کد خبر: 86055 |
تاریخ انتشار : 8 سپتامبر 19 - 19:55 | ارسال توسط : faslino_sadegh
پ

نکته حایز اهمیت در این خصوص به زمان درج نام دهراب پور در صورتجلسه بر می گشت که وقتی خواستند رای وی را ۶ ثبت کنند وی خواستار این شد که رای آقای نگین تاجی را بحساب من نگذارید .

فصلی نو ، آخرین جلسه سال دوم شورای اسلامی شهر یاسوج که  در نهایت به انتخاب هیات رئیسه سال سوم منجر شد حاشیه های فراوانی را در پی داشت که در زیر می خوانید .

به گزارش فصلی نو ، از قرار معلوم پیش از این  مقرر شده بود که  تیم ۴ نفره آشنا ، نگین تاجی ، اکبری تبار و خوبانی ، علی اکبری تبار را با توجه به قول و قرارهای داده شده جهت کاندیداتوری ریاست سال سوم شورا معرفی کنند و طیف مقابل نیز بنا داشتند سید هدایت اکبری را در این انتخابات بعنوان نامزد ریاست شورا معرفی کنند  که با توجه به اینکه برای اعضا محرز شده بود که آشنا در جلسه حضور پیدا نخواهد کرد شکل معرفی کاندیداهای ریاست شورا بطور کلی بهم ریخت .

برای تمامی ۶ نفر اعضای شورا نتیجه ۳ رای در مقابل ۳ رای محرز بود بنابراین طیف اکبری ، احمدی کیش و دهراب پور که پیش از این روی ریاست دهراب پور نظر نداشتند با توجه به اینکه وی از خانواده شهدا است وی را متقاعد کردند که برای رقابت با علی اکبری تبار اعلام آمادگی کند .

پیش از این دهراب پور بارها عنوان کرده بود که صرف حضور وی در شورا خدمت است و هیچ وقت به مدیریت در شورا فکر نکرده است ، تیم سه نفره علی اکبری تبار ، مسعود خوبانی و فرشاد نگین تاجی که پیش از برگزاری این جلسه فکر همه چیز را کرده بودند در یک اقدام غیرمنتظره مسعود خوبانی که از جانبازان جنگ تحمیلی بشمار می رود را بعنوان کاندیدای خود معرفی کردند .

گویا گروه خوبانی پیش از این با مراجعه به قانون انتخابات هیات رئیسه به این مهم دست پیدا کرده بودند که در صورت تساوی مهمترین نکته درمرحله اول شرح حال شخص شرکت کننده است که همین مهم باعث اعلام نام مسعود خوبانی بعنوان ریاست شورا شد .

برای احراز سمت نایب رئیسی ابتدا علی اکبری تبار و سید هدایت اکبری اعلام آمادگی کردند که بنا به خواهش خوبانی و اکبری تبار از نگین تاجی خواستار حمایت همه اعضا از دهراب پور شدند که تمامی اعضا گردن نهادند .

نکته حایز اهمیت در این خصوص به زمان  درج نام دهراب پور در صورتجلسه بر می گشت که وقتی خواستند رای وی را ۶  ثبت کنند وی خواستار این شد که رای آقای نگین تاجی را بحساب من نگذارید .

فرشاد نگین تاجی گفت : من به احترام شما و سن سالتان رای دادم و شما نباید اینطور برخورد کنید که دهراب پور بیان کرد ۶ رای برای من ثبت کردند که بدون رای شما ۵ رای می شود و نیازی به رای شما ندارم شما آنجا که می بایست همراهی می کردند از این کار سر باز زدید .

نگین تاجی گفت : من اگر ثبت نام می کردم آرا ۳ به ۳ می شد که به احترام شما اینکار را نکردم .

در ابتدا نگین تاجی به انتقاد از عملکرد مجموعه شهرداری یاسوج پرداخت که فرشید احمدی کیش به سخنان نگین تاجی واکنش نشان داد .

مسعود خوبانی :

هیات رئیسه شکل گرفته حاصل تعامل و خرد جمعی بوده است  و انشالله بتوانیم کار مهمی برای مردم انجام دهیم ولی انتقاداتی بر کار ما و شهرداری وارد است مشکلاتی در شهرداری وجود دارد کارهایی هنوز بر جا مانده است .

