تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 72792
تعداد نظرات: ۸ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۹۷ - ۲۱:۴۸
نقدی بر مصاحبه داریوش جهانبخش؛

گاف عجیب شهردار مادوان در یک مصاحبه

وی با بیان اینکه در ادامه نهضت آسفالتی که از سالهای قبل شروع کردیم، 48 هزار متر آسفالت معابر را امسال در دستور کار داشتیم، گفت: الان به ایستگاه آخر رسیدیم و 99 درصد از معابر، خیابان و کوچه‌های ما آسفالت شده‌اند و این خدمت بزرگ نظام به مردم است.

گاف عجیب شهردار مادوان در یک مصاحبه

فصلی نو ، در روزهای اخیر داریوش جهانبخش شهردار مادوان در مصاحبه ای با یکی از رسانه های استان از عدم توجه نماینده مردم در مجلس و بی توجهی دستگاههای دولتی به این شهر  گلایه کرد .

به گزارش فصلی نو ، داریوش جهانبخش در بخشی از این گفته آورده است :  وضعیت اداری شهرداری مادوان، وضعیت مناسبی ندارد و کارمندان و مدارک و اسناد اداری‌شان امنیت ندارند و هر سه الی 4 نفر در یک اتاق پاسخگوی افراد هستند. که امیدوارم هر چه زودتر ساختمان این شهرداری به اتمام برسد.

وی با بیان اینکه در ادامه نهضت آسفالتی که از سالهای قبل شروع کردیم، 48 هزار متر آسفالت معابر را امسال در دستور کار داشتیم، گفت: الان به ایستگاه آخر رسیدیم و 99 درصد از معابر، خیابان و کوچه‌های ما آسفالت شده‌اند و این خدمت بزرگ نظام به مردم است.

شهردار مادوان در پاسخ به سووالی مبنی بر اینکه بعضاً مشاهده می‌شد که حضرتعالی در جلسات از بی توجهی برخی مسوولان و به ویژه نماینده مجلس نسبت به شهر مادوان گلایه مند بودی، دلیلش چه بود؟، اظهار کرد: کسی که حقوق حقوقی‌اش را مردم می‌گیرد، باید وام دار مردم باشد. شهر مادوان 21 هزار نفر جمعیت دارد و خدمات رسانی و مدیریت آن سخت است. و تنها شهری که هیچ دستگاه دولتی در آن مستقر نیست، شهر مادوان است. مردم انتظار دارند که تمام خدماتشان را از شهرداری دریافت کنند، این در حالی است که هر وظیفه‌ای بر عهده دستگاه متولی آن است، شهر مادوان بخشداری ندارد، آموزش و پروش ندارد، اداره ورزش ندارد و ما از نماینده مردم انتظار داشتیم که برای استقرار دستگاه‌های دولتی در این شهر پیگیری می‌کرد. اما در چند سال اخیر ایشان حتی یک جلسه د

مهمترین نکته ای که در بین سخنان جهانبخش جای تامل دارد اینست که وی اظهار می دارد : شهر مادوان بخشداری ندارد نکته ای که وقتی از زبان یک شهردار بیان می شود ، ناخودآگاه از خودمان می پرسیم چطور شهردار مادوان اطلاع ندارد که مادوان بخش نیست که بخشداری داشته باشد و با توجه به این نکته مهم که مادوان چسبیده به یاسوج است و امکان ایجاد بخشداری برای این شهر نیست .

اینکه مادوان حریمی ندارد و حریم مادوان در دل شهر یاسوج است و امکان بخشداری داشتتن این شهر تقریبا غیر ممکن است را باید متذکر شویم.

جهانبخش در بخش دیگری از مصاحبه خود با انتقاد از غلام محمد زارعی مدعی شده است که حتی یک جلسه ر این شهر نگذاشته است. نماینده مردم در مجلس گلایه، توقعات و مطالبات مردم را می‌داند که انتظار داشتیم بیشتر پیگیر مسائل این شهر باشد. و اگر هم کاری انجام گرفته، ما نمی‌دانیم.

در وهله اول باید پرسید با توجه به اینکه مادوان از جمله مهاجرپذیر ترین نقاط استان است و ساخت و سازهای فراوانی در این شکل انجام می شود شهرداری مادوان طی این مدت با این همه درامد چه کرده است .

طی بررسی های صورت گرفته مشخص شده است که عمده فعالیت شهرداری مادوان با عنایت به اعتبارات کمیته برنامه ریزی بوده است ، کتابخانه مادوان که یک دستگاه دولتی به شمار می رود با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد تومان بدون دریافت هر گونه هزینه ای از شهرداری چگونه احداث شده است .

آسفالت های  انجام شده از طریق کمیته برنامه ریزی صورت گرفته است، در زمینه جمع آوری  آبهای سطحی و ایجاد دیوار حایل، تقویت شبکه برق  ، اصلاح شبکه برق ، مرکز جامعه سلامت و دو خانه عالم ( این یکی با مشارکت سپاه پاسداران ) شهرداری مادوان چه هزینه ای انجام داده است .

شهر مادوان با توجه به چسبیده بودن به شهر یاسوج خدمات خود را از شهرداری یاسوج دریافت می کند و عمده خرید مردم این منطقه در شهر یاسوج انجام می شود .

طی این چند سال تقریبا همه کارهای عمرانی در سطح شهر مادوان با همکاری دولت صورت گرفته است ، فقط برای آب شرب مادوان بزرگترین منبع ذخیر آب با حجم 2 هزار متر مکعب نیز بخشی از خدماتی است که طی این مدت برای این شهر انجام شده است .

تنها مشکلی که دولت و نماینده نتوانسته است برای شهر ماوان انجام دهد بحث احداث مدرسه است که بدلیل نبود زمین مناسب برای ایجاد مجتمع های آموزشی در حال حاضر راکد مانده است که خود شهرداری مادوان نخواسته که 70 هکتار اراضی ملی به شهر مادوان برای جبران سرانه ها ملحق شود .

فقط برای یک مناقصه آسفالت شهردری مادوان 960 میلیون تومان لز طریق دولت کمک شده است ، شهردری مادوان با این همه منبع درآمدی از طریق ساخت و ساز در دهه فجر کدام پروژه را افتتاح یا کلنگ زنی کرد .

در یکی از جلسات کمیته برنامه ریزی شهرستان 2 میلیارد و 400 میلیون تومان برای شهرداری مادوان در نظر گرفته شد بهتر است ،برگزاری کلاسهای آموزشی دوره های آموزشی ، و علاوه بر همه این موارد آموزش فنی و حرفه ای مبلغ قابل وجهی برای توانمند سازی زنان این شهر هزینه پرداخت کرد .

در پایان آرزو می کنیم که هدف  شهردار محترم مادوان از تخریب نماینده بویراحمد توجه به کاندید دیگری نباشد .

 

 

 

8 دیدگاه

  • درود بر شما سایت فصلی نو. هیچوقت کسی نمی‌تواند با تخریب رقیب موفق شود. کاش زمانی برسد که کرسی خادمی مردم را برای رقابت انتخابات نکنیم.
  • نماینده محترم بویر احمد و استاندار محترم استان برای شهرمادوان اعتبارات خیلی خوبی اختصاص دادن و شهردار حالا قصد فرافکنی و تخریب رو در پیش گرفته که کم کاری خودش رو گردن دیگران بندازه ودر بخشی از صحبتهاش گفته کارمندان و اسناد و مدارک ایشان امنیت ندارند که این خود توهین به مردم شریف مادوان هست.ضمن اینکه ظاهرا از تقسیمات اداری و شرح وظایف ادارات و نهادها و نحوه ی توزیع اعتبارات آگاهی نداره.بهتره شهردار مادوان به جای تخریب افراد و تشویش اذهان عمومی، اعتبارات جذب شده دولتی از جمله اعتبارتخصیصی مربوط به ساماندهی زباله که حدود یک میلیارد تومان بوده را به صورت هدفمند و به جا هزینه کنه و از گرفتن و انتقال تعدادی زیادی نیرو از شهر لوداب که موجب بالا رفتن هزینه های جاری شده پرهیز کنه و به فکر مردم شریف مادوان باشه.
  • اخ سي شهري كه ايشون شهردارشه بنظروم زارع بيشترين كيف رو با داشتن اين ادما به عنوان دشمنش بكنه
  • طوری گفتید گاف بزرگ فکر کردیم خبری شده ، شاید کسی ک متن تایپ کرده و ب خبرنگار داده اشتباه کرده باشه ، لطف کنید ب جای دفاع از حق مردم از مسئولان دفاع نکنید و واقعا برای رسانه های جیره خوار متاسفم البته منظورم شما نیستید در واقع وظیفه رسانه اطلاع رسانی مشکلات مردم و حمایت از مردم ست و الا موجودیتی ندارد . الان هم شهردار مادوان ب جز دفاع از مردم چیزی نگفته ک اینطور واکنش نشان می دهید . همه مردم آگاه شده اند و می دونند ک چ بر سرشان اومده
  • نگارنده محترم من شهروند شهر یاسوج هستم شهردار مادوان ممکنه از کلمه بخشدار به اشتباه در بین صحبت هایش بکار برده‌باشد اما تعصب و حمایت یکطرفه شما از نماینده بویراحمد و دنا تامل برانگیز است لطفا کمی بیدار باشید مردم را به حاشیه نبرید بویراحمد از یک استان ب دهستان تبدیل شده .. اگر مادوان نیازی به اداره دولتی و بعضی خدمات شهری ندارد چرا شهر شد؟من به شخصه برای یک تحقیق ۹۸درصد خیابان های مادوان را دیده ام .نه زیر ساخت شهری نه امکانات اولیه شهری . هیچی نداره. یاسوج وضعیتش بدتره یه سر به خیابان های شرف آباد. ابوذر ها .. بزنید شمای نگارنده دربرابر نوشته های خود مسئول هستید و واقع بین باشید
پربازدید ها
عکس