کد خبر: 78815 |
تاریخ انتشار : 10 مه 19 - 11:22 | ارسال توسط : faslino_sadegh
پ

تمرکز بر شاخص های عملکردی در حوزه های مختلف: استقرار و استمرار فرایند صحیح ارزیابی عملکرد در دانشگاه علوم پزشکی، علاوه بر فراهم آوردن امکان بازخورد، بهبود کارایی، بهره وری و افزایش انگیزه، رقابت سازنده را بدنبال خواهد داشت.

فصلی نو ، بدنبال عزل دکتر اورنگ ایلامی و معرفی دکتر پرویز یزدان پناه جمعی از اساتید و کارشناسان ارشد دانشگاه  علوم پزشکی یاسوج با ارسال بیانیه ای به سرپرست جدید دانشگاه انتظارات خود را به وی اعلام کردند .

به گزارش فصلی نو در این پیام آمده است:

پس از مدتها کشمکش، سرانجام سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی یاسوج منصوب گردید. این تغییر فارغ از هر گونه قضاوت فردی، فرصتی را برای ایجاد یک تحول و تحرک تازه در اقدامات و جهت گیری های آن ایجاد نموده است.

دانشگاه علوم پزشکی یک سازمان تخصصی با دو ماموریت اساسی و حساس است. این سازمان هم متولی سلامت مردم است و هم متولی تربیت نسل آینده درمانگران و مراقبان سلامت. در هر دو جنبه، ناتوانی در اجرای مناسب ماموریت تنها به معنای عدم موفقیت یک فرد و یا یک تیم مدیریتی و یا هدر رفت سرمایه ها نیست، بلکه بالاتر از آن می تواند خسارات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد چرا که با جان مردم سرو کار دارد. بر همین اساس انتظار می رود این نهاد تخصصی، به معنای واقعی کلمه “درست” عمل کند تا مردم هم خدمات با کیفیتی دریافت کنند هم به آینده خدمات سلامت خود امیدوار باشند. بنا بر موارد پیشگفت، این نوشتار بر آن است تا بنا بر تجارب پیشین، توصیه هایی مشفقانه جهت بهبود عملکرد آتی دانشگاه ارائه نماید:

• حرفه ای گرایی در انتخاب افراد و اولویتهای اجرایی: اجرای درست هر عملیاتی در وهله اول نیاز به افراد کاردان در حوزه اجرایی و روش های منطقی برای انجام دارد. حرفه ای گرایی در این زمینه به معنای رعایت تناسب حداکثری میان نقش و ایفاکننده نقش است. این تناسب در حوزه نقش های کلیدی اهمیت دو چندانی دارد. عدم توجه به این قاعده در انتخاب افراد و روش های انجام کار قطعا خسارت بار خواهد بود. حرفه ای گرایی، در کنار عدالت محوری و شایسته سالاری از شاخصه های بارز یک مدیریت خوب در حوزه سلامت می باشد. تخصیص منابع مالی و غیر مالی دانشگاه به اولویت های پربازده از جمله تلاش برای حفظ و ارتقاء سلامت جامعه یکی از مبانی حرفه ای گرایی است.

• اجرای سیاست درهای باز برای بهره برداری از همه ظرفیتهای علمی و تجربی درون دانشگاه: یکی از نقاط قوت دانشگاه علوم پزشکی، به عنوان یک دستگاه اجرایی، بهره مندی از نخبگان علمی و اجرایی متعدد است. این ظرفیت در بستری از مدیریت مشارکت جو می تواند حلال بسیاری از مشکلات حال و آینده این سیستم باشد. انتظار می رود مدیریت جدید، ساختار های مناسبی را برای مشارکت و همفکری کارکنان و عضای هیئت علمی در تصمیم سازی و اقدامات اجرایی مستقر ساخته و به آنها وفادار بماند.

• تفاهم و تعامل سازنده با مراجع ذی نفوذ سیاسی و اجرایی در سطح استان و کشور: متاسفانه به دلیل چالش های داخلی و بین المللی کشور، مدیریت جدید دانشگاه با دشواری های بسیاری برای تامین منابع و اعتبارات لازم برای اداره بهینه امور روبرو خواهد بود. عبور از این شرایط بحرانی نیاز به هوشمندی سیاسی بالایی داشته و توقع می رود که مدیریت دانشگاه بتواند در سایه تفاهم فعال و ارتباط مداوم با مراجع تاثیر گذاری همچون نمایندگان محترم و سایر مقامات سیاسی و اداری، ضمن حفظ جایگاه و شان دانشگاه، با حمایت طلبی مناسب زمینه را برای خدمت رسانی مطلوب به جامعه فراهم سازد.

• تمرکز بر شاخص های عملکردی در حوزه های مختلف: استقرار و استمرار فرایند صحیح ارزیابی عملکرد در دانشگاه علوم پزشکی، علاوه بر فراهم آوردن امکان بازخورد، بهبود کارایی، بهره وری و افزایش انگیزه، رقابت سازنده را بدنبال خواهد داشت. میزان انطباق شاخص های عملکردی دانشگاه با برنامه ها، سیاست ها، قوانین، بخش نامه ها، استانداردها و سایر اسناد بالادستی در حوزه های مختلف دانشگاه سبب بالا نگه داشتن پرچم دانشگاه در مقایسه با سایر دانشگاه ها خواهد گردید. این مهم نیازمند سپردن امورات بدست افراد واقف و درگیرسازی واحدهای مختلف عملیاتی می باشد.

• یکپارچگی در سیاستگذاری و اقدامات آموزشی، پژوهشی و خدماتی بر مبنای نیازهای سلامت مردم: فلسفه وجودی دانشگاه ارائه خدمت متناسب با نیاز به مردم است. بر این اساس همه بخش ها و حوزه های تخصصی دانشگاه از جمله آموزش، پژوهش، دانشجویی و . . باید با هدف بهبود کیفیت خدمات و بر محور نیازهای سلامت مردم چیدمان یافته و عمل کنند. این موضوع اگرچه به سیاستهای حمایتی در سطح وزارتخانه نیاز دارد اما در سطوح اجرایی نیز انتظار می رود مدیریت دانشگاه به سمت یکپارچه نمودن فعالیتها حرکت و بر این مهم تاکید نماید.