قطعا از وضعیت فعلی شهرداری راضی نیستیم چون می توانستیم با همدلی و همفکری دوستان کارهای بهتری انجام دهیم البته تعامل می بایست سازنده باشد مثلا من و آقایان اکبری تبار و نگین تاجی و دهراب پور تعامل داشته باشیم این تعامل خاص است تعامل باید برای مردم و خدا باشد و نباید منافع شخصی در آن لحاظ شود .

در شهرداری کارهای خوبی صورت گرفته است اما یک سری مشکلاتی وجود دارد برخی کارها بر جا مانده است یک سری عزل و نصب هایی صورت گرفته است که واقعا جای گله دارد از شهرداری تقاضا دارم بحث شایسته سالاری را مد نظر قرار دهد و از نگاه قومی و قبیله ای و سیاسی و چپ و راست خود را مبرا کند .

با این عزل و نصب ها شهرداری و شورا آسیب می بینند تصمیماتی در شهرداری گرفته می شود که من گمان می کنم خارج از تصمیمات شهردار محترم بوده است من احساس می کنم دوستان ما در شورا برای این عزل و نصب ها فشار می آورند که این ورود و خروجی های عجیب شکل بگیرد تا با آبروی شورا بازی کنند .

در این لحظه سید هدایت اکبری به خوبانی گفت : درست است که رئیس شورا شدی اما نباید همه حرف ها زده شود اینجا رسانه حضور دارد .

فرشا د نگین تاجی به اکبری گفت : بله رئیس است اجازه دهید صحبتش تمام شود رسانه ها هم منعکس می کنند .

مسعود خوبانی ادامه داد : از شهردار محترم تقاضا دارم بر اساس شایسته سالاری اقدام کند با شورا تعامل داشته باشد و این تعامل زمانی خوب است که شهردار شجاع باشد و ترس را کنار بگذارد .

مثلا کسانی هستند که ۲۰ سال سابقه کار دارند فوق لیسانس دارند و رسمی هستند دقیقا نمی دانم چه شد چه معامله ای صورت گرفت که  به بدترین شکل با آبروی آنان بازی شد این درست نیست که با آبروی هر مسلمانی بازی کنیم .

در بحث نیروها باید طبق قانون گام برداریم و نام و وابستگی افراد برای ما مهم نباشد تا حق  کسی ضایع نشود در شهر و در حوزه آسفالت کارهای خوبی صورت گرفت ولی حقیقتا کارها با حساب و کتاب جلو نمی رود .

کاش در این جلسه آقای آشنا بودند تا از عملکرد یکساله ریاست خود در شورا سخن می گفتند احساس می کنم نمی باید در این جلسه غیبت می کرد .

سید هدایت اکبری :

ضمن تبریک به اعضای جدید هیات رئیسه و آروزی توفیق برای عزیزان جا دارد به هیات رئیسه قبلی شورا خسته نباشید بگویم مهندس آشنا از نیروهای پاک وشفاف شورا است و چون ایشان حضور ندارند بجای وی می گویم ما در ۶ ماهه دوم سال ۹۷ ۴۷ جلسه برگزار کردیم و در ۵ ماهه دوم سال ۹۸ نیز ۳۲ جلسه برگزار شد .

کمک های شایانی به ورزش ، و افراد نیازمند از طرف شورا طبق قانون پرداخت شد در بحث واگذاری املاک کارهای خوبی از جمله همکاری با دانشگاه علوم پزشکی صورت گرفت در بحث ورزش ۱۴ هکتار صرفا برای فعالیت ورزشی به ورزش و جوانان زمین داده شد .

دوستان کار  شورا نظارت بر عملکرد شهرداری است و قطعا آقای شهردار بر این نکته اشراف کامل دارند که در زمینه عزل و نصب ها مد نظر قرار می دهند .

وی انتخاب باشد که معاونان و مدیرانش کی باشد و کی نباشد و در عزل و نصب ها حرف اول و آخر را خود وی می زند و امیدوار هستیم که شایسته سالاری سرلوحه کار ایشان باشد .

