کد خبر: 86614 |
تاریخ انتشار : 13 سپتامبر 19 - 22:31 | ارسال توسط : faslino_sadegh
پ

و دیدیم که ایشان پس از اعلام رسمی عدم تایید صلاحیتش باز دست رد به سینه هردو مدعی زده و با بی توجهی به تمامی وسوسه ها و تطمیع ها و فشارهای این مدعیان ،ضمن تقدیر از استقبال مردم فهیم خطه ا

فصلی نو – مهدی رمضانی

آن شهیدشاخص شهید ایزدپناه که به حق بنیان گذار اصلاحطلبی و روشن فکری دینی و قهرمان مبارزه با طاغوت قبل از انقلاب اسلامی و سکون و واپس گرایی و تحجر پس از پیروزی انقلاب اسلامی در منطقه ما بود و همه دیدند که چگونه با خون خود نخستین طلوع این واژگان در دیارمان را به رنگ سرخ شهادت آراست و گلگون کرد.
آغاز جنبش اصلاحات و اندیشه اصلاحطلبی مبتنی بر روشن فکری دینی در استان ما به حق از سال ۵۹ بود. وقتی که شهید ایزدپناه یک جوان ۲۸ ساله که تمامی سالهای جوانی خود را قبل از پیروزی انقلاب اسلامی صرف مبارزه جانانه با رژیم پهلوی کرده و تاوان مبارزات خود را با اخراج از محل کار و تحمل نشدن در دانشسرای عشایر و تحمل زندانهای ساواک و آوارگی و تبعید تحمیلی خود و خانواده به شهرستانهای همجوار داده بود پس از آن پیروزی بزرگ و به ثمر نشستن انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) نیز از پا ننشسته و رسالت خود را که از زبان خودش ،،خدمت به خلق،، بود رها نمی کند و وقتی که محرومیت مطلق و فقر و جمیع دردهای مردم سرزمین پدری اش را می بیند این بار اما مسئولیت نمایندگی و وکالت دفاع از حق و حقوق تا آن زمان نادیده گرفته شده مردمش را در مجلس شورای اسلامی وقت متوجه خود می بیند ، با عزمی راسخ وارد عرصه انتخابات می شود و با اقبال عموم مردم منطقه روبرو شده و با پیروزی نسبی در دور نخست انتخابات به دور دوم ”کشانده” می شود. اما تنگ نظری ها و خودخواهی ها و قدرت طلبی ها و ”سهم خواهی های” افرادی که وقتی به پیشینه مبارزات قبل از انقلاب بر میگردیم آثاری از ردپایشان را نه تنها در خط مقدم مبارزه بلکه در سنگرها و حتی آشپزخانه های امن پشت جبهه مبارزه نیز نمی بینیم این روح بیقرار را با خنجر از پشت و دلی رنجور از وفای دوست از نیمه راه مجلس روانه جنگ می کند و آن انتخاب تاریخی اش را با رنگ سرخ شهادت لاله گون می کند.
پس از آن حرکت نمادین و تاریخی این شهید راه حق در ادامه سالهای پس از انقلاب و در تداوم این راه سید باقر موسوی جهان آباد که خود از دوستان و همرزمان و هم فکران شهید ایزدپناه بود وارد عرصه اصلاحات می شود. فردی که علی رغم به دوش کشیدن مجروحیت جنگ تحمیلی تمام توان خود را در سالهای مسئولیتش در جهاد سازندگی به خدمات گسترده و ارزنده به مردم محروم و مناطق دورافتاده معطوف داشته در سال ۷۴ به اصرار برادران شهید وارد کورس انتخابات شده و ضمن ایجاد شور و شوقی وصف ناپذیر با استقبال کم نظیر مردم زجرکشیده منطقه روبرو می شود و با پیروزی قاطع به مجلس شورای اسلامی راه می یابد. آقای موسوی با نمایش عملکردی درخور و شایسته از خود و ایستادگی تمام قد و شجاعانه برروی حق وحقوق مردم خود به مدت ۸ سال (سال۷۴ الی ۸۲) زمام نمایندگی شهرستانهای بویراحمد و دنا را در دست دارد تا اینکه درسال ۸۲ علی رغم داشتن پتانسیل پیروزی حتی با قدرت و مقبولیتی بیش از ادوار گذشته توسط فیلتر شورای نگهبان از این مهم باز می ماند. حرکتی که قهر مردم با صندوق رای را در پی داشته و به همین خاطر اصلاحات به مدت ۸سال به انزوای اجباری کشیده شده و می بینیم که رقیب روبرو و قطب مخالف این اندیشه طی این ۸ سال زمام امور را به دست می گیرد .تا اینکه در سال ۹۰ مردم منطقه با قطع امید از اجازه حضور آقای موسوی که اکنون سید قلب ها لقب گرفته و همچنین عدم یافتن نماینده ای سزاوار بیرق داری اندیشه اصلاح این بار رو به ”حداقل های خود” آورده و با آشتی نسبی با صندوق رای فردی معتدل و به تعبیری خنثی را راهی بهارستان می کنند. در طی گذشت این چهارسال با وجود عدم حصول حتی حداقل مطالبات ابتداییشان از گزینه ”لازم و نه کافی خود” مجددا در سال ۹۴ به دلیل خالی بودن عرصه ناگزیر دست به همان حرکت چهارسال پیش و انتخاب بر مبنای ”حفظ حداقل ها” زده و باز همان گزینه خاص را روانه مجلس می کنند. اما در آن سال اتفاقاتی رقم می خورد که سید قلب ها را بیش از گذشته چهره موفق و حقیقی و ”نه دروغین” اصلاحات نشان می دهد. وقتی که آقای موسوی خود به شخصه با دیدن وضع نابسامان استان و مطالبات بی پاسخ مردم منطقه با گوشه چشمی به گذشتن از فیلتر شورای نگهبان وارد میدان می شود در حالی که مدعیان دیگری از هردوجناح کاندیدا شده اند .و در این میان دو گزینه مدعی به ظاهر اصلاحطلب_ نماینده وقت و یکی از کاندیداها_ با پیش بینی جلوگیری از حضور سید اصلاحات کو به کو و منزل به منزل جلب حمایت و دست یاری آقای موسوی را می طلبند.