• توسعه کار تیمی در سطوح مختلف اجرایی: یکی از آفات نظام اداری کشور، تصمیم گیری های فردی مدیران است. تمرکز گرایی، ترس از دست دادن کنترل بر کارها و گاهی اوقات خصوصیات شخصیتی مدیران از دلایل عدم گرایش مدیران به کار تیمی است. این مدیران به همین دلایل اغلب ناگزیر از انتخاب افراد ضعیف در حلقه مدیریتی خود هستند و نتیجه آن نیز ناکامی سازمان است. این در حالی است که تفویض اختیار متناسب با توانمندی اعضای تیم می تواند باعث پیشبرد بهتر امور شود.

• ارزیابی مداوم، توسعه و جانشین پروری در رده های مدیریتی: نقش مدیران در همه رده ها در موفقیت یک سیستم سلامت، غیر قابل انکار است. مدیریت به عنوان یک منبع نیاز به خلق و توسعه دارد. پیشنهاد می شود مدیریت جدید با ایجاد و تاکید بر فرایند ارزیابی و توسعه مدیران فضایی ایجاد نماید که شایسته سالاری در انتخاب مدیران به صورت عملی و مصداقی شکل بگیرد. از طرفی با جانشین پروری و ایجاد بانک اطلاعاتی مدیران آینده، می توان به غنای این منبع مهم در سطح دانشگاه افزود.

به امید سربلندی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در خدمت رسانی به مردم محروم استان
جمعی از اساتید و کارشناسان ارشد دانشگاه

چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد خبر را به شماره 09800000000  پیامک بفرمایید.
لینک کوتاه خبر:

59 پاسخ به “نامه جمعی از اساتید و کارشناسان ارشد دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به یزدان پناه”

 1. موسوی گفت:

  تنها راه موفقیت اقای دکتر یزدانپناه تغییر وتحول در سیستم مدیریت است بعنوان مثال چطور است که اقای فلان دکتر در تمام مناقصات نقش و همه برادران هم بستگان ایشان هستند حتما دستی در کار است.

 2. خسروانی گفت:

  به امید تغییر تحول بهتر.انتظار میرود نقص های گذشته تا حدودی رفع شود.هم بستگی ها در پست ها حذف شود و بر اساس معیار شایستگی هر کس جایگاه مناسب خود را داشته باشد.دانشگاه را به سمت مادی گرایی پیش نبریم و دانشجوی پولی را جایگزین دانشجوی با استعداد که باعث سربلندی دانشگاه میشود کنار نزنیم.شهریه ی گرفته شده از دانشجویان در رشته های ظرفیت مازاد مانند سایر دانشگاه ها معقول باشد و بیش از حد انتظار نباشد.
  باتشکر

 3. سلام گفت:

  جناب دکتر یزدانپناه مواظب نزدیکان خود باشید.

 4. آریوبرزن گفت:

  مایه بسی خرسندی است که یکی از فرزندان استان سکاندار سلامت و دانشگاه علوم پزشکی شدند. ارزوی موفقیت برای دکتر یزدان پناه داریم. این موفقیت حاصل نمی شود مگر تغییر مدیریتی در سطوح مختلف بویژه معاونین و استفاده از شایستگان بخصوص توانمندان بومی صاحب دانش و تجربه لازم که بحمدالله دراستان که کم هم نیستند.. با شناختی که از ایشان داریم این مهم محقق خواهد نمود..

 5. علوم آزمایشگاهی گفت:

  من نگران پا گرفتن دکتر بهروز یزدان پناه هستم که در عین توانمندیایی که داره و میتونه ازش استفاده کنه و منکرش نمیشم اما معمولا خودش رو به بدترین شکل ظاهر میکنه و ادما رو از خودش فراری میده
  دعا میکنم دکتر پرویز یزدانپناه موفق باشند.

 6. کارمند دانشگاه گفت:

  من معتقدم اونقدر چرخش امور روابطی شده که جای تفکر و علم و ضابطه خیلی تنگ شده
  حالا دکتر یزدانپناه چطوری این معادله رو عوض کنه خدا کمکش کنه.
  سیستم اداری ما هدفمند و شایسته سالار نیست. استان ما هم از همه جا بدتر
  رستم دستان میخواد باشی تا بتونی عوض کنی ذهن و فکر و عمل یه جماعت کثیر الشکل رو
  از همه اینا گذشته شرایط مالی کشور و دانشگاه اونقدر سخت شده که مدیریت کردن توی این وضعیت ریسک بزرگیه

 7. دنا گفت:

  دوستان ازقدیم گفتند عجله کارشیطان است به امید خدا هدف دکتر یزدانپنا خدمت به مردم فقیر است این افرادی که حرف از تغیرتحول می زنند همین افرادهستند که دانشگاه علوم پزشکی را دار ویرانه می کنند افراد بی بظاعت هستند دوست دارن همیشه تنش در دانشگاه باشد ولی کور خوانندن اینها برای همه شناخته شدهستند

 8. دانشجو پزشکی گفت:

  همیشه در استان ما بخاطر وضعیت زندگی مردم و عشیره ای بودنشان بند پ بسیار فعال است و انتخاب افراد در جایگاه هایشان بر اساس شایستگی نیست(البته اکثرا نه همه)
  الان هم که دانشگاه رو کلا مادی گرایی کردند.و دانشجوی خارج کشور براشون با ارزش تر از دانشجوی با استعداد هست که با حق خودش اومده دانشگاه
  با وجود اینکه شهریه ای که از دانشجویان ظرفیت مازاد و مهمان میگیرن از اکثر دانشگاه ها بیشتر هست ولی روند بهبودی در امکانات سخت افزاری و نرم افزاری نبود

 9. مهدی علیپور گفت:

   استاد گرامی  جناب آقاي دکتر یزدان پناه رياست محترم دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
  سلام علیکم انتصاب شایسته ی حضرتعالی را به عنوان ریاست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج که بیانگر تعهد ،کارآمدی ،لیاقت و شایستگی‌ های بر جسته شما در صحنه‌های خدمت به نظام و میهن اسلامی است، را به شما و خانواده عظیم دانشگاه صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می نمایم. مطمئناٌ مدیریت اثر بخش و توانمند توأم با تجارب برجسته و گرانقدر جنابعالی، موجبات ارتقاء این مجموعه عظیم را فراهم خواهد نمود. از در گاه ایزد منان مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی وتحقق اهداف بزرگ دانشگاه علوم پزشکی یاسوج مسالت دارم.   دکتر مهدی علی پور . رزیدنت بیهوشی

 10. دکتر حسینی گفت:

  ملک حسینی رو بردارید در امور مالی مشکلات حل میشود ایشان با نهادها بانک ها و اشخاص حقیقی و حقوقی زد وبند دارد

 11. بویراحمد گفت:

  دکتر هایده حافط قران بهترین گزینه معاونت پشتیبانی میباشد

  • حقیقت گفت:

   بد ترین گزینه ممکن که در پست قبلی ۹۹ درصد ازش بیزار بودند همین دکتر عمومی هایده حافظ قران بود و کسی که این پیشنهاد را داده منفورترین کس در دانشگاه است

 12. حمید اصلاح طلب گفت:

  خدا کنه که هیچ کس دنبال سهم خواهی نباشه
  بهترین راه اینه که بلافاصله از نیروهای هیات علمی و متخصص پزشک و مستقل در مدیریت های کلان استفاده کنه و سریعا هیات رئیسه معرفی کنه. و از نیروهایی که همیشه با وصل به فلان و بهمان نماینده دنبال پست گرفتن بوده اند هیچ استفاده نکنه.

  • بویراحمد گفت:

   حمید اصلاح طلب!!اتفاقا عامل شکست دکتر ایلامی همین دیدگاهی بود که شما الان توصیه میکنید.بکجانبه گرایی و هیئت علمی سالاری و پزشک سالاری باعث قهقرای دانشگاه شد.هیئت علمی و پزشک متخصص اولویتشون کلاس و درس و مطب و درمان هست.نه وقت و نه تعهدی به پست شون ندارند…التماس تفکر!!!

 13. اشکال کارمند گفت:

  لطفا مسول مالی دانشگاه و روابط عمومی و دکتر سبز رو تغییر دهید

 14. منصف گفت:

  ۱_اولا این جمعی از اساتید و کارشناسان ارشد ابن الوقت تا دیروز کجا بودند مگر امام علی نفرمود از عالمان تعهد گرفته شده که در مقابل ظلم ظالم و بی عدالتی مسول و گرسنگی فقرا اینجا کارمندان مظلوم و بیماران بی کس سکوت نکنند چطور حتی از محرومترین نقاط استان کامنت و مخالفت با ظلم و حزب باد بودن ایلامی را داشتیم تو این دو سال اما سکوت مطلق این جمعی که خدا میدونه کی اند و نیتشان چیه و احتمالا همان کسانی اند که قصد ادامه وضع نا هنجار موجود در این دو سال را دارندد۲_این مطالبی که فرمودید قسمت عمده اش به عهده و وظیفه قانونی و شرعی خودتان است که نباید به دوش دیگران انداخت ۳_لازمه انجام این مطالب توبه کسانی است که تا کنون بر خلاف آن عمل میکردند و مثبت اندیشی همه ما و شما و دیگران خصوصا کسانی که باید پست خود را تحویل حق و علم و عدل دهند ۴_تکلیف افراد مظلوم و بی گناه که بی دلیل حق شان خورده شد و پرونده سازی های نا عادلانه و…… چه میشود ۵_ خوشبختانه دکتر یزدان پناه هم همه اساتید و طیف ها و نخبه ها را میشناسد و تمام سطوح دانشگاه را کار کرده است و با همه شهرستان ها رابطه خوبی دارد پس بیایید یک بار هم که شده برای خدا و وجدانتان و ساحت علم و عدالت کمک و حمایت و صداقت در پیشبرد و ارتقا دانشگاه در همکاری با دکتر یزدان پناه داشته باشید البته ساحت اساتید بزرگ مانند خرامین و ملک زاده و ذولالعدل و موسوی و صادقی و محرابی و…….. که گفتن همه آنها سخت است و به نمایندگی گفتیم و اساتید خانم که همگی باعث افتخارند سرشار از مثبت اندیشی است و مبرا از هر گونه منفی نگری است و حقیقتا از هر زاویه که نگاه کنیم بهترین گزینه دکتر یزدان پناه است

 15. سحر گفت:

  تا نماینده ها هستند و دخالت میکنند هیچ مدیری موفق نیست

 16. مطلع گفت:

  قبل از هر چیز رییس دفتر فنی باید عزل بشه چرا که وزارتخانه کتبا به این اقدام توصیه کرده.

 17. چوپان گفت:

  درود
  چمن رفت.و ایلامی امد.گفتیم صد یاد از چمن.
  حالا کی باید بگوئیم هزار یاد از ایلامی.

  • دوغ و دوشاب گفت:

   اصلا دکتر چمن بزرگ و مصلح و دارای سبک و تفکر و اندیشه والا قابل قیاس با ایلامی نیست

 18. مطلع گفت:

  استاد یزدانپناه برات آرزوی توفیق داریم فقط نمک گیر نشو مافیای تجهیزات را از خودت دور کن افراد چاپلوس امثال آروین و …

 19. کارمند دارو و غذا گفت:

  با تبریک به جناب دکتر یزدانپناه و آرزوی توفیق برای ایشان.
  جناب دکتر شما فرد پاکدستی هستید. اگر به این نامه عمل کنید خیلی برای دانشگاهمان خوب خواهد بود.
  حتما یک تیم بسیار قوی تشکیل دهید که مثال زدنی باشد.

 20. پزشک گفت:

  مشکل اصلی سهم خواهی نمایندگان مجلسه .تقریباتمام مسئولین ادارات ومدیرتن کل رانمایندگان باهم قسمت گردن وطبعابایدمطیع نمایندگان باشند.نمایندگان هم نیازبه رای دارن.اصلااگرازشایسته سالاری بگیم خنده داره.کدوم شایست سالاری.

 21. متخصص گفت:

  استاد عزیز جناب آقای دکتر یزدانپناه انتخاب شما را به عنوان سرپرست دانشگاه تبریک عرض می نمایم امیدوارم در عرصه مدیریت از افراد توانمند در امر آموزش استفاده نمایید انشالله در خصوص الگوی پژوهش مداری که از معضلات ارتقای سطح علمی اعضای هیات علمی می باشد و متاسفانه در کشور ما عامل ارزشمند نشان دادن افراد بی ارزش شده است، دانشگاه علوم پزشکی یاسوج را از این مقوله خارج کرده و در مسیر رشد دانشگاه از افراد موثر خارج از مسائل سیاسی و قومی بهره ببرید.

  • دانشگاه گفت:

   پژوهش مداری یک شاخص جهانی است و یکی از گزینه های مهم جهت سنجش توانایی علمی افراد می باشد. والا چند واحد تدریس که هنر نیست. بر پایه همین تحقیقات می باشد که روز به روز راه های درمان بیماری ها شناخته می شود.علاوه بر این پژوهش مهم ترین شاخص سنجش دانشگاه ها و پیشرفت علمی انها در سطح دنیاست.

 22. دانشگاه گفت:

  حافظ قران که یک پزشک عمومی است.

 23. دانشگاه گفت:

  حاظ قران اگر مدیر خوبی بود اوضاع و احوال شبکه گچساران این طوری نبود. واقعا ان را بدهکار کرده است.

 24. دکتر امرالله روزبهی گفت:

  سلام بر تمامی همکاران عزیز حوزه سلامت در کل استان کهگیلویه و بویر احمد
  با آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه عزیزان در ماه مبارک رمضان.
  دوران پر التهابی را در طی چند ماه اخیر گذراندیم و سکانداری حوزه سلامت به دست دکتر یزدانپناه رسید. با عرض تبریک خدمت ایشان خسته نباشید خدمت جناب آقای دکتر ایلامی و آرزوی موفقیت برای هر دو عزیز.
  لطفا با احساس مسئولیت و رعایت اخلاق حرفه ای بخصوص در این ماه مبارک و حقوق همکاری و شهروندی تمامی اخبار و اطلاعات مفیدی که در اختیار دارید، کامنتها و پیشنهاداتی که دارید در همین صفحه بنویسید تا کمکی کرده باشید در جهت اطلاع رسانی به شخص سرپرست جدید دانشگاه. لازم به توضیح هست که ایشان شخصا این صفحه را مطالعه می نمایند.
  این اقدام کمک بسیار زیادی به ایجاد جو شفاف و شفاف سازی بخصوص در این اوضاع احوالات بین المللی و کمبود منابع مالی خواهد نمود و نهایتا در تصمیم گیری و سیاستگذاری موثر حوزه ریاست دانشگاه خواهد گردید.
  دکتر امرالله روزبهی
  دانشیار دانشکده پزشکی
  مشاور امور دانشگاهی

 25. دکتر یدالله زارع زاده گفت:

  حاشیه ایی بر نامه اساتید و کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به دکتر یزدان پناه سرپرست جدید دانشگاه
  دوستان نامه را خواندم. خوب نوشته اید و تقریبا هر آنچه همه ما از روسای دانشگاه انتظار داریم را آورده اید. این متن میتواند کمک فکری و راهنمای خوبی برای هر رئیس دانشگاهی باشد.
  اما یک امای متاسفانه بزرگ وجود دارد.
  فرض این نامه بر فعال مایشاء بودن رییس دانشگاه است که چنین نیست به چندین دلیل:
  اول آنکه اصلا و اساسا قرار نیست چنین باشد. اقتضای اداره ی یک سازمان بزرگ _ مانند دانشگاه های چند وجهی علوم پزشکی _ لحاظ کردن بسیاری اراده ها ورای اراده خویشتن است.
  دوم‌آنکه حتی اگر رئیس دانشگاه بر فرض بخواهند متناسب با مفاد نامه عمل کنند به اطرافیانی نیاز دارند که آنها هم صادقانه چنین بیاندیشند و عمل کنند. همه نیک میدانیم تعداد کسانیکه چنین نمی خواهند بکنند کم نیست و نیک تر میدانیم احتمال پیدا شدنشان و ماندگاریشان از هر طریق ممکن در ستاد دانشگاه کم نیست.
  سوم آنکه بدنه سیستم یعنی اعضای هیات علمی مدیران و کارشناسان مقدار زیادی از فرآیندهای کاری و کیفیت آنها را در اختیار دارند و میتوانند در جای خود موثر باشند .
  اگر آنها به دلایل مختلف نخواهند به وظایف خود عمل کنند و یا ندانند چگونه اینکار را بکنند ، تلاش های رئیس دانشگاه هر کس که باشد و هر نوع که باشد تا حد زیادی در بدنه تضعیف خواهد شد.
  مسولیت رئیس دانشگاه مهم و بزرگ است اما تمام مسولیت نیست.
  هیات رئیسه که همواره با رئیس دانشگاه هستند همانطور که در بیشتر موارد دستاوردها را به خود نسبت میدهند مسولیت را هم مشترک با رئیس دانشگاه باید بپذیرند. کارشناسان و مدیران میانی نیز به نسبت خود چنین حکمی دارند. این یک‌وظیفه ی اخلاقی است.
  پس بیایید یک نامه همگانی به خودمان شامل رئیس دانشگاه بنویسیم. در آن نامه با استدلال منطقی و احساس وظیفه شناسی بگوئیم مسولیت اداره امور ، رعایت پاکدستی و نیک‌اندیشی و اخلاق به نسبت جایگاه و پایگاه هر کس برعهده همه است. به همان نسبت مسولیت تذکر در مورد کجروی و کم کاری هم به عهده همگان است باز هم به نسبت جایگاه و پایگاه هر کس

  دکتر یدالله زارع زاده
  دانشیار آموزش پزشکی
  دانشگاه علوم پزشکی کردستان

 26. روانشناس دانشگاه گفت:

