حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۳ اسفند , ۱۳۹۸ 28 جماد ثاني 1441 Saturday, 22 February , 2020 ساعت تعداد کل نوشته ها : 10609 تعداد نوشته های امروز : 2 تعداد اعضا : 10 تعداد دیدگاهها : 30925×

یادداشتی از حداد مومنی-ژنرال بهارستان-سناتور تکرار نشدنی!!!

شناسه : 98409 26 بهمن 1398 - 1:23

فریادی که ابتدایش و انتهایش قلمرو آریوبرزنی بوده بواسط عدم پیگیری و عدم استیضاح وزیر راه وقت توسط نمایندگان وکیل دوله در استان کهگیلویه و بویراحمد؛برای اولین بار در تاریخ لر بعدا از حماسه های شیر زن لر بی بی مریم بختیاری و مرد

یادداشتی از حداد مومنی-ژنرال بهارستان-سناتور تکرار نشدنی!!!
پ
پ

فصلی نو- حداد مومنی

بخت باز آید از آن در که یکی چون تو در آید روی زیبای تو دیدن در دولت بگشاید
صبر بسیار بباید پدر پیر فلک را تا دگر مادر گیتی چو تو فرزند بزاید

و اما… سید محمد موحد کیست؟؟؟
کیست که چشم های مردم در فراق یار از اشک پر شده اند و قدم ها برای میثاق دوباره اش پرپر می زنند.
طبیب کهگیلویه،یار مهربان؛بهار بهبهان،
اسفند زمستانی ۹۸ کهگیلویه ی خسته تر از همیشه ، بی روح ، خشک و حاوی موج ناامیدی را بدست میگیرد تا هوای تازه دهد.
نطق آتشین و دیسپلین خاص وکیل الرعایا، موحد نام آشنا هیچ ارتباطی و شباهتی به رقم و عدد شناسنامه ای موحد ندارد بلکه این سناتور همان سناتور سابق است،با این تفاوت که این بار با انگیزه ای مضاعف گام های استوارش را برای برافراشتن چندباره پرچم کهگیلویه بزرگ در بهارستان برداشته و اسب اش را زین کرده است.
خشت خشت دیوارهای مظلوم کهگیلویه بزرگی که نزدیک به ۱۲ سال است رنگ آفتاب را ندیده اند سناتور را فریادمیزند.
فریادی که ابتدایش و انتهایش قلمرو آریوبرزنی بوده بواسط عدم پیگیری و عدم استیضاح وزیر راه وقت توسط نمایندگان وکیل دوله در استان کهگیلویه و بویراحمد؛برای اولین بار در تاریخ لر بعدا از حماسه های شیر زن لر بی بی مریم بختیاری و مردان استواری همچون آریوبرزن تا اسعد بختیار ؛خون دلاورمردان و شیرزنان لرتبار در دامنه های دنای همیشه استوار به سان میخ در فولاد در زیر برف مه آلود فرورفت و صدایی برنیامد…..نبود محمد موحد در مجلس دهم موجبات چنین سکوت مخوف و بهت آوری را رقم زد و لکه ای ننگی را بر برگ تاریخ زمردین و درخشان خطه زاگرس چسباند.
حاج موحد شخصیت کاریزماتیک مردمی جنگ سیاست میدان بهارستان؛مشعل مجلس آتی آمده است که همچون کارهای انجام شده توسط ایشان اعم از پتروشیمی و سیمان سبو و طرح های عمرانی مثل جاده  پاتاوه به دهدشت و همچنین جاده تنگ پیرزال و ….؛کهگیلویه ی بزرگ را از دیاری ماتمکده و فراموش شده به جایگاه شایسته اش از ناکرده کار پس بگیرد…
یک خاطره از هزاران خاطره حاج موحد:
صرفا جهت اطلاع؛
هنگامی که کلنگ دانشگاه آزاد دهدشت به زمین زده شد ،دکتر مهدوی از طرف دکتر جاسبی به منطقه آمد.
سید محمد موحد در جلسه ای که با حضور مدیران تشکیل شده بود گفت: وقتی که دستور دکتر جاسبی درباره احداث دانشگاه آزاد دهدشت را به من ابلاغ کردند نمیتوانستم باور کنم. از این رو به دفترشان رفتم و پرسیدم آیا واقعا این دست خط شماست؟شما چنین دستوری داده اید؟مگر اینگونه نیست که وقتی می خواهید در محلی دانشگاه احداث کنید ابتدا بررسی میکنید که چه قدر زمین امکانات و پول می دهند؟چند دستگاه اتومبیل و کامپیوتر می دهند؟مگر نباید این امکانات را قبلا تمهید کنند؟پس چگونه دستور احداث دانشگاه را داده اید؟
دکتر جاسبی فرمودند: بله!من چنین دستوری داده ام. چه کسی است که بتواند درخواست موحد را درباری عمران و آبادانی این شهر برای مردم زجر کشیده ی منطقه اش ردکند؟ بروید و کار را با جدید شروع کنید….
و در آخر…
مقالات مردان زمردی شنو
نه از سعدی،ازسهروردی شنو
مرا پیر دانای مرشد شهاب
دو اندرز فرمود بر روی آب
یکی آنکه بر نفس خود بین مباش
دگر آنکه بر خلق بدبین مباش

یا علی مدد
نویسنده:دکترحداد مومنی

ثبت دیدگاه

6 دیدگاه

    رفتن به نوار ابزار