کد خبر: 87559 |
تاریخ انتشار : 2 اکتبر 19 - 09:25 | ارسال توسط : faslino_sadegh
پ

بزرگترین مشکلی که در دو سال گذشته شورا وجود داشته این بود دیدگاهها در اکثر موارد تخصصی نبوده است توصیه می کنم بصورت کلی دیدگاهها تخصصی باشد انشالله در سایه همدلی و تعامل در شورا با همکاری شهردار بخشی از مشکلات مرتفع خواهد شد .

فصلی نو ، بعد از برگزاری پر سر و صدای انتخابات هیات رئیسه سال شوم شورای شهر یاسوج اولین جلسه این شورا در سال سوم برگزار شد .

به گزارش فصلی نو در این جلسه هر کدام از اعضای شورای شهر به بیان اظهارات خود پرداختد که مشروح این اظهرات در زیر منتشر می شود .

بهتر است به مسایل قومی قبیله ای ورود نکیم

مسعود خوبانی ، رئیس شورای شهر یاسوج در این جلسه گفت : همدلی و تعامل بین اعضا و شورا مهمترین عامل برای خدمت رسانی به شهروندان است ،طایفه نگری و دو دستگی باعث ادامه عقب ماندگی شهرها و روستاهها خواهد بود

شورا یک نهاد سیاسی نیست که در جریانات سیاسی دخالت کند و بهتر است به مسایل سیاسی و قومی قبیله ای ورود نکنیم وظیفه ما خدمت به شهروندان در چهاچوب پی گیری و نظارت است و نباید در شورا مسایل سیاسی درز پیدا کند .

در مدیریت شهرداری با سوء مدیریت روبرو هستیم باید با تعامل و همدلی نقاط ضعف و قوت شناخته شود و برای برداشتن گام های موثر دغدغه داشته باشیم شاید کسی تخصص داشته باشد و با اعضای شورا تعامل نداشه باشد توسعه شهر نباید قربانی اختلافات درونی شود .

بحث رونق گردشگری برای ما خیلی مهم است برخی رفتارها در شورا باعث بدبیتی مردم شده است اگر اختلافات زیاد باشد اعتماد مردم خود به خود از شورا سلب می شود من در این مسند تمامی مردم و اعضای شورا را با یک نگاه خواهم دید .

شهردار را بخواهیم تا از برنامه های خودش دفاع کند از این به بعد باید شهردار با همکاری مجموعه شهرداری تلاش کنند تا مشکلات و معضلات موجود در حد امکان مرتفع شود .

در بحث خیابان ها و معابر جداول شکسته زیاد دیده می شود که به زیبایی شهر صدمه می زند ، ما در این مجموعه وظیفه نظارتی داریم انتظار داریم بروکراسی اداری در شهرداری رعایت شود معاونت ها در حل مشکلات ، مردم را یاری کنند مردم ادعا می کنند که شهرداری در بحث تکریم ارباب رجوع موفق عمل نکرده است .

به افراد بیرون شورا حق دخالت نمی دهیم

محمدرحیم دهراب پور نایب رئیس جدید شورای شهر یاسوج در این جلسه گفت:

رودندی را که دو سال سپری کردیم را می بایست مورد بررسی قرار دهیم هر آغازی پایانی دارد اقرار می کنم که خود من طی این دو سال بنا به هر دلیلی شورا نمره قبولی نگرفت من با صف آرایی و مقابل هم ایستادن اعضای شورا مخالف هستم .

من سه دوره در شورا بوده ام در این دوره تنها هستم ، ترکیب الان شورا اقلیت و اکثریت نیست اما در این سال کار به گونه ای است نظر می دهند در این دوره برذای اکثریت کسی شرط و شروط نگذاشت و کسی هم قسم نخورد .

ما باید در چهارچوب قانون عمل کنیم تایید رئیس شورا نمونه عینی این است الان نسبت به سال پیش خوشبین هستم قانون می گوید اگر اکثریت به نتیجه رسیدند اکثریت گردن نهند استقلال شورا و مدیریت شهری مهم ترین نکته است .

دخالت افراد بیرون از شورا در درون شورا ممنوع است ما ۷ نفر منتخب مردم هستیم و باید خودمان تصمیم بگیریم رئیس شورا جایگاهی دارد این جایگاه حکم می کند که دید باز داشته باشد و موضع گیری اینکه مثلا با برخی از افراد چگونه باشد در شورا اعمال نشود اگر اکثریت تصمیم بگیرند رئیس شورا در راس هرم باید آن را اصل بداند و خدای نکرده اگر شورا در اقلیت ماند ضربه می خورد .