و دیدیم که ایشان پس از اعلام رسمی عدم تایید صلاحیتش باز دست رد به سینه هردو مدعی زده و با بی توجهی به تمامی وسوسه ها و تطمیع ها و فشارهای این مدعیان ،ضمن تقدیر از استقبال مردم فهیم خطه اش سکوت را پیشه خود کرده و با نه گفتن به ”لباس و نام عاریه ای اصلاحطلبی” بر آرمانهای راستین این اندیشه صحه می گذارد. اکنون پس از گذشت کمتر از چهارسال از آن زمان و مطالبات انباشته و وصول نشده مردم این خطه باز تنور انتخابات پیشاپیش در استان ما داغ شده اما اصلاحطلبان و در راس آنان سید باقر موسوی این بار به دنبال ناکامی در کل ۱۶ سال گذشته چه در ۸ سال نخست که جناح رقیب و به تعبیری ”سنگر روبرو” یکه تاز بود و چه در ۸ سال دوم که با اکراه و به مقتضای شرایط گزینه ای ”حداقلی” سوار بر موج ”کینه های مردم از جناح روبرو” به مجلس راه یافت ،به دنبال رو کردن برگ برنده ای که در این آشفته بازار بتواند با کمک گرفتن از سوابق درخشان و وجهه اجتماعی و شاید حتی جایگاه قومی خود ضمن پیروزی در انتخابات پیش رو انبوه مطالبات برآورده نشده مردم را پاسخگو باشد هستند. لذا همه ما با امید به تامل و تفکر بیشتر در این مرحله تاریخی حساس توسط تک تک افراد جامعه و حصول همبستگی و مساعدت همه مردم فهیم این خطه از همه اقشار مختلف اعم از پیر و جوان و متفکرین و سیاسیون و روحانیت متعهد و خواص دلسوز و عوام زجرکشیده عبور کشتی سرنوشتمان را از این طوفان ویرانگر انتخابهای ”طایفه ای” و ”متعصبانه” و ”احساسی” و ”بی منطق” سنوات اخیر، از خداوند متعال خواستاریم و همچنان ”امیدوار” رسیدن به ساحل سعادت و فیروز بختی را به انتظار نشسته ایم.

چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد خبر را به شماره 09800000000  پیامک بفرمایید.
لینک کوتاه خبر:

29 پاسخ به “همای سعادت اصلاح طلبان بویراحمد و دنا بر دوش “اردوان ایزد پناه ” خواهد نشست؟”

 1. Mohammad گفت:

  سید باقر هم دست به دامان فامیلش شده. مردم نمیدونن ایزدپناه چ نسبتی با موسوی داره

 2. ناشناس گفت:

  کی اردوان پایتخت نشین پر جیبش رأی نیاره

  • ناشناس گفت:

   اگر پر جیبش رای نداشت شماها و کاندید مورد نظرتون که همه میدانند کیست انقدر به خود نمی لرزیدید که تیم های فضای مجازی راه بندازید شروع کنید به تخریب ناجوانمردانه اما به امید خدا راه حق همیشه پیروز است و هرچه شماها طرفداران اون شخص بیشتر تخریب کنید بیشتر دستتون واسه مردم رو میشه و ازتون میبرن و میبینند چقدر حقیرید که برای رسیدن به کرسی بهارستان دست به هرکاری میزنید.

 3. حسن گفت:

  طرفدارایاو تومجلسی جفت میکنن

 4. رضا گفت:

  هر چی تاتش کی محمدرضا رای اورد خودش هم میاره . فکر نکنم تیش مجلس بوینه

 5. ناشناس گفت:

  درود بر حاج اردوان به امید پیروزی

 6. نهال گفت:

  کی محمدرضا  فرار کرد و اینم بیچاره میشه

 7. حسن گفت:

  دوست عزیز نویسنده محترم مطالب کاملا احساسی ومبتدی وانشاگونه حضرت عالی بیشترجنبه خودپسندی وخودخواهی داشت زمانی که سید باقر درراس بود افتضاعات زمان خودش روداشته دولت کاملا اصلاحاتی سرکاربود ومجلس ششم که کاملا اصلاح‌طلب شاید الان اگر موسوی نماینده بود کارایی قبل نداشته باشه وحرفهای ضالمانه ات درحق نماینده فعلی که توانست درچند سال گذشته که اصلاح طلبان درانزوای کامل سیاسی بودندتاحدود زیادی میدان دادتااصلاحات درشهرستان زنده بماند علی رغم اینکه در مصاف های انتخاباتی اصلاح طلبان قهرکردندازنظام وحمایت قاطع ای از ایشان نکردند وحتی دردورگذشته مشخصا ازبهرامی حمایت کردند وبخشی ازنیکبخت ونماینده فعلی بازانوی خودتوانست موفق شود پس بی انصاف نباش

 8. اصلاح صلب واقعی گفت:

  هنوزبرام  گنگ ونامفهوم است که چرا سیدباقردردوره گذشته به ثصمیم مجمع اصلاح طلبان تمکین نکرد؟چرابعدازدودورنمایندگی  تقریبا خوب،دیگه دراستان آفتابی نشدند؟وسراغی ازرفقای  خوب وصادق خود نگرفتند؟جراآقای  دکترهدایت خواه  که از جناح مقابل بودنداومدنددر محدوده شهریاسوج ساکن شدند؟چراهایی که فعلا بی جواب مانده است؟

 9. ناشناس گفت:

  آقای رمضانی نوشته ماه های زیبا مشکل اصلاح طلبان را حل نمیکنه اصلاح طلبان در شش سال دولت روحانی نشان دادند فقط خودشون و آقازاده هاشون مهم هستند و از رای مردم بعنوان نردبان رسیدن به قدرت و ثروت استفاده می کنند افتضاحات مالی و اخلاقی و وادادگی شدن به غرب سرجای خود

 10. محسن گفت:

  من ایشون میشناسم و چند بار هم از نزدیک ایشون ملاقات کردم به نظرم ایشون اولا تایید نمیشه و ثانیان اگه بشه رای نمیاره و ثالثا اگه رای بیاره خدا میدونه در حد نمایندگی نیست . لطفا مردم فهیم یک عاقلانه و منطقی تصمیم بگیرند نه بر اساس احساسات چپ و راست و قومی و قبیله ای بلکه بدونند یک نماینده قراره از چه قوانینی و چه افرادی  و وزیری حمایت کنه که اینده خود و فرزندانشون و استان محرومش تامین کنه . 

