فیلترینگ تلگرام به تصویب شورای‌ عالی فضای مجازی رسیده است + تکذیبیه

بنابر اطلاعات موثقی که از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دارم، فیلترینگ دائم تلگرام در سال آینده به تصویب شورای‌عالی فضای مجازی رسیده است.

کد خبر : 50462
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۱
فیلترینگ تلگرام به تصویب شورای‌ عالی فضای مجازی رسیده است + تکذیبیه
تکمیلی/ شورای عالی فضای مجازی مصوبه ای در مورد فیلترینگ تلگرام نداشته است

در پی اظهارنظر یکی از نمایندگان مجلس مبنی برتصویب فیلترینگ شبکه اجتماعی تلگرام توسط شورای عالی فضای مجازی، مدیر روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی این موضوع را تکذیب کرد

نماینده اصلاح‌طلب مجلس گفت: فیلترینگ تلگرام تاثیری در استفاده کاربران از آن نخواهد داشت. وابستگی شرکت‌های پشتیبان پیام‌رسان‌های داخلی به نهادهای حاکمیتی از دلائل عدم اعتماد کاربران به این پیام‌رسان‌ها است.

سیده حمیده زرآبادی در واکنش به اظهارات اخیر دبیر شورای‌عالی فضای مجازی مبنی بر احتمال اعمال محدودیت‌هایی برای تلگرام در سال آینده اعلام کرد: بنابر اطلاعات موثقی که از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دارم، فیلترینگ دائم تلگرام در سال آینده به تصویب شورای‌عالی فضای مجازی رسیده و این اظهارات به‌نوعی زمینه‌سازی برای انجام این تصمیم در افکار عمومی است.

وی در واکنش به این پرسش که واکنش دولت و وزارت ارتباطات نسبت به این تصمیم چه خواهد بود، گفت: انتظار این است که دولت یا وزارت ارتباطات اگر مخالف این تصمیم است، حداقل موضع خود را شفاف به مردم اطلاع دهد و با رسانه‌ها مصاحبه کند و بگوید که چنین اتفاقی باوجود مخالفت دولت، درشرف تحقق است. با این حال شاهدیم که وزارت ارتباطات حتی به همین میزان نیز شفافیت ندارد. طبیعی است که مردم فکر کنند دولت مخالف این تصمیم نبوده است.

او خاطرنشان کرد: شنیده‌هایی در این زمینه وجود دارد که متاسفانه درپی مشکلاتی که درجریان اعتراض‌های دی‌ماه سال جاری داشتیم، مسئولان تصمیم گرفته‌اند تلگرام را برای سال آینده به‌طور دائم فیلتر کنند که البته امیدواریم چنین اتفاقی نیفتد.

زرآبادی با اشاره به تجربیات ناموفق در برخورد با برخی پدیده‌های نو در دهه‌های گذشته یادآور شد: هنگامی که ماهواره یا دستگاه‌های پخش ویدئوی خانگی وارد بازار شد، به‌جای تقویت دانش و تکنولوژی خودمان، با نگاهی سلبی صرفاً تصمیم به جلوگیری از استفاده از این تکنولوژی گرفته و استفاده از آن را غیرقانونی اعلام کردیم اما اکنون با سپری شدن یکی، دو دهه از آن مقطع زمانی، کارشناسان در حوزه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی بسیاری از معضلات و آسیب‌های اجتماعی را به بعضی برنامه‌های ماهواره‌ای در خانواده‌ها مرتبط می‌دانند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۲
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حسینی شنبه , ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۱

متاسفانه استاندار محترم تاکید به حضور مدیران کل در جلسات دارند و از حضور معاونین و رئیسان ادارات جلوگیری می کنند در بعضی از کارگروه های تخصصی جلوگیری می کنند ضرورت رشته تحصیلی و مطابقت شغلی رئیس اداره ایجاب می کند که ایشان در جلسه حضور یابند اما ایشان اقتدار جلسات را به حضور مدیران کل می دانند. نتیجه؛ خروجی جلسات کم محتوا و کم اثر 2- مراجعه کنندگان در اداره سردرگم عدم حضور مدیران در اداره هستند

حسینی شنبه , ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۳

متاسفانه استاندار محترم تاکید به حضور مدیران کل در جلسات دارند و از حضور معاونین و رئیسان ادارات جلوگیری می کنند در بعضیافت از کارگروه های تخصصی جلوگیری می کنند ضرورت رشته تحصیلی و مطابقت شغلی رئیس اداره ایجاب می کند که ایشان در جلسه حضور یابند اما ایشان اقتدار جلسات را به حضور مدیران کل می دانند. نتیجه؛ خروجی جلسات کم محتوا و کم اثر 2- مراجعه کنندگان در اداره سردرگم عدم حضور مدیران در اداره هستند