بنده تصمیم دخالت در شهرداری را ندارم ما حق نظارت داریم اگر کسی را معرفی کردیم و مشکل ایجاد کرد شهرداری می گوید خودتان معرفی کردید سال از حضورمان در شورا می گذرد باید بررسی کنیم که چه کرده ایم .پ

شهردار بجای تیم بندی توسعه شهری را اولویت قرار دهد

فرشاد نگین تاجی گفت:

دو سال از عمر شورا می گذرد و ۲ سال باقی مانده با شیب تندتری در حال سپری شدن است مشکلاتی در حوزه مدیریت شهری حاکم است که عمده آن به حوزه مالی بر می گردد عمده مشکل شهرداری نداشتن درامد پایدار است امیدواریم با درایت رئیس جدید شورا در راستای ایجاد درامد پایدار گام برداریم مشکل نداشتن درامد پایدار از سالیان گذشته وجود داشته است .

اگر تصمیم گیری الان شکل بگیرد در سالهای آینده این معضل کمرنگ خواهد شد از شهردار توقع داریم خارزج از مسایل سیاسی جناح بندی و قومی گام بردارد و تمامی تلاش خود را برای حل معضلات شهر بکار ببندد و وقتی را که صرف مسایل تیم بندی می کند برای توسعه شهری گام بردارد .

بزرگترین مشکلی که در دو سال گذشته شورا وجود داشته این بود دیدگاهها در اکثر موارد تخصصی نبوده است توصیه می کنم بصورت کلی دیدگاهها تخصصی باشد انشالله در سایه همدلی و تعامل در شورا با همکاری شهردار بخشی از مشکلات مرتفع خواهد شد .

از خیر زودگذر و روگذر گذشتیم شهردار بفکر حقوق کارگران باشد

علی اکبری تبار اظهار داشت :

همه اعضای شورای شهر علیرغم اختلاف سلیقه ها طی این دو سال پای کار بودند و برای خدمت به مردم از هیچ کوششی دریغ نکردند من دوست داشتم یکبار حق جلسات شورا شفاف سازی می شد مردم می گویند ماهی ۸ میلیون حقوق می گیرید در حالی که حقوق ۴ ماه ما ۸ میلیون می شود الان ۴ ماه نگرفتیم و خیلی از ماهها بدلیل مشکلات مالی شهرداری از حقوق خودمان می گذریم .

اما اینکه جلسات ما خروجی ندارد دلایل متفاوتی دارد شرح وظایف شورا مشخص است قانون در وظایف شور دارای مشکلاتی است مکتاسفانه اعضای شورا در یک سری موارد دخالت می کنند که می بایست اصلاح امور شود چون مردم ضربه می خورند .

اگر ما شعار خدمت دادیم نباید در جابجایی یک صفور شهرداری دخالت کنیم از مدیران ارشد استانی و شهرستانی جهت حضور در جلسات دعوت کنید از مدیران دستگاههای خدمت رسان دعوت کنید از اعضای کمیسیون ماده ۵ که متاسفانه بیش از ۱۵ سال است که قرار است طرح تفصیلی را بازنگری کنند دعوت کنید که چرا خبری از این بازنگری نیست دلیل بیش از ۶۰ درصد مراجعات مردم و ارباب رجوع شهرداری به همین کمیسیون ماده ۵ برمی گردد .

دستگاه آب و فاضلاب شهری بدون مصوبه و اطلاع شورا اقدام به افزایش عوارض و دریافت ۳ برابری حق کنتور از مردم کرده است .

مشکلات حوزه مدیریت شهری همانند گذشته انباشته شده است همه می دانیم شرایط جوی طی روزهای اینده نا مساعپد خواهد شد شهرداری چه اقداماتی انجام داده است در سیل گذشته علیرغم برکات زیاد برای شهر و مردم شاهد خسارت های بی شماری بودیم شهرداری فقط سرویس های بهداشتی پارک غدیر را سوار ماشین کرد تا به نخاله دان ها انتقال دهد .

در بحث پرداخت حقوق پرسنا ما چه اقدامی انجام دادیم من نامه دیدم از رئیس سازمان حمل و نقل و پایانه ها که ۷ نفر از پرسنل رسمی ۴ ماه حقوق نگرفتند کارگران و کارکنان فضای سبز بیش از ۷ ماه حقوق نگرفتند شرکت تامین نیرو ۳ ماه حقوق نگرفته است باید یک راهکار پیدا کنیم از خیر زودگذر و رو گذر گذشتیم دیگر نه توان و عزمی در شهرداری استن و نه نگاه بلند مدت وجود دارد فقط کارهای روزمره و روتین وار انجام می شود .

