تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 86065
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۹۸ - ۱۰:۵۴

فصلی نو، رئیس پژوهشکده باستان شناسی کشور از کشف اشیاء سفالی و ظروف مرمری در عملیات کاوش گورها و منطقه تاریخی سادات محمودی شهرستان دنا خبر داد. به گزارش فصلی نو، روح الله شیرازی پیش از ظهر یکشنبه در بازدید از عملیات فصل سوم کاوش در محدوده تاریخی منطقه سادات محمودی کهگیلویه و بویراحمد، افزود: […]

کشف اشیاء سفالی در گورهای تاریخی شهرستان دنا

فصلی نو، رئیس پژوهشکده باستان شناسی کشور از کشف اشیاء سفالی و ظروف مرمری در عملیات کاوش گورها و منطقه تاریخی سادات محمودی شهرستان دنا خبر داد.

به گزارش فصلی نو، روح الله شیرازی پیش از ظهر یکشنبه در بازدید از عملیات فصل سوم کاوش در محدوده تاریخی منطقه سادات محمودی کهگیلویه و بویراحمد، افزود: مرحله سوم عملیات کاوش در سادات محمودی بویراحمد تا ۱۶ شهریور در جریان بوده و نجات بخشی آثار پیش از آغاز به کار سد خرسان محور فعالیت‌ها قرار گرفت.

شیرازی با تاکید بر وسعت و بزرگی محوطه‌های تاریخی منطقه سادات محمودی، عنوان داشت: در فصل‌های بعدی مطالعات باستان شناسی نیز به شکل تخصصی‌تر در منطقه انجام خواهد گرفت.

شیرازی تصریح کرد: حفظ و جلوگیری از تخریب آثار منطقه سادات محمودی مورد تاکید بوده و اقدامات کاوشی توسط تیم‌های باستان شناسی به کشف اشیا و ظروف قدیمی منجر شده است.

انارستانسیم کارت دانشجویی همراه اول
تلگرام
تلگرام

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

پربازدید ها
متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد
عکس