تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 79412
تعداد نظرات: ۳۸ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۹۸ - ۲۲:۳۹

فصلی نو ، یادداشتی را که در زیر می خوانید از سری یادداشت های ارسالی مخاطبین سایت است و انتشار مطلب الزاما بمعنای تایید یا رد نوشته نیست

سید عسکر عرفانی زاده:از اصلاح طلبی تا منفعت طلبی!!

فصلی نو – حسین مدرس

جناب اقای سید عسکر عرفانی زاده؛سلام
باور بفرمایید در این ایام با خودم بسیار کلنجار شدم که فرمایشاتتان را نشنیده و ندیده بگیرم و پاسخی ندهم اما گمان بردم که اگر سکوت شود، شاید حقیقت به گیوتین عناد و کینه سپرده شود بنابراین تصمیمم بر ان شد مواردی برای وزن تاریخ در ترازو متذکر شوم.

جناب آقای عرفانی زاده؛

کاش شما حداقل در یک جا از مصاحبه تان راست و حسینی اعتراف می کردین که ایهاالناس در این چند سال اساسا روزگار سازش را با آرزوهای من و دوستانم کوک نکرد، نه پستی، نه منصبی و از این جهت دلخورم. کاش به جای آن همه آسمان و ریسمان بافتن های بی جهت صاف و شفاف می گفتین که ما هرچه بافتیم غلام محمدزارعی پنبه و تمام کاخ های رویایی که از آمالمان ساخته بودیم غلام محمد زارعی و سیدباقر موسوی یک شبه آوار کردند و از این جهت دلخوریم. باور بفرمایید این موارد خیلی هضمش برای من و امثال من راحتر بود تا اینکه تلاش کنید که اثبات شود عملکرد آقای زارعی اصلاح طلبانه و‌ در راستای اهداف اصلاح طلبی نبوده که در این صورت از شما خواهیم پرسید اگر به اصلاح طلبی زارع معتقد نبوده اید چرا ایشان را در همان مجمع خود ساخته ی اصلاح طلبان در انتخابات دور گذشته مجلس فراخوانده و با ایشان مذاکره کرده اید؟ نیک می دانید تمام دلایلی که جنابتان برای عدم اصلاح طلبی اقای زارعی برشمرده اید تماما به سال های قبل از سال ۹۴ برمی گردد، و این شما و مجمع مطبوعتان بودید که جناب آقای زارعی را در آستانه انتخابات ۹۴ به مجمع تان دعوت و با اصرار و فشار فراوان بر پذیرش شروط زیاده خواهانه و انحصار طلبانه شماری بازنشسته سیاسی، قصدتان معرفی ایشان به عنوان کاندیدای مجمع خود ساخته اصلاح طلبان بود. آیا اساسا این موضوع موید این نکته نیست که شما جز معامله گری و تخطئه جریان اصلاح طلبی هیچ هدف و استراتژی دیگری را دنبال نمی کردید؟

جناب آقای عرفانی زاده؛

شما در طول مصاحبه تان گارد طلبکارانه از آقای زارعی گرفته و کانهو ایشان در خانه شان نشسته و در حال استراحت بوده و بواسطه تایید شما مورد پذیرش مردم و به نوعی شما و دوستانتان (مجمع خود ساخته) باعث پیروزی ایشان گردیده اید و حال طلبکارانه و با یک تناقض مشهود دیگر با اذعان به اینکه برای هوادرانش خوب بوده و نماینده پیگیر و پر تلاشی هستند از ایشان گلایه مند هستید که در راستای اهداف اصلاح طلبی گام بر نداشته اند و بر همین اساس نتیجه گرفته اید که ایشان حق ورود به عرصه انتخابات آینده را ندارند!
حقیقتا باید از شما پرسید کدام اهداف؟!اینکه شما به جایگاهی دست نیافته و یا شاید مسئولیتی از شما سلب شده است آیا بدین معنی است که اهداف اصلاحات عقیم مانده است؟

