيا با کساني ارتباط برقرار مي‌کنيد که هدفشان از آشنايي متفاوت با شماست؟ هرکدام از اين دلايل ممکن است باعث شود فکر کنيد نمي‌توانيد به مرد زندگيتان متعهد شويد.

8. نمي‌خواهيد اعضاي خانواده را نااميد کنيد

يکي ديگر از دلايل ترس از متعهد شدن در روابط، داشتن والدين پرتوقع است که انتظار دارند جراح مغز و اعصاب شويد يا با رئيس‌جمهور بعدي امريکا ازدواج کنيد. اگر از ازدواج قبلي خود بچه داريد، ممکن است نگران واکنش آنها به ناپدري خود باشيد. ممکن است هم هست بدون ارزيابي نيازهاي احساسي خود و ميزان آمادگي‌تان براي ازدواج، با يکي از دخترخاله‌ها يا دخترعموها براي ازدواج کردن وارد رقابت شده‌ايد.
بااينکه نگراني درمورد فرزندان شوهر سابقتان در رابطه با فرد کنوني اهميت زيادي داشته و منطقي است، خودداري از متعهد شدن براي خوشحال نگه داشتن بقيه به اين معني است که معيار اشتباهي براي داشتن يک رابطه موفق داريد. وقت بگذاريد و به اين فکر کنيد که به جاي نيازهاي ديگران چه چيزي براي خودتان بهتر است.

9. مي‌خواهيد براي لذت بردن از خوشي‌هاي زندگي مجرد بمانيد

اگر زندگي راحت و ‌آرامي داريد و نمي‌خواهيد آن را با نگراني‌هاي رابطه خراب کنيد که تا حدي قابل درک است. آيا مي‌خواهيد تا پايان عمرتان مجرد بمانيد؟ آيا از مسئوليت‌هاي ازدواج هراس داريد؟ با مسائل و مشکلاتي نظير اين بايد روبه‌رو شويد تا مطمئن شويد به تعهد نگاهي سالم داريد. برخلاف اين، اگر سبک زندگيتان به شکل غيرمعقولي آزادانه است و نمي‌توانيد محدود شدن ازدواج را بپذيريد، پس احتمالاً براي متعهد شدن آماده نيستيد. به خودتان زمان بدهيد تا به دلايل واقعي اينکه چرا باتوجه به سبک زندگيتان و اهداف آينده‌تان از متعهد شدن مي‌ترسيد، فکر کنيد.
تعداد مجردهايي که از متعهد شدن ترس دارند بنا به دلايل مختلف بالا رفته است. اگر شما هم از ايندسته افراد هستيد، الان وقتش رسيده است که دلايل الگوهاي روابطتان را بررسي کرده و ببينيد چطور مي‌توانيد براي غلبه بر ترس از متعهد شدن در خودتان ايجاد تغيير کنيد.

10. تصور مي‌کنيد تعهد عشق رابطه را از بين مي‌برد

عشق مسئله‌اي ظريف و حساس است و بايد از آن مراقبت شود. بااينکه زندگي واقعي چهره خود را بعد از ازدواج نشان مي‌دهد و پيدا کردن وقت براي صميمت و لحظات دونفره را سخت مي‌کند، زوج‌ها اگر مي‌خواهند رابطه‌شان هميشگي شود، بايد بالاترين اولويت را به رابطه‌شان بدهند. زوج‌هاي مسن‌تر ادعا مي‌کنند که روابط عاشقانه باثباتي که در طولاني مدت ساخته شده‌اند بسيار عميق‌تر و پرمعني‌تر از عشق پرهيجاني است که رابطه با آن آغاز شده است. اجازه بدهيد عشقتان رشد کنند.تعداد مجردهايي که از متعهد شدن ترس دارند بنا به دلايل مختلف بالا رفته است. اگر شما هم از ايندسته افراد هستيد، الان وقتش رسيده است که دلايل الگوهاي روابطتان را بررسي کرده و ببينيد چطور مي‌توانيد براي غلبه بر ترس از متعهد شدن در خودتان ايجاد تغيير کنيد.
منبع: مردمان

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

پربازدید ها
عکس