تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 80434
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۹۸ - ۲۰:۴۵

فصلی نو، ۵۰ هکتار از کاه و کلش مزارع آبیاری بارانی و قطره‌ای و ۴۰۰ هکتار از مزارع روستایی شهرستان کهگیلویه طعمه‌ حریق شد. به گزارش فصلی نو، دبیر ستاد‌بحران فرمانداری کهگیلویه در گفت‌و‌گو با داشت: آتش‌سوزی از ساعت15 ظهر چهارشنبه از ابتدای گلزار‌شهدای دهدشت آغاز و در ادامه مساحت بسیار زیادی از مزارع روستاهای […]

۴۵۰ هکتار از مزارع کهگیلویه در آتش سوخت

فصلی نو، ۵۰ هکتار از کاه و کلش مزارع آبیاری بارانی و قطره‌ای و ۴۰۰ هکتار از مزارع روستایی شهرستان کهگیلویه طعمه‌ حریق شد.

به گزارش فصلی نو، دبیر ستاد‌بحران فرمانداری کهگیلویه در گفت‌و‌گو با داشت: آتش‌سوزی از ساعت15 ظهر چهارشنبه از ابتدای گلزار‌شهدای دهدشت آغاز و در ادامه مساحت بسیار زیادی از مزارع روستاهای غرب شهردهدشت دچار آتش‌سوزی شد.

سرتیپ خادمی افزود: به‌دلیل شدت و نیز جهت وزش‌باد، بخش‌زیادی از پسماندهای‌زراعی روستاهای برج‌علیشیر، دم‌مهد، سمغان، دهنو، تل‌مر و تل‌زری دچار آتش‌سوزی و طعمه‌حریق شده است.

وی با اشاره به‌همکاری تمام نیروها در کنار نیروهای مردمی تصریح کرد: نیروهای منابع‌طبیعی و نیز نیروهای نظامی در کنار نیروهای مردمی جهت اطفای‌حریق همکاری نموده و باتوجه به حجم‌بالای آتش علاوه بر ماشین آتش‌نشانی دهدشت، خودروی آتش‌نشانی سوق نیز فعالیت بسیار خوبی داشته است.

خادمی درپایان خاطرنشان کرد: در زمان بحران، همکاری و هماهنگی همه دستگاهای عضو مدیریت‌بحران شهرستان لازم است و نباید همکاری تنها به چند اداره معطوف شود.

رئیس منابع‌طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌کهگیلویه اظهارداشت: در این حادثه 2‌هکتار از مراتع بادام‌کاری طعمه‌حریق شد و علاوه بر آن، حجم‌زیادی از کاه‌و‌کلش‌ها، صیفی‌جات و نیز لوله‌های پمپاژ‌آب دچار خسارت شدند.

هدایت‌الله آویزش افزود: اعضای مدیریت‌بحران در این حادثه هیچ‌گونه همکاری نداشته و عملکرد مدیریت‌بحران شهرستان بسیار‌ضعیف بوده است.

وی‌ افزود: مصوبات جلسات ستاد مدیریت‌بحران تاکنون درخصوص آتش‌سوزی‌ها عملی نشده و لازم است فرمانداری در این زمینه با ادارات کم‌کار برخوردقانونی داشته باشد.

وی با اشاره به برخورد‌قانونی با افرادمتخلف عنوان کرد: باتوجه به اینکه شروع آتش‌سوزی از مزارع و ناشی از آتش‌زدن پسماندها بوده است لازم است جهادکشاورزی شهرستان با افرادمتخلف برخورد‌قانونی کند.

آویزش بیان کرد: چنانچه در چنین حوادثی با افرادمتخلف به‌صورت قضایی برخورد شود تاحدود بسیار زیادی خسارت ناشی از آتش‌سوزی‌ها کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به عدم امکانات لازم تصریح کرد: در زمینه اطفا‌حریق و مقابله با آتش‌سوزی‌ها امکانات شهرستان بسیار محدود است و لازم‌است این امکانات جهت اعزام به مناطق آتش‌سوزی در اختیار یک نهاد مشخصی قرار بگیرد.

مدیرجهادکشاورزی شهرستان کهگیلویه نیز اظهار داشت: در این آتش‌سوزی 50هکتار از مزارع آبیاری بارانی و قطره‌ای و نیز 400هکتار از مزارع روستایی طعمه‌حریق شد.

سیدعمران تقوی افزود: در این آتش‌سوزی معادل 500میلیون تومان به تجهیزات مزارع هندوانه و پمپاژهای مزارع آبیاری بارانی خسارت وارد شده است.

وی درپایان خاطرنشان کرد: در این آتش‌سوزی حدود 3‌میلیارد ریال از پسماندهای کشاورزی و کاه‌و‌کلش مزارع 8روستا طعمه‌حریق شد.

این آتش‌سوزی اولین مورد آتش‌سوزی با مساحت بالا و نیز ششمین مورد آتش‌سوزی بوده که در سال 98 در شهرستان‌کهگیلویه رخ داده است و باتوجه به شرایط‌موجود احتمال اینکه در روزهای‌آینده دوباره شاهد چنین حوادثی باشیم دور از انتظار نیست.

انارستانسیم کارت دانشجویی همراه اول
تلگرام
تلگرام

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

پربازدید ها
عکس