تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 75516
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۹۷ - ۰۵:۰۸

پوران فرد بیان کرد: در مهم ترین تصادف روز گذشته بر اثر برخورد یک دستگاه کامیون با خودروی پژو 405 در محور یاسوج به بابامیدان ، یک نفر کشته و چهار نفر مصدوم شدند.

یک کشته و ۴۰ مصدوم حاصل تصادفات روز جمعه استان کهگیلویه و بویراحمد

فصلی نو ؛رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: به دنبال بارندگی های شبانه روز گذشته و لغزندگی جاده ها، در حوادث جاده ای استان یک نفر کشته و 40 نفر مصدوم شدند.

جلال پوران فرد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: بارندگی 24 ساعت گذشته در کهگیلویه و بویراحمد 15 فقره تصادف به دنبال داشته است.

وی افزود: شهرستان بویراحمد و دنا با 10 فقره تصادف با 24 مصدوم و یک کشته بیشترین میزان تصادفات 24 ساعت گذشته را در استان به خود اختصاص داده است.

پوران فرد بیان کرد: در مهم ترین تصادف روز گذشته بر اثر برخورد یک دستگاه کامیون با خودروی پژو 405 در محور یاسوج به بابامیدان ، یک نفر کشته و چهار نفر مصدوم شدند.

وی عنوان کرد: همچنین برخورد خودروی سمند با خانم عابر پیاده و کودک 6 ساله در منطقه شرف آباد واقع در شهر یاسوج یکی دیگر از این تصادفات امروز است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: تصادفات دیگری نیز در نقاط مختلف استان از جمله چرام، گچساران، لیکک و دهدشت روی داد که در مجموع تصادفات روز جمعه گذشته 40 مصدوم در پی داشتند.

حوادث رانندگی در کهگیلویه و بویراحمد از سال 1390 تا 95 بیش از یک هزار کشته، 30 هزار زخمی و 150 ضایعه نخاعی در پی داشته است.

افزون بر 6 هزار کیلومتر راه ارتباطی شامل اصلی، فرعی، روستایی و بزرگراه در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد پیش از این تعداد فوتی های ناشی از سوانح رانندگی در 10 ماه گذشته سال جاری در این استان را 150 نفر ذکر کرد که 15 نفر از این تعداد تنها در کمربندی یاسوج حدفاصل دشت روم و تنگاری بوده است.

بر اساس آمار پزشکی قانونی کشور سال گذشته 16 هزار و 201 نفر در حوادث رانندگی و ترافیکی کشته شده اند.

همچنین این میزان تصادفات بیش از 16 هزار میلیارد تومان هزینه برای کشور در بر داشته است.

بر اساس سالنامه آماری سازمان پزشکی قانونی کشور، استان کهگیلویه و بویراحمد در سال 96 رتبه سوم میزان مصدومان ناشی از حوادث رانندگی را بر حسب جمعیت داشته است.

استان کهگیلویه و بویراحمد با جمعیتی حدود 723 هزار نفر جمعیت دارای هشت شهرستان ، 17 بخش و یکهزار و 670 روستای دارای سکنه در جنوب غربی ایران واقع شده است.

این استان با داشتن کمتر از 140 کیلومتر بزرگراه و شرایط خاص توپوگرافی و کوهستانی یکی از استان های خطرناک در زمینه سوانح و حوادث رانندگی است.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

پربازدید ها
عکس