دود همه این اختلاف ها به چشم مردم می رود از انتخاب هیات رئیسه جدید بسیار خرسند هستم آقای خوبانی هم جانباز است و هم آدم خوشنامی است امیدوار هستیم با همکاری دوستان خدمات ارزشمندی به شهروندان ارائه شود .

چون رسانه حضور دارد سعی کنیم در صحبت هایمان مسایلی را مطرح کنیم که قانونی باشد همه چیز را به فال نیک می گیریم چشم روی هم بگذاریم یکسال تمام شده است من یک سال رئیس و یک سال نایب رئیس شورا بودم الان هم در خدمت دوستان هستیم امیدوار هستم در سال سوم در سایه تعامل و همدلی با پشتوانه شهردار و حمایت های ما از وی شهر پیشرفت کند .

علی علی پور معاون عمرانی فرماندار بویراحمد و ناظر این جلسه :

قطعا شورا و شهردار وظایف خود را بهنتر از هر کسی می دانند  و اگر اختلافی وجود داشته باشد در سایه تعامل برطرف خواهد شد .

به اعضای هیات رئیسه سابق خسته نباشید و به به اعضای جدید تبریک می گویم که در فضای تعاملی این انتخابات انجام گرفت .

در خصوص شهر باید بگویم که فضای سبز شهر در شان یاسوج نیست برخی می گویند فلانی تقابل ایجاد می کند اما هر کسی در جآیگاهی که دارد وظایفی را که به او محول شده است می بایست پیگیری کند .

آقای آشنا در جلسه حضور ندارد اما حواسمان باشد در چهارچوب قانون مصاحبه کنیم در جلسه قبل که بودیم خارج از قانون بحثی نکردم و توقع از آقای آشنا نبود که جواب دهد دیدید که من در راستای ایجاد آرامش پاسخی ندادم .

محمدرحیم دهراب پور :

معمولا این تغییر و تحولات بخاطر اینست که ما کارنامه گذشته را بررسی کنیم که موفقیت ها و عدم موفقیت های ما در کجا بوده است نقاط قوت را توسعه دهیم ودر صدد برطرف کردن مشکلات باشیم .

در شورا خوشبختانه همه ما منتخبین مردم هستیم و کسی بر کسی اولویت ندارد تقسیم کار است و رئیس هم این مسئولیت را به دوش می کشد که دیگران به وظایف خود عمل کنند و هیات رئیسه در خدمت همه اعضای شورا است .

بنده هم تقدیر و تشکر می کنم از همه اعضا بخاطر حسن نیتی که داشتند و تکلیف بر بنده کردند و اگر نبود که در کار عزیزان برای مردم نوکری کنم خدا می داند حضور در شورا را حتی صلاح نمی دانستم .

راه موفقیت ما در سایه همدلی و تعامل است شورا یک جایگاهی است که درکنار مسجد یک مکان مقدس است خدمت برای مردم عبادت است راز موفقیت ما در همدلی است مدیریت شهر تنها شهرداری نیست استانداری فرمانداری  و دیگر دستگاههه همه اینها هر کدام عضو موثری هستند برای ایجاد شهر موفق که تعامل با دیگر دستگاهها را باید در سرلوحه کار قرار گیرد.

امیدواریم در سال پیش رو کنار هم باشیم تا سال آینده نتیجه بهتری بگیریم

چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد خبر را به شماره 09800000000  پیامک بفرمایید.
لینک کوتاه خبر:

40 پاسخ به “حاشیه های داغ انتخابات هیات رئیسه شورای شهر یاسوج – خوبانی : از این وضعیت راضی نیستم – هدایت اکبری : گفتند رئیس شدی اما نباید همه حرف ها را بزنید”

 1. لوداب گفت:

  قابل توجه اونایی که می‌گویند حاج دهراب پور دنبال ریاست بودهضمن اینکه شایستگی این مهم را داشتند

 2. ناشناس گفت:

  درود بر نگین تاجی

 3. ریحان گفت:

  ای دادوای شورا

 4. کارمند منصف شهرداری گفت:

