Take a fresh look at your lifestyle.

در بحث هدر روی آب همیشه مردم مقصر نیستند – خط قرمز آب و فاضلاب آب سالم و بهداشتی است

0

فصلی نو ، مدیرعامل آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد گفت : در مصرف آب و مسائل مرتبط با آن نمی توان همیشه مردم را مقصر دانست .

فیض اله پاسره عصر امروز در نشست خبری با خبرنگاران بیان کرد: همیشه گفتیم توپ در زمین خود ماست و مخصوصا در استانی که آب فراوان است که ۸ تا ۱۰ درصد آب کشور را دارد و مردم گلایه دارند باید بدنبال رفع کاستی ها بود /

پاسره اضافه کرد: اگر ما برای صرفه جویی تاکید داریم بخاطر کمبود آب نیست بخاطر نبود زیر ساخت های مناسب است در شهر یاسوج 30 هزار متر مکعب زیر ساخت کسر داریم .

وی با بیان اینکه بایستی جایی سرمایه گذاری کنیم که اثر بخشی بالایی داشته باشد اظهار داشت : در این شرایط سخت با برنامه ریزی دقیق ایرادات را سعی می کنیم برطرف کنیم در شهر یاسوج همکاران ما ۲۴ ساعته پای کار هستند .

مدیر عامل آب و فاضلاب استان اضافه کرد : موضوع اصلی امروز آب بحث هدر روی آن است که دلایل متفاوتی دارد باید فشارسنج انجام دهیم و جاههایی که بایستی برای کاهش فشار اقدام کنیم فشار سنج نصب شود .

فیض اله پاسره در ادامه افزود : در مدتی که بودیم با همین اعتبارات کمی داشتیم در بخش های مختلف رضایت مندی روز به روز از عملکرد آب و فاضلاب بهتر می شود.

پاسره خاطرنشان کرد: در روستا دوره طرح ها ۲۰ ساله است و در شهر ها ۴۰ ساله که سرمایه گذاری های انجام گرفته باید برای ۴۰ سال پاسخگو باشد لازم است تاکید کنم مردم فکر نکنند کار آبرسانی و خدمات آن پایانی دارد .

وی تصریح کرد: در بحث کیفیت آب به مردم اطمینان می دهیم آب استان از منشا تولید بسیار با کیفیت هستند و در بحث کلر زنی که انجام می شود بمنظور حذف آلودگی ثانویه است و بر اساس تاکیدات وزیر محترم نیرو خط قرمز برای شرکت های آب و فاضلاب آب بهداشتی است ما آزمایشگاههای خیلی خوبی داریم و برای این آزمایشگاهها نزدیک به ۴ میلیارد هزینه کردیم و مردم نگران کیفیت آب نباشند .

فیض اله پاسره ادامه داد: در حوزه شهر ها دستگاههای انالیزر نصب کردیم که غلظت اب ها سنجید می شود در بحث آب شهرها صد در صد دارای آب هستند و ما چهارمین استان کشور بلحاظ کثرت روستایی هستیم .

پاسره در ادامه به بحث فاضلاب اشاره کررد و گفت : در شهرها در حال حاضر شهر یاسوج دارای شبکه جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب است شهر سی سخت تصفیه خانه دارید و مشکل اصلی یاسوج مناطق توسعه یافته ک سر روز جنوب است .

وی افزود: دوگنبدان و دهدشت هم فاضلاب دارند بقیه شهر ها مطالعات انجام شده و هنوز شروع نشده در شهر های باشت چرام و لنده بزودی شروع می شود ‌.

وی گفت : در سطح شهر های استان شاخص بهره برداری از تاسیسات فاضلاب ۳۲ درصد است .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.