قانون به صراحت اعلام کرده است تمام جرایم مربوط به کمیسیون ماده ۱۰۰ به احداث پارکینگ اختصاص داده شود بر اساس اطلاعات از منابع موثق ۱۵ میلیارد تومان درامد جرایم ماده ۱۰۰ بود که یا گرفتند و یا مطالبه دارند این پول ها چرا هزینه پارکینگ نمی شوند .

زمین های امامت ها معرف به باغ کی رستم مصوب داریم که با افتتاح یک حساب جداگانه پول دریافتی از فروش این زمین ها به احداث پارکینگ اختصاص داده شود ما در بحث پارکینگ طبقاتی و قبرستان ها مشکلات فراوانی داریم .

بجای اینکه املاک شهرداری را به حراج بلگذاریم تا بگوییم فلانی ۴۰ سال پیش زمین داشته باید پرداخت کنیم به پارکینگ اختصاص بدهیم .

قانونی حرکت می کنیم

فرشید احمدی کیش گفت :

به هیات رئیسه جدید تبریک می گویم امیدوارم سال پربلاری برای مردم شریف یاسوج باشد همه ما باید برای مردم تلاش کنیم و انتظاری جز این از اعضای شورا نمی رود از آقای خوبانی انتظار داریم طبق قانون در سمت جدید خود تلاش کند

این دوره بنحو احسن در انتخابات مجلس فعالیت می کنم

کیوان آشنا بیان کرد:

شرکت شورا در انتخابات و مسایل سیاسی بلامانع است شورا منتخب مردم است و در راس مسایل سیاسی هم مشارکت و هم نظارت داشته باشد یکی مثل من نمی تواند شرکت نکنم انصافا این دور به نحو احسن در مسایل سیاسی مشارکت خواهم کرذد اما مشارکت سالم ، در جحلسه هم حق دخالت در مسایل سیاسی را نداریم .

می گویند در عزل و نصب ها دخالت نکنید

هدایت اکبری :

مهندس اشنا یک سال صادقانه تلاش کرد و ما هم در کنار ایشان بودیم همه ما وقتی صحبت می کنیم می گوییم شورا نباید در عزل و نصب ها دخالت کند، کی دخالت می کند قانون می گوید ما حق دخالت در عزل و نصب ها را نداریم شهردار می تواند مشورت کند ما هم نظرمان را اعلام می کنیم .

ما کی باید از حق مردم دفاع کنیم موقع دفاع از عوارض باید منطقی باشیم که به مردم فشار نیاید .

در جلسه عوارض می گوییم نکنید نگذارید به مردم فشار بیاید اما متاسفانه گوش مان بدهکار نیست تا مردم این مشکلات را تحمل کنند در زمینه بارندگی هم در جلسه ای تشکیل شد متاسفانه بخشی از رودخانه بشار را ر اختیار ما قرار ندادند و به اب منطقه ای واگذار کردند و هنوز هم بخش عمده ای اعتبارات بحران بخش واگذار نشده است.

در ماده ۱۰۰ حکم خیلی صادر شده که اعتراض کردند و به دیوان فرستاده شده که هنوز وصول نشده همه می دانیم یکی از بزذگنترین مشکلات ما قبرستان ها است که از قبل با تفکر غلطی واگذار شده و به نظر من تفکر غلطی بود که به طیف های مختلف واگذار کردند.

در بحث فروش زمین های شهرداری هر زمینی فروخته شده با مصوبه ما فروخته شده و شهرداری حق فروش بدون مصوبه شورا را ندارد اما شورای شهر رابط بین مردم و مسئولین است ما نماینده شهر ۱۳۰ هزار نفری هستیم بنابراین ما به عرصه انتخابات به جد و شدت در انتخابات حضور پیدا می کنیم و مردم را به حضور پر رنگ در انتخابات تشویق کنیم تا دشمنان ما مایوس شوند .

ما هستیم و تلاش می کنیم تا گره مشکلات مردم و پرسنل بی ادعا و زحمت کش شهرداری را باز کنیم .

چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد خبر را به شماره 09800000000  پیامک بفرمایید.
لینک کوتاه خبر:

50 پاسخ به “حمله شدیدالحن اکبری تبار به شهردار / کنایه های دهراب پور و خط و نشان های انتخاباتی خوبانی ، آشنا و هدایت اکبری”

 1. شهرداری گفت:

  یعنی دیگه کیوان اشنا قسم قران را نمیشکونه . اوف بر شما که فقط دروغ میگید

  • مهندس گفت:

   اقای…… بیان کرد…ای مردم هر شب خواب بد میبینم که چرا قسم شکوندم خدا بزنم ….اکبری تبار مرد خوبی بود و یک سال پشتم بود و از رییسیم حمایت کرد ولی من گول …… رو خوردم ..لعنت به من ..

