Take a fresh look at your lifestyle.

جوابیه دهراب پور به یادداشت حمید طاهری بویراحمدی – از کوزه همون برون تراود که در اوست

21 2

فصلی نو – محسن دهراب پور

بسم الله الرحمن الرحیم
با عرض تسلیت به مناسبت رحلت جانگداز نبی مکرم اسلام(ص) و امام حسن مجتبی(ع) خدمت حضرت امام عصر(روحی له فداه) و تمام شیعیان و ارادتمندان اهل بیت عصمت و طهارت، از آنجا که این روزها در سپهر فضای اندیشه ای و سیاسی کشور وحتی استان مان کهگیلویه و بویراحمد شاهد تقابل مکتب لیبرالیسم اقتصادی با مکتب اسلام ناب محمدی(ص) وبطور مصداقی شاهد له شدن اندیشه های عدالت محور زیر چکمه هایی به اسم توسعه طلبی بصورت عینی و ذهنی هستیم،ضمن تقدیر از جوابیه جامع و پر محتوای آقای یعقوب درویشیان به سخنان نماینده محترم گچساران و باشت در آرو،که حقا و انصافا رسالت رسانه را با روشنگری و بدون ابهام بجا آورده اند،لازم است به اظهارات آقای حمیدطاهری بویر احمدی پیرامون این موضوع اشاراتی بعنوان یادآوری برای خود و آقای طاهری داشته باشم.
-آقای حمیدخان طاهری
از کوزه همان برون تراود که در اوست!
آنچه شما را برآشفت و به موضع گیری واداشت بیش از آنکه به دکتر تاج گردون و صحبت هایش در آرو ربط داشته باشد،آن است که نگارنده متن جوابیه به تاج گردون (یعقوب درویشیان) سیستم فکری ارباب-رعیتی شما را به چالش کشانده و دفاع شما از تاج گردون در این مقطع،قایم شدن پشت نقاب تاج گردون برای دفاع از هویتتان از گذشته تا بحال است.شاید بهتر باشد اشعاری را که از سعدی علیه الرحمه ذکر کردید،در احوالات خویشتن بدانها بنگرید و بعد در مسند وکالت آقای تاج گردون بنشینید در حالی که آدم زنده وکیل و وصی نمی خواهد.
-آقای حمیدخان طاهری
شما گفتید:اثبات شی،نفی ما عدا نمی کند،قبول .پس برای مثال این جمله که پدر من مباشر خان بوده،نفی مباشری در نظام وابسته،منسوخ و تهی از غیرت دینی وملی طاغوت را نمی کند.همین یک جمله آقای تاج گردون بیانگر دست بر آتش داشتن ایشان و گذشته اش در سیستمی را دارد که با ارزش ها و آرمان های متعالی انقلاب اسلامی،امام راحل(ره)و رهبری عظیم الشأن در تضاد آشکار است.
-جناب آقای حمیدخان طاهری
دفاع امثال شماها از تاج گردون و تاج گردون ها و اعوان و انصارشان سندی است بر این ادعا که ظرف اندیشه ای و معرفتی غلامرضا تاج گردون جدا از برادر شهید اعلی مرتبه اش هست.
ایشان نه تنها برای استان ما گنج نیست،بلکه نماینده ایست از نمایندگان ادوار مختلف مجلس که در آنچه طی سالیان اخیر بروی ملت ایران در ابعاد معیشتی وتنگناهای اقتصادی آمده،دخیل هست.وی از برنامه نویسان اقتصادی واز جمله کسانی است که رأی و عملش در سند تحول اقتصادی دولت تدبیر و امید به معنای واقعی دولت اصلاحات چینش شده امثال تاج گردون و در سند بودجه چندسال اخیر که در مجلس بارها به تصویب رسیده تأثیرگذار بوده که دارند به نام توسعه،عدالت اجتماعی را در جامعه ما ذبح می کنند.حقیقتا می توان گفت وی از مسببان نابسامانی اقتصادی در کشور است.
-آقای حمیدخان طاهری
خود شما کسی بودی که در گذشته نه چندان دور ودر قامت دفاع از حق به یغما برده شده مردم بویراحمد علیه دکتر تاج گردون در رسانه ها موضع گیری قومیتی کردید و مطلب نوشتید که وا اسفا…!
اما چند ماهی نگذشت که با دعوت از ایشان برای شرکت در مراسم ترحیم مرحومه مادرتان، متینگ سیاسی گرفتید و از ایشان خواستید در بویراحمد کاندیدای مجلس شورای اسلامی شود!
به جای پرداختن به این تعارض ها و سردرگمی در گفته ها و کردارتان،حالا دیگران را که با قدم،قسم و قلمشان دارند به ارزش های الهی و انقلاب اسلامی خدمت می کنند واز روی خیر خواهی تاج گردون ها را نصیحت می کنند و برایش آرزوی برگشت به راه برادر شهیدش را دارند،عقده گشا و حسود می خوانید!
-جناب آقای حمیدخان طاهری
امروزه دوران برخورد های قیم مآبانه و پوپولیستی به پایان رسیده و ایران اسلامی در آغاز راه تمدن بزرگ اسلامی قرار گرفته و انقلاب الهی ما دارد می‌رود به سمت متصل شدن به انقلاب جهانی حضرت مهدی موعود(عج) که نشانه های آن در فراسوی زمان و مکان قابل رؤیت است.
تقابل واقعی امروز میان جهانخواران و امپریالیست ها با مستضعفین و جانشینان خداوند بروی زمین به سرعت جلو می رود.
به امثال شما توصیه می شود که جای خود را در این منظومه فکری و شیئی پیدا کنید و زیر چتر این انقلاب و نظام مقدس که بیش از همه از خوان کرم آن برخوردارید زندگی شرافت مندانه ای داشته باشید.
-جناب آقای حمید خان طاهری
خود را قیم و جلودار مردم بویراحمد ندانید بلکه مانند همه شهروند و جزئی از این ایل سرافراز بدانید زیرا مهد افتخار،حریت،جوانمردی و بزرگی مردم بویراحمد شهدای راستینی امثال شهید کرامت الله ایزدپناه که در راه اسلام وانقلاب فدا شدند و امروزه بر ما لازم است که راه و اعتقاد آنها را پاس بداریم،ادامه دهیم و اجازه ندهیم جای آن ارزش های خالص و ناب الهی و انسانی را در جامعه چیزهای دیگر پر کنند.

