Take a fresh look at your lifestyle.

کاهش چشمگیر قیمت شن و ماسه ، بلوک ، تیرچه بلوک در استان – جزییات

2

فصلی نو ، مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراجمد از کاهش قیمت شن و ماسه و محصولات بتنی در سطح استان خبر داد .

هجیر افشون عصر امروز به فصلی نو گفت : در جلسه امروز که در فرمانداری بویراحمد تشکیل شد مصوب شد قیمت ماسه شسته هر تن 26 هزار تومان ، ماسه شکسته 24 هزار برای هر تن بفروش برسد .

افشون در ارتباط با قیمت شن نخودی و بادامی 17 هزار تومان و ماسه بادی 13 هزار و بیس 18 هزار تومان برای هر تن در نظر گرفته شد .

وی گفت : در بحث قیمت بتن نیز کاهش قیمت تصویب شد، پیش از این بتن 350 برای مشتری 293 هزار تومان قیمت خورده بود که امروز قیمت این نوع بتن 215 هزار تومان با عیار 350 و برای عیار 400 مبلغ 230 هزار تومان که در محل تحویل مشتری شود قیمت گذاری شد .

مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت : در بحث بلوک دیواری که تا امروز 1700 تومان خرید و فروش می شد با مصوبه امروز به 1400 تومان و بلوک سقفی که در مرز 2 هزار تومان رسیده بود با مصوبه امروز به 1800 تومان کاهش قیمت پبدا کردند .

هجیر افشون در ادامه به قیمت تیرچه اشاره کرد و گفت : تیرچه به ارتفاع 20 سانتی متر که تا امروز 26 هزار تومان خرید و فروش می شد به 22 هزار و 500 تومان و تیرچه 25 سانتی متر به ارتفاع 1 متر که قیمت امروز آن بالغ بر 57 هزار تومان به 54 هزار تومان کاهش قیمت پیدا کرد .

افشون خطاب به بنگاههای املاک گفت : توصیه می کنم بنگاههای املاک بدلیل گرانی این مصالح قیمت ها را افزایش داده اند قیمت های جدید را در بحث خرید و فروش املاک مد نظر قرار دهند و از صنعت و معدن تقاضا داریم در این نظارت داشته باشند .

وی در خصوص حمل شن و ماسه و مصالح ساختمانی بیان کرد : هزینه حمل نسبت به سال قبل 20 درصد افزایش پیدا کرده است که در سال جدید افزایش دو برابری بودیم .

افشون اضافه کرد: سنگ شکن ها را موظف کردیم فاکتور فروش که محل بارگیری ، تخلیه ، کرایه حمل ، وزن و نام مصرف کننده در آن قید شود که با اجرای این کار به کیفیت و کمیت کالا کمک شتیانی خواهد کرد .

وی تاکید کرد : تمامی مصوبه های امروز در سراسر استان قابل اجرا است و این مصوبه ها به فرمانداری های استان نیروهای انتظامی و دستگاههای نظارت کننده استان ابلاغ شده است .

2 نظرات
  1. علی می گوید

    سیمان و ماسه که تغییر نکرد…
    اگر همینهایی که تغییر کرده عمل بشه که باز هم خوبه

  2. ناشناس می گوید

    کاش توشهرماکرمان هم روی قیمتها نظارت میکردن هرروزقیمت مصالح بالامیره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.