 11. محسن گفت:

  من ایشون میشناسم و چند بار هم از نزدیک ایشون ملاقات کردم به نظرم ایشون اولا تایید نمیشه و ثانیا اگه بشه رای نمیاره و ثالثا اگه رای بیاره خدا میدونه در حد نمایندگی نیست . لطفا مردم فهیم یک عاقلانه و منطقی تصمیم بگیرند نه بر اساس احساسات چپ و راست و قومی و قبیله ای بلکه بدونند یک نماینده قراره از چه قوانینی و چه افرادی  و وزیری حمایت کنه که اینده خود و فرزندانشون و استان محرومش تامین کنه . 

 12. اسفندیار گفت:

  ایشون رفتارخوبی دردوره مسئولیتهاشون توی استان نداشتن بنابرین کاندید نشن ابرو مندتره

 13. همشهری گفت:

  ایشون برای همون شهری نماینده بشه که توش زندگی میکنه. قصد توهین ندارم اما اگر ایشون خیلی مرد بودن مثل دکتر هدایت خواه در شهر یاسوج زندگی می کردن.

  • اصلاح طلب گفت:

   هدایت خواه کاخ و کار و کاسبیش یاسوجه بعدش هم جایگاهی بهش ندادن و همینطور دکتر هم نیست اما خداوکیلی اردوان ایزدپناه در حد اندازه ی این چیزا نیست و خدا میدونه در پی این انتخاب و پشت پرده آن چه اهدافیست . اگر هدایت خواه خیر خواه اصولگرایان بود که نمیرفت یه ادم ناشناخته ای که هزار رای در سبد ندارد را کاندیدا میکرد و از بزرگانی مثل روشنفکر و حاج دهراب پور که تنها کسانی بودند که انتخابات پیش رو را خیلی راحت ازان خود میکردند بخاطر کینه و حسادت گذشت .جناب آقای سید باقر موسوی اگر فتنه ای در سر نداری دیگه تو هدایت خواه نشو و اگر واقعا آدم منصفی هستی و دلت برای جریان می سوزه بیا عقلانی رفتار کن و حماقت نکن .اردوان ایزدپناه ۱۰۰۰رای نمیاره اگه راست میگی و دروغ نمیگی بهترین گزینه هم برای جریان و هم برای رأی آوردن هیچ کسی نیست جز محمد بهرامی .

  • اصلاح طلب گفت:

   هدایت خواه کاخ و کار و کاسبیش یاسوجه بعدش هم جایگاهی بهش ندادن که بخواهد تهران بماند و همینطور دکتر هم نیست اما خداوکیلی اردوان ایزدپناه در حد اندازه ی این چیزا نیست و خدا میدونه در پی این انتخاب و پشت پرده آن چه اهدافیست . اگر هدایت خواه خیر خواه اصولگرایان بود که نمیرفت یه ادم ناشناخته ای که هزار رای در سبد ندارد را کاندیدا میکرد و از بزرگانی مثل روشنفکر و حاج دهراب پور که تنها کسانی بودند که انتخابات پیش رو را خیلی راحت ازان خود میکردند، بخاطر کینه و حسادت نمی گذشت .جناب آقای سید باقر موسوی اگر فتنه ای در سر نداری دیگه تو هدایت خواه نشو و اگر واقعا آدم منصفی هستی و دلت برای جریان می سوزه بیا عقلانی رفتار کن و حماقت نکن .اردوان ایزدپناه ۱۰۰۰رای نمیاره اگه راست میگی و دروغ نمیگی بهترین گزینه هم برای جریان و هم برای رأی آوردن هیچ کسی نیست جز محمد بهرامی .

 14. Hichkas گفت:

  سید هر چه داره از مردم مناطق محروم داره بذارید اون انسان های ساده و بی ریا اظهار نظر کنند .با حسادت و طمع نه شهر اباد میشه نه کشور .دست از سطحی نگری و زدن حرفای کتابی بردارین و معرفت و درکتون رو بالا ببرید که انسان به هرکی دروغ بگه به خودش نمیتونه.تحقیق بهترین راهه برای شناخت ادم ها و اهدافشون بسم الله هر وقت حال داشتین تحقیق کنید بیاین در مورد دیگران نظر احساسی تعصبی بدین.