  • من گفت:

   خدایی …..په سیچه پق نشستی …ده قسم رو شکستی ..چته ناراحتی ..مگه همین شرایط رو نمیخواستی ..شورا رو تو چول کردی ..

 2. شهروند گفت:

  خدایا دبسه. ما که نه شهردار داریم و نه شورا .

 3. حمیدی گفت:

  فرشاد نگین تاجی خداوکیلی چه هنری داشتی که ۱۶هزار رای جمع کردی ؟؟؟من فقط تو این موندم که این آرا از کجا اومدن و برای چه به سبد تو رفتن.خداوکیلی ضعیفترین شورا هستی

 4. ناشناس گفت:

  شهردار اگر با آقای دهراب پور هماهنگ شود نابود میشود

  • مهندس اشنا گفت:

   اقای اشنا بیان کرد…ای مردم هر شب خواب بد میبینم که چرا قسم شکوندم خدا بزنم ….اکبری تبار مرد خوبی بود و یک سال پشتم بود و از رییسیم حمایت کرد ولی من گول هدایت اکبری رو خوردم ..لعنت به من ..

   • ناشناس گفت:

    درست صحبت کن هر کیه که هستی

    • حسام گفت:

     درست صحبت کردن تو جامعه مهمه اما یه نفر قران بشکنه مهم نیست ..حالا بزار قران شکستنش هر دلیلی داشته باشه ..اینم جرم میشه 

   • رحمان گفت:

    به به اقای اشنا به خودش اومد و دو تا جمله درست نوشته ..افرین ..ولی متاسفانه نوش دارو بعد مرگ تویی 

 5. جف گفت:

  راحت بشینیت سز یک بهرش کنیت گور بابای..‌‌

 6. بویر احمدی 2 گفت:

  نوش جونش مه ای خو و جیبش بیش…بدبخت مردم یاسوج موقع رای گیری چه کارای که نمیکنن برای امثال ایشون…

 7. تیرتاجی گفت:

  جناب اقایون نگین تاجی …خوبانی …اکبری تبار ….تا دیروز شهردار عالی بود وبه به وچه چه میزدین …چی شده حالا شهردار خوب نیست وکار نمیکنه دنبال باند بازی و غیره وغیره وغیره هستن …..بیچاره مردم که با طناب امثال شما میرن تو چاه…به خدا دنیا دار مکافاته از خدا بترسین…

  • کارمند شهرداری گفت:

   تیرتاجی جان بله درست میفرمایی ولی شهردار اولش درست میرفت جلو ..ولی بعدش زد جاده خاکی و اقایون نگین تاجی و خوبانی و اکبری تبار هر چه راهنماییش کردن گوش نداد و به خلاف شهر و مردم حرکت میکرد برا همین شهردار اخ اخ شده …

 8. شهرساز گفت:

  به خدا قسم وقتی دیدگاهها وافکارتون و نوع نگاهتون به شهر میخونم دارم از غصه میترکم نمیدونم با چه لحنی بگم ، توهین نمیکنم به همشهریانم که به شما رای دادند ولی میگم لعنتخدا برکسی که درآینده بخواد باز به شماها رای بده . من تمام گزارش جلسات شمارو میخونم و میگم وااسفا .در تمام دنیا دارن مشکلات پنجاه سال اینده رو براش برنامه ریزی میکنند شما چهارتا مشکل روز توش ماندین . خدا لعنت کنه کسی رو که تخصص کاری نداره و مسئولیت به عهده میگیره 

  • سیما گفت:

   ادم سر سفید مثل حاج دهراب پور باید ای مرد های جوان رو با هم بشونه …والا انتظار داریم حاج دهراب پور اصالت خوشه نشون بده ..بقیشون هنی جوون و داغن ..طبیعیه جا نگرشو 

 9. مجیدی گفت:

  به ولله فقط مدیری مثل جاوید میتونه این شهر و شهرداری جمع کنه . خدا میدونه بزرگترین خیانت شماها به این شهر کردین . که با تمام بی سوادیتان و عدم تخصص و پاس کردن یک کتاب مدیریت شهری فقط با هزینه و پول اومدین برگرده مردم سوار شدین و این شهر به فلاکت رساندین و اینده این شهر نابود کردین 

 10. بنگرو گفت:

  ماشا الله ککی قران درو خر .آفرین به اشنای قران دروغ خر

  • ناشناس گفت:

   اشنا من موندم که واقعا هدایت اکبری چرا بهت اعتماد کرده ..یعنی روی عهدت با هدایت اکبری میاستی …فکر نکنم ..قسم شکن ???

