مدیرکل بنیاد مسکن استان کهگیلویه و بویراحمد ؛

صدور ۴۲ هزار سند روستایی و شهری / آسفالت ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار متر مربع توسط بنیاد مسکن استان

مدیرکل بنیاد مسکن استان با اعلام اینکه بعنوان اولین استان در جهت جذب قیر رایگان معرفی شدیم خاطرنشان کرد: تا کنون حدود ۳۵ هزار برگ سند روستا

کد خبر : 87875
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵
صدور ۴۲ هزار سند روستایی و شهری / آسفالت ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار متر مربع توسط بنیاد مسکن استان

فصلی نو ، مدیرکل بنیاد مسکن استان کهگیلویه و بویراحمد گفت : در یکسال گذشته حدود ۱ میلیون متر مربع آسفالت در ۱۳۰ روستای استان انجام شد .

به گزارش فصلی نو ، حسین جنتی روز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه بیام کرد: میانگین جمعیت روستایی در کشور حدود ۲۶ درصد است ولی جمعیت روستایی در کهگیلویه و بویراحمد حدود ۴۴ درصد است .

جنتی با بیان اینکه جمعیت روستایی استان ۳۱۰ هزار نفر است، ادامه داد : در سالهای اخیر مهاجرت از روستا به شهر شیوع پیدا کرده است ، ولی ظرف سالهای اخیر با کارهایی که توسط بنیاد مسکن استان صورت گرفته مهاجرت معکوس در حال شکل گرفتن است .

وی تعداد روستاههای بالای ۲۰ خانوار استان را ۷۲۰ روستا اعلام کرد و گفت: در این روستاهها طرح هادی بصورت ۱۰۰ در صد اجرا شده است و از اول انقلاب ۱۳۰۰ پروژه با کیفیت مناسب در روستاهها اجرا شده است .

وی اعتبارات استان را ۵۵ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: اعتبار اولیه استان ۸ میلیارد تومان بود که با پی گیری های انجام شده و همکاری نمایندگان ۴۷ میلیارد بیشتر اعتبار دریافت کردیم .

مدیرکل بنیاد مسکن استان با اعلام اینکه بعنوان اولین استان در جهت جذب قیر رایگان معرفی شدیم خاطرنشان کرد: تا کنون حدود ۳۵ هزار برگ سند روستایی و ۴۲۰۰ سند در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر صادر شده است .

حسین جنتی ادامه داد: حدود ۳۶۵ هزار متربع سنگ فرش اجرا شده است و سرجمع اسفالت ۳ میلیون ۵۰۰ هزار متر از اول انقلاب اسفالت بوده است .

جنتی گفت:حدود ۱۸ روستا را بعنوان هدف گردشگری معرفی کردیم که ۸ روستا مصوب شده دربین این روستاهها بالای ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است .

وی اضافه کرد: به کسانی که در این روستاهها منازلی دارند تا سقف ۲۰ میلیون تومان تسهیلات کم بهره اعطا می دهد .

مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد با اعلام اینکه تاکنون ۲۵۲ هزار فقره ارائه خدمات فنی مثل صدور پروانه ، سند و ….انجام شده است عنوان کرد: طرح ویژه مسکن روستایی از سال ۸۴ بطور رسمی ابلاغ شد و از آن زمان تاکنون ۳۵ هزار واحد توانستیم مقاوم سازی کنیم .

حسین جنتی در ادامه افزود: در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر حدود ۸ هزار واحد مقاوم است که تاکنون حدود۴۵ درصد از واحدهای ساختمان را مقاوم سازی کنیم .

وی تصریح کرد:برای خسارت های وارده ناشی از سیل و زلزله ۱۰ هزار تن سیمان رایگان به واحدهای خسارت دیده و ۴۵ میلیارد تومان کمک بلا عوض پرداخت شده و از اعتبارات ماده ۱۰۰ برای اقشار کم درامد حدود ۷ میلیارد تومان بلاعوض برای تکمیل ساختمان ها پرداخت شده است .

مدیرکل بنیاد مسکن استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: حدود ۱۹۲ نفر ناظر در سطح استان جهت نظارت در اعطای پرداخت تسهیلات فعالیت می کنند

حسین جنتی گفت: حدود ۱۹ دفتر خدمات مهندسی راه اندازی شدند و در سال ۹۸ برای کسانی که نیازمند خدمات بنیاد هستند به دفاتر مراجعه می کنند .

جنتی تصریح کرد: در حوزه مسکن شهری امسال حدود ۱۱۰۰ واحد طرح اقدام ملی به بنیاد واگذار شده که قرار اسیت به هر واحد ۷۵ منیلیون تومان جهت ساخت پرداخت شود .

وی در پایان گفت: تاکنون حدود ۳۶۰ واحد مسکن شهری در استان در حال ساخت است برای واگذاری به محرومین احداث شده است .

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

کشک دوشنبه , ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۳

وجدانا میشه بفرمائید که به چیت قسم مدیر شدی