تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 76881
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۹۸ - ۱۲:۱۷

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مستند شوق خدمت با موضوع فعالیت های مختلف عمرانی و فرهنگی صورت گرفته در امامزاده بی بی حکیمه (سلام الله علیها) با همکاری صدا و سیمای استان تهیه و در طول طرح نوروزی آرامش بهاری پخش شد.

حرم بی بی حکیمه(س)نگین مذهبی استان چهارفصل گهگیلویه و بویراحمد

 

فصلی نو ; حضرت بی بی حکیمه سلام الله علیها امامزاده ای پر آوازه، نه تنها در گچساران و کهگیلویه و بویراحمد، بلکه در ایران و حوزه های شیعه نشین خلیج فارس، ره جویان حقیقت و معشوقان فرزندان ائمه اطهار علیهم السلام به زیارتش می شتابند.

به گزارش فصلی نو، حجت الاسلام قاسم مومنی شاد امروز در جوار حرم مطهر امامزاده بی بی حکیمه (سلام الله علیها) دختر بلافصل امام موسی کاظم (علیه السلام)، گفت : ﻣﺮﺣﻮم ﻣﻐﻔﻮر ﻋﻼﻣﻪ مجلسی (ره)، ﻓﺮزﻧﺪان اﻣـﺎم موسی کاظم (ع) را 39 ﻓﺮزﻧﺪ عنوان و ﺣﻜﻴﻤﻪ را یکی از آنها داﻧـﺴﺘﻪ و در اﻧﺘﻬـﺎ ﭼﻨـﻴﻦ فرمودند: در کوه های ﻣﺴﻴﺮ بهبهان، زیارتگاهی اﺳﺖ ﻛﻪ ﻣﻨﺘﺴﺐ ﺑﻪ ﺣﻜﻴﻤﻪ ﺧـﺎﺗﻮن است و شیعیانی که در این مسیر رفت و آمد دارند آنجا را زیارت می کنند.

مستندشوق  خدمت

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مستند شوق خدمت با موضوع فعالیت های مختلف عمرانی و فرهنگی صورت گرفته در امامزاده بی بی حکیمه (سلام الله علیها) با همکاری صدا و سیمای استان تهیه و در طول طرح نوروزی آرامش بهاری پخش شد.

مستند آفتاب جنوب

قاسم مومنی شاد اظهار داشت: همچنین مستند آفتاب جنوب یک مستند فاخر با موضوع معرفی بقعه متبرکه امامزاده بی بی حکیمه(سلام الله علیها) دختر بلافصل امام موسی کاظم (علیه السلام) با همکاری صدا و سیمای استان تهیه و در طول طرح نوروزی آرامش بهاری از شبکه استانی دنا پخش شد.

برگزاری برنامه شب های حرم

وی اضافه کرد: این برنامه به صورت ویژه در حرم مطهر امامزاده بی بی حکیمه (سلام الله علیها) دختر بلافصل امام موسی کاظم (علیه السلام) هر شب در طول طرح نوروزی آرامش بهاری برگزار و هر شب 20 هدیه فرهنگی با طرح ایرانی – اسلامی به شرکت کنندگان در مسابقه ای که حین برگزاری برنامه اجرا می شد، اهدا گردید.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: این ویژه برنامه شامل قرائت قرآن، اجرای مسابقه برای کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان، سخنرانی و پاسخ به شبهات، پخش فیلم و مستند و … بوده است.

مومنی شاد ادامه داد: طرح نوروزی آرامش بهاری از ۲۸ اسفندماه ۱۳۹۷ لغایت 1۵ فروردین ماه ۱۳۹۸ به مدت ۱۷ روز در این بقعه متبرکه برگزار شد.

شایان ذکر است، ﻣﺮﺣﻮم ﻣﻐﻔﻮر ﻋﻼﻣﻪ مجلسی (ره)، ﻓﺮزﻧﺪان اﻣـﺎم موسی کاظم (علیه السلام) را ۳۹ ﻓﺮزﻧﺪ عنوان و ﺣﻜﻴﻤﻪ را یکی از آنها داﻧـﺴﺘﻪ و در اﻧﺘﻬـﺎ ﭼﻨـﻴﻦ فرمودند: «در کوه های ﻣﺴﻴﺮ بهبهان، زیارتگاهی اﺳﺖ ﻛﻪ ﻣﻨﺘﺴﺐ ﺑﻪ ﺣﻜﻴﻤﻪ ﺧـﺎﺗﻮن است و شیعیانی که در این مسیر رفت و آمد دارند، آنجا را زیارت می کنند.

در زﻣﻴﻨﻪ ورود اﻳﻦ ﺑﺎﻧﻮي ﻣﻌﻈﻤﻪ ﺑﻪ ﺳﺮزﻣﻴﻦ ایران، روایت متعددی نقل ﺷﺪه، از ﺟﻤﻠﻪ اﻳﻦ ﻛﻪ ﻗﺮﻳﺐ یک ﺳﺎل ﭘﺲ از ﺳﻔﺮ ﺣـﻀﺮت معصومه (سلام الله علیها) ﺑﻪ کشور ایران، جمعی از ﺧﺎﻧﻮاده اﻳﺸﺎن ﺑﻪ ﻗﺼﺪ زﻳﺎرت اﻣﺎم رضا (علیه السلام) از ﻣـﺴﻴﺮ ارﺟﺎن ﺑﻪ شیراز (ﺑﻪ ﺳﺮپرستی اﺣﻤﺪ ﺑﻦ موسی (علیه السلام) (ﺷﺎه ﭼﺮاغ) به سوی ﻣـﺮو رﻫﺴﭙﺎر شدند.

از اﻓﺮادي ﻛﻪ در اﻳﻦ ﺳﻔﺮ ﺣﻀﻮر داﺷﺘﻨﺪ می ﺗﻮان به ﺣﺴﻴﻦ ﺑـﻦ موسی (علیه السلام)، ﻣﺤﻤﺪ ﺑﻦ موسی (علیه السلام) و ﺣﻜﻴﻤﻪ ﺑﻨﺖ موسی (علیه السلام) ﻛﻪ ﻫـﺮ ﺳـﻪ از ﻓﺮزﻧـﺪان اﻣﺎم ﻫﻔﺘﻢ ﺑﻮدﻧﺪ؛ اﺷﺎره نمود.

اﻳﺸﺎن ﺑﺎ ﻋﺒﻮر از ﺷﻬﺮ ﺑﺎﺳﺘﻴﻦ وارد ﺷﻬﺮ ﻣﺘﺮوﻛﻪ ﻣﻴﺸﺎن ﻛﻪ تنگه ای ﻋﻈﻴﻢ و اﻣﻦ داشته می ﺷﻮﻧﺪ و ﺳﭙﺲ در ﻣﻜـﺎن کنونی سکنی می ﮔﺰﻳﻨﻨﺪ.

همراه اول
تلگرام
تلگرام

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

پربازدید ها
عکس