جناب آقای عرفانی زاده؛

در طول تاریخ همواره دو‌نگاه به جریان اصلاح طلبی و‌ اندیشه های اصلاح طلبی بوده و هست یک نگاه، نگاه پروژه ای و نگاهی دیگر، نگاه پروسه ای است. در جهت تفاوت پروسه و ‌پروژه لازم بذکر است که پروژه در زمان معین تعریف که ابتدا و انتها دارد که توامان با منافع هست ولی پروسه در طول زمان و همراه با هزینه می باشد که با کمال تأسف باید عرض کنم نگاه شما به جریان اصلاح طلبی آلوده به همان آفت نگاه پروژه ای است و فرسنگ ها با اندیشه اصلاح طلبی فاصله و از نظر من تنه به منفعت طلبی می زند. به گمانم من و بسیاری از هم نسلان من با زارعی که گذشته خود را می پذیرد و بدون اینکه بر کسی منت گذاشته باشد امروزه در مقابل تمام جریانات اقتدار گرا در استان و شهرستان ایستادگی نموده و به جنگ انحصار می رود تا مردم شهرستان های بویراحمد و‌ دنا بدون کوچکترین تنش و پرونده سازی و برخوردهای سلیقه ای در گزینش ها با آرامش روحی و بدون استرس به امور جاری خودشان می پردازند، راحت تر کنار بیاییم تا با کسی که در یک مصاحبه نمایشی آن هم در رسانه ای که کاملا در اختیار جناح انحصارطلب می باشد به نماینده ملت و مردمانی که ایشان را برگزیده اند توهین می کند. جناب آقای عرفانی زاده عزیز متاسفانه شما نماینده و برند نسلی از سیاسیونی هستید که در گردابی از یک تمامیت خواهی و انحصار طلبی گرفتار شده و در واقع قصد بهم زدن بازی ای را دارید که منافع و منابعی را در اختیار شما قرار نمی دهد. شما و رفتار شما مصداق ضرب المثل ««دیگی که برای من نجوشد ….»» شده اید.
دوست عزیز و گرانمایه خط فکری شما در این مصاحبه حاکی از حسادت و کینه جنابتان نسبت به انتخاب مردم در انتخابات۹۴ می باشد حسادتی که ریشه در دست رد مردم به مجموعه ای عقیم و نازایی دارد که در آن نه حرمتی برای ریه های پر از گاز خردل سیدباقر موسوی بود و نه بوی از خیرخواهی برای آینده دکتر محمد بهرامی به مشام می رسید.
متاسفانه شما اینبار کمر به سقوط بویراحمد و دنای را که قریب به ۸ سال بر روی ریل آرامش و صلح و توسعه قرار گرفته است بسته اید و در تلاشید تا برای دستمالی قصیریه را به آتش بکشید.

آقای عرفانی زاده

شمایی که خود را یکی از پدر خوانده‌ های جعلی اصلاحات استان می شمارید آیا بهتر نیست به جای توهین به سید نازنین اصلاحات، «سید باقر موسوی جهان‌آباد » به فهم و شعور و انتخاب هوشمندانه ‌ایشان در حمایت از جناب آقای زارعی که به گواه شمایی که مخالف ایشان هستید، انسانی مردمی، اخلاق مدار و پیگیر است؛ درود بفرستید که چگونه سید اصلاحات اجازه ندادند بویراحمد و دنا تاوان کج اندیشی و انحصار طلبی و بی‌تدبیری مجمع خود ساخته اصلاحات را که فرزند نامشروع جریانات سیاسی استان می باشند را بپردازند تا این جهادگر دیروز و این سیاستمدار خردمند امروز به پدر خوانده‌های اصلاحات استان درس تدبیر و عقلانیت بیاموزد که:
“ خشت اول گر نهد معمار کج * تا ثریا میرود دیوار کج!

جناب آقای عرفانی زاده؛

انتخابات اسفند ۹۴ برای شما و اندک اقلیت خود خوانده اصلاح طلبان جعلی و خود ساخته پیش از آن که بیانگر محبوبیت، اقتدار و توانایی اسطوره «سید باقر موسوی جهان‌آباد» و امیر کبیر «حاج غلام محمد زارعی» در خانه ی دل و ‌اندیشه مردم فهیم و بویراحمد و دنا باشد، یادآور می شود که هویت یک به یک امروز شما در جامعه بر گرفته از خشت جان سید باقر موسوی جهان‌آباد است و اگر این رهبر اصلاحات استان دست پدرانه اصلاح طلبانه اش را از سر نام یکایک شما بر دارد باید همه شما پدر خوانده‌های مجمع خودساخته را یتیمان سیاسی تاریخ استان خطاب کرد که بدون نام و وزن سیاسی-اجتماعی سید باقر، هیچ اندیشه و شانی از خود برای ارائه در جامعه ندارید.

