حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

دوشنبه, ۵ اسفند , ۱۳۹۸ 1 رجب 1441 Monday, 24 February , 2020 ساعت تعداد کل نوشته ها : 10628 تعداد نوشته های امروز : 9 تعداد اعضا : 10 تعداد دیدگاهها : 30991×

حذف کنکور به هنرستانی‌ها رسید

شناسه : 49868 19 اسفند 1396 - 18:03

مدیر کل دفتر آموزش فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش از حذف کنکور برای هنرستانی‌ها در سال 97 خبر داد.

حذف کنکور به هنرستانی‌ها رسید
پ
پ

محسن حسینی مقدم مدیر کل دفتر آموزش فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش ؛ درباره تعیین تکلیف کنکور هنرجویان در سال‌های آینده عنوان کرد: با توجه به تغییر و تحولات نظام آموزشی سال گذشته از 41 رشته هنرستانی نزدیک به 31 رشته بدون کنکور و با شرط معدل پذیرش دانشجو انجام دادند و امسال هم قرار بر این شده تا به طوری کلی تمام رشته‌ها بدون کنکور برگزار شود.

وی ادامه داد: در سال 97 هنرجویان بدون کنکور و صرفا با سوابق تحصیلی در دانشگاه‌ها پذیرفته می‌شوند و تمام ظرفیت‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای برای این منظور در نظر گرفته شده است.

حسینی مقدم تصریح کرد: البته علاوه بر دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، دانشگاه‌های علمی و کاربردی و سما هم پذیرش دانشجو را در دستور کار داشتند اما اکنون آمادگی کامل دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای این فرصت را فراهم می‌کنند تا تمام هنرجویان امکان تحصیل در دانشگاه‌ها را داشته باشند.

مدیر کل دفتر آموزش فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش درباره حذف کاردانی پیوسته که از سوی وزارت علوم مطرح شده است، گفت: در حال رایزنی با وزارت علوم هستیم تا به نتایج مثبتی در این مورد برسیم و هنوز برنامه مشخصی برای سال 98 وجود ندارد تا اینکه در جلسات سنجش و پذیرش با وزارت علوم به نتیجه برسیم.

وی یادآور شد: وزارت علوم معتقد است هنرجویان بعد از گذراندن سه سال دوره هنرستان باید دوره دو ساله کاردانی را بگذرانند که درباره این تصمیم در حال بررسی ابعاد مختلف آن هستیم.

ثبت دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

      رفتن به نوار ابزار