Take a fresh look at your lifestyle.

سفرهای بدون‌خروجی استانداران دولت تدبیر و امید در کهگیلویه و بویراحمد

1 0

به گزارش فصلی نو ، از همان ابتدای شروع به کار دولت تدبیر و امید، سفرهای شهرستانی با عنوان کاروان تدبیر و امید در دستورکار نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد قرار گرفت اما این سفرها که از مرکز استان به روستاها، بخش‌ها و شهرستان‌های محروم آغاز شد هیچگاه خروجی قابل قبولی در بر نداشت.

فصلی نو_ دستاورد این سفرها در استان کهگیلویه و بویراحمد که تاکنون سه استاندار دولت تدبیر و امید را به خود دیده است فقط هزینه‌های گزاف و مصوبات ناتمامی بوده که نه تنها هیچ مشکلی را از دوش مردم این استان برنداشته بلکه مردم را ناامیدتر از گذشته به حال خود رها کرده است.

حسین کلانتری سومین استاندار دولت تدبیر و امید در کهگیلویه و بویراحمد است که بررسی عملکردش در طول کمتر از دو ماه گذشته نشان می‌دهد که او نیز مانند هم‌استانی خود یعنی علی‌محمد احمدی بدون اینکه برنامه مشخصی برای توسعه این استان داشته و یا اصلا چیزی در چنته داشته باشد به این استان محروم و مظلوم قدم گذاشته است.

کلانتری نیز همچون دو استاندار گذشته بدون هیچ هدف مشخصی در همین ابتدای شروع به کار خود سفرهای استانی و کاروان‌های پرهزینه را راه‌اندازی کرد تا تکرار تجربه تلخ استانداران سابق برای مردم مناطق محروم کهگیلویه و بویراحمد باشد.

بررسی‌ها نشان داده که سفرهای شهرستانی استانداران این دولت نه توانسته است هیزم‌ها را از دوش دختران زیلایی بردارد، نه از حکمرانی مرگ بر جاده‌های این استان بکاهد، نه سیمای محرومیت را از چهره شهرها و روستاهای استان بزداید، نه آمار بیکاری را کاهش دهد و نه از فقر و محرومیت این مردم کم کند.

همه اینها در حالی است که استانداران این استان می‌توانستند بدون صرف هزینه‌های گزافی که شاید در نگاه آنها کوچک، اما همین هزینه‌ها می‌تواند مرهمی بر زخم توسعه‌نیافتگی مردم مناطق محروم این استان باشد با برگزاری چند جلسه در مرکز استان با فرمانداران و بخشداران شهرستان‌ها از مشکلات اطلاع پیدا کرده و برای برطرف کردن آنها چاره‌اندیشی کنند.

مشکلات کهگیلویه و بویراحمد را استانداران سابق و نمایندگان مجلس بارها در نشست‌های خود با مسئولان کشوری فریاد زده‌اند و بر این اساس سفرهای استاندار جدید و راه‌انداختن کاروان‌های پرهزینه که به موضوعی کلیشه‌ای تبدیل شده دیگر مورد استقبال افکار عمومی قرار نمی‌گیرد.

سومین استاندار دولت تدبیر و امید در کهگیلویه و بویراحمد بدون اینکه از سفر نخست خود خروجی قابل قبولی را به اطلاع مردم رسانده باشد در دومین گام، امروز به سرعت شهرستان بهمئی رفت شهرستانی که تنها نام منابع نفتی را یدک می‌کشد و این منابع تاکنون نتوانسته توسعه‌یافتگی را برای مردم این شهرستان به ارمغان بیاورد.

حسین کلانتری در این سفر باز هم همان حرف‌هایی را زد که مردم شهرستان بهمئی و سایر شهرستان‌های استان بارها از زبان‌های مختلف شنیدند، حرف‌هایی که هیچگاه رنگ عمل به خود نگرفت.

وی در جمع مردم سرآسیاب یوسفی اظهار داشت: مردم شهیدپرور شهرستان بهمئی 120 شهید را به نظام و انقلاب اسلامی تقدیم کرده‌اند و این همه ایثار و فداکاری نشان‌دهنده ایمان، باور و اعتقاد این مردم به ارزش‌های اسلامی  و انقلاب است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد همدلی، همراهی و هماهنگی در بین مدیران را زمینه توسعه و خدمت بیشتر به مردم عنوان کرد و افزود: خدمات نظام گسترده و مطلوب است و همه مدیران باید به بیان خدمات و عملکرد نظام بپردازند.

کلانتری با بیان اینکه همه خدماتی که در بخش‌ها و شهرهای مختلف استان انجام می‌شود باید صادقانه و شفاف با مردم در میان گذاشته شود، از مدیران خواست با رعایت قانون نسبت به توزیع عادلانه خدمات در همه مناطق استان عمل کنند.

وی با تأکید بر اینکه خدمت به مردم وظیفه اصلی مسئولان است و همراهی و همگامی مردم این خدمت را تکمیل می‌کند، ابراز کرد: پیگیری مستمر و تلاش شبانه‌روزی برای حل مشکلات مردم و تکمیل پروژه‌ها از دیگر وظایف اصلی مدیران است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به گازرسانی به بخش سرآسیاب یوسفی از سمت لنده، تسریع در روند اجرایی این طرح را از مطالبات و اولویت‌های مردم این بخش عنوان کرد.

به گزارش فصلی نو ، استاندار کهگیلویه و بویراحمد بهتر است به جای راه‌ انداختن کاروان‌، در مرکز استان و از طریق برگزاری جلسات با فرمانداران، بخشداران و حتی دهیاران مشکلات را پیگیری کند، زیرا تجربه سفرهای استانداران پیشین نشان داده که چنین سفرهایی خروجی ملموسی در بر ندارد.

1 نظر
  1. ناشناس می گوید

    استانداران دولت تدبیر وامید به فکر عیش ونوشندمی آیند جام زهر به مردمان ما می نوشند. گذشت آنروزهایی که مدیرا ن جهادی کار می کردند .اینروزها هرکس به فکر منفعت خویش است.مردم بهانه وکوسه به فکر ریش است. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.