  ضمن عرض تسلیت به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی . اولاً خدمتتون عرض کنم شایسته ترین و پاک ترین عضو شورای فعلی جناب حاج دهرابپور هستن . ثانیاً حاج دهرابپور متاسفانه فریب اکبری را خورد و کاندید شدن ثالثاً آشنا به قران پشت کرد و خیانت کرد اونم جوابشو همون قران و شکستن قسم در ماه محرم میده رابعاً اکبری بخاطر ترس از ریاست اکبری تبار هر کاری کرد که ایشان رئیس نشود چون میدونست خلافهای ایشان را رو خواهد کرد . اجرتون با امام حسین . تنها قاضی خداست

 5. خرمی گفت:

  از کیوون تا کیوان
  روزگاری نه چندان دور سریالی از شبکه سه سیما روی انتن بود به نام شب های برره.
  این سریال داستان مردمی باصفا اما ساده دلی را روایت می کرد که از بخت بدشان مسئولیت بخشداری برره را دست فردی سیاس به نام کیوون داده بودند که دغدغه اش حل مشکلات برره به صورت کارشناسی! بود و در این راه سعی می کرد اهداف خود را با زورگیری (بخوانید تعامل) پیش ببرد و کیوون در بخشداری برره از مشتری ها به انحاء مختلف رشوه و پول زور می‌گرفت.

  ناگفته نماند کیوون یه خوبی داشت و اون هم «وجدان پاک کیوون» بود که وقتی می‌خواست کار خلافی انجام بده سراغش می‌اومد و منعش می‌کرد اما همین که وجدان پاک از او دور میشد قول و قرارهای خود با دوستانش را به ورطه فراموشی می سپرد و به فکر پول زور و پست زور و … می افتاد.
  دلیل یکه تازی کیوون در برره اختلافی بود که کیوون بین هم کیشانش( شیرفرهاد، نظام دو برره، بگوری و … ) می انداخت و اگر یک بار مردم ساده دل گوش به حرف کیانوش دانا می دادند و اختلافاتشان را کنار می گذاشتن، هیچ وقت خود را بازیچه دست کیوون و کیوونیان نمی دیدند.

 6. چاووشی گفت:

  البته که خیانت به برادر از قدیم الایام کار دهراب پور بوده همانطور که پشت زارعی را خالی کرد،. دهراب پور باز هم فریب اکبری را خورد. بنده خدا اکبری بخاطر اینکه تو را مقابل نگین تاجی قرار دهد امد و از شما خواست کاندید شوید وگرنه طی این دو سال که نگین تاجی تمام قد پشت شما بود؛ اکبری اهمیت پوست پیاز هم به شما نداد

  • قلات گفت:

   اولا که اگر حاج دهراب پور نبود زارع هیچ وفت رنگ مجلس رو نمی دید و حاج دهراب پور بعد از خبانت زارع از ایشان حمایت نکرد و همه مبدونن که رأی ۸۵هزار تایی زارع فقط مدیون دهراب پور بوده ، بعدش هم اگر فرشاد نگین تاجی راست می‌گفت و حمایتش از حاج دهراب پور طی اون دو سال واهی و اقتضایی نبوده چرا برای ریاست ایشان رای ندادن و اکبری تبار را به حاج دهراب پور ترجیح دادن و آخر هم اینکه آقای اکبری بجز رای به حاج دهراب پور می خواست چکار کنه ، رای بود که داد و با این توجیهات خیانت زارع و نگین تاجی هیچ وقت آز اذهانپاک نمیشود

 7. دنیا گفت:

  فصلی نو فقط رسانه نگین تاجی هست همین دوست عزیز شما رسانه هستی نه کاسب آقای نگین تاجی چون میدونست از دهراپور شکست میخوره کنار کشید در ثانی اتفاقا جناب اکبری تبار و پدر خانمش مخالفان اصلی حاج دهراب پور بودند

 8. ایل گفت:

  یادمان نرفته دهراب پور تا چند ماه پیش صندلی اخر شورا می نشست و از عملکرد شهرداری انتقاد. حالا دیگه از دیدش شهردار خوب شده و بقیه بدایشون غیر از نفاق در ایل کار دیگری بلد نبودند و نیستند

 9. محمدصادقی گفت:

  حالا به ذات دهراب پور پی ببرید. ایشون تا پای ریاست خودش وسط بیاید به برادر هم رحمی ندارد. 

