Take a fresh look at your lifestyle.

سند توسعه گیاهان داروئی در کهگیلویه و بویراحمد تدوین می‌شود

0 1

فصلی نو-معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کهگیلویه و بویراحمد از در دست اقدام بودن سند توسعه گیاهان داروئی خبر داد و گفت: دستگاه‌های اجرایی و متولیان امر برای تدوین این سند تلاش کنند.

 مجید محنائی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: مدیران دستگاه‌های اجرایی در حوزه اقتصادی در زمینه ارائه راهکار توسعه تولید، صادرات و برنامه ریزی برای فرآوری گیاهان داروئی در استان تدبیر لازم را بیندیشند.

وی از انتخاب استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان استان پایلوت در زمینه گیاهان دارویی خبر داد و افزود: سند توسعه گیاهان داروئی استان به صورت علمی و مطالعه شده تدوین شود و نباید مسائل سلیقه‌ای در آن لحاظ شود.

محنایی خواستار همکاری مدیران، شرکت‌ها، بخش خصوصی و تعاونی‌‌ها برای عملی شدن سند توسعه گیاهان داروئی شد و گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد شرایط لازم را برای توسعه گیاهان داروئی با توجه به ظرفیت‌های موجود دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در افق 10 ساله سند گیاهان مشخص شده که 5 درصد ارزش داروهای کشور از این استان تامین شود و اراضی استان به کشت گیاهان دارویی اختصاص داده شود.

محنائی با تاکید براینکه، کمیته کاری برای عملیاتی کردن سند تشکیل و زنجیره تولید تعریف شود، گفت: فرآوری و صادرات محصولات گیاهی مورد توجه دستگاه‌های متولی باشد.

وی با اشاره به اینکه، توجه به این ظرفیت در استان موجب ایجاد اشتغال پایدار خواهد شد، افزود: کشت گیاه به لیمو تجربه بدی برای استان بود و در زمینه تولید گیاهان دارویی به گونه ‌ای عمل شود که مانند به لیمو دچار ضرر و زیان نشویم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.