حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۸ 3 جماد ثاني 1441 Tuesday, 28 January , 2020 ساعت تعداد کل نوشته ها : 10368 تعداد نوشته های امروز : 3 تعداد اعضا : 14 تعداد دیدگاهها : 28798×

یادداشت-جناب دکتر یزدان پناه ” گر حکم کنند که مست گیرند در دانشگاه علوم پزشکی هر آنکه هست گیرند”

شناسه : 88915 02 آبان 1398 - 23:47

فصلی نو – مطلبی را که در زیر می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین سایت است و انتشار آن الزاما بمعنای تایید یا رد نوشته توسط گردانندگان این رسانه نیست –

یادداشت-جناب دکتر یزدان پناه ” گر حکم کنند که مست گیرند در دانشگاه علوم پزشکی هر آنکه هست گیرند”
پ
پ

فصلی نو – محسن سلیمانی

حکایت این این روزهای دانشگاه علوم پزشکی استان مصداق ضرب المثل از چاه درآمدن و به چاله افتادن است.
کنار رفتن روسای قبلی دانشگاه و روی کار آمد رئیس فعلی دانشگاه علوم پزشکی با انگیزه بهبود در اوضاع و احوال و اصلاح ناهنجاریها صورت گرفت اما اصل مشکل قرارگرفتن عناصری در ورای این سیستم است که خود عامل برخی مصائب هستند.
با رجوع به افکار عمومی به خوبی می توان دریافت که برآیند تغیر ریاست دانشگاه تاکنون رهاورد مثبتی نداشته.
تغیر در معاونت ها و مدیریت های داخلی به جز حاشیه دستاورد دیگری به دنبال نداشته است .
محقق نشدن شعارهای رنگین یزدانپناه بسیار زودتر از آنچه باید وی را به چالش می کشاند .
تذکرات عناصر کارکشته بهداشت و درمان در خصوص روحیات و نحوه مدیریت یزدانپناه و نگرانی از بابت بکارگیری وی مسئله ای بود که خیلی زود بر آنها صحه گذاشته شد.
نارضایتی مجمع نمایندگان استان از کارکرد دانشگاه، وضعیت نامناسب مراکز درمانی استان، عدم پرداخت مطالبات ، انتصابات حاشیه ساز و مرتفع نشدن مشکلات مربوط به نیروی انسانی گوشه ای از نگرانی افکار عمومی و کارکنان دانشگاه می باشد.
 
در روز تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید حملات رئیس جدید به سیاسیون و نمایندگان مردم که در واقع برآمده از اصل مردم هستند نوید روزهای بدی را میداد.
حال تمام پیش بینی های بد به واقعیت پیوسته.
افراط و تفریط هر دو مذموم و نکوهیده هستند خصوصا زمانی که رنگ و لعاب سیاسی و نژادی به خود بگیرد.
 اخراج گزینشی تعدادی نیروی بی پناه و سنگ اندازی در مسیر اشتغال عده ای کارگر یک ملیون تومانی آنهم توسط مدعیان نجات دانشگاه به جای سازماندهی و حل و فصل مسالمت آمیز ماجرا ادامه بدعت های ناصواب در دانشگاه علوم پزشکی ست.

تبعیض در بین نیروهای بلاتکلیف و بدون مجوز و منطقه گرایی وارونه توسط یزدان پناه جهت کمک به کاندید مورد نظر خود که وی را روز تودیع و معارفه همراهی می کرد ممکن است دردسرهای عظیمی را برای وی پدید آورد .

یزدان پناه نیروهای بیمارستان شهید جلیل و امام سجاد را اخراج کرد اما اجازه داد تا نیروهای بیمارستان های دیگر شهرستان های استان بهمراه نیروهای ستادی حتی آنانکه در لیست بیمارستان شهید جلیل بودند بکار خود ادامه دهند تا بلکه از این طریق ضربه نهایی خود را به غلام محمد زارعی وارد کند .

یزدان پناه نیروهای بیمارستان شهید جلیل را اخراج کرد و به نیروهای غیر قانونی مستقر در ستاد باج داد تا بلکه برای کاندید مورد نظر خود محبوبیت خریداری کند غافل از اینکه همه اینها تنفر برای او بوجود خواهد آورد .

