Take a fresh look at your lifestyle.

گزارش کامل جلسه تودیع و معارفه مدیرکل بحران استان -موسوی رفت محمدی تبار آمد – تصاویر

3

فصلی نو ، مراسم تودیع و معارفه مدیران سابق و جدید بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد با حضور عزیز فیلی معاون عمرانی استاندار، حسین کاظمی مدیرکل دفتر فنی استانداری و کارکنان حوزه عمرانی برگزار شد

به گزارش فصلی نو ، در این مراسم با حکم علی محمد احمدی وحید محمدی‌تبار به عنوان مدیرکل جدید بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد معرفی و از خدمات سید خداخواست موسوی و علی وفایی مقدم نیز قدردانی شد.

موسوی سرپرست بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم به گزارشی از عملکرد خود در این مدت اشاره کرد و گفت: در گذشته جذب نداشتیم و ما در این مدت بیش از چند میلیارد تومان جذب داشتیم.

موسوی به محمدی‌تبار هم توصیه کرد که کار در ستاد بحران تعطیل‌بردار نیست و باید قید تعطیلات و سایر کارهای جانبی را بزنید و مرتب باید گوشی‌تان در دسترس و پاسخگو باشید.

علی وفایی‌مقدم مدیرکل سابق بحران استانداری به رتبه اول این مدیریت در زمان خود در کشور یاد کرد و گفت: آقای محمدی‌تبار از نیروهای زحمت کشیده حامیان دولت است.

عزیز فیلی معاون عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در این مدت حضورم در استان شاهد بحران‌های دلخراشی از جمله سقوط هواپیمای مسافربری تهران-یاسوج بودم، اظهار کرد: ما در این حادثه تمام تلاش و کوشش خودمان را کردیم که در سریعترین زمان ممکن اجساد را تحویل خانواده جانباختگان دهیم و تجربه‌ای برای تیم مدیریت بحران استانداری بود.

فیلی در ادامه با بیان اینکه توصیه‌های دارم برای آقای محمدی‌تبار، افزود: آقای محمدی‌تبار باید با برنامه باشند و از وضعیت موجود به نحو احسن استفاده کنند و بحران را مدیریت کنید، نه اینکه خودمان بحران‌‌ساز باشیم با یک مصاحبه، حرف یا رفتاری و کار شما خیلی سنگین‌تر است.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به فصل زمستان پیش‌رو اشاره کرد و گفت: آقای محمدی‌تبار باید برنامه‌های مدونی در این خصوص داشته باشد و جلسات مربوطه را مرتب برگزار کند و چاره‌اندیشی‌های لازم را داشته باشد.

وی افزود: باید در بحث بازگشایی جاده‌ها، مقاوم‌سازی و نوسازی تجهیزات و مسکن‌های روستایی و عشایری که در زلزله‌های اخیر دچار حادثه شدند، از همین امروز برنامه‌ریزی کرد.

محمدی تبار در مراسم معارفه خود گفت : با سلام و درود به روان شهدا . امام شهدا و آرزوی سلامتی و طول عمر برای مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران و سایر مسولین

محمدی تبار باید یاد کردن از مرحوم محمد امیری اولین مدیر کل مدیریت بحران استان گفت صلوات به روح مدیری که در حین ماموریت و نجات جان مصدومی در ارتفاعات دنا بدون آنکه منتظر سلفی گرفتن و سبقت در مصاحبه ها باشد، جان خود را فدا کرد.

محمدی تبار با تشکر از حسن اعتماد دکتر احمدی استاندار محترم، و لطف معاونین ایشان دکتر گوهرگانی ، دکتر نظری و بخصوص مهندس فیلی معاون معاون عمرانی و جناب دکتر مرادی مدیر کل حوزه استانداری اظهار داشت مسئولیت ها می آیند و می روند اما رفتارها و کردار های ما خواهند ماند،
وی گفت ؛ امروز خوشحالی ارزشی ندارد، بلکه خوشحالی روز تودیع و خداحافظی با مسئولیت ، اگر سربلند باشیم در برابر مردم و خون شهدا، با ارزش و شیرین است.

محمدی تبار با اشاره به سخنان اخیر آیت الله ملک حسینی گفت امروز نظام ما و مردم ما و کشور ایران مورد طمع دنیا و استکبار است و بهترین راه عبور از بحران ها کنترل و استیلا بر آمریکای درون است .

محمدی تبار گفت بقول مداحی امروز بیش از هر زمان به مدیریت از نوع دهه شصت نیاز داریم . ولی با اشاره به خاطره ای از شهید باکری در زمان شهرداری ارومیه گفت از خداوند می خواهیم گرچه ما خاک پای چنین شهدایی هم نیستیم اما خداوند به ما توفیق دهد تا در راه آنها و مسیر آنها قدم برداریم.