 11. قاسم گفت:

  شهرداری یاسوج خو بیتلیه

 12. شهرداری گفت:

  خدایی تا یه ذره آبرو سیتو ویسایه شهردار ول معطله جمع کنیت

 13. ایران زمین گفت:

  آشنا رو بگریت تا باز قران روغ نخرده

 14. فرزاد گفت:

  از بس آشنا قران دروغ خرده باید اعدامش کنن چون پشت کردن وه قران مال آدمای مرتده

 15. محمد گفت:

  شهرداری رو م…. به لجن کشوند بابا چی داره که هنوز ازش حمایت می کنید

 16. شهردار یاسوج گفت:

  خدا رو شاهد میگرم ….. برای چوپانی هم خوب نیست اگه ده تا بز رو بهش بدن که ببره کوه حداقل ۹ تاشو گم می کنه و میاد ول معطله به قران

 17. ناشناس گفت:

  زنده باداحمدکیشش..

 18. ناشناس گفت:

  سریک یه قرش وبارتو نی مزمتل 

 19. حسین گفت:

  …… قران ب دروغ میخوره باز با چه رویی با چه رویی ب جلسات شورا میاید یعنی پایبندی وقتی ب اصول نباشد ب فروع و کارهای مردم اعتنایی میکند!!؟

  • اهو گفت:

   …..بی عرضه ترین و بی خدا ترین ادم هستی …چطوری رفتی روی اون صندلی ها نشستی ..کفارات 

 20. ارمان گفت:

  درود بر حاج دهرابپور بزرگ واقعا که اگه شهردار با حاجی باشه شهر نابود شده یاسوج گلستان میشه همراه با خدمت صادقانه به مردم شریف 

 21. حسن گفت:

  شورا که هنوز سر وظیفه شون بحث دارند چی میشه…شورا که طایفه ای باشه ازین بهتر نمیشه…کدوم برنامه و کدوم حرکت  … فقط حرف.. حرف بی پایه ا اساس و منطق

 22. مینو گفت:

  په چرا زمین های ابشار که هدایت اکبری چولشو کرد رو نمیگی …

 23. فاطمه گفت:

  حاج دهراب پور تو راه کشیدی و رفتی جای مقدسی ..ای جونا رو بنشون کنار هم ..به امام حسین ثواب دنیا و اخرت رو میبری ..مطمین باش اسمت به نیکی در تاریخ ثبت میشه ..

 24. ناشناس گفت:

  اعضای محترم شورای شهر لطفا از هر چیزی حرف میزنید، بزنید ، اشکال نداره ولی از قانون حرف نزنید که قانون شرمش میاد

 25. ایل دشمن زیاری گفت:

  خدا خوش و طیفشه یجا کنیم و خاک

 26. شهروند گفت:

  باسلام خدایی اصلآ هبچکدوم وسه مردم نیستین از عملکردتون معلومه.ا…… و …… هزار دم روباه تو شکمتون هست.خاک بر سر ما بهتون رای دادیم

 27. سیروس گفت:

  فقط یه مرد داخل شورا وجود داره اونم اکبری تبار ….یه نامرد دروغگو هم وجود داره که همتون میشناسین برا همتون اشنا هس کی…… #قسم دروغ

 28. واقع بین گفت:

  خدابهتر می داند که چه کسی خیانت کرده

 29. حسن گفت:

  الحق که اکبری تبار حقیقت رو گفت.جناب آشنا به جای شرکت در انتخابات آینده بفکر مردمی باش که گذشته به آنان قول تغییر داده بودی.بیاد بیار که چه میگفتی و چه کردی در این مدت یک سالی که درپست مهمی بودی یعنی رئیس شورا بودی.

 30. مملی گفت:

  اعتبار بعضی از دوستان شورا سر سفره هست بعد از جمع کردن سفره و پاک کردنش دیگه اعتبار ندارن لطفا در آینده سعی کنیم بهتر انتخاب کنیم 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
اجتماعی
اخبار استان
اخبار ایران و جهان
اسلایدر صفحه اصلی سایت
اقتصادی
باقلوا
بین الملل
تبلیغاتa
حوادث
خانه
دسته بندی نشده
روزنامه
سلامت
سلامت و بهداشت
سیاسی
صوت
عکس
علم و فناوری
فرهنگی
گرافیک
گزارش
گزارش تصویری
مطالب ویژه
مهمترین عناوین
هنر
ورزشی
ویدئو
ویژه شهرداری یاسوج
یادداشت ها

یادداشت ها