تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 80351
تعداد نظرات: ۸ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۹۸ - ۱۹:۳۰

روشنفکر گفت : در قانون اساسی لحاظ شده است که توهین ،تخریب و تهمت علیه شخصیت های شاخص جامعه جرم است ما هم آماده هستیم تا در شناسایی افرادی که به هر نحوی در صدد تخریب و تهمت و توهین هستند کمک کنیم تا شناسایی شوند .

روشنفکر: زارعی نماینده من نیز هست/اخلاق مدارانه گام برداریم

فصلی نو ، فعال سیاسی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت : همواره سعی کنیم در زمینه های مختلف اخلاق مدارانه گام برداریم .

مهدی روشنفکر در گفت و گو با فصلی نو با بیان این مطلب عنوان کرد : رسانه ها به عنوان رکن چهارم دموکرسی چشم بینای جامعه هستند و پویایی انان به توسعه جامعه کمک خواهد کرد..

روشنفکر در ادامه با بیان اینکه هیچ وقت سعی نکرده ام مقابل رسانه ها جبهه گیری کنم افزود: با همه نقد ها و بعضا تخریب ها به رسانه ها احترام می گذارم و از راهنمایی آنان کمک خواهم گرفت .

وی بیان کرد: جاههایی که احساس می کنیم رفتار و کردارمان در حوزه های مختلف نافذ اسست برای رفع اایرادات و اشکالاتی که در جامعه وجود دارد گام برداریم ممکن است شاید در برخی موارد رسانه ها به نتیجه نرسند اما به آن چیزی که در چارچوب مسایل اخلاقی و قانونی که نظام تدوین کرده ،گام برداشته اند.

نامزد دور گذشته مجلس شورای اسلامی در حوزه بویراحمد و دنا در ادامه نقد منصفانه علیه اشخاص ،گروهها و دستگاهها را نیاز جامعه عنوان کرد و گفت: نقد منصفانه را با جان و دل می پذیرم و اعتقاد دارم نقد منصفانه لازمه هر جامعه است، اما در بحث تخریب ،نفاق و فتنه با توجه به شرایطی که در جامعه هست رسانه ها بهتر است تجدید نظر کنند تا جامعه به سمت و سوی التهاب نرود .

مهدی روشنفکر در ادامه با انتقاد از برخی توهین و تهمت هایی که در فضای مجازی صورت می گیرد ابراز داشت: باید روشنگری شود امر به معروف کنیم در بحث امر به معرف تاکید داشته باشیم تا جایی که ممکن است فضا به سمت آرامش حرکت کند متاسفانه شاهد هستیم علیه خیلی از افراد حتی شخص بنده تخریب و تهمت شکل می گیرد .

روشنفکر گفت : در قانون اساسی لحاظ شده است که توهین ،تخریب و تهمت علیه شخصیت های شاخص جامعه جرم است ما هم آماده هستیم تا در شناسایی افرادی که به هر نحوی در صدد تخریب و تهمت و توهین هستند کمک کنیم تا شناسایی شوند .

وی گفت : همه اشخاص در جامعه صاحب کرامت هستند و بازی با آبروی افراد به هیچ عنوان اخلاقی نیست ،نماینده بویراحمد و دنا نماینده من هم هست ایشان قابل احترام هستند چرا که با آرای بخش زیادی از مردم به مجلس راه پیدا کرده است شاید افرادی نیز مخالف وی باشند .

.مهدی روشنفکر گفت : شاید به فرض مثال فردا روزی من به مجلس راه پیدا کردم همانطور که من و طرفداران من از تخریب و توهین ناراحت می شویم باید از تهمت و توهین علیه دیگر اشخاص نیز ناراحت شویم و بعنوان یک برادر از همه گروهها و مردم عزیز درخواست دارم در این زمینه روشنگری و امر به معروف نمایند .