محمدی تبار با اشاره با حادثه سقوط هواپیما در کوه دنا گفت تشکر ویژه دارم از همه عوامل زحمت کش ستاد بحران بخصوص پزشکی قانونی،هلال احمر ،ارتش،بسیج،سپاه،نیروهای امنیتی،علوم پزشکی . راه و حمل نقل و …. ولی گفت بوسه می زنم بر قدم هایی که برای حادثه دیدگان هواپیمایی قدم و قلم داشتند بخصوص کوه نوردان دلسوز.

محمدی تبار که آخرین سخنران این معارفه بود در واکنش به صحبت های معاون عمرانی و مدیران قبلی بحران گفت من اول برنامه هایم را ارایه می دهم اگر آن موقع راضی بودید معارفه کنید و حکم را محبت کنید.

محمدی تبار گفت همه ما مسئولین استانی مردم و شهروندان در برابر نسل امروز و آینده و فرزندانمان مسئولیم که پیشگیری قبل از درمان کنیم .

محمدی تبار گفت استراتژی من پیشگیری قبل از درمان در مخاطرات محیطی و بلایایی طبیعی است . ما نمی توانیم پیش بینی زلزله و سیل کنیم اما می توانیم جوری برنامه ریزی کنیم که خسارات ها کمتر باشد .

محمدی تبار گفت ؛ ما باید از ظرفیت علمی و پژوهشی دانشگاه ها در تشکیل کارگروه های تخصصی و تحقیقاتی استفاده کنیم .

وی در ادامه گفت اگر امروز مسئولین ما برنامه ریزی نکنند در ده سال آینده آب و هوای ما خرمشهر و آبادان خواهد شد . ولی گفت شاید نتوان جلوی بی بارشی و زلزله و سیل و گرد خاک را گرفت اما می توان جلوی تعرض به بستر رودخانه ها، تعرض به جنگل ها و منابع طبیعی و تعرض به محیط زیست مان را بگیریم .

محمدی تبار با اشاره به اقدامات خوب رئیس دستگاه قضایی استان و دادستان کل استان و دستگاه های امنیتی در جلوگیری از تعرض به منابع ملی گفت: امروز باید برنامه ریزی و وحدت رویه داشته باشیم که بستری سازی و مدیریت کنیم در بحث کشاورزی و کشت های جایگزین در بحث طراحی مکانیسمی برای اختصاص یارانه به کشاورزانی که کشت جایگزین می کنند تا در مصرف آب کشاورزی صرفه جویی شود.

محمدی تبار گفت حضور و کار در بحران نباید شائبه مادی برای پرسنل بحران داشته باشد باید برای کمک به هم نوع و صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست بصورت ذاتی وارد عمل موثر بشویم.وی گفت انگیزه من در حراست از جنگل ها محیط زیست منابع آب و رودخانه های استان ربطی به مسئولیتم ندارد بلکه ذاتی است . وی گفت من مزایای ۲۰ درصد حقوق بحران را رسما نمیخوام و میخواهم این گونه مزایا به جنگل بانی تعلق گیرد که وقتی با دستان خالی آتش جنگل را خاموش می کند اگر چه دستش می سوزد اما دلش از حقوق کم و بدون بیمه اش نسوزد.

محمدی تبار با اشاره به صحبت های مدیران کل سابق بحران و نصایح آنها گفت ؛ در بحث زلزله ما خساراتی انسانی از خود زلزله نداشتیم بلکه خسارات های وارده عمدتا از ضعف آموزشی بود. وی افزود وقتی بعد از زلزله ما چادر بپا می کنیم بیمارستان صحرایی بپا می کنیم یعنی خودمان با دست خودمان به بحران دامن می زنیم و بحران زا هستیم . در بحران مهمترین استراتژی باید تحقق آرامش روحی و روانی جامعه با اقدامات سنجیده و مدبرانه باشد . وی گفت نباید جوری باشد که بخشدار یک مصاحبه کند . فرماندار یک مصاحبه و مدیر کل یک مصاحبه ولی گفت در بحران موازی کاری صحیح نیست . هماهنگی و ستاد فرماندهی واحد لازم است.

وی در پایان گفت گرچه در دوره مدیر کلی قبلی برای من جلسه تودیع برگزار نشد اما از تماس و اظهار لطف جناب دکتر خادمی استاندار سابق و معاونین محترم ایشان و بزرگان جریان های سیاسی بخصوص مسئولین ستاد رئیس جمهور در استان و شهرستانها و فرماندار و شهردار آن محترم و اقشار مختلف مردم و نمایندگان محترم استان در مجلس شورای اسلامی که نسب به بنده لطف و اظهار خوشحالی داشتند کمال تشکر و قدردانی را بعمل می آورم.

3 نظرات
 1. فصلی کهنه می گوید

  اگه روزی کاظمی را برداشتن بعد معلوم میشه که استاندار جربزه داره
  کاظمی بادی به هر جهت

 2. براتی می گوید

  عرض تبریک خدمت مهندس محمدی تبار عزیز
  مدیری با دانش روز و سخت کوش و با اراده..
  انشااله موفق و سربلند باشند…

 3. برنو می گوید

  وحید محمدی تبار خودش یک بحران هست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.