او ابندا نورچشمی را به تهران و روابط عمومی های دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان امام سجاد فرستاد تا در دید نباشند و نقشه خود را عملی کند ./

متاسفانه این اجحاف به قشری زحمتکش و آسیب پذیر صورت گرفته که مجموع حقوق و مزایای ماهانه آنها به اندازه حقوق و مزایای یک رئیس متمول نمی شود و مصداق حکایت معروف (سوار خبر از پیاد ندارد) می باشد.
البته در سازمانی با نظام ارباب و رعیتی که گرانترین دارایی شهروندان که همانا جان آنهاست دستمایه و کالای تجاری طبقه حاکم ده درصدی است چنین اتفاقاتی دور از ذهن نمی باشد.
همچنین جامعه بیمار و فقر سالانه سه ملیون نفر به دلیل پرداخت هزینه های سنگین پزشکی از دیگر خدمات جاودانه قشر مدعی نخبگی ست.
حال چگونه می توان با اوضاع و احوال یادشده دم از عدالت و مساوات و قانون زد و این سوالی ست که باید از جانب متولیان عالیقدر دستگاه مذکور بدان پاسخ داده شود؟

اصل موضوع مبارزه رئیس محترم دانشگاه با فساد و تخلف که البته شعار تمامی ابنای بشر است قابل قبول و ستودنی می باشد اما برخورد موردی و گزینشی با این موضوع سوال برانگیز و البته تاسف بار است؟

ریاست محترم دانشگاه پاسخگوی این سوال بزرگ افکار عمومی باشد که در روند اخراج نیروهای بیمارستان شهید جلیل نقشی داشته یا خیر؟

نقش ایشان در این خصوص در راستای پرداختن به مسائل سیاسی و قومی بوده یا در راستای گردن نهادن به قانون؟

اگر در راستای اجرای قانون بوده  چرا فقط بر روی بیمارستان شهید جلبل متمرکز شده اند که فرزندان خطه بویراحمد و دنا بیش از یک سال است در آن مشغول به کار بی مزد و مواجب هستند؟

آیا این موضوع مصداق عینی پایمالی حق و حقوق شهروندان بویراحمد و دنا به دنبال حذف بومی گزینی کادر درمانی و اداری بیمارستان مذکور در سنوات قبل نمی باشد؟

چرا ورودی به موضوع استخدام های مشابه در شهرستان های باشت و گچساران و کهگیلویه و ستاد دانشگاه ندارند؟

آیا چشم پوشی از موضوع بکارگیری های فله ای در سایر  بیمارستان های یاسوج و همچنین مراکز درمانی باشت و گچساران (به روایت اسناد و مدارک) لاپوشانی  و احیانا معامله یا ترس یا از نماینده خاص نمی باشد؟

آیا مسائل یاد شده ارتباطی به انتخابات اسفند ۹۸ ندارند؟

آیا از فعالیت و تحرکات عناصری که با انتساب خود به رئیس دانشگاه و رساندن سلام ایشان، افراد را وادار به همراهی با یک کاندید خاص می کنند مطلع هستید؟

در پایان با قطعه شعری از شیخ اجل سعدی علیه الرحمه شما را به خداوند متعال و عمل خودتان واگذار می کنم:
 
 تیغ بُرّان گر به دستت داد چرخ روزگار،
هر چه می‌خواهی بِبُر اما مَبُر نان کسی.

ثبت دیدگاه

25 دیدگاه برای “یادداشت-جناب دکتر یزدان پناه ” گر حکم کنند که مست گیرند در دانشگاه علوم پزشکی هر آنکه هست گیرند””
 1. دکتر یزدان‌پناه انسان کاملی هست نون کسی نبریده حق نیروها اخراج بود مگه میشه ی عده بدون هیچ زحمتی برن سرکار بعد ی عده ک تمام عمرشون واس درس خوندن گذاشتن بیکار بگردن این نیروها اگ حق دارند بگیرند راهش هم اینه با آزمون استخدامی حقشون بگیرن عادت کردین ب بی قانونی همه ادارات باید نیروها اخراج کنند

  پاسخ
 2. تلاش یزدانپناه در مبارزه با خرابکاریها ایلامی خوب بوده ولی تخلفات ایلامی فقط در بیمارستان جلیل نبوده بیمارستان بی بی حکیمه و بیمارستان باشت هم کلی نیروی بی ضابطه و سفارشی همین دو سه سال آوردن سرکار.