  طبق اطلاع موثق و بررسی به عمل آمده غیر رسمی یکی از عوامل آشفتگی و هرج و مرج و افت شدید مدیریت صحیح خانم حافظ قران بود زیرا بدلیل مشکلات روحی و روانی که به تایید همکار این جانب در گچساران هم رسیده مدیریت اشتباه هزینه های نا به جا و برخورد های انفجاری و رویه خاله زنکی و اعتقادات غیر علمی باعث مشکلات بسیار زیاد در کل سیستم بهداشت و درمان گچساران شد و به طبع آن بر بودجه کل دانشگاه اثر منفی گذاشت و مشکلات بعدی را در استان و دیگر شهرستان ها بر جا گذاشت و آگر کمی بیشتر میماند فاجعه در علوم پزشکی به همه جا سرایت میکرد ولی خوشبختانه نماینده گچساران از جزییات مطلع شد و با کمک رسانه ها وی را متوقف کرد و در عین حال هنوز پس از یک سال تمام کارکنان شبکه بهداشت و بیمارستان های گچساران از وی بشدت شاکی و نا راضی هستند و بد ترین مدیریت طی چند دهه اخیر بود

 27. دانشگاه گفت:

  پژوهش مداری یک شاخص جهانی است و یکی از گزینه های مهم جهت سنجش توانایی علمی افراد می باشد. والا چند واحد تدریس که هنر نیست. بر پایه همین تحقیقات می باشد که روز به روز راه های درمان بیماری ها شناخته می شود.علاوه بر این پژوهش مهم ترین شاخص سنجش دانشگاه ها و پیشرفت علمی انها در سطح دنیاست.

  • یک مدرس دانشگاه علوم پزشکی گفت:

   یاد شعر مولانا افتادم که میگه او … دید و کدو را ندید. پژوهشهایی که در استان ما در حال انجام است هیچکدام ارزش تشخیصی، درمانی، بهداشتی و کلا ارزش افزوده ندارند. فقط رافع مسئولیت و براورنده حاجات شخصی افراد است. سالیانه میلیاردها دلار در این کشور صرف پژوهشهایی میشود که هیچ ارزشی ندارند. برای این که باور کنید من خودم از پژوهشگران برجسته دانشگاهم. فقط خجالتی دارد این تحقیقات در برابر مردم. وزارت بهداشت و تصمیم گیرندگان وزارتی پژوهش برای پژوهشهای کاربردی که منجر به حل مشکلات مردم شود هیچ جایگاهی قایل نیستند. آنها صرفا میخواهند شمار مقالات چاپ شده در آی اس ای و پاب مد و اسکوپوسشان افزایش یابد تا ادعا کنند در جهان رتبه بالای تولید علم دارند.

 28. دانشگاه گفت:

  به نکات خوبی در جلسه هیات رئیسه مطرح شد. اینکه از حاشیه سازی دوری شود. انشاالله تصمیمات دکتر بر اساس شایسته سالاری باشد نه توصیه اطراقین.

 29. مطلع گفت:

  بررسی و کند و کاو یک دهه گذشته خصوصا سه سال اخیر نشان میدهد که رویه و برنامه حذف و دفع و اذیت و آذار و تضعیف و به حاشیه راندن کارکنان غیر بومی و خصوصا کهگیلویه ای و بویراحمدی و پزشکان در شبکه گچساران و‌بیمارستان های آن روز به روز افزایش داشته بطوری که به جز چند نفر که مجبور به اقامت در گچساران هستند همه این نیرو ها مجبور به انتقال و رفتن به دیگر شهر ها شده اند و در حال حاضر معاون اداری شبکه رامین ملکی و سامان مرادی مسول بهداشت محیط شبکه گچساران و عزیزی حراست و عباس باشتی و با کمک چند نفر دیگر در ستاد دانشگاه عوامل اصلی ادامه این برنامه قوم گرایانه و ناسیو نالیستی افراطی هستند امید است با همت بقیه شهرستان ها و مسولین و مدیران دارای افکار دموکراتیک و آزادی مدنی و تساوی حقوق انسان ها ریشه این بیماری مهلک در گچساران خشکانده شود

 30. یاسوج گفت:

  با سلام به اموزش فقط در مرکز استان توجه می شود ولی در شهرستان ها با وجود زیرساخت های مناسب درمانی و بهداشتی توجهی نمی شود و به صورت مقطعی است. در صورتی که سایر استان ها در هر شهرستانی یک دانشکده اقماری وجود دارد. انشا الله سرپرست محترم به این هم توجه خواهند نمود.

 31. یاسوج گفت:

  امید است دکتر زمینه به کارگیری افراد تحصیلکرده و بیکار را فراهم خواهند نمود.

 32. درد آشنا گفت:

  جناب استاد یزدان پناه یکی از استادان و پژوهشگران و درد آشنایان همه مردم خصوصا قشر محروم جامعه که سالها در سطوح مختلف کار و تلاش و مجاهدت شرافتمندانه کرده است و مورد وثوق و تایید همه اساتید و دانشجویان و مردم و بیماران و کارکنان است جناب دکتر شیر علی خرامین میباشد که علم و تجربه و افکار مثبت و تواضع و تلاش صادقانه و بی ریای وی زبانزد همه همکاران است امید است از وجود سراسر برکت و تجربه و توانمندی وی در جهت پیشبرد اهداف والای دانشگاه استفاده نمایید قطعا جناب عالی در هدایت و پیش بردن اهداف عالیه دانشگاه به کمک چنین همکارانی بهترین هستید

 33. همکار گفت:

  خدمت ذکتر روزبهی همکار محترم عرض شود که حکم مشاوری شما در زمان دکتر ایلامی زده شد و نیت لیشان هم این بوده که شما از پیشنهادات مجموعه دانشگاه جهت توسعه دانشگاه استفاده کنید. حال سوال این است که چرا این کار را نکردید و الان این کار را انجام داددید؟؟؟.با خواندن کامنت ه ابه این نتیجه رسیدم که دکتر ایلامی خیلی مار در استینش پرورش داد که همه دست اخر مایه دردسر برایش شدند. پس دکتر یزدانپناه هم باید هوشیار باشد. خیلی ها در این دانشگاه حکم هاییی دارند که فقط می خواهند به حکم حقوقی انها چیزی اضافه شود. از رئییس جدید خواهش داریم که همه را لغو کند.