 10. خلیج فارس گفت:

  درود بر  دکتر نگین تاجی که نشون داده دنبال پست و مقام نیست و برای کار کردن برا مردم قدم بر میداره

 11. خلیج فارس ایران گفت:

  درود بر  دکتر نگین تاجی که نشون داده دنبال پست و مقام نیست و برای کار کردن برا مردم قدم بر میداره

 12. اگاه گفت:

  احسن به مردانگی و تدبیر نگین تاجی،که لحظه اخر فتیله پیچشان کرد،مگر همین دهرابپور نبود که در سال اول شورا،نگین تاجی و خوبانی را هزینه خودش کرد،.حداقل دستاورد این موضوع این بود که نگین تاجی و خوبانی ،دهرابپور را بشناسند

 13. ناشناس گفت:

  تو را بخدا نگین تاجی را با حاج دهراب پور صادق و پاکدست مقایسه نکنید

 14. ناشناس گفت:

  هم نگین تاجی بی احترامی کرد به حاج دهراب پور و هم خوبانی وقتی رایش با حاج دهرابپور مساوی شد باید به احترام حاج دهرابپور کنار میکشید تا حاج دهرابپور رئیس مشد واقعا” اون احترام به افراد باتجربه و مسن خیلی خیلی کم رنگ شده

 15. کام گفت:

  درودبر‌دکتر‌خوبانی‌ک‌فردی‌صادق‌‌وروراست‌واهل‌معامله‌نیست‌مثل‌اقای‌اکبری‌واشنا

 16. کام‌کام گفت:

  درود‌بر‌دکتر‌نگین‌تاجی‌ مرد باشخصیت‌وغیرتیاقای‌دهراب‌پور‌یادت‌رفته‌چقدر‌التماس‌میکردی‌ک اقای‌اکبری‌ بهت کمیسیون‌ بده‌تو‌فقط فرصت‌طلبی‌پیرمرد‌برو‌داخل‌خانت‌بشین‌حیف‌حیف‌ک‌اسم‌نگین‌تاجی‌راتومیاری نگین‌وخوبانی‌کسی‌بودن‌ک‌سرتو‌خراب‌شدن‌‌حالا‌این‌جوابته‌

  • ناشناس گفت:

   حخخخخحخخخدهراب پور تو عمرش به غیره خدا متوسل نشدهبی خود یه آدم هرز……. را با دهراب پور مقایسه کنید . حالا گه خوبانی و نگین تاجی حاج دهراب پور رو تنها گذاشتند و به پولای پی…… پیوستند

 17. معصوم‌اباد گفت:

  آقای اک…..خوبانی‌مثل‌تو‌اهل‌معامله‌نیست‌دو‌دوره‌هست‌ک‌شورا‌رانابود‌کردی آدمی معامله‌گر‌واهل‌زدبندهستی ک شورا‌را‌ را خراب کردی‌حالا‌هم‌اوپیرمرد‌گولتو خورده‌.البته ادم‌خوبی‌هستی‌‌ککلاه‌برسر‌دهراب‌پور‌گذاشتی

 18. ياعلي گفت:

  درود بر دکتر خوبانی که بدون واهمه اَی حرف های خودش رامیزند چون أهل زدوبند نیست 

 19. تام گفت:

  بابا شماشهردارتون‌ا…..ه‌‌‌ک‌کار‌اقای‌اکبری بود‌انتخابش

 20. تام گفت:

  ی‌فکری بحال‌شهردار کن‌‌اقای خوبانی‌ک‌شهردارواقعا‌ضعیف‌هست

 21. عباسپور گفت:

  دهراب پور مرد کهنه کار سیاست کسی نیست کسی کلاه سرش بزاره کارشو خوب بلدهتمام عقده و فشار نگین تاجی از اینه که دهراب پور مثل خودش خام پیشوا نشد

 22. علی گفت:

  دهراب پور که تا دیروز هدفش خدمت بود و کاری به پست داشتن نداشتحالا کارش به جایی رسیده که بخاطر اکبری به برادر خودش رحم نمی کنهجناب دهراب پور همه ایل شما را خوب میشناسند

  • ناشناس گفت:

