تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 72751
تعداد نظرات: ۲ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۹۷ - ۰۰:۲۸
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی؛

قبل از انقلاب یک پزشک متخصص یا فوق تخصص در استان فعالیت نمی کرد

دکتر محمدی در ادامه به وضعیت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی استان اشاره کرد و گفت:  دانشگاه علوم پزشکی در حال حاضر بیش از ۲۱۰۰ دانشجو, ۹ رشته کارشناسی ارشد, ۵ رشته دستیاری ۲ رشته دکترای عمومی و حدود ۲۰۰ عضو هیئت علمی است

قبل از انقلاب یک پزشک متخصص یا فوق تخصص در استان فعالیت نمی کرد

فصلی نو ،دکتر جمشید محمدی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به عنوان سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه پاتاوه  به ایراد سخنرانی پرداخت .

به گزارش فصلی نو ،محمدی  پیرامون اصلی ترین شعار انقلاب یعنی استقلال آزادی جمهوری اسلامی مطالبی را بیان کرد و اظهار داشت : حضرت امام و مقام معظم رهبری همیشه تکیه بر مردم و آرائ آنان را جزئ ضروری دانسته و بر ادامه بر راه شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی تاکید نمودند.

وی در ادامه با تاکید بر دستاوردهای چهار دهه انقلاب در زمینه های آب, برق, راهسازی, آموزش عالی و بهداشت و درمان در کشور و استان اظهار داشت:  در استان شاخص های مختلف نظیر تعداد تخت بیمارستان, تعداد خانه های بهداشت و مرکز جامع سلامت و دیگر شاخص ها رشد بیش از بیست برابر داشته است.

معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج  با بیان اینکه پزشک متخصص و فوق تخصص قبل از انقلاب در استان وجود نداشت ،ادامه داد :  در حال حاضر ۲۹۹ نفر پزشک متخصص و فوق تخصص در استان به مردم خدمت می کنند و  در زمینه آموزش عالی قبل از انقلاب دانشگاهی در استان نبوده است که در حال حاضر دانشگاه های متعددی راه اندازی شده است .

دکتر محمدی در ادامه به وضعیت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی استان اشاره کرد و گفت:  دانشگاه علوم پزشکی در حال حاضر بیش از ۲۱۰۰ دانشجو, ۹ رشته کارشناسی ارشد, ۵ رشته دستیاری ۲ رشته دکترای عمومی و حدود ۲۰۰ عضو هیئت علمی می باشد و شاخص استاد به دانشجو از متوسط کشوری بهتر است.

هوی اضافه کرد:  فضای فیزیکی فرهنگی دانشگاه بیش از 7 هزار مترمربع است که تشکل ها, کانونها و انجمن های علمی متعدد راه اندازی شده از این فضاها حداکثر بهره برداری را با حمایت مالی دانشگاه بعمل می آورند.

معاون فرهنگی علوم پزشکی در خصوص خدمات ارائه شده بهداشت و درمان در شهرستان دنا عنوان کرد:شهرستان دنا دارای ۸ مرکز سلامت,۳۲ خانه بهداشت, ۴ اورژانس بین راهی, ۱۵ پزشک عمومی,۵ پزشک متخصص و ۳ دندان پزشک است که عمده این موارد قبل از انقلاب وجود نداشته است.

جمشید محمدی خاطرنشان کرد:در خصوص ساخت بیمارستان در پاتاوه, دانشگاه علوم پزشکی بشدت درگیر موضوع است که با حمایت بنیاد علوی و دانشگاه تامین اعتبار گردد و تامین زمین از طرف مردم شهر جهت ساخت آن بسیار مهم می باشد. وی در پایان پیشرفت کشور را در سایه وحدت و همدلی, اصلاح روش ها و ارتقا آنها و ارائه راهکارها دانست.

همراه اول
تلگرام
تلگرام

2 دیدگاه

پربازدید ها
عکس