جناب آقای عرفانی زاده

شما و مجمع خودساخته اصلاحات، از روزی که به سید اصلاحات توهین نمودید، در حقیقت دست به مرگ سیاسی خود زده اید تا از این پس به جای مجمع خودساخته اصلاح طلبان، این جامعه و‌مردم باشند که شما را با لقب جدیدتان یعنی یتیمان سیاسی در تاریخ توصیف کنند؛
زیرا شما و دوستان ناتوانتان از برادری، مهر، محبت و عشق اسطوره «سید باقر موسوی جهان آباد» و امیرکبیر «غلام محمد زارعی» که این دو برادر، برای سعادت و پیشرفت بویراحمد و دنا در بینشان وجود دارد و جز در برابر منافع مردم بویراحمد و دنا به هیچ شخص و مجمعی باج نداده و تا ابد نمی‌دهند، سالهاست در رنج به سر می‌برید که چرا این دو‌ انسان شریف، شرافت سیاسی و هویت انسانی خود را به تاراج نفروختند که اگر سید باقر موسوی جهان آباد اهل زد و بند بود هیچ گاه تیغ تیز رد به اندیشه اش نمی‌خورد.

جناب آقای عرفانی زاده!

برای جامعه تبیین کنید شما کی و کجا برای اصلاحات هزینه داده اید؟
آیا سخنرانی های بی عمل شما، که جز رادیکال ترکردن فضا بر علیه زندگی جوانان، دانشجویان و مردم هیچ ثمره دیگری نداشته است، حاکی از توانایی و هزینه دادن اصلاح طلبی شماست؟
دست از سیاه نشان دادن حقیقت بردارید و‌ بپذیرید که این غلام‌محمد زارعی بوده است که هشت سال در بیرون از قدرت و هشت سال در عرصه قدرت به تنهایی به مبارزه با جریان افراطی و اقتدار گرایی بویراحمد دنا رفته است و هیچ گاه در برابر تیرهای کشنده آنان خم به ابرو نیاورده و تسلیم زیاده خواهی و‌خشم نفرت برانگیز‌ آنان نشده است تا امروز جوانان و مردان و زنان صلح دوست بویراحمد و دنا در آرامش خاطر به زندگی بپردازند.

جناب آقای عرفانی زاده

زارعی به شما و دیگر پدر خوانده‌های مجمع خود ساخته یاد داده است که در راه منافع مردم با هیچ کسی معامله نخواهد کرد و جز در برابر مردم سر تعظیم فرود نخواهد آورد زیرا زارعی (مردمی) بودن خود را مدیون (آقا) بودن مردم نجیب بویراحمد و دنا می‌داند که عاشق خدمتند و نسبت به خدمتگزاران صدیق خود وفادارند.

جناب آقای عرفانی زاده

شما دانسته یا ندانسته با کلام متناقض خود ذهنیت های زیادی را درباره شخصیت سیاسی یتان ایجاد کرده اید؛
چنانچه این تصور در ذهن ها ایجاد می شود که آیا جناب عرفانی زاده که همانند انتخابات ۹۴ که با همراه برخی از پدر خوانده‌های اصلاحات باعث تشتت و انشقاق تاریخی در جبهه اصلاحات بویراحمد و‌دنا شدند آیا امروز بار دیگر از سوی اقتدارگرایان انحصار طلب این مأموریت جدید را بر عهده گرفته اند که بار دیگر در زمانی که جبهه افراطیون اقتدارگرا با تنش های زیادی در بین خود مواجهه هستند با چنین مصاحبه سفارشی و ضد اصلاح طلبانه به جبهه مردمی و اصلاح‌طلبی آقای زارعی حمله ور شوند و به ایشان توهین کنند تا بار دیگر با ایجاد کدورت باعث تنش در جبهه اصلاحات و مانع از اجماع آنان در برابر اقتدارگرایان شوند؟
که اگر این اقدام جناب آقای عرفانی زاده از روی آگاهی است که باید او را در جهت انجام مأموریت خود در سال ۹۴ مورد تشویق قرار داد و‌ همچنین به بخاطر روشن شدن دست ایشان برای ادامه و تکمیل سناریوی نفوذی بودن خود در مجمع خودساخته اصلاحات برای انتخابات ۹۸ سرزنش کرد زیرا این عمل ایشان خیانت به اندیشه اصلاح طلبی است و اگر غیر از این است شایسته آن است که جناب عرفانی زاده ضمن عذرخواهی از رهبر اصلاحات استان و نماینده مردم شریف بویراحمد و دنا به مسیر اصلاحات بازگشته و از خوش خدمتی به افراطیون دوری و به جبهه مردمی باز گردند.