  • دکتر روزبهی گفت:

   خدمت همکار گرامی عارضم
   ابتدا باید از شما تشکر کنم که رویه شفاف سازی را دارید. وقتی بنده حکم مشاوری را گرفتم قریب به دو سال از مدیریت دکتر ایلامی گذشته بود. در همه گوشه و کنارها کلونی های زاویه دار با ریاست دکتر ایلامی وجود داشتند. اصل صفر مدیریت کیفیت اندیکاسیون نداشت. وقایع متعددی در دو سال گذشته اش اتفاق افتاده بود. در طی این مدت چند ماه نشست هایی خدمت دکتر ایلامی داشتم و صحبتهایی هم رد و بدل شد. ولی دیر بود که یک اقدام شبیه این مورد را شروع کنیم. زمینه برای شروع چنین نامه ای که تنی چند از دوستان همفکری کردند وجود نداشت. انتقادها اینقدر زیاد بود که باید به روش دیگری عمل می شد. ولی اینکه دکتر ایلامی در آستین خودشان مارهایی پرورش دادند بنده هم قبول دارم (جسارتا).
   خداوند همه ما را به راه راست هدایت کند.
   ارادتمند همکارم بی نامم
   دکتر روزبهی

 34. قلندر گفت:

  اوضاع در شبکه گچساران بد است خیلی بد. رامین ملکی شده همه کاره و معتقد است که هیچ کس نمیتواند ان را از سمتش بر کنار کند.

 35. تامرادی گفت:

  بگید یا خدا منو از دست مهندس سیروس محمود زاده نجات بدین ، میگم سلام میگه پول بریز به حساب ، بابا ورشکست کردیم

 36. کارمند گفت:

  با تشکر از مدیر سایت فصلی نو به خاطر گذاشتن همه کامنت ها روی سایت و سانسور نکردن انها

 37. دکتر روزبهی گفت:

  خدمت همکار گرامی که چند کامنت بالاتر بنده را نقد فرمودند عارضم
  ابتدا باید از شما تشکر کنم که رویه شفاف سازی را دارید. وقتی بنده حکم مشاوری را گرفتم قریب به دو سال از مدیریت دکتر ایلامی گذشته بود. در همه گوشه و کنارها کلونی های زاویه دار با ریاست دکتر ایلامی وجود داشتند. اصل صفر مدیریت کیفیت اندیکاسیون نداشت. وقایع متعددی در دو سال گذشته اش اتفاق افتاده بود. در طی این مدت چند ماه نشست هایی خدمت دکتر ایلامی داشتم و صحبتهایی هم رد و بدل شد. ولی دیر بود که یک اقدام شبیه این مورد را شروع کنیم. زمینه برای شروع چنین نامه ای که تنی چند از دوستان همفکری کردند وجود نداشت. انتقادها اینقدر زیاد بود که باید به روش دیگری عمل می شد. ولی اینکه دکتر ایلامی در آستین خودشان مارهایی پرورش دادند بنده هم قبول دارم (جسارتا).
  خداوند همه ما را به راه راست هدایت کند.
  ارادتمند همکارم بی نامم
  دکتر روزبهی

 38. کارمند گفت:

  با سلام و ضمن عرض تبریک به جناب آقای دکتر یزدانپناه که به سبب حرفه شغلی با درد سروکار داشته و آرزوی موفقیت برای آن سرور گرامی مطالبی را به اختصار عرض میدارد :
  1- چند سال پیش در پاییز و زمستان 95 ، خانم محترمی را در کنار آرامگاه شهدای گمنام دیدم که به مدت چند ماه کتابی در دست گرفته مطالعه میکرد . از برخی اساتید و دانشجویان نام ایشان را جویا شدم . ماجرا را تا دفتر معاونت وقت پشتیبانی و آموزشی جویا شدم . بله ایشان فردی بود که از زمان حضورش در این دانشگاه هر جایی به حضورش نیاز بود ، اولین فرد در صحنه بود ، فردی غیر بومی ، صبور دارای پشتکار ، مخلص ، …. که دانشجویان همه از تلاشهای او صحبت می نمودند . اما اصل ماجرا این بود که مدیر امور عمومی محل کار ایشان برای حضور فرزند خود دنبال جایی میگشت و دست روی این مکان شغلی گذاشته بود . پس از مدتی نیز اقدام به اعلام عدم نیاز این همکار گرامی نمود ، اتاق کارش را با تعویض توپی درب به زور از وی گرفته و اورا ساکن محوطه پردیس نمود ، پس از مدتی اقدامات این مسئول امور عمومی که هم اکنون در جایی از پشتیبانی دانشگاه مشغول هستند ، و قطع حقوق سه ماهه آن همکار رنج کشیده ، یکباره این عمل مورد اعتراض شدید معاونت پشتیبانی وقت جناب دکتر قائدی ، و معاونت آموزشی جناب دکتر محرابی قرار میگیرد . خانواده ایشان به دلیل خدشه دار شدن حیثیت اجتماعی و شغلی نامبرده به بازرسی کل کشور و بازرسی استانداری شکایت برده و پس از نه ماه درست در زمان آمدن جناب دکتر ایلامی ، به سبب همکاری معاونین فوق موضوع بدون حتی اثبات کوچکترین گناهی ازاین همکار گرامی ، به صورت بازگشت به کار ابلاغ زده میشود. ابلاغی که پس از 18 سال کار کردن دوباره آن را می دید .
  برای فردی غیر بومی ، با این اوصاف چه میماند جز دلی شکسته ، عمری به باد رفته ، وجودی بی انگیزه . آیا به همین راحتی میتوان یک عمر خدمت را به فنا برد و آبرویی را برای مطامع شخصی به زمین ریخت . اما دراین دانشگاه نشدنی ها همیشه شدنی هستند و سکوت در برابر ظلمی مسلم همواره دیده میشود. آقای دکتر مظلومین را دریاب ، ظالمین را به سزای عمل خود برسان و دست آنها را کوتاه گردان . خیلی ازجایگاه های مدیریتی مسببات قرب به خداوند رحمان هستند .

 39. دانیال حکیمی فرد دانشجوی پزشکی گفت:

  با تبریک خدمت آقای دکتر یزدان پناه
  لطفا به موارد زیر توجه بفرمایید:
  جاده دانشکده پزشکی نیاز به تعمییر و آسفالت دارد
  زیر زمین دانشکده پزشکی بطور دائم بوی نامطبوع فاضلاب میدهد.
  در صورت امکان سالن مطالعه دانشکده در روزهای پنج شنبه و جمعه باز باشد
  زمین چمن دانشکده سالیان سال نیمه کاره مانده است لطفا پیگیری کنید.
  تعداد مولاژ دانشکده پزشکی کافی نیست.

 40. رنجدیده گفت:

  جناب دکتریزدانپناه مسئولین امور عمومی ، کارپردازان ، حراست ، بازرسی ، هیئت تخلفات را دریاب

 41. رنجدیده گفت:

  سلام با عرض تبریک به اقای دکتر یزدانپناه
  همکار ” رنج دیده ” بیراه نگفت . اینجا دانشگاهی شده با جوی مافیایی که رنج ساختگی و بی دلیل سبب سلب امنیت شغلی شده ، جایگاه کاری فردی بی دلیل عوض میشود و فردی بدون داشتن تجربه ، جایگزین فردی با سابقه میگردد ، زیرا فرد جدید به پیمانکار یا صاحب منصبی وابسته است . هرگونه شکایت یا اعتراضی باعث درگیری های اداری پیچیده میشود که جز با شکایت به دیوان عدالت ، سازمان بازرسی کل کشور و غیره حل نمیشود . جناب دکتر مظلومین را دریاب ، دست ظالمین را کوتاه کن

 42. کارمند 2 گفت:

  با سلام و تبریک به جناب اقای دکتر یزدانپناه
  جناب دکتر ناظرین بر عملکرد دستگاهها را دریاب که همه تعطیل هستند . حراست ، بازرسی ، تخلفات اداری ، کارپردازان ، مسئولین امور عمومی در دانشگاه . با تشکر

 43. یک نمونه مستند گفت:

  جناب دکتر یزدان پناه این مستند را بخوانید تا روشن شود چگونه زحمات مدیران بالا‌ دستی منجر به خدمات سلامت مفید به مردم نمیشود خانم ماه منیر کامران مسول مرکز شکیبایی گچساران نمونه بارز آن است ابتدا بهیار در بیمارستان شهید رجایی بود با رابطه شد مسول مرکز چهار گچساران آنقدر دور از مدیریت و علم و اصول خدمات بهداشتی و درمانی عمل کرد و از روشهای پرونده سازی و متوسل شدن به نهاد ها و مراکز خارج از شبکه بهداشت و روشهای خاله زنکی و استفاده از هر ابزاری برای رسیدن به هدف سرکوب همه همکاران استفاده کرد که تقریبا همه کارکنان مرکز چهار به بقیه مراکز و جا ها و حتی شهرستان های دیگر رفتند و همگی نامه و امضا کردند مبنی بر عدم کارایی و صلاحیت ایشان و تقریبا همه کارها را ظاهر سازی و غیر کار شناسی و آمار صوری و دروغین میدهد و خدمات بهداشتی و درمانی واقعی وجود ندارد و هر نوع سو استفاده از پست و بی قانونی را انجام داده و میدهد او را به پاس این حجم اآز تخلف و اشتباه و تباهی مسول مرکز شهید بشارت یا شکیبایی کردند دققیقا برای ادامه همان کارها در سطح بزرگتری ولی اکثریت کارکنان این مرکز هم امضا کردند که با ایشان کار نمی کنند و مخالفت خود را اعلام کردند ولی دوباره شروع به سرکوب و پراکنده کردن نیرو ها کرده و کلا انگیزه کاری را در همه سطوح بهداشتی و درمانی از بین برده و در حال انتقام کشی از تک تک کارکنان است متاسفانه با همکاری حراست و به طرق مختلف دکتر سیدی مدیر شبکه را فریب میدهد در نتیجه همواره تخاصم و کشمکش وجود داشته و هدف اصلی که ارایه خدمات بهداشتی و درمانی سالم و صحیح به مردم است تحت شعاع و در حاشیه قرار میگیرد در حالی که به راحتی با انتخاب فرد با سواد و با مدیریت علمی و تحصیلکرده مانند بقیه مراکز تمام مسایل و مشکلات حل میشود و حق و حقوق کارکنان و مردم نیز رعایت میگردد

  • س ت گفت:

   واقعا شاخص بی عدالتی و تفرقه انداختن بین خانما و بی قانونی و سو استفاده و مدیریت چماقی و خبر چینی و زیر آبی رفتن هستش خانمای مرکز چهار هم همینو میگفتن راننده رو گذشته جاسوسمون

  • س گفت:

   وقتی یک دیپلم را میزارن رییس سی چل تا کارشناس بالای لیسانس و چهار تا دکتر باید هم همین طور باشه

  • دوم خرداد گفت:

   واقعا تا کنون چنین چیزی تو هیچ اداره ای ندیده ایم مامنیر کامران با اینکه مدرکش دیپلم است تا حالا تعداد زیادی لیسانس و فوق لیسانس و حتی پزشک چه زن و چه مرد را با زیر آب زنی قلع و قمع کرده و برای این کار از هر راه و روشی و بدترین و رزیلانه ترین روش ها استفاده میکند بیش از نصف کل شبکه بهداشت بشدت از این کار هاش متنفرند ولی دو سه نفر تو شبکه برای سرکوب مخالفاشون باش همکاری میکنند مانند حراست و ملکی معاون اداری کارایی میکنه که به عقل جن هم نمیرسه برای ضربه زدن به بقیه کارمندا آدم حیرت میکند که چطور چنین شخصی را میگذارند مسول بزرگترین مرکز بهداشتی گچساران باورش تو این دوران سخته ولی واقعیت داره به همین دلیل بیشتر کارمندا بی تفاوت و بی انگیزه و افسرده و متعجب شده اند چون مفاهیمی مانند علم و مدیریت و حق کارمند و دموکراسی و صداقت و اعتماد مفهوم خودشون را از دست دادند

  • پزشک گفت:

   واقعا ادامه مدیریت چنین شخصی با سابقه بد و مدرک پایین و رفتار بسیار ابتدایی وتحمیل خود بر کارکنان با زور و ایجاد اختلاف و گزارشات غیر واقعی و بی قانونی و ده ها خصوصیت بد دیگر باعث شرمساری مدیران شبکه گچساران و استان و واحد های نظارتی خصوصا تخلفات اداری دانشگاه و حراست های شهرستان و معاونت بهداشتی و دانشگاه است که با وجود کارشناسان و کارشناسان ارشد و پزشکان متعهد و با تجربه و با سابقه از هر دو جناح و مستقل خود را به خواب زده اند

 44. مهران باقری گفت:

  با سلام خدمت ریاست جدید دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
  دکتر یزدانپناه گرامی
  از سری مشکلات آموزشی دانشکده پزشکی و سایر دانشکده ها کمبود مولاژ برای سالن مولاژ است که باعث میشود عده‌ی کثیری از دانشجویان در امر یادگیری سهیم نباشند. از جنابعالی خواهشمندم که این مشکل کوچک را برطرف نموده و همکاری های لازم را انجام دهید.
  مشکل دیگری که متاسفانه شاهد آن هستیم آموزش دانشکده پزشکی است که گاها مشاهده شده است که همکاری لازم را دانشجو ندارند و همچون رابطه‌ی ارباب رعیتی با دانشجو برخورد میکنند. خواهشمندم به این مسئله هم توجه بفرمایید.
  و اما کلام اخر:
  دکتر گرامی چیزی که نشان دهنده‌ی سطح سواد پزشکان آینده دانشگاه علوم پزشکی است آموزش مناسب است، خواهشمندم به مسائل آموزشی همچون مسائل درمانی توجه لازم را بفرمایید و آموزش را فدای درمان نکنید.

  ارادتمند شما
  مهران باقری دانشجوی پزشکی مهر ۹۶

 45. کارشناس توسعه و نیروی انسانی گفت:

  با درود بر جناب دکتر یزدانپناه
  جناب دکتر در هیآت رئیسه خودتان از افرادی استفاده کنید که:
  به پاکدستی شهرت دارند
  کاربلد هستند و روی مجموعه مربوطه تسلط دارند
  در حوزه اختیارات خودشان خبره هستند
  در سطح وزارت نمایندگان قوی برای دانشگاه هستند
  سواد و اطلاعات کافی برای پیشرفت دانشگاه را دارند
  افرادی که به عنوان گزینه های انتخابی مطرح هستند توسط افراد تخریبچی در حال تخریب هستند دست بجنبانید و مواظب باشید.
  نمایندگان افراد ضعیف را به جنابعالی تحمیل نکنند.
  دست ناپاکی در جامعه رایج شده مواظب باشید.
  خیلی افراد اهل زد و بند باید تغییر کنند.
  کسانی در دانشگاه هستند که از پیمانکاران رشوه می گیرند.
  به معاونین خودتان اجبار کنید که از حوزه وزارتی خودشان پول و اعتبار بگیرند.
  از قبول سفارش و توصیه پرهیز کنید.
  با همه افراد در حد توانتان تعامل بر قرار کنید.
  از افراد شجاع با شعور و با اطلاعات استفاده کنید.
  از نقطه نظرات کارشناسان خبره بهره ببرید
  در انتخاب و تغییر افراد نظارتی خودتان بیشتر دقت کنید.
  .
  .
  موفق باشید
  و دس امیرالمانین

 46. گروه ستم دیده گان گفت:

  مسولین محترم دانشگاه علوم پزشکی خصوصا نهاد های نظارتی و مدیران شریف و پاکدست و با غیرت در گچساران حراست ۱۸۰ درجه برعکس وظایف قانونی و اداری و شرعی خود عمل میکند بطوری که کارد به استخوان اکثریت کارکنان مظلوم و بی پارتی و بی کس و بی زبان و بیگناه و پاکدست رسیده هر دروغ و بی عدالتی و پرونده سازی جعلی و پایمال کردن حق و حق خوری و تخلفی یک سر و رشته آن به هادی عزیزی حراست شبکه بهداشت وصل است و دیگر کسی نیست که نداند در گچساران و طراح بسیاری از حق کشی ها حراست است و کاملا بر عکس وظایفش عمل نمیکند تمام کارکنان مورد ظلم و ستم و پارتی بازی واقع شده نه تنها هیچ امیدی به حراست ندارند بلکه حراست را در همه جرایم دخیل میدانند دلیل آن هم عدم پایبندی هادی عزیزی حراست به هیچ مرام و اصول اخلاقی است و فقط و فقط منافع مادی خود و دوستانش و فامیلش را دنبال میکند هیچ گاه در تاریخ شبکه گچساران حراست اینطور و تا این حد بی اخلاق نبوده است و متاسفانه عباسی حراست دانشگاه پا روی وجدانش گذاشته و با علم به این مشکلات از وی دفاع میکند آیا به نظر شما بزرگان کارمندان مظلوم و بیکس روزنه امیدی میتوانند داشته باشند چون از شکرد های کاملا ناجوانمردانه استفاده میکند کاش اگر دین و وجدان نداشت حداقل آزاده بود تا بیشتر از این پرونده سازی جعلی و به ناحق نکرده اورژانسی فرد با اعتقاد و متعادل و غیر ذی نفع و با وجدان و مسلط بر نفس و بی طرف را جایگزین کنید که فردا خیلی دیر است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
اجتماعی
اخبار استان
اخبار ایران و جهان
اسلایدر صفحه اصلی سایت
اقتصادی
باقلوا
بین الملل
تبلیغاتa
حوادث
خانه
دسته بندی نشده
روزنامه
سلامت
سلامت و بهداشت
سیاسی
صوت
عکس
علم و فناوری
فرهنگی
گرافیک
گزارش
گزارش تصویری
مطالب ویژه
مهمترین عناوین
هنر
ورزشی
ویدئو
ویژه شهرداری یاسوج
یادداشت ها

یادداشت ها