کد خبر: 33375 |
تاریخ انتشار : 9 آگوست 17 - 18:24 | ارسال توسط : faslino_sadegh
پ

فصلی نو-شورای مشارکت های زنان مجمع خیرین سلامت استان در راستای پیشبرد اهداف و کمک بیشتر به حوزه سلامت با رییس مرکز بهداشت استان دیدار کردند و اهداف مجمع خیرین و وضعیت سلامت استان بحث شد. به گزارش فصلی نو،ابراهیم نعیمی رییس مرکز بهداشت استان و معاون  بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان در این نشست […]

فصلی نو-شورای مشارکت های زنان مجمع خیرین سلامت استان در راستای پیشبرد اهداف و کمک بیشتر به حوزه سلامت با رییس مرکز بهداشت استان دیدار کردند و اهداف مجمع خیرین و وضعیت سلامت استان بحث شد.

به گزارش فصلی نو،ابراهیم نعیمی رییس مرکز بهداشت استان و معاون  بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان در این نشست ضمن خیر مقدم به خیران حاضر در جلسه گفت: در بحران های شدید و عمیق چیزی که جامعه را نجات می دهد ایثارگری و گذشت است که ما از این ایثارها در کشورمان و استانمان کم نداشته ایم.
وی بیان کرد: با آنکه نمونه عینی سوره والعصر را ما در هشت سال جنگ تحمیلی داشتیم  قطعا رویکردی که توانسته این چنین بحران هایی را مدیریت و کنترل کند ایثار و از خود گذشتگی ها بوده است.
نعیمی عنوان کرد: سلامت مهمترین شاخصه توسعه است همان طور که در دین ما نیز این بحث کم بها نبوده است و در سخنان مختلف به آن پرداخته شده است همچنین روایات  متعددی نیز در این خصوص وجود دارد که گاهی ریز قضایای سلامت در آنها کاملا مشهود است.
معاون  بهداشت دانشگاه علوم پزشکی به انجام کارهای مشارکتی و نتیجه مثبت انها اشاره کرد و گفت: مشارکت مردم در مصرف بسیار مهم است و دغدغه بسیاری از مسئولان است گاهی دولت برنامه ای را می خواهد اجرا کند اما با استقبال کم مردم رو به رو می شود برای نمونه قطره اهن برای کودکان و یا فولیک اسید برای خانم های باردا را می توان مثال زد.
وی تصریح کرد: تا کنون 15 میلیارد تومان هزینه طرح تحول سلامت استان شد اما متاسفانه به دلیل عدم اگاهی مردم مشارکت کم است و ساز و کارهایی باید اتفاق بیفتد.

عدم اطلاع مردم از سامانه(سیب)

سالار جوکار مدیرعامل مجمع خیرین سلامت کهