حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

دوشنبه, ۵ اسفند , ۱۳۹۸ 1 رجب 1441 Monday, 24 February , 2020 ساعت تعداد کل نوشته ها : 10628 تعداد نوشته های امروز : 9 تعداد اعضا : 10 تعداد دیدگاهها : 30991×

۳ پروژه بهداشتی در شهرستان بویراحمد افتتاح می‌شود

شناسه : 53098 04 اردیبهشت 1397 - 20:13

محسن مرادی  در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: 24 مرکز بهداشتی و درمانی، 107 خانه بهداشت و 21 پایگاه سلامت در سطح شهرستان بویراحمد وجود دارد. وی به برنامه‌های مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد در هفته سلامت امسال اشاره کرد و افزود: به صدا درآوردن زنگ سلامت و راه‌اندازی چادرهای سلامت از برنامه‌هایی است که تاکنون […]

۳ پروژه بهداشتی در شهرستان بویراحمد افتتاح می‌شود
پ
پ

محسن مرادی  در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: 24 مرکز بهداشتی و درمانی، 107 خانه بهداشت و 21 پایگاه سلامت در سطح شهرستان بویراحمد وجود دارد.

وی به برنامه‌های مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد در هفته سلامت امسال اشاره کرد و افزود: به صدا درآوردن زنگ سلامت و راه‌اندازی چادرهای سلامت از برنامه‌هایی است که تاکنون به مناسبت هفته سلامت در شهرستان بویراحمد اجرا شده است و جمعه این هفته هم همایش پیاده‌روی خانواده برگزار می‌شود.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد از افتتاح سه پروژه در بخش لوداب شهرستان بویراحمد به مناسبت هفته سلامت در پنجشنبه این هفته خبر داد و گفت: یک خانه بهداشت در آبچندار، خانه زیست مرکز بهداشت در دهستان چین و یک خانه بهداشت هم در روستای حیدرآباد افتتاح می‌شود.

مرادی از افتتاح مرکز بهداشتی درمانی سیلاب کلوار در آینده‌ای نزدیک خبر داد و با اشاره به پروژه‌های حوزه بهداشت و درمان شهرستان بویراحمد، گفت: در دهه فجر سال 96 اورژانس 115 دشت‌روم با زیربنای 90 متر با مشارکت بسیج سازندگی کلنگ‌زنی شد.

وی بیان کرد: مرکز سلامت جامع جدید مادوان از دیگر پروژه‌های مشارکتی بسیج سازندگی و دانشگاه علوم پزشکی است که موافقت‌نامه آن منعقد شده است.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد گفت: در طرح گسترش شبکه، چهار مرکز بهداشتی درمانی برای حومه شهر یاسوج  شامل علی‌آباد، سرآبتاوه، بلهزار و گوشه در نظر گرفته شده است که با راه‌اندازی این مراکز، مشکلات بهداشتی و درمانی بخش عمده‌ای از جمعیت حومه شهر یاسوج مرتفع می‌شود.

مرادی  از راه‌اندازی 9 پایگاه شهری در محله‌های مختلف شهر یاسوج خبر داد و ابراز کرد: اعتبار این پایگاه‌ها از منابع استانی و ملی تأمین می‌شود و امیدواریم این پروژه در سال 97 وارد فاز اجرایی شود.

وی با اشاره به اجرای طرح غربالگری کم‌کاری تیروئید در بین 98 درصد از نوزادان شهرستان بویراحمد، گفت: 6 هزار و 375 نوزاد در این طرح تحت غربالگری قرار گرفت که از این تعداد، کمتر از 40 مورد کم‌کاری تیروئید شناسایی شد.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد بیان کرد: سال گذشته بیش از 10 هزار بیمار فشار خونی توسط بهورزان مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد مراقبت شدند و حدود 60 درصد از افراد بالای 30 سال در شهرستان تحت پوشش طرح خطرسنجی بیماری‌های قلبی‌ و عروقی قرار گرفتند.

مرادی با بیان اینکه 80 درصد جمعیت شهرستان بویراحمد تحت پوشش سامانه سیب قرار گرفته‌اند، ادامه داد: 43 پزشک، 19 دندانپزشک، 45 ماما و 24 نیروی آموزشگاه در مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان بویراحمد در طرح پزشک خانواده مشارکت دارند.

وی با بیان اینکه سال گذشته به طور معمول مرکز بهداشتی و درمانی بدون پزشک در شهرستان بویراحمد نداشتیم، تأکید کرد: سال گذشته برخورداری از پزشک در سطح مراکز ما بالای 99 درصد بود و برخورداری از خدمات مامایی در سطح مراکز 100 درصد بود.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد با اشاره به اینکه سال گذشته سه هزار و 470 نفر به مرکز مشاوره حین ازدواج کردند، افزود: سال گذشته، تعداد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی 13 هزار و 326، تعداد بازدید از اماکن عمومی 1192 مورد، نمونه‌برداری مواد غذایی 776 مورد، نمونه‌برداری آب و فاضلاب 1336 مورد و بررسی کیفی وضعیت آب 1193 مورد انجام گرفت.

وی تعداد کارت تندرستی صادر شده جهت کارگران و متصدیان را 6 هزار و 609 مورد عنوان و بیان کرد: ساماندهی لبنیات سنتی در شهر یاسوج در یک پروسه چهار و پنج ماهه انجام شد و صنوف لبنیات سنتی هم اکنون کاملا ساماندهی شده هستند.

مرادی با اشاره به راه‌اندزای مؤسسه خیریه محکم در استان، گفت:  35 بیماری مادرزادی در سطح استان شناسایی شده و خدمات درمانی رایگان به آنها ارائه می‌شود.

ثبت دیدگاه

یک دیدگاه

    • از زحمات شبانه روزی وپیگیری های مدیر توانمند جناب آقای دکتر مرادی تشکر می نماییم خسته نباشید دکتر جان
    رفتن به نوار ابزار