Take a fresh look at your lifestyle.

۳۷۰ میلیارد ریال وام به مکانیزاسیون کشاورزی در کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت

0 0

گچساران – فصلی نو – رئیس اداره امور فناوری های مکانیزه سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت:۳۷۰میلیارد ریال تسهیلات خرید ماشین‌های کشاورزی برای پرداخت به بهره برداران استان در سال جاری اختصاص یافته است.

صیدال اسدی روز سه شنبه در گفت و گو بافصلی نو افزود: سهمیه پرداخت تسهیلات تجهیزات مکانیزاسیون کشاورزی برای بهره برداران کهگیلویه و بویراحمد در سال جاری ۶۳ فقره است.

وی بیان کرد: این تسهیلات با سود ۱۵ درصد و دوره بازپرداخت پنج ساله به متقاضیان پرداخت می شود.

رئیس اداره امور فناوری مکانیزه سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: ۸۰ درصد از اعتبار مورد نیاز خرید ماشین آلات کشاورزی از طریق تسهیلات بانکی و بقیه با سهم آورده کشاورزان تامین می شود.

اسدی با اشاره به اینکه هم اکنون ۲۳۸ نفر متقاضی دریافت تسهیلات بانکی برای خرید تراکتور در استان هستند افزود: تلاش می شود که سهم تعداد تسهیلات بانکی برای خرید ماشین آلات کشاورزی  افزایش یابد.

وی ابراز داشت: افزایش سرعت و دقت در کار و کاهش هزینه از مزایای این تجهیزات است به همین دلیل حمایت از کشاورزان برای خرید تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی در اولویت برنامه های دولت است. 

تجهیزات مکانیزاسیون کشاورزی شامل تراکتور، کمباین، انواع ادوات دنباله بند و ادوات زراعی، دام، طیور و شیلات می شود. 

 ضریب مکانیزاسیون کشاورزی در کهگیلویه و بویراحمد ۱.۳۵ اسب بخار در هر هکتار است. 

 ضریب بهره وری از تجهیزات مکانیزاسیون کشاورزی در کشور ۱.۷ در هر اسب بخار است و قرار است که این میزان براساس برنامه ششم توسعه  به ۲.۱ اسب بخار در هر هکتار برسد. 

سالانه ۹۱۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی در استان کهگیلویه و بویراحمد تولید می‌شود. 

این استان ۲۷۰ هزار هکتار زمین کشاورزی دارد که ۱۶۰ هزار هکتار آن زراعی است. 

استان ۷۱۳ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد ۳۰ تا ۵۰ هزار نفر بهره بردار حوزه کشاورزی دارد. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.