انارستانسیم کارت دانشجویی همراه اول
تلگرام
تلگرام

8 دیدگاه

  • رسانهای به جای اینکه دوربینشون بردارند واز مسایل و مشکلات اقتصادی و اجتماعی  و درد ورنج مردم واین همه اختلاس ودزدی و ناهنجاری های جامعه و گران و فقر و تورم را به تصویر بکشند .و به وظیفه ذاتی خودشون عمل کنند .....میان می گویند و حواشی درست می کنند که در تودیع و معارفه با دکتر یز دان پناه مصاحفه داشت ...اقای دکتر روشنفکر هم بعنوان یک نخبه و یک شهروند از این حق برخودار می باشند و ...و صداسیما و دوستان که چشم بینایی جامعه هستند احتیاح مبرم به اخلاق رسانه دارند و دست از این رفتارهای ناشایست بردارند 
  • سلام. ایا کاندید باید به جای برنامه میبایست بیاید بگوید اخلاق مدار باشید؟ ایا این شعارها دردی از ما درمان خواهد کرد؟. ایا تاجگردون تکیه بر اخلاق مداری میکند؟ ایا ما در این برهه از زمان نیاز به کسی نداریم که حقمان را با شجاعت از مرکز نشینان بگیرد نداریم؟ اقای روشنفکر خیال برت داشته  و این دور مثل دور قبل نیست که  پهنه خالی بود؟ 
  • البت تا احتیاج به رای داریم اخلاق مداریم ولی وقتی که پست ویا سمت مورد نظر رسیدیم اخلاق اخلاقیات فقط توکتابه امیدورام در زمان رای جمع کردن به اصول پایبند باشید که متاسفانه تو استان ما اصلا رعایت نمیشه فقط دکتر هدایت خواه تا حدودی اگه دور اطرافش بزارن
  • سلام بر همه مردم بویراحمد و دنا و کهگیلویه و فعالان و نخبه گان  عزیزان یک نکته بسیار مهم را از منظر یک گروه مطلع و از قول یک فعال رسانه و کارشناس فضای مجازی و ناظر خدمتتان عرض مینمایم  یک گروه فعال و چند سایت و مشاوران و وابستگان نماینده گچساران برنامه مدونی در جهت ایجاد تفرقه و اختلاف و عمیق کردن شکاف های کوچک و درگیر کردن گرو ه های سیاسی و نمایندگان و نامزد ها و طرفدارانشان در کهگیلویه و شهرستان بویراحمد دارند فعالیت میکنند تمام صدمات و  زیان هایی که تا کنون کهگیلویه بزرگ و بویراحمد و دنا متحمل شده اند نتیجه  عملکرد این گروه و  مبالغی را که در این راه هزینه کرده اند اگر طی چند سال گذشته خصوصا یک سال اخیر همه سایت های گچساران به جز دو سه سایت و کامنت هایی همه سایت ها و مطالب محتوایی آنها را بررسی بفرمایید کاملا مشخص است و جز سیاست های مدون آنها ❓❓❓❕❕❕❗❗❗تفرقه بینداز و حکوم بکن❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗ میباشد لذا هوشیاری و بصیرت بسیار زیاد همه مردم و نخبه گان و جامعه رسانه ای کهگیلویه بزرگ و بویراحمد را میطلبد و دقیقا بر عکس وحدت و اخلاق مداری و جوانمردی و فرهنگ اصیل خودمان در کهگیلویه و بویراحمد بسیار کارساز و خنثی کننده میباشد 
  • درود بر روشنفکر وهشدار براصولگرا نمایان :اميرمومنان براي به دست آوردن قدرت ،از وسيله هاي حرام بهره نمي گرفت، خدعه و نيرنگ را مباح نمي شمرد.  به همين دليل است كه امام هيچ نوع مصلحت بيني دروغين را بر نمي تابد و براي رسيدن به عالي ترين اهداف هم، به وسيله غير اخلاقي متوسل نمي شود: «شما از من مي خواهيد پيروزي را به قيمت ظلم و جور در باره آنكه والي اويم بجويم؛ به خدا كه نپذيرم تا جهان برآيد و ستاره اي در آسمان پي ستاره اي برآيد؛ اگر مال از آنِ من بود، همگان را برابر مي داشتم، حال آنكه مال، مال خداست.»  امام در موقعيتي اين مطلب را بيان مي كند، كه ستمِ بر مردم و حيله گري در حكومت، سنت غالب به شمار مي آمد و مردم، حيله گري را نشانه برتري و زيركي مي پنداشتند. آن بزرگوار اين ذهنيت را به شدت محكوم كرده و حيله گري را تقبيح مي كند و مي فرمايد: «به خدا سوگند! معاويه از من زيرك تر نيست، ليكن شيوه او پيمان شكني و گنه كاري است. اگر پيمان شكني ناخوشايند نمي نمود، زيرك تر از من كسي نبود. لكن هر حيله گري به گناه برانگيزاند و هرچه به گناه برانگيزاند، دل را تاريك مي كند».  
  • سلام و درود خدا بر همه انسانهای منصف برای یک قضاوت منصفانه چندین ایتم را همیشه در نظر بگیریم ⚫اول باید بدانیم که همان طور که یاسوج و اطرافش و سیسخت و اطرافش نیاز به پیشرفت و حل مشکلات فراوان دارد و امروزه همه مردم خصوصا قشر ضعیف مشکلات مشکلات بیشتری دارند  بویراحمد پایین و مناطق کمتر توسعه یافته هم مشکلات فراوانی دارد از پاتاوه گرفته تا مناطق اطراف و مارگون گرفته تا لوداب و چین و تهلیون و گلال تا شهدالی و تا آبمورد و گوزنون و تا آخرین نقطه و منطقه کبگیان تا زیزی و دمچنار و سر چنار و از یاسوجتا نزدیکوسرفاریاب و جلیل و بابکان و کلیه روستاهای محروم و آنطرف تا زیلایی و مرز چهارمحال همه جا محرومیت و کمبود و فقر و مشکلات زیر ساختی و.... موج میزند و مردم شریف تمام این مناطق خود بهتر از هر کس مشکلات را حس میکنند  ⚫ در این شرایط و با این همه مشکلات تفرقه و دودستگی در شهرستان بویراحمد بدترین کار است و نباید در جهت تفرقه افکنانی که هدفشان از تفرقه کسب پست ها و بردن بودجه  است  حرکت کرد  زیرا در این صورت فقط توزیع فقر نتیجه آن است⚫ برادران شهرستان کهگیلویه بزرگ هم مشکلاتی شبیه  شهرستان بویراحمد دارند  ⚫ شفافیت و صداقت و اخلاق مداری و تلاش شبانه روزی و شجاعت و پاکدست بودن و استفاده از همه پتانسیل ها برای حل مشکلات و استفاده از نیرو های توانمند و بومی و هماهنگی و تعامل با دیگر خیر خواهان شهرستان بویراحمد هم بسیار مهم است تا شهرستان جایگاه اصلی خود را باز یابد 
پربازدید ها
عکس