Take a fresh look at your lifestyle.

کشتن بی رحمانه ماده اسب باردار مسابقه ای سوار کار سی سختی

0

فصلی نو،“خانومی”، ماده اسب مسابقه ای که هشت ماهه باردار بود، شبانگاه روز گذشته در زمینهای اطراف شهر سیسخت توسط افراد ناشناس کشته شد.

به گزارشفصلی نو به نقل از ترنم دنا|،،عباس شیرزادی رئیس هیئت سوارکاری شهرستان دنا در گفت و گو با ترنم دنا اظهار کرد: این برای دومین مرتبه می باشد که اسب های من مورد حمله افراد ناشناس قرار می گیرند.

شیرزادی اضافه کرد: با آغشته کردن  “مواد سمی” موجب مرگ بی رحمانه آنها میشوند .

شیرزادی ضمن تأکید بر این که تا به حال ردی از افراد سودجو پیدا نگردیده است گفت:این اسب هشت ماهه باردار بود و یکی از بهترین اسب های مسابقه ای بنده می باشد که از نژاد اسب های عرب خالص است. وی گفت: این اسب  به نام “خانمی” دارای شناسنامه بوده و میکرو چیپ دار و دارای سه عنوان قهرمانی، یک طلا و یک نقره در استان اهواز بوده است.

 

شیرزادی ارزش اسب فوق را مبلغی بالغ بر ۳۵۰ میلیون ریال برآورد کرد و اظهار داشت:ماده اسب فوق طبق معامله ای که با طرف ساکن در شهرستان شهر رضا صورت گرفته بود،قرار بر انجام معامله و انتقال اسب به این شهرستان شده بودیم ، اما در شامگاه روز گذشته این اسب توسط فرد یا افراد سودجو به طرز وحشتناک کشته شد.

رئیس هیئت سوارکاری شهرستان دنا در ادامه عرایض خود عنوان کرد: برای نگهداری اسب هایم مجوز نگهداری در شهر را نداشتم و قطعاً مسئولین بهداشت محیط شهرستان دنا با بنده برخورد میکردند.

وی گفت:به همین خاطر تصمیم به احداث یک سوله کوچک جهت نگهداری این حیوانات در اراضی شهرک گلخانه ای  شهر سی سخت گرفتم که در آن اراضی نیز مورد واکنش سازمان جهاد کشاورزی و شبکه بهداشت و درمان قرار گرفتم چرا که به فرموده این دو نهاد دولتی  ساخت برای احداث ساختمان و نگهداری دام و طیور در این منطقه ممنوع می باشد.

وی در پایان عنوان کرد درخواست من از مسئولین شهرستانی این است که با ارائه مکانی مناسب یا واگذاری زمین به بنده اجازه احداث یک سالن برای نگهداری اسب ها داده شود تا این همه خسارت سنگین  متحمل بنده نگردد.

انتهای پیام/

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.