حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

چهارشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۸ 25 جماد ثاني 1441 Wednesday, 19 February , 2020 ساعت تعداد کل نوشته ها : 10597 تعداد نوشته های امروز : 5 تعداد اعضا : 10 تعداد دیدگاهها : 30845×

۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار به طر ح های اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شد

شناسه : 94413 01 بهمن 1398 - 11:49

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به شناور بودن این تسهیلات در میان استان های کشور، ابراز داشت: دستگاه های اجرایی و بانک های عامل باید با جدیت موارد را پیگیری و با تشکیل جلسات کارشناسی با سرمایه گذاران نسبت به رفع مشکلات احتمالی اقدام کرده تا زمینه جذب تسهیلات در راستای افزایش تولید و ایجاد اشتغال فراهم شود.

۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار به طر ح های اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شد
پ
پ

فصلی نو- معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ظرف ۲ ماه اخیز ۱۲ واحد صنعتی این استان، از محل بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه، ۲۰۰ میلیارد ریال از بانک های عامل دریافت کردند.

به گزارش فصلی نو- سید حشمت الله صمیمی دوست اظهار داشت: یکی از ظرفیت های قانونی برای تامین تسهیلات بنگاه های اقتصادی، موضوع بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه است که می طلبد بانک های استان در پرداخت و جذب تسهیلات تبصره ۱۸ شتاب کنند.

وی افزود: نرخ سود این تسهیلات ۱۲ درصد بوده و دستگاه های اقتصادی و بانک های عامل استان موظفند تا بیشترین استفاده از این ظرفیت قانونی را برای ایجاد طرح های جدید با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد به منظور بازسازی و نوسازی خطوط فرسوده کارخانجات  و همچنین تامین سرمایه در گردش فراهم کنند.

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به شناور بودن این تسهیلات در میان استان های کشور، ابراز داشت: دستگاه های اجرایی و بانک های عامل باید با جدیت موارد را پیگیری  و با تشکیل جلسات کارشناسی با سرمایه گذاران نسبت به رفع مشکلات احتمالی اقدام کرده تا زمینه جذب تسهیلات در راستای افزایش تولید و ایجاد اشتغال فراهم شود.

صمیمی دوست تصریح کرد: هرگونه سهل انگاری و کوتاهی در این خصوص از سوی بانک های عامل و دستگاه های اجرایی پذیرفتنی نیست.

وی عنوان کرد: بانک های عامل استان از جمله بانک های صنعت و معدن، آینده، ملی، سپه، تجارت، پست بانک و توسعه تعاون موظف به پرداخت تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ هستند، و تاکنون بانک صنعت و معدن با بالاترین میزان پرداخت، جزو بانک های پیش رو بوده است.

استفاده از روش فاینانس داخلی برای پروژه های کلان عمرانی ، ظرفیت بند «و» تبصره پنج بودجه، اسناد خزانه اسلامی و همچنین تبصره ۱۸ قانون بودجه و کمک های فنی و اعتباری از جمله این ظرفیت ها و فرصت های قانونی مندرج در بودجه سالانه کل کشور بویژه ظرف سال های ۹۶، ۹۷ و ۹۸ بوده است.

برای حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی تسهیلات جدیدی از محل بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه در نظر گرفته شده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

      رفتن به نوار ابزار