تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 83493
تعداد نظرات: ۱ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۹۸ - ۱۴:۱۰

فصلی نو، مدیرکل انتقال خون کهگیلویه و بویراحمد گفت: شاخص اهدای مستمر خون در این استان 70 درصد است. به گزارش فصلی نو، رستم حسن زاده افزود: در حالی که شاخص اهدای مستمر خون در کشور 60 درصد است اما این شاخص در استان کهگیلویه و بویراحمد 70 درصد است که از میانگین کشوری بالاتر […]

شاخص اهدای مستمر خون در کهگیلویه و بویراحمد از کشور بالاتر است

فصلی نو، مدیرکل انتقال خون کهگیلویه و بویراحمد گفت: شاخص اهدای مستمر خون در این استان 70 درصد است.

به گزارش فصلی نو، رستم حسن زاده افزود: در حالی که شاخص اهدای مستمر خون در کشور 60 درصد است اما این شاخص در استان کهگیلویه و بویراحمد 70 درصد است که از میانگین کشوری بالاتر است.

وی اظهارکرد: این مهم به معنای بالا بودن حس انسان دوستی، نوع دوستی و ایثارگری در استان کهگیلویه و بویراحمد است.

مدیرکل انتقال خون کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: شاخص اهدای خون در کشور به ازای هر یک هزار نفر 27 نفر اهدای خون می کنند در حالی که در استان ما به ازای هر یک هزار نفر 30 نفر اهدای خون می کنند .

حسن زاده تصریح کرد: از خونی که در انتقال خون اهدا می شود سه فرآورده اصلی و حدود 60 فرآورده دارویی تولید می شود.

وی با بیان اینکه یک کیسه خون جان سه نفر را به طور کلی نجات می دهد، ادامه داد: انتقال خون تعطیلی در آن معنا ندارد چراکه حوادث و بلایا تعطیلی نمی شناسند.

مدیرکل انتقال خون کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: از اهدا کنندگان خون بار اول چند سی سی خون می گیریم و آن ها را پس از سه ماه وارد چرخه انتقال خون می کنیم تا ضریب سلامت و ایمنی خون و فرآورده های خونی بالا باشد.

حسن زاده بیان کرد: پس از حدود دو سال از اجرایی کردن این برنامه حتی یک مورد بیماری هپاتیت   B و HIV را نداشته ایم و ضریب ایمنی خون و فرآورده های خونی در استان 100 درصد سالم است.

وی اضافه کرد: ضمن تشکر از مجمع نمایندگان استان، استانداری و سازمان مدیریت برنامه ریزی انتظار داریم برای تکمیل پروژه ساختمان انتقال خون استان کمک و همکاری کنند.

انارستانسیم کارت دانشجویی همراه اول
تلگرام
تلگرام

یک دیدگاه

  • جا دارد از همین جا تقدیر و تشکر و خدا قوتی گفته باشم خدمت پرسنل خدوم سازمان انتقال خون استان ک ب
پربازدید ها
عکس