والسلام

محسن دهراب پور دولت آباد
چهارم آبان ماه ۱۳۹۸

21 نظرات
 1. خانواده دهراب پور می گوید

  سلام و احترام
  این یاداشت که بر گرفته از روحیه دیکتاتوری و خودبزرگ بینی و خودخواهی و خودشیفتگی نگارنده است هیچ ارتباطی به خانواده بزرگ و مردم دار و مردم دوست ، دهراب پور بویژه شخص حاج محمد رحیم دهراب پور  ندارد و شخص نگارنده خود پاسخگوئی عملکرد خودخواهانه خویش میباشد .
  جناب آقای حاج دهراب پور با برادرانش آنقدر انسانهای بزرگوار و با شرفی هستند که این حرف‌ها به مذاق آنها خوش نیامده و در رگ وجودی آنها همچون جوهره کثیف و مریضی وجود ندارد .
  شاید هم نگارنده خواسته باشد به نوعی خوش خدمتی به آقای سید قدرت حسینی بحرینی که یه جورایی دایی نگارنده میباشد و این روزا نیز بوی کاندیداتوری ایشان به مشام هم میرسد کرده باشد و این رگ ناجوانمردی و ناجنسی رو قطعا از همونا به ارث برده است .
  در هر حال بنده اصلاتا از طرف خودم و نیابتا از طرف خانواده حاج دهراب پور که قطعا و حتما از این حرکت نسنجیده و خودخواهانه نارحت و پریشان هستند از خانواده بزرگ طاهری بویژه شخص حمیدخان طاهری عذر خواهی کرده و کمال و نهایت بخشش دارم .البته از مدیریت محترم سایت وزین فصل نو بویژه شخص آقای الهی تقاضا و خواهش دارم که اگر امکانش هست کلا این خبر رو حذف نمایند .

 2. فرزند وطن می گوید

  آفرین و صد آفرین بر این قلم و فقط این را می دانم که خوانین و کدخدایان و ایادی شان هیچگاه دلشان و فکرشان با جمهوری اسلامی و ولایت فقیه نمی باشند ، اینان در هر جایگاهی که باشند زخم خورده انقلاب اسلامی ایران در سال ۵۷ هستند .