جناب آقای عرفانی زاده

در پایان لازم است این نکته تاریخی را به شما یادآوری کنیم که آقای زارعی در طول شانزده سال گذشته تاکنون محور اتحاد، همدلی و وفاق همه جریان های اصلاح طلبی،اعتدالی،مردمی،ایلات ،طوایف و همه اقشار مختلف مردمی در جامعه بوده است وگرچه برای شما و دوستان شکست خورده یتان بسیار سخت و تلخ است اما باید پذیرفت که غلام محمد زارعی یک ظرفیت بزرگ‌ برای استان و‌شهرستان می باشد که از بستر همین یکدلی و وفاق مردمی رشد کرده و شکل گرفته است فلذا باید قدر این سرمایه اجتماعی-سیاسی را دانست و نسبت به سرمایه ای که بویراحمد و دنا برای او سختی های زیادی را کشیده، صبوری پیشه کرده و رنج های زیادی را به جان خریده است تا زارعی را سمبل صبر و مقاومت و پیروزی تدبیر بر افراط نماید، باید به شما خاطر نشان کرد اگر شما واقعا دغدغه اصلاح طلبی دارید نباید به خودتان اجازه دهید به این ظرفیت بزرگ سیاسی و این سرمایه تاثیر گزار اجتماعی آسیب بزنید؛ بلکه باید به سهم خود در تقویت این ظرفیت گام بردارید و از روی کینه و عناد باعث تفرقه و ایجاد شکاف بر این اتحاد و همدلی نشوید.ایام بکام