  پاسخ
 3. آه مظلوم زود دامنگیر خواهد شد 

  پاسخ
 4. باید تشکر کرد از نهادهای امتیتی و نظارتی استان که یه عده که با زد و بند و پارتی بازی حق دیگر جوانان استان رو زایل کردن رو اخراج و قرار بر جذب نیرو با آزمون گرفتن. البته باید به این نهادهای نظارتی یادآور شد تمام اعمال تیم مدیریتی سابق دانشگاه علوم پزشکی مبنی بر جذب بدون ضابطه نیرو جرم بوده و باید متولیان این امر به سزاشون برسن که الان این بدبینی و نارضایتی رو در بین اخراج شده ها و خانواده هاشون به نظام مقدس اسلامی به وجود آوردن .و توجه کنن که جذب بی ضابطه نیرو فقط مختص بیمارستان شهید جلیل یاسوج نبوده و وضعیت در بیمارستان های بی بی حکیمه و باشت به میمنت و مبارکی لیست های استخدامی نزدیکان نماینده محترم هنوز خیلی بدتر از بیمارستان شهید جلیل. 

  پاسخ
 5. با این پیش فاکتورها که معاونان توسعه و منابع چند دور اخیر دانشگاه همگی از گچساران بودن و تماما فرمانبردار بی چون و چرای نماینده شهرشون بودن چرا نباید به وضعیت استخدامی نیروهای بیمارستان های بی بی حکیمه و باشت رسیدگی بشه که تماما با توصیه و سفارش و یا حتی آزمون صوری مخفیانه شروع به کار کردن.

  پاسخ
 6. مجوز جذب نیرو در بیمارستانها قبل از سال ٩۵ نیازی به امتحان نداشته است ولی مجوزهای سال ٩۶ به بعد نیاز به امتحان دارد(شهید جلیل، باشت و بی بی حکیمه). 

  پاسخ
 7. حداقل یه مدیر پیداشد جلو استخدام فله ای و بگیره 

  پاسخ
 8. اولا اخراج نیروهای مازاد دانشگاه علوم پزشکی یاسوج توسط شورای تامین و سازمان بازرسی انجام‌ گرفته نه دکتر یزدان پناه دوما با اخراج این نیروهای بدون ضابطه و اکثرا براساس سفارشات مجمع نمایندگان استان موجبات امید و نشاط را در دل مردم استان زنده کرد سوما اگر قرار است نیرویی جذب شود باید براساس آزمون باشد نه نامه نماینده مجلس و یا هر کس دیگری چهارما صمیمانه ار اقدام شورای تامین و سازمان بازرسی تشکر می کنیم و امیدست این رویه برای سایر شرکت های خدماتی نیز با قدرت بیشتر ادامه داشته باشد ان شاالله 

  پاسخ
 9. مسئولیت ان به عهده نمایندگانی است که به خاطر رای حق اکثر مردم فقیر را خوردند

  پاسخ
 10. در اخراج نیرو ها کار خووبی انجوم شد چون ناحق اومدن …..ولی نیرو های اینجوری در گچساران و کهگیلویه نیز بدون آزمون اومدن سرکار آیا اونا هم اخراج میشن که ما هم برا شهرمون آزمون بدیم ؟؟ عدالت همه جا بر پا میشه ؟؟

  پاسخ
 11. دکتر یزدانپناه     جواب نون بریدن را خواهی دید اگر راست می گه خودش نیرو نورچشمی نگذاره به جای این نیروها امروز نه فردا ایشون هم مثل باقی مدیران خواهد رفت اونوقت مشخص میشه چقدر حرفش باعملش یکیه نان نبر دست خدا بالاترین دست هست یدالله فوق ایدیهم

  پاسخ
 12. درود بر نویسنده کاملا جهت گیری ایشون سیاسیه و باید از فاز سیاست خارج بشه