  1. سیده نگار ایرانمنش می گوید

   خاک بر سرت با این دیدگاهت ابله جیره خور

  2. طاهری می گوید

    اول که خانواده حمید خان قبل از اینکه جنابعاتلی به دنیا بایایی ۱۴ کشته داده به دست حکومت پهلوی . جنابعالی هنوز نمیدونی ولایت فقیه چند تا نفطه داره . پس بهتره دهنت ببندی . البته اگه مشکلی باشه باید بزرگترهاتون حرف بزنند 

  3. شهرام می گوید

   احسنت. خیلی خوب گفتی شما جلودار حرکتی هستی که هنوز مبلغانش نمیدانند که شلوتر را باید ایستاده بپوشن یا نشسته آنوقت حرف از جمهوری میزنی. همه ما جمهوری اسلامی را در صورت شکل صحیح و اداره عدلانه قبول داریم. نمیدانم عقده های عقب ماندگی شما و امثالهم کی پایان میپذیرد. ببینید در این ۴ دهه ای که از مدیریت فسادزای شماها میگذرد چه بر سر مردم آورده اید. تنها کسی که توانسته به پشتوانه فهم و شعور ذاتی مردم پرستی کماکان بی نیاز به خس و خاشاکی مثل شماها باشد همین حوانین و کدخدایان هستند 

 3. خانواده دهراب بور می گوید

  کسى که بجاى خانواده دهراب بور کامنت کذاشته قطعا خائن به این خانواده مى باشدو مورد بیکرد قانونى قرار خواهد کرفت

 4. نسل جدید می گوید

  چه خان خانیه بابا تفکر خان خانی تمام شد کسانی هستند که ازافراد پا برهنه بودند الان وزیر ودکتر مهندس وکیل شدند که خانها ارزو دارند دوکلمه باشون گپ بزنند ونسل جدید نمی دون خان کیلو چنده ولی افرادی مثل شماهاباین حرف هاشون اینها را زنده وبزرگ مکنند

 5. علی می گوید

  درود بر خان و کدخدا اصالت بویر احمد .

 6. عقل و منطق و علم می گوید

  در جواب خانواده دهراب پور که تبری جستن متاسفیم اصلاح طلبان و اصولگرایان و بقیه گرایش های ملی و مذهبی و غیره که بر مبنای ایدیولوژی هستند تضارب آرا و افکار کار بسیار درستی است همان طور که سران علمی و تیورسین های این گرایش ها  اصول آن را تدوین میکنند تا به سطوح مردمی و کف خیابان برسد پس نگارنده هیچ‌کار اشتباهی نکرده بلکه مردم را به تفکر واداشته است  هر کس میتواند مانیفست سازمانی خود را داشته باشه ولی حکومت اسلامی است و نظام روی تفکر اسلام و انقلاب و شیعه و مقاومت منطقهای و حتی جهانی در برابر استکبار و امپریالیسم و وهابیت میچرخد و اگر کسی رای و تفکری بهتر دارد باید توضیح دهد برای مردم  این نفاق است که فکر دیگری داشته باشی و مخالف آن عمل کنی و بگویی و برعکس طاهری و تاجگردون علت انتخاب تفکر فودالی و خان سالاری و کاپیتالیسم و ماکیاولیسم سیاسی را توضیح دهند شاید مردم هم قبول کنند و همه برای انتخابات و حفظ قدرت و سیتره و تسلط بر مردم است و بدتر از آن عذر خواهی نقد علمی است پس کو ثبات رای خانواده براعت جو و…… 

  1. ناشناس می گوید

   کامنت ها که همه اسم مستعار هستن معلوم نیست کیه به اسم خانواده شان کامنت گذاشته

 7. یاسین می گوید

  عالی بود احسنت

 8. ناشناس می گوید

  دیگه دوره خان و خان زاده گذشت اگه کسی ادعای خانی میکنه الان باید محاکمه بشه چون خوانین کم به مردم ظلم نکردن با نوکر و مباشرای داخل دستشون

  1. احمدی می گوید

   تو وجود نداری اسمت بنویسی 

 9. اندکی تفکر می گوید

  اشتباه برداشت می کنید از مطلب نگارنده ایشان مخاطبش شخص واحدی بوده نه یک مجموعه عقلا

 10. مسلم.ح می گوید

  آخ سی تفکرات مسموم…بعد ازچهل ویکسال بالاخره یه کُر خوب وزاگرس پاگروهته که من پایتخت بگو ای استان هم صاحب داره وحسادت خرابش کنیت…حیف تاجگردون که‌ کُر ای استانه…

  1. جواب مسلم ح می گوید

   فکر خودت کاملا مسموم و وابسته است صاحب این استان مردم این استان هستند و جوانان و زنان و مردان شریف این استان در همه نقاط استان  تاجگردون فقط از محرومیت استان سو استفاده میکند و بقیه نخبه های استان را ناجوانمردانه حذف و تضعیف میکند  ما جز تبانی با دیگران علیه استان و مردم استان و بیکاری و فقر پارتی بازی و تفرقه انداختن و دو رنگی و غرور و نفرت از کهگیلویه ای ها و بویراحمدی ها و بقیه طوایف گچساران از تاجگردون ندیدیم   زاگرس و دنا مرد و جوانمرد و دلسوز و یک رنگ و شفاف و متواضع و عامل وحدت میخواهد که اکثر فرزندان این مردم مصداق انند نه پول پرستان ماکیاولیست

  2. جواب مسلم ح می گوید

   فکر خودت کاملا مسموم و وابسته است صاحب این استان مردم این استان هستند و جوانان و زنان و مردان شریف این استان در همه نقاط استان  تاجگردون فقط از محرومیت استان سو استفاده میکند و بقیه نخبه های استان را ناجوانمردانه حذف و تضعیف میکند  ما جز تبانی با دیگران علیه استان و مردم استان و بیکاری و فقر پارتی بازی و تفرقه انداختن و دو رنگی و غرور و نفرت از کهگیلویه ای ها و بویراحمدی ها و بقیه طوایف گچساران از تاجگردون ندیدیم   زاگرس و دنا مرد و جوانمرد و دلسوز و یک رنگ و شفاف و متواضع و عامل وحدت میخواهد که اکثر فرزندان این مردم مصداق انند

 11. شیخ می گوید

  به نام حق مفهوم دموکراسی یعنی اینکه هر تفکر معقولی آزادی بیان  داشته باشد خان های منطقه بویراحمد عموما بهتر از بقیه جا ها عمل کردند و به جز یکی دو تاشون و جناب ناصر خان در زمان خود سنبل آزادی خواهی بود اما گله ما از جناب حمید خان است که از تاجگردون و افراطیون باوی که عملکردشون مشخصه و در جلسه بعدی و جلسه دیروز در باشت طور دیگری صحبت کرد و هر هری مذهب اند و هر روزی بنا به زمان و مکان به رنگی در میآورند و حرف میزنند تاجگردون دکور مغازه است و کسانی در پستوی مغازه هستند که بسیار افراطی و دشمنیشون با کهگیلویه و بویراحمد و بقیه طوایف ثابت شده است   هدف اصلی اقلیت باوی تسلط و استثمار اکثریت استان است

 12. بویراحمد.همیشه پیروز می گوید

  ا کاش مردم ما به این نتیجه میرسید ند .ومیفهمیدندمانند سایر جوامع که اگر بزرگان ایشان در گذشته هر کار یا عملی انجام میدانند. افتخارش برای سرزمینشآن میباشد…همانند بختیاری ها دوست یا دشمن چنان از بزرگان ایشان که در گذشته بودند.به خود افتخار کرده .وبه عمل کردنشان میباشند. …مردم استان ما کی باید به این درک برسند….شاید یکی از عوامل بدبختی وعقبل افتادگی ما همین است …که حاضر نیستیم. .کسی بزرگتر از خود ببینیم…واقعیت گذشته را بپذیتیم. .وفکر میکنیم با فحاشی کردن به دیگران تاریخ را میتوانیم عوض کنیم .خصوصا کسانی که ذره ای آغده در تاریخ دارند.’،ودر چهل سال انقلاب دری به تخته خورده وبا  نیرنگ و تقلب موفقیت مالی بر خلاف گذشتگان خود به دست آورده اند .واحساس بزرگی میکنند…از خواب خرگوشی بیرون بیاییم وبا واقعیت روبه رو شویم…ومغرض بر خورد نکنیم.

 13. بویراحمد می گوید

  چه خبره.چههههه خبررررررره

 14. سعید می گوید

  شاید در مدت زمانی کوتاه بزرگی از اسپ پیاده شود.ولی از اصل هرگز ….چه مورد پسند ما باشد چه نباشد…وبدون دخالت بزرگان هیچ حرکتی به سرانجام ن خواهد رسید پس بهتر بجای خورده گرفتن وتوهین.دست کردن ..وحدت را پیشه کنیم ..تا نتیجه بگیریم…این را بارها تاریخ قضاوت کرده….بخود آیید بزرگآن را احترام بگذارید .تا خود بزرگ نشان داده شوید….با توهین بزرگی کوچک نمیشود ..بلکه ماهیت وجودت خودت را با توهین به نمایش خواهی گذاشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.