Take a fresh look at your lifestyle.

2600کلاس درس غیراستاندارد در استان

1 0

فصلی نو، مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: 2600 کلاس درس غیراستاندارد این استان نیازمند مقاوم سازی هستند . 

به گزارش فصلی نو، هادی زارع پور در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان افزود: 120 مدرسه استیجاری در سطح استان وجود دارد که به دلیل کاربری مسکونی هیچ یک، شاخص ها و استانداردهای لازم فضاهای آموزشی را ندارند .

 5260 کلاس درس فاقد سیستم گرمایشی استاندارد 

وی با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ مدرسه پیش ساخته در سطح استان بویژه در مناطق عشایری و روستایی نیاز است، اظهارکرد: هم اینک و با بررسی های انجام شده 5260 کلاس درس در استان نیز فاقد سیستم گرمایشی استاندارد هستند . 

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: ظرف پنج سال گذشته ۱۶۵ مدرسه پیش ساخته در روستاها و مناطق عشایری تحویل آموزش و پرورش این استان شده است . 

زارع پور تصریح کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد با سرانه 8.2 درصد دومین استان به لحاظ سرانه فضای آموزشی در کشور است همچنان2600 کلاس درس غیراستاندارد دارد که نیازمند مقاوم سازی هستند . 

وی ادامه داد: برای مقاوم سازی هر کلاس درس حدود دو میلیارد ریال اعتبار نیاز است . 

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: همچنین ظرف پنج سال گذشته ۱۳۴ فضای آموزشی توسط خیرین مدرسه ساز در سطح استان ساخته و تحویل آموزش و پرورش استان شده است . 

زارع پور بیان کرد: این تعداد فضای آموزشی خیرساز در قالب ۳۰۰ کلاس درس و با اعتباری افزون بر ۳۵۰ میلیارد ریال ساخته شده است . 

وی اضافه کرد: هم اینک ۶۴ مدرسه در قالب ۲۹۴ کلاس درس با مشارکت خیرین در سطح استان در دست ساخت است . 

همچنین غلام محمد زارعی، نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: سال‌های اخیر حدود ۵۰ درصد منابع مالی مورد نیاز برای ساخت مدارس در کشور و کهگیلویه و بویراحمد از سوی خیران مدرسه ساز تأمین شده است . 

وی افزود: توجه دولت و مجلس شورای اسلامی به حوزه آموزش و پرورش کشور ویژه بوده و تاکنون نیز اقدام‌های مهمی برای کاهش مشکلات و کمبودهای مدارس انجام شده است . 

وی اظهارکرد: خیرین انسان‌های ارزشمند و بزرگی هستند که هر کسی نمی‌تواند در کسوت خیری قرار بگیرد . 

سید محمد کاظم نظری، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این جشنواره گفت: مناطق روستایی و حاشیه برخی شهرهای این استان به ویژه یاسوج با کمبود شدید فضای آموزشی مواجه است . 

وی افزود: انتظار می‌رود که خیران مدرسه ساز برای کاهش مشکلات مدارس استثنایی کهگیلویه و بویراحمد نیز اقدام‌های لازم را انجام دهند . 

نظری اظهارکرد: خیران مدرسه ساز بازوان توانمند دولت، وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هستند .

همچنین پیروز کرمی، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: هم اکنون ۵۷ طرح مدرسه سازی از سوی خیران بومی و غیربومی در قالب ۲۷۹ کلاس درس و با زیربنای افزون بر ۲۸ هزار مترمربع در این استان در حال ساخت است . 

وی افزود: تاکنون یک هزار و ۵۰۰ کلاس درس از سوی خیران مدرسه ساز در کهگیلویه و بویراحمد ساخته و تحویل شده است . 

کرمی تصریح کرد: یکی از سیاست‌های اصلی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گسترش استفاده از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر در کلاس‌های درس است . 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود که خیران مدرسه ساز بومی و غیربومی برای تحقق این امر مهم در کلاس‌های درس استان همت کنند . 

کرمی بیان کرد: رویکرد مهم بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه ساز کهگیلویه و بویراحمد توجه به افزایش ایمنی مدارس این استان است . 

1 نظر
  1. معلم می گوید

    مرد حسابی حالا پس از سالها که هر چه بودجه بود را به بهانه کلاس ها جذب کردی و به واسطه نماینده خاص همه کاره شده ای و پول صدها خیر مدرسه ساز را گرفته ای و…… میآیی و میگویی اکثر کلاس های مدارس استان  فاقد امکانات و گرمایش و سرمایش و … هستند  مردم همه فکر میکردند آمدی بگویی تجهیز کلاس ها بعد از این همه بودجه تمام شده  مگر نهاد های نظارتی در خوابند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.