کد خبر: 97795 |
تاریخ انتشار : 13 فوریه 20 - 12:02 | ارسال توسط : faslino_sadegh
پ

فصلی نو، زمان رسمی تبلیغات انتخاباتی نامزدهای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از بامداد امروز ۲۴ بهمن ماه جاری آغاز شد و مجریان و دست اندرکاران انتخابات در سه حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا، کهگیلویه چرام، لنده و بهمئی و باشت و گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز تدابیر و توصیه های لازم قانونی […]

فصلی نو، زمان رسمی تبلیغات انتخاباتی نامزدهای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از بامداد امروز ۲۴ بهمن ماه جاری آغاز شد و مجریان و دست اندرکاران انتخابات در سه حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا، کهگیلویه چرام، لنده و بهمئی و باشت و گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز تدابیر و توصیه های لازم قانونی را به نامزدها و هواداران آنها برای ایجاد آرامش و جلوگیری از هرگونه تنش و التهاب گوشزد کرده اند.

فرماندار شهرستان بویراحمد نیز در همین زمینه از نامزدها و هواداران آنها خواست تا از هر گونه سخنان، تحرکات و رفتارهای تبلیغاتی که منجر به التهاب و تحریک تعصبات و هیجان های نامعقول در جامعه می شوند پرهیز کنند.

شاهرخ کناری امروز پنجشنبه با اشاره به ایجاد بستر و زمینه لازم برای تبلیغات نامزدها بر اساس عدالت و در چارچوب قانون در این حوزه انتخابیه گفت: یکی از نکات اساسی که نامزدها و هواداران آنها باید به طور جد از آن پرهیز کنند، دامن زدن به بحث های قومیتی و طایفه ای به عنوان یک سنت ناروا ، نامعقول و التهاب آفرین است.

وی با بیان اینکه مقدمه و تضمین کننده انتخابات سالم، قانونمند وپرشور حرکت بر مدار قانون توسط نامزدهای انتخاباتی استف گفت: تجلی و تبلور اساسی این قانونمداری نیز در جریان تبلیغات انتخاباتی است.

وی تصریح کرد: دستگاه های ناظر، امنیتی و اطلاعاتی و قضایی نیز به طور رقیق تمامی فضاهای حقیقی و مجازی در تبلیغات نامزدهای انتخاباتی را رصد می کنند.

کناری همچنین به مردم این حوزه انتخابیه نیز اطمینان داد که انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در دوم اسفندماه جاری این شهرستان در کمال قانونمداری، امانتدارانه و صیانت و حراست از تک تک آرای مردم برگزار خواهد شد.

اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا شامل محمد بهرامی، حمید واحدی، محمود رضوان‌فر، نادر منتظریان، رحیم سبحان‌زاده، غلام محمد زارعی، مهدی روشنفکر، احسان قنواتی و دانیال دانشی می شود.

بر اساس ماده ۶۵ قانون انتخابات مصادیق زیر در فعالیت‌های تبلیغاتی انتخابات توسط نامزدها، احزاب و گروه‌ها و اشخاص حقیقی و حقوقی جرم است و متخلفان علاوه بر مجازات‌های مقرر در قوانین مربوطه به مجازات درجه ۶ قانون مجازات اسلامی به استثنای حبس نیز محکوم می‌شوند:                                      

۱_ اقدامات مغایر امنیت ملی نظیر تفرقه قومی و مذهبی.

۲_ دادن وعده‌های خارج از اختیارات قانونی توسط نامزدها.

۳_ هرگونه تخریب، هتک حرمت و حیثیت نهادها، افراد و یا نامزدها از سوی نامزدهای انتخاباتی.

۴_ نوشتن، اظهار و انتشار مطالبی که در قوانین مربوطه جرم شناخته شده است.

۵_ دیوارنویسی.

۶_ تخریب یا پاره کردن عکس و دیگر آثار تبلیغاتی نامزدها در مهلت قانونی تبلیغات که در محل‌های مجاز الصاق شده و یا قرار گرفته باشد.

۷_ نصب یا توزیع کلیه اقلام و آثار تبلیغات انتخاباتی تهیه شده بدون رعایت مفاد این قانون و فاقد نام و هویت تهیه‌کننده.

۸_ استفاده از آثار تبلیغاتی متضمن موارد مغایر عفت عمومی و یا موازین شرع.

۹_ اخلال و برهم زدن اجتماعات و سخنرانی‌های قانونی و تعرض به ستادهای انتخاباتی نامزدها.

۱۰_ استفاده از کاروان‌های تبلیغاتی و استفاده از بلندگو در خارج از محیط سخنرانی.

۱۱_ استفاده از حمایت و امکانات بیگانگان اعم از مالی و غیرمالی در تبلیغات و فعالیت‌های انتخاباتی.

چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد خبر را به شماره 09800000000  پیامک بفرمایید.
لینک کوتاه خبر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
اجتماعی
اخبار استان
اخبار ایران و جهان
اسلایدر صفحه اصلی سایت
اقتصادی
باقلوا
بین الملل
تبلیغاتa
حوادث
خانه
دسته بندی نشده
روزنامه
سلامت
سلامت و بهداشت
سیاسی
صوت
عکس
علم و فناوری
فرهنگی
گرافیک
گزارش
گزارش تصویری
مطالب ویژه
مهمترین عناوین
هنر
ورزشی
ویدئو
ویژه شهرداری یاسوج
یادداشت ها

یادداشت ها