 15. ناشناس گفت:

  رائ دادن وشرکت درانتخابات خیانت است به ملت مظلوم 

 16. سقاوه گفت:

  با سلام. جناب آقای رمضانی خیلی از مطالب ما را خط زدی قرار بود همه متن دکتر را بدّی به …..

 17. ناشناس گفت:

  کدوم سید اصلاحات ؟ موسوی خودشم نمیدونه چکاره دور فبلی خانواده اش از زارع حمایت کردند و خودش میگفت هر که اصلح تره بهش رای بدید ! ایشون مهره سوخته است و دنبال منافع خودش

 18. شپل گفت:

  وکار نگهبانی یه اداره میخوره و بس

 19. سعید گفت:

  خنثی خودتی. و اطرافیانت نه کسی که با عشق برای موکلانش زحمت می‌کشد. درود بر حاج زارعی 

 20. مشتاق حقیقت گفت:

  آقایانی که سنگ موسوی را به سینه میزنید بدون پیش داوری و با سند بگویید موسوی طی این بیست سال چه کار اساسی و ماندگار و زیر بنایی برای شهرستان بویراحمد  انجام داده تا ما که خبر نداریم بدانیم و آگاه شویم 

 21. امیر علی گفت:

  این متن از عقده بیش از حد هست چون کسی که حتی جرات نداره به اسم اصلی خودش مطلب بزنه عقده ای بیش نیست یا زهرایا زهرا یا زهرا

  • حسین امیری گفت:

   با تشکر از زحمات همه نماینده ها در این سالها اگر این دوره یک جوان انقلابی  نه اصلاح طلب و نه اصول گرا بره مجلس بهتره 

  • حسین امیری گفت:

   با تشکر از زحمات همه نماینده ها در این سالها، اگر این دوره یک جوان انقلابی نه اصلاح طلب و نه اصول گرا بره مجلس بهتره.
   ضمنا نظر آقای ایزدپناه درباره شفافیت آرا نمایندگان مجلس چیست؟

 22. Younes گفت:

  خدا وکیل باید قبول کنیم که ما شخص سیاسی و با نفوذ نداریم و نماینده های بویراحمد همیشه ضعیف بودن و هیچ وقت قابل قیاس با نماینده گچساران یا کهگیلویه نبوده اند و شاید انتخابهای ما اشتباه باشد اگه دقت بکنید تو وزارتخانه ها اکثرا دهدشت یا معاون وزیر داشته یا پستهای بالا از معاونت صنعت و معدن تا تعزیرات و نفت و حتی شهردار تهران و مدیر عامل کل مخابرات و ایرانسل مدیر عامل بانکهای سپه و مسکن پاسارگادوسخنگوی اطاق بازرگانی داشته اند و حوزه گچساران اقای تاجگردون  یه سیاستمدار کامل و ابروی استان هست و این وسط فقط معلوم نیست ما کی رو انتخاب میکنیم و همیشه نماینده های ما انگار کر و لال هستند

 23. حزب الله گفت:

  شهید بزرگ ایزد پناه را به اسم متعفن روشنفکر همراه نسازد واقعیتی که نمیتوان اونو انکار کرد اینه که روشنفکری تو این مملکت با شهادت و ایثار مغایر و متضاده و هیچ وجه مشترکی این دو با هم ندارند شهید طرف حسابش خداست و بس روشنفکر قبله آمالش  غربه  و نماینده فکر فرنگی و استحاله  فرهنگی  به نفع ارزشهای غربی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
اجتماعی
اخبار استان
اخبار ایران و جهان
اسلایدر صفحه اصلی سایت
اقتصادی
باقلوا
بین الملل
تبلیغاتa
حوادث
خانه
دسته بندی نشده
روزنامه
سلامت
سلامت و بهداشت
سیاسی
صوت
عکس
علم و فناوری
فرهنگی
گرافیک
گزارش
گزارش تصویری
مطالب ویژه
مهمترین عناوین
هنر
ورزشی
ویدئو
ویژه شهرداری یاسوج
یادداشت ها

یادداشت ها