همراه اول
تلگرام
تلگرام

38 دیدگاه

 • چو بیشه تهی مانداز نره شیر شغالان درایند انجا دلیر دیگه دوره شغالان به سر اومده اقای زارع نره شیران نعره کنان در راهند.
 • چو بیشه تهی مانداز نره شیر شغالان درایند انجا دلیر دیگه دوره شغالان به سر اومده اقای زارع نره شیران نعره کنان در راهند
  • آخ تاقیومت آخ سی غیرت درود بر تونگارنده الحق بنازمت که بی نظیرنگاشتی آخ و بخت عسکرهرفانی بشن پرقدت
 • باسلام. آقای عرفانی فرد باسواد، با اخلاق،اصلاح طلب واقعی بوده و هست و هیچ گاه دنبال پست و ریاست و منفعت طلبی و سوء استفاده از بدو شروع تدریس در مدارس ابتدایی تا الی آخر نبود تا جایی که من به عنوان یکی از دانش آموزان مقطع ابتدایی ایشان،سراغ دارم حتی خانه اش هم اجاره ای هست و من که روزی دانش آموز ایشان بودم حداقل یه باب خانه از خودم دارم و اگر ایشان نیت مال اندوزی و نگاه مادی داشتند در روزهای که اصلاح طلبان میدان دار قوه اجرایی بودند و رونق اقتصادی آوازه گفتگوی تمدن ها را به گوشش جهانیان رسانید ایشان میتوانستند بار و بنه مالی خود را ببندد ولی نکرد چون معتقد واقعی به اصول انسانی بودن و هستند .لذا نیروهای خوب و دلسوز و دستپاک این استان را هدفمند تخریب نکنید. اصلاح طلبان هیچگاه شکست نخورده اند چون عقبه سنگین مردمی به همراه دارند و اگر از زارعی به اجبار و از روی ناچاری حمایت کردند به خاطر ترس از پیروزی اصول گرایان افراطی بود برادر.
 • باسلام. آقای عرفانی فرد باسواد، با اخلاق،اصلاح طلب واقعی بوده و هست و هیچ گاه دنبال پست و ریاست و منفعت طلبی و سوء استفاده از بدو شروع تدریس در مدارس ابتدایی تا الی آخر نبود تا جایی که من به عنوان یکی از دانش آموزان مقطع ابتدایی ایشان،سراغ دارم حتی خانه اش هم اجاره ای هست و من که روزی دانش آموز ایشان بودم حداقل یه باب خانه از خودم دارم و اگر ایشان نیت مال اندوزی و نگاه مادی داشتند در روزهای که اصلاح طلبان میدان دار قوه اجرایی بودند و رونق اقتصادی آوازه گفتگوی تمدن ها را به گوشش جهانیان رسانید ایشان میتوانستند بار و بنه مالی خود را ببندد ولی نکرد چون معتقد واقعی به اصول انسانی بودن و هستند .لذا نیروهای خوب و دلسوز و دستپاک این استان را هدفمند تخریب نکنید. اصلاح طلبان هیچگاه شکست نخورده اند چون عقبه سنگین مردمی به همراه دارند و اگر از زارعی به اجبار و از روی ناچاری حمایت کردند به خاطر ترس از پیروزی اصول گرایان افراطی بود برادر.
 • کم وزنی و بی ارزشی مجمع ساختگی و کذایی و انحرافی اصلاح طلبان بویراحمد زمانی مشخص شد که خروجی این شورا در انتخابات چهارم شد
 • باسلام. آقای عرفانی فرد باسواد، با اخلاق،اصلاح طلب واقعی بوده و هست و هیچ گاه دنبال پست و ریاست و منفعت طلبی و سوء استفاده از بدو شروع تدریس در مدارس ابتدایی تا الی آخر نبود تا جایی که من به عنوان یکی از دانش آموزان مقطع ابتدایی ایشان،سراغ دارم حتی خانه اش هم اجاره ای هست و من که روزی دانش آموز ایشان بودم حداقل یه باب خانه از خودم دارم و اگر ایشان نیت مال اندوزی و نگاه مادی داشتند در روزهای که اصلاح طلبان میدان دار قوه اجرایی بودند و رونق اقتصادی آوازه گفتگوی تمدن ها را به گوشش جهانیان رسانید ایشان میتوانستند بار و بنه مالی خود را ببندد ولی نکرد چون معتقد واقعی به اصول انسانی بودن و هستند .لذا نیروهای خوب و دلسوز و دستپاک این استان را هدفمند تخریب نکنید. اصلاح طلبان هیچگاه شکست نخورده اند چون عقبه سنگین مردمی به همراه دارند و اگر از زارعی به اجبار و از روی ناچاری حمایت کردند به خاطر ترس از پیروزی اصول گرایان افراطی بود برادر.
 • با نگاه به اوضاع فعلی زارعی هیچ منفعتی برای اصلاح طلبان نداشته و اگه کاری هم برای کسی انجام داده باشه مطمئنم زدوبندش انجام گرفته
 • ظاهرا از همین حالا گروه حاج زارعی اصولگرا دارند از نام سید باقر اصلاح طلب جهت کسب قدرت و ثروت استفاده میکنند اما بدانید دیگه این طرفندها جواب نمیده و آب در هاون کوبیدن هست چرا تا زارع در راس بود از این تعارف ها به اصلاحات نکرد