  پاسخ
 13. فقط نیروهای خدماتی نبودن که ۵٠تا پرستار شرکتی بیمارستان های یاسوج رو هم اخراج کردند چون که تو دوره قبلی بکار گرفته شدند اینا که دیگه نیروی خدماتی نبوند و کارشون مرتبط با تحصیلشون بوده ،تو همه ی استانهای کشور نیروی پرستار شرکتی بدون ازمون میگیرن برای جایگزین تعداد اندک نیروهایی ک خارج میشن برا هر چند ماهی یک نفر دونفر ک نمیان ازمون بزنن ،الان نیروی چندسال سابقه پرستار ک بعد از اتمام طرح بنا ب نیاز و رضایت از کار بکار گرفته شدند و نیروی رسمی قراردادی نبودند ک حتما ازمون نیاز باشه رو چرا اخراج کردند اون هم این موقع اگه پای مسایل سیاسی فقط و فقط در میان نیست تو کل کشور اینطوری بوده یعنی فقط استان ما میخواد به بهانه قانون همچین خیانتی رو در حق پرستار و بیمارستان کنه

  پاسخ
 14. …. که فقط دکور هست ودیگران براش تصمیم میگیرن…

  پاسخ
 15. بله واقعیت همین است لعنت بر کسانی  خیانت می کنند ،

  پاسخ
 16. ان شالله به زودی حکم های مسولین و ریاست های قبلی دانشگاه و بیمارستان ها منتشر می شه. اون وقت بشینید و مقاله بنویسید که دکتر یزدانپناه اینجور و انجور. دکتر یزدانپناه کار خوبی کردبه خدا بهترین کار رو کرد.  حق من و امثال من رو از این نا بخرد ها و نماینده از خدا بی خبرتون که فقط تیرتاجی می زاره سر کار برای رای جمع کردن رو گرفت.

  پاسخ
 17. به جای حمله  به ریس دانشگاه به اون نماینده ای که شما را اینجا سفارش کرده گلایه کنید برید دوباره رای جمع کنید شاید علاج بشه …..

  پاسخ
 18. یزدان‌پناه و وابستگان در دانشگاه علوم پزشکی همشون همینطورند قدرت طلب وتخریب گر دیگران 

  پاسخ
 19. بهترین کار ممکن رو انجام دادن  خدا همه کسش,رو بیامرزه ،نزدیک ترین کس من نفر اول شد تو آزمون رفتیم تحویل مدارک همونجا گفتن شاید رد بشی ،بعد ی مدت رفتیم جواب بگیریم بدون اطلاع قبلی ۲۰ روز قبل از جواب ی نفر از نفرات خودشونو جایگزینش کرده بودن و گعتن که شما مدارکتون کامل نبوده بدون سند ومدرک ،بصورت شفاهی ، انشالله ک خداوند ازشون نگذره و تو زندگی خیر نبینن

  پاسخ
 20. بهترین کار ممکن رو انجام دادن  خدا همه کسش,رو بیامرزه ،نزدیک ترین کس من نفر اول شد تو آزمون رفتیم تحویل مدارک  تحویل بدیم همونجا گفتن شاید رد بشی ،بعد ی مدت رفتیم جواب بگیریم بدون اطلاع قبلی ۲۰ روز قبل از جواب ی نفر از نفرات خودشونو جایگزینش کرده بودن و گعتن که شما مدارکتون کامل نبوده بدون سند ومدرک ،بصورت شفاهی ، انشالله ک خداوند ازشون نگذره و تو زندگی خیر نبینن

  پاسخ
 21. بیشتر این نوشته های متلمقانه کار همون پشت سریه

  پاسخ
 22. بارک الله بر نویسنده محترم الق و النصاف حق را گفتی.رئیس دانشگاه فقط سیسختیها را تقویت میکنه و تمامی کارها و اتفاقات توسط پسرخاله ایشون طراحی میشه.

  پاسخ
 23. عجب بزارید قانون اجرا بشه غوغاسالاری نکنید این افراد به ناحق استخدام شدند

  پاسخ
 24. متاسفم که هم استانی یه عده سودجو و گرفتار سیاست و تعصبات بی جا هستم چرا وقتی یه مدیری میاد و میخواد عدالتو برقرار کنه حاشیه سازی میکنید براش؟؟؟؟ علوم پزشکی مشکلات فراوانی داشت و داره که الان خدارو شکر و اگر یه عده فرصت طلب از خدا بیخبر بزارن با مدیریت توانمند یزدانپناه این مشکلات حل میشه البته نباید انتظار داشته باشیم یکروزه ره صد ساله رفته بشه ارزو میکنم دکتر یزدانپناه زیر بار این مسئولیت سنگین با اون همه مشکلی که این حوزه داشته بسلامت بیرون بیان.

  پاسخ
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار