حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

پنج شنبه, ۱ اسفند , ۱۳۹۸ 26 جماد ثاني 1441 Thursday, 20 February , 2020 ساعت تعداد کل نوشته ها : 10603 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 10 تعداد دیدگاهها : 30873×

علت گرانی میوه در کهگیلویه و بویراحمد مشخص شد

شناسه : 84962 31 مرداد 1398 - 23:52

مدیرکل تعزیرات کهگیلویه و بویراحمد گفت: میوه تولیدی استان بارگیری و به استان‌های فارس و اصفهان حمل می‌شود و بعد همین میوه با پرداخت هزینه حمل و نقل مجددا به استان برگشته و با قیمت بیشتری به دست مردم می‌‌رسد.

علت گرانی میوه در کهگیلویه و بویراحمد مشخص شد
پ
پ

به گزارش فصلی نو، برات‌علی صالحی ظهر امروز در نشست کمیسیون هماهنگی امور تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: یاسوج تنها مرکز استان کشور است که میدان میوه و تره‌بار ندارد این در حالی است که برخی شهرهای سایر استان‌ها حتی ۲ میدان میوه و تره‌بار دارند.

وی با بیان اینکه ۲۱۷ مورد پروانه کسب میوه و تره‌بار در استان داریم که از این تعداد ۶۰ تا ۷۰ مورد غیرفعال هستند، افزود: ۴۰ تا ۵۰ مورد از فروشندگان میوه و تره‌بار استان بدون پروانه هستند و ۴۰۰ تا ۵۰۰ دستفروش میوه و تره‌بار نیز در سطح استان داریم.

مدیرکل تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: میزان زیادی از میوه تولیدی استان که در مناطقی مانند دشت روم، بابامیدان، باشت، چرام، سپیدار، سی‌سخت و کاکان تولید می‌شود بارگیری و به استان‌های فارس و اصفهان حمل می‌شود.

بیشتر بخوانید

صالحی گفت: همین میوه طبق شرایطی که میدان‌های میوه و تره‌بار اصفهان و فارس تعیین می‌کنند از مسیری که طی کرده‌ است دوباره به استان برمی‌گردد و مردم این استان محکوم به این هستند که میوه را با قیمت بالاتری خریداری کنند.

به گزارش فصلی نو، استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این نشست خواستار تعیین تکلیف میدان میوه و تره‌بار شهر یاسوج با همکاری اتحادیه میوه‌فروشان، اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت و شهرداری یاسوج ظرف ۱۵ روز آینده شد.

ثبت دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

      رفتن به نوار ابزار