تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 83382
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۹۸ - ۱۷:۳۸

تدوین برنامه سالانه شهرستان‌ها و مناطق با محوریت نیازهای مدرسه و شرایط‌های منطقه تا 15مردادماه امسال انجام می شود .

سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مبنای عمل در دستگاه تعلیم و تربیت است

مشاور وزیر و رئیس ستاد هماهنگی سند تحول بنادین آموزش و پرورش گفت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مطالبه مستمر مقام معظم رهبری و مبنای عمل در دستگاه تعلیم و تربیت است. 

به گزارش فصلی نو منطقه کهگیلویه و بویراحمد به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان رضا مددی در نشست شورای راهبردی اجرای سند تحول بنیادین استان کهگیلویه وبویراحمد با حضور شورای معاونین،رؤسای آموزش وپرورش شهرستانها ومناطق 13گانه ومعاونین آموزشی در یاسوج افزود: سند تحول بنیادین نقشه راه نظام جمهوری اسلامی برای هدایت دستگاه تعلیم و تربیت و مطالبه مؤکد و مستمر مقام معظم رهبری است که در تمامی دیدارها به مسئولان آموزش وپرورش کشور تأکید فرموده است . 

وی اظهارکرد: این سند بر مبنای تربیت اسلامی و سیاستهای حاکم بر برنامه توسعه ششم تنظیم و اجرای آن مستلزم تغییر نگرش در مجریان دستگاه تعلیم و تربیت است . 

مشاور وزیر و رئیس ستاد هماهنگی سند تحول بنادین آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: عوامل اصلی تربیت مدیران و معلمان در مدارس و سطوح منطقه، استان و ستاد در وزارت نقش پشتیبانی را ایفا می کنند . 

مددی  تصریح کرد: در سند تحول بنیادین 6زیر نظام وجود دارد و هرگونه تحول در آموزش وپرورش از بستر این 6زیر نظام در بخشهای راهبردی و مدیریت، برنامه درسی، مالی، آموزشی، فضا و تجهیزات، پژوهش می گذرد . 

وی ادامه داد: در این سند 131راهکار اجرایی تبیین شده که براساس 6زیر نظام ودر برنامه عملیاتی بخشی از آنها در برنامه ششم توسعه اجرا می شود . 

مشاور وزیر و رئیس ستاد هماهنگی سند تحول بنادین آموزش و پرورش اضافه کرد:72برنامه اولویت دار از جمله طرح رتبه بندی معلمان نیز در این سند وجود دارد . 

همچنین هادی زارع پور، مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: تدوین برنامه سالانه شهرستان‌ها و مناطق با محوریت نیازهای مدرسه و شرایط‌های منطقه تا 15مردادماه امسال انجام می شود . 

وی افزود: در شهرستانها و مناطق راهنمای عمل و انتظارات از مدارس در چارچوب دوره های تحصیلی و مطابق بر سند تحول بنیادین در نیمه دوم مرداماه آغاز می شود . 

زارع پور بیان کرد: در زمینه سند تحول بنیادین با برگزاری 6جلسه شورای هماهنگی استانی، 25جلسه کارگروه زیرنظام‌های 6گانه و طرح موضوع در شورای آموزش و پرورش استان ودر نتیجه تهیه چارچوب تفصیلی وبرش استانی از فعالیت‌های انجام شده است . 

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مدرسه، معلم، دانش آموز، خانواده در سند تحول وساحتهای 6گانه در سند برای مدیران مناطق و اعضای شورای آموزش و پرورش تشریح شد . 

ایوب رضایی، معاون آموزش متوسطه ومسئول سند تحول بنیادین آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد هم گفت: در زمینه سند تحول بنیادین 222برنامه احصاء وبه شهرستانها ابلاغ شد. برنامه های آموزشی وتوجیهی برای تبیین اهداف دوره های تحصیلی بویژه در مدارس اجرا می شود . 

وی افزود: برش برنامه استانی سند تحول بنیادین در طول برنامه ششم توسعه با محوریت انتظارات از مدارس تهیه شده است.

همراه اول
تلگرام
تلگرام

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

پربازدید ها
عکس