Take a fresh look at your lifestyle.

همایش نخبگان و شخصیت های ملی کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود

1

فصلی نو، دبیرخانه همایش ملی نخبگان، فرهیختگان و شخصیت های ملی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور روسای دانشگاه های استان و برخی مراکز علمی در دانشگاه یاسوج تشکیل شد.

به گزارش فصلی نو، احمد عریان، رئیس دانشگاه یاسوج در این نشست گفت: دانشگاهیان استان باید در قبال این سوال که چرا استان کهگیلویه و بویراحمد ثروت های خدادادی زیادی دارد اما هنوز توسعه نیافته است؟ باید پاسخ داشته باشیم.

وی افزود: این استان 10 درصد آب کشور را دارد، بیش از 20 درصد نفت و گاز کشور در این استان تولید می شود، بهترین جنگل ها و منابع طبیعی را داراست و مناطق گردشگری بکر و دست نخورده ای دارد اما چرا هنوز لفظ محروم، فقیر و توسعه نیافته را نام کهگیلویه و بویراحمد یدک می کشد؟

عریان اظهار کرد: بالاخره باید یک روزی با وجود داشتن چنین ظرفیت ها و پتانسیل ها استان کهگیلویه و بویراحمد به استانی توسعه یافته تبدیل شود.

رئیس دانشگاه یاسوج تصریح کرد: بنابراین قرار شد با همکاری استانداری، دانشگاه ها و مراکز علمی استان، همایش ملی نخبگان، فرهیختگان و شخصیت های ملی استان کهگیلویه و بویراحمد در رشته های مختلف همچون اتاق فکری جهت کمک به توسعه و رشد استان در آینده نزدیک در شهر یاسوج برگزار شود.

عریان خاطر نشان کرد: در رابطه با این همایش دبیرخانه تشکیل شد که کار گروه های این دبیرخانه برگزار خواهد شد و برای برگزاری این همایش ملی برنامه ریزی می کنند.

وی اضافه کرد: زمان برگزاری این همایش ملی در نشستی که با استاندار خواهیم داشت، مشخص خواهد شد. 

1 نظر
  1. ... می گوید

    نخبه فیرال مل ملین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.