   حالا که به دهراب پور خیانت شده آقا فرشاد بهتره که به دوستانی که برات کامنت می ذارن حقیقت رو بگی و بهشون بگی که بخاطر پولهای پی….. به حاج دهراب پور رای ندادی

 23. ناشناس گفت:

  دکتر خوبانی فردی  معتقد و خوش نام است که تحت هیچ شرایطی حاضر به پیمان شکنی نیست و اصلا دنبال ریاست نبود‌.همه اعضای شورا نیز  این واقعیت رومیدونن.امیدوام با ریاست دکتر خوبانی که انصافا فردی  کارامد و باتجربه است تغیراتی اساسی در سطح شهر یاسوج صورت پذیرد

  • ناشناس گفت:

   اگر نبود چطور شد ، اتفاقا خیانت ایشان از همه محرزتره ، چون قول داده بود که اگر آشنا کاندید نشه یا نیاد تو جلسه به حاج دهراب پور رای بده ، البته تقصیر هم نداشت اون بر….. خاین نذاشت

 24. ایل نگین تاجی گفت:

  دهراب پور با اون همه ادعاچطور فریب اکبری را خوردینگین تاجی مثل فرزند تویهاکبری بخاطر اینکه شما را روبروی هم قرار بده بهت قول ریاست داده و شما هم اینطور فریبش را خوردید. مگه همین نگین تاجی نبود که بخاطر رییسی شما در سال اول خودشو توی اقلیت شورا دیدالبته شما از قدیم خائن به برادر بودید

  • ناشناس گفت:

   کل کامتهایی که در حمایت از نگین تاجی نوشته شده کار یه نفره .از اون حروف بهم چسپیدشون مشخصه

 25. تار گفت:

  اکبری تبارخداحفظت کنه..ا…… مکارخدا ازت‌نگذره ..برو آ……برو خودتو بکش نوچه هدایت خواه ..مردصداقت وعمل‌خوبانی ..ا…. ک.. چندچهره تو که دم از مهربانی میزنی ..

 26. سعید گفت:

  با سلام. برنده نهایی اکبری بود و بازنده نهایی اشنا و بازیچه نهایی دهراب پور. در اینکه دهراب پور پاک دسته هیچ شکی ندارم اما همین را هم می دونم که اینقدر نامرد هست که برای ریاست خودش به برادر خودش هم رحم نکنه

  • شهریاری گفت:

   شما یا خوابید یا خودتون رو زدین به خواب ، دقیقا جای شهید و جلاد رو عوض کردی حالا که آقای نگین تاجی به حاج دهراب پور رای نداده . عجب دنیایی عجیبیه . اصلا نگین تاجی که کاندیدا نبودن آخر هم اینکه اتفاقا حاج دهراب پور برنده اصلی این ماراتن بود . هدف فقط عدم ریاست اکبری تبار بود که نشد ، بعدش حاج دهراب پور نایب رئیس شد که جلوی یکتازی های رییس رو بگیره آخر هم این‌که الان دقیقا شهردار زیر سلطه حاج دهراب پور می باشدمیشه جواب بدی نفع اکبری چی بوده؟؟؟؟؟؟

   • جواب گفت:

    نفع اکبری اینه که تا دیروز اهمیت پوست پیاز به دهراب پور نمی داد اما حالا که رفته در اقلیت وعده رییسی به دهراب پور داده تا دهراب پور را در مقابل نگین تاجیی قرار بده که چند روز قبلش برای رییسی اکبری تبار و خوبانی قسم خورده بود. دهراب پور هم به سادگی فریب اکبری را خورد و یادش رفت همین نگین تاجی و خوبانی بخاطر رییس شدن دهراب پور در سال اول، دو سال در اقلیت بودند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
اجتماعی
اخبار استان
اخبار ایران و جهان
اسلایدر صفحه اصلی سایت
اقتصادی
باقلوا
بین الملل
تبلیغاتa
حوادث
خانه
دسته بندی نشده
روزنامه
سلامت
سلامت و بهداشت
سیاسی
صوت
عکس
علم و فناوری
فرهنگی
گرافیک
گزارش
گزارش تصویری
مطالب ویژه
مهمترین عناوین
هنر
ورزشی
ویدئو
ویژه شهرداری یاسوج
یادداشت ها

یادداشت ها