 • زور قابلی زدی تا یک پروسه را به پایان برسانی اما جز زمانی که برای خواندن متن سرشار از چاپلوسی ات تلف شد بویی از پروسه نیامد و تنها یک پروژه بود که به پایان بردی(پروژه ی بازی با امواج خرد جمعی و سواری بر دو عدد قایقِ فعلا، سوار بر موج اصلاحات )....پروژه ی مجمعی را اقتدار گرا خواندن و تمجید از شخص موسوی و زارعی آن هم به سبک بگوری در شبهای برره .... استادی داشتیم که پروسه را همچون رودخانه ای خواند که برای شناختش باید دست روی نقطه هایی ازین رودخانه گذاشت اما نقطه ها همان قطره های بی ادعایی هستند که در روانی آب می گذرند و تنها نگاه ماست که آنان را در ذهن ثبت می کند ... آنچه حضرتعالی شعارش را دادی که قصد تحلیل داری ،پروسه ی اصلاح طلبی بود که آن به همان رودخانه می ماند ،اما آنچه در عمل از قلم عاریه ای شما گذشت ،سواری بر دو قایق کوچک بر رودخانه ی رونده ی اصلاح طلبی بود که نگاهت را از آب روان دزدید و به آن دو نقطه کور کرد.... یقین بدان که فلسفه ی اصلاح طلبی نه با اشخاص بلکه با خرد جمعی حاصل می شود و اصلاح طلب حقیقی نه قایق می شود برای موج سواری (همچون اربابانی که تمجیدشان کردی) و نه سوار بر مرکب چاپلوسی (همچون خود و قلم نازنینت) ......اصلاح طلب قطره ای از همان رودخانه است که با شخص تعریف نمی شود بلکه با پیوستن شخص به حقیقت جویی و تفکر معنا می یابد
  • سفسطه کردی. بازی با کلمات دیگر فایده ای ندارد اصلاحات نه وحدت لازم را دارد و نه ظرفیت مناسب عملکردش به قدری ضعیف بوده که به هیچ وجه قابل دفاع نیست
 • آقای حسین مدرس،نه بازی با کلمات شما ، نقشه راهی را برای قاطبه مردم محروم اما فهیم این منطقه ترسیم خواهد کرد و نه آقای سید باقر موسوی رهبر بلامنازع اصلاحات استان است و نه آقای غلامحمد زارعی مهدی موعود بویراحمد آنچنانی که شما ساخته و پرداخته اید ظهور و بروز پیدا کرده و نه مردم بویراحمد مردم یتیم و بی درک و بیسوادی هستند که این امام نوظهور شما به سان سالهای طلوعی ماضی ، طلوع کرده باشد وآنها را به راه راست هدایت کرده باشد گرچه مستر جبکاکهای این سرزمین همواره با حربه فریب و نیرنگ و ریا و شیّادی گاهاً توانسته اند به صورت مقطعی بر صداقت و سادگی مردم نجیب ما مسلط شوند و با شعر و شعور و شعار و اخلاق آنان ، به طور موقت بازی هایی را به سامان برسانند ولیکن عمر اینگونه لطایف الحیل در میان بزرگان و سران و امیران قوم بویراحمد بسیار اندک و کوتاه و گذرا بوده است. و نیز نه آقای سید عسکر عرفانی زاده ، سیاست زده ی وامانده ار قافله ی قدرت و جایگاه و پُست و منصب و مقام و رانت و ثروت ، آنچنانی که شما در حق ایشان روا داشته اید ، بوده و هست. سراغ سید عسکر عرفانی زاده را شما از احزاب و گروههای سیاسی نگیرید گرچه در این بادیه بسیار شتافت ، بلکه سراغ او را در میدان خدمت در آموزش و پرورش منطقه و استان و در عرصه تعهد و تخصص و مهارت و همچنین منش و جوانمردی و تقوا و پاکدستی ایشان بگیرید تا با عرض پوزش و بدور از وجود نازنین و مُبرای شما سیه روی شود هر که در او غش باشد.و سند این مدعا نیز زندگی و وضعیت اقتصادی و معیشتی فعلی وی میباشد. به عنل کار برآید نه به سخنرانی و شعار و تذبذب. ۹۸/۳/۱ خردمند
 • بو بومی ، ای آدم چقد اغراق کرده . بابا جان خیلی خون دل خورده شد تا زارعی در سال 90وارد مجلس وابی هر چند که سال 86هم پیروز انتخابات خوش بی .اما عدم تدبیر و جسارت باعث واگذاری پیروزی به رقیب شد. سید باقر هیچ نقشی من پیروزی زارع نداشت ، بجز مدیران وقت در سال 90 اون هم برای بقا خود 80درصد بدنه جریان به اصطلاح چپ و اصلاحات به بهرامی رأی دادن یا رفتن حوزه گچساران به تاج رای دادن. سی باقر فقط و آب شلو ماهی گرت و هیچ کسی به اندازه خانواده سی باقر و زارع سواری نگرفت. حال سی باقر بجز اینکه در زمان زارع و با استفاده از ضعف و ناتوانی زارع اعضا خانواره و فامیلاش از جمله دکتر نظری که واقعا شایستگی پست سیاسی و امنیتی نبود و کناری فرماندار که هبچی ازش بر نمی یاد بجز تهیه طبل دهل برای استقبال از تهران نشینان و اشغال کردن کارخانه سیمان ، شرکت شهرکهای صنعتی و منابع طبیعی وووووو د چکاری کرده . این آقای نگارنده در جریان نیست یا اگه هست بی دین و بی ایمان است که نمبداند در سال 90 چطوری و کیا باعث ورود زارع به مجلس شدند. در سال 90این حاج دهراب پور بود که یه تنه مقابل جریان هدایت خواه و مسعود حسینی که از ته زیلایی تا تهران مراکز قدرت دستشون بود اما نتوانستند حریف امثال حاج دهراب پور شوند. این دهراب پور بود که زارع رو از گذرگا ههایی که شورای نگهبان براش دوخته بودند عبور داد ، این آقای دهراب پور بود که با آوردن بازرسان و نمایندگان نهاد ریاست جمهوری انتخاباتی را که کاملا مهندسی شده بود را زیر و رو کرد . این آقای دهراب پور بود که بویراحمد سلفی از سرحد تا گرمسیرش را برای آقای زارع یکدست کرد. فک کنم مایه شرمساریست که هنوز دم زارع رو میخوان به دم سید باقر گره بزنند. اون رای قاطع و مردمی 84هزار نفری سال 90را فقط امثال حاج دهراب پور میتوانستند رقم بزنند. ضمن اینکه آقای زارع باید همیشه مدیون دولت احمدی نژاد و امثال آقای حاج دهراب پور باشند . اما زارع با پشت پا زدن به تهعدات و حامیانی مثل دهراب پور و امثالهم هم به خودش خیانت کرد و هم به ایل و هم به جریانی که موج براش انداخت. چرا زارع در سال 94 آرا انتخابیش از 84هزار به 42هزار تنزل پیدا کرد؟؟؟ چون امثال حاج دهراب پور باهاش نبودند و اگه ایل حمابت نمیکرد قطعا آرا تا مرز 20هزار رأی تنزل پیدا می‌کرد. این سید باقر ، اصلاحات و نمیدونم چی و چی همه کشکن
 • با خوب و بد زارعی میسازیم چون اهل سرکوبی و بگیر و ببند نبوده و نیست. خرد ورزی و مردمداری را باید از ایشان یاد گرفت.
 • عرفانی و عسکری پنج تا آدم بی سواد ،ساده لوح و بی خبر از همه جا را دور خودشون جمع کردن و اسم خودشونو گذاشتن شورای اصلاح طلبان. بعدش این عده آدم ساده لوح و بی سواد مجری سیاست های نابخردانه این دونفر میشن و آبروی اصلاحات را میبرند. این افراد در واقع خوارج اصلاحات هستند.
 • ......برادر /.... جماعت اصولگرا و اصلاح طلب هیچ فرقی باهم ندارند و همگی یک مشت معامله گر کاسه لیس هستند.
 • با سلام چکیده‌ی این مقاله را بنده بصورت کامنت زیر مقاله اقای عرفانی زاده با همین اسم نوشتم گذشته از حرافی حسین مدرس در مدح اقای زارع ولی گفتمان ایشان درباره‌ی مجمع و اقای عرفانی‌زاده صحیح بود. ایضا ایشون میتونستن اتفاقات بعد از ۸۸ و فریب خوردن و همراهی نکردن جمعی از جوانان حاضر برروی فلکه ساعت توسط اقای عرفانی‌زاده عسکری و .... رو بعنوان یک فکت تاریخی بیارن متاسفانه این روزها جمعی نادان، نقد ب اصلاح‌طلبان استان و بعضی از اعضای مجمع رو حمایت از فردی خاص و فتنه در پیکره‌ی اصلاح‌طلبی میدانند و الللا.... همین تقابل‌ها و تعارض‌ها باعث شده که غلام تاجگردون اینچنین بتازد ولی مجلس آخر تاختنش میباشد انشالله
 • از این متن معلومه که نویسنده فقط دنبال منفعت خودش از جریان زارعیه. جریانی که اصلاحات رو نابود کرد و حامیانش دم از اصلاح طلبی میزنن. این بنده خدا خودش رو اصلاح طلب میدونه و از طرف اونا داره صحبت میکنه ولی حتی جرات نکرده اسم واقعی خودش رو هم بالای مقاله بزنه. همه میدونن که اقای عرفانی یه اصلاح طلب قدیمی و هزینه داده هستش و اگر امثال نویسنده این مقاله یک پنجم اقای عرفانی برای اصلاحات هزینه و وقت گذاشته بود خودش رو الان پدر اصلاحات فرض میکرد. درود بر عرفانی زاده که هیچ وقت شرفش رو نفروخت
 • به قول دکتر مندنی پور؛ زارع امیرصغیر هم نیست جناب مدرس با نام مستعار، حداقل جرات داشته باش با هویت اصلی خودت مطلب بزن تا بتونیم میزان مواجب و منافعت از جناب زارع را برآورد نماییم
 • باسلام/نقد من که هفته های اتی ارسال میشود نه حمایت از مجمع اصلاحاتی است نه حمایت از امیر کبیر اقای نویسنده/بوقت ان صفات امیر کبیر ونماینده ی فعلی را برملا خواهم کرد....باید روشن شود که ریس دفتر امیر کبیر کی بود والان چه گونه است!!اقای نویسنده ی عزیز/یکبار از روی اجمال از امیر کبیر بخوان.بعد این گونه بنویس/منتظر باشید..ولی خداوند تا روز انتخابات تمام کسانی که منفعت خویش را فقط دیدند رسوا میکند.
 • یکبار نقد اینحقیر راهم نگارش دهید.البته نقدی که با نزدیک شدن به انتخابات خیلی از افراد را از عملکردشان خجالت زده خواهد کرد.
 • برای اون روزی میترسم که این گروه(خوارج اصلاحات) دوباره شروع به خرابکاری کنن و احیانا نظر داشته باشن دست نوازش بر سر حاج قوام فروزان بکشن که در اینصورت به سرنوشت بهرامی گرفتار خواهد شد. مهر و علاقه این جماعت مهر خاله خرسه است.
 • جناب حاج زارع متاسفانه به خاطر عملكرد بد مديران شما و تصميمات اشتباه شما حتي هم طايفه هات هم از شما رو برگردانند خوب است كمي به خود بيايي چون ديگر طايفه تيرتاجي تابع احساسات نمي شوند
 • درود بر اصلاح طلبان واقعی،درود بر آقای عرفانی زاده.سخنان استاد شجاع آقای عرفانی حقیقتی است که حتی منفعت طلبان هم در اینده به نیکی از ان یاد میکنند زیرا منفعت طلبان فعلا از دیک سر اجاق میخورند.ولی بدانید شخصیت هرکس از عملکرد خودش هویدا میشود،مردم عزیز گول خودتان نزنید.به عملکرد رای دهید نه به پول و شعار تهی،عملکرد سیاسیون در جریان حادثه سقوط هواپیما را هم رصد نمایید.التماس تفکر
 • مندنی پور بزرگتر از آن است که چنین ادبیاتی بکار ببرد آنهم نسبت به حاج زارع اخلاق مدار و مردم دار.
 • این عکسی که از عرفانی توی تیتر خبر منتشر شده شخصیت واقعی تیشون رو به نمایش میذاره. بابا این بنده خدا را الکی بزرگ نکنید. یه حرف ولی زد. اصلاحات کجا و این آقا کجا !؟
 • خدمتتان عرض میکنم که دوتا از مدیران حاج زارع که عملکرد درستی نداشتند از اهالی روستای شما خلف آباد بودند. برید یقه اون آدم به دوران رسیده را بگیرید که جوگیر شده بود و فکر میکرد خیلی مرد گرونیه. اینقدر حاشیه درست کرد ونان‌بری و بداخلاقی و تندروی کرد تا آخرش انداختنش بیرون. بله جناب چوب خدا صدا نداره و گریزی از کار خدا نیست. سنت خداوند در مورد همه انسانها جاری خواهد شد و همه انسانها نان نیت و عمل خود را می خورند. عاقبت نان بری و تهمت و برخورد حذفی همانیست که شد و شما هم‌ دیدید. به هر حال حاج زارع گناهی نداره و حق تندی داره!
 • در جواب کامنت خلف آباد: نمیدانم منظورتان از مدیران ضعیف با عملکرد بد کیست اما ای کاش کمی واضحتر بیان میکردید% بهتر است ایراد را در خود دنبال کنی. یکی از مهمترین مدیران کلی که به وسیله حاج زارع انتخاب شد از هم ولایتی های شمابود. اما جز پشیمانی و حاشیه های فراوان و دروسر هیچ سودی برای نماینده و طرفداران ایشان نداشت. حتی نسبت به فامیل هم توازنی در کارش نبود و نتونست فامیل خودش را راضی نگه داره چون کرسی ریاست را ابزار گروکشی و حذف و قهرکرده بود. در شرع و سنت ایرانیان حفظ آبروی انسانها،مردمداری و وفاداری به نان و نمک از واجباتی است که بارها بدان توصیه شده و چیزی بود که اصلا دیده نشد. مهمترین دلیل این برخورد بی تجربگی وعدم حضور در اجتماع بود. دلیل دیگه فراهم شدن یک موقعیت کلان بدون هیچ زحمت و تلاش و مبارزه بود که طببعتا چنین موقعیت های بادآورده ای زود از از دست خواهند رفت. به هر جال تجربه تلخی برای همه بود. رفتار این عزیز در شان خود و فامیلش محترمش نبود و از این رهگذر است که برای یک مجموعه بزرگ پشیمانی و ناراحتی و سرخوردگی به وجود می آید. ورود بیشتر از این به موضوع مصلحت نیست. خدایا ما را از شرک دورنی خود برهان و ما را برای لحظه ای به حال خوبشتن وامگذار. والسلام‌علیکم و رحمه الله و برکاته.
 • درستش این بود که جناب عرفانی اظهار نظری نکنند که انعکاس منفی داشته باشه و سبب انشقاق در جلهه اعتدالیون و اصلاح طلبان بشه.
پربازدید ها
عکس