حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۳ اسفند , ۱۳۹۸ 28 جماد ثاني 1441 Saturday, 22 February , 2020 ساعت تعداد کل نوشته ها : 10609 تعداد نوشته های امروز : 2 تعداد اعضا : 10 تعداد دیدگاهها : 30925×

در قاموس سیاسی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد هر گونه ناسیونالیسم فکری، منطقه ای و قومی محکوم است

شناسه : 85890 14 شهریور 1398 - 20:34

موسوی ارشد در مورد اعمال سلایق شخصی و سیاسی در انتصاب مدیران مدارس گفت: انتصاب مدیران بر اساس بخشنامه وزرات متبوع می باشد و کلیه ضوابط و شرایط مدیران متقاضی در آن مصرح و از نظر قانونی

در قاموس سیاسی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد هر گونه ناسیونالیسم فکری، منطقه ای و قومی محکوم است
پ
پ

فصلی نو ؛معاون پرورشی آموزش و پرورش بویراحمد در پاسخ به به اتهامات موهن و ایرادات واهی و بی اساس به این اداره تاکید کرد، در قاموس سیاسی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد هر گونه ناسیونالیسم فکری، منطقه ای و قومی محکوم است.

به گزارش فصلی نو ، سید قدرت موسوی ارشد در گفت و گو با پانا اظهار کرد: در رأس هرم آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد شخصیتی شخیص، متخلق به اخلاق نبوی، حافظ کرامت انسانی و اجرای عدالت علوی است که خود از خانواده ای ارزشی، مذهبی و وارث تنها امیر شهید استان بوده و هدف اصلی نامبرده اجرای منویات مقام معظم رهبری و سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش با محوریت تربیت قرآنی و رسیدن به حیات طبیه است .

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش بویراحمد در پاسخ به این جوسازی که گفته می شود هم اکنون فضای اداری آموزش و پرورش بویراحمد سیاسی شده بیان کرد: در قاموس سیاسی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد هر گونه ناسیونالیسم فکری، منطقه ای و قومی محکوم است و در آستانه گام دوم انقلاب، اصلاح طلب و اصول گرا، بی معناست و همه باید به فرموده رهبر عزیزمان انقلابی عمل کنیم .

او این اتهام که از زمان مدیریت جدید فرهنگیان غیر بومی از سطوح مدیریتی و معاونتی مدارس شهرستان بویراحمد حذف شده اند را رد کرد و اظهار کرد: همه فرهنگیان؛ دانش آموزان و اولیاء متعلق به استان کهگیلویه و بویراحمد بوده و رنگین کمان شهرستانها و جغرافیای سردسیر و گرمسیر نشان تنوع زیبایی است به قول فیلسوف بزرگوار ملاصدرای شیرازی، (وحدت در عین کثرت و کثرت در عین وحدت است) اصالت اصلی در این آموزش و پرورش تعلیم و تربیت بوده و هرگونه مسایلی که این رسالت پیامبر گونه را مخدوش نماید از منظر این مدیریت مطرود و مذموم است .

موسوی ارشد در مورد اعمال سلایق شخصی و سیاسی در انتصاب مدیران مدارس گفت: انتصاب مدیران بر اساس بخشنامه وزرات متبوع می باشد و کلیه ضوابط و شرایط مدیران متقاضی در آن مصرح و از نظر قانونی نوعی(نص) و سندیت محسوب می شود که هرگونه دخل و تصرف و سلیقه سیاسی در آن جایز نیست.

او افزود: مدیران محترم در یک آزمون رقابتی در سامانه آموزش و پرورش شرکت کرده و کسانی که ۶۰ درصد نمره کتبی را احراز نمایند دعوت به مصاحبه می شوند که از مجموع ۵۰۰ مدرسه شهرستان فقط ۷ درصد مدیران تغییر کرده آن هم بر اساس شرایط موصوف و هیچ گونه حب و بغض سیاسی مدخلیت نداشته است .

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش بویراحمد در مورد ملاک های انتخاب مدیران مدارس گفت: بر مبنای ضوابط آیین نامه ای مدیران و معاونان مدارس بویراحمد بر اساس شایسته سالاری و توانمندی انتخاب شده اند.

دلایل قوی باید و معنوی ــــ نه رگ های گردن به حجت قوی

موسوی ارشد گماشتن معلمان با سوابق ۲۹ سال به بالا در سمت معاون مدرسه را یکی از اقدامات ارزنده مدیریت آموزش و پرورش بویراحمد از دیدگاه فرهنگیان بیان کرد و گفت: با توجه به شعار کرامت انسانی و نسبت به ظرفیت مدارس از تمام نیروهای در شرف بازنشستگی ( سوابق ۲۹ سال به بالا) در سمت معاونت مدارس استفاده کردیم تا بتوانند از مزایای مالی و مدیریتی در احکام حقوقی بهره ببرند.

او استفاده از طایفه و جناح سیاسی خاص در پست های مدیریتی این اداره را رد کرد و افزود: در یک بازدید میدانی از مدارس این شهرستان مشخص می شود که این اداره از تمام اقوام، جناح های سیاسی، مناطق و شهرستانهای استان استفاده کرده است.( دلایل قوی باید و معنوی ــــ نه رگ های گردن به حجت قوی) .

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش بویراحمد در مورد عزل رئیس هنرستان دخترانه هنرهای زیبای شهر یاسوج اظهار کرد: هنرستان هنرهای زیبا وابسته به اداره ارشاد اسلامی است و مدیر آن از طرف اداره مذکور معرفی و این اداره بر اساس تفاهم نامه بین دو وزارت (آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی) ابلاغ، صادر می نماید.

موسوی ارشد این اتهام را که گفته می شود رئیس جدید هنرستان دخترانه هنرهای زیبای یاسوج تخصص ندارد و وابسته به نماینده بویراحمد است را غرض ورزی بیان کرد و گفت: مدیر معرفی شده از طرف اداره فرهنگ ارشاد اسلامی مسبوق به سابقه مدیریتی در هنرستان هنرهای زیباست و در گروه مدارس وابسته است که نیاز به شرکت در پروسه انتخاب و انتصاب مدیران ندارد.(چون غرض آید ـ هنر پوشیده شد)

ثبت دیدگاه

3 دیدگاه

    رفتن به نوار ابزار