حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۸ 24 جماد ثاني 1441 Tuesday, 18 February , 2020 ساعت تعداد کل نوشته ها : 10585 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 10 تعداد دیدگاهها : 30799×

منتشر می‌شود (فریاد ملی ماه) شعر زنان ایران به کوشش و انتخاب شاعر هم استانی نرگس دوست از انتشارات کتاب هرمز

شناسه : 86934 29 شهریور 1398 - 3:07

این کتاب بیشتر به معرفی و جمع آوری آثار زنان شاعر موفق معاصر و به بیوگرافی آنها پرداخته است و جای این مجموعه در دهه‌ی نود خالی است .

منتشر می‌شود (فریاد ملی ماه) شعر زنان ایران به کوشش و انتخاب شاعر هم استانی نرگس دوست از انتشارات کتاب هرمز
پ
پ

فصلی نو ، انتشارات کتاب هرمز در حال انتشار کتابی در قالب مجموعه اشعار زنان ایران با همکاری ۵۰ شاعر زن ایران به انتخاب و کوشش بانوی شاعر هم استانی ” نرگس دوست” است .

به گزارش فصلی نو ، این کتاب که با شعر فروغ فرخزاد شروع شده است فریاد ملی ماه نام دارد که بزودی چاپ اول از جلد اول آن منتشر خواهد شد .

نرگس دوست در این زمینه به خبرنگار فصلی نو گفت :

در مجموع کلی شعر این زنان شاعر هویت شاعرانه را هر کدام در آثار خود دارا و متکی به شعر خود هستند .

اگرچه زنان شاعر موفق دیگری نیز در این راستا هستند که اشعار آنان نیز قرار است در جلد دوم و سوم منتشر ‌گردد، و این مجموعه فارغ از هرگونه تفکیک جنسیتی، و عاری از هر نوع گمان متشنج است، و تفکر جداسازی جنسیتی را در فضای اصلی شعر رد می‌کند .

این کتاب بیشتر به معرفی و جمع آوری آثار زنان شاعر موفق معاصر و به بیوگرافی آنها پرداخته است و جای این مجموعه در دهه‌ی نود خالی است .

اگرچه در دهه‌های قبل از آثار زنان شاعر معاصر ایران نیز شعر چاپ شده است، اما باز نشر شعر زنان ایران در دهه‌ی نود از اتفاقات خوب شعر ایران است و تک تک زنان شاعری که در این مجموعه آثارشان آمده کارشان قابل دفاع است و دیگر زنان شاعر موفقی که اسم‌ و اشعارشان در این مجموعه نیست امید که شعرشان در جلد دوم و سوم نیز منتشر گردد.

امید به کلمه‌ی شرف، که بغض و حسد بگذارد شعر زنان ایران پویا باشد. ” یک نکته‌ی مهم که برای بنده بسیار دارای حائز اهمیت می‌باشد، این است که با شعر و شاعر روبه رو هستم”! برای شاعران سرزمینم آرزوی آگاهی و نشاط دارم!


انتشارات کتاب هرمز

با شاعرانی چون

نازنین نظام شهیدی
نسرین جافری
پگاه احمدی
فیروزه میزانی
شیوا ارسطویی،

رویا تفتی،
رزا جمالی،
محبوبه ابراهیمی
نرگس دوست
لیلا درخش،
مینا دستغیب،

کبری سعیدی شهرزاد،
روح انگیز کراچی،
فهیمه محمودی،
بی‌تا ملکوتی،
گراناز موسوی،
پروین نگهداری،
مریم هوله،
آسیه حیدری شاهی سرایی
فریبا حمزه‌ای
و …
دیگر زنان شاعری که اسم و ا‌شعارشان در این کتاب آمده است.

به محض انتشار این کتاب نحوه تهیه کتاب و دیگر جزییات در همین رسانه اطلاع رسانی خواهد شد .

ثبت دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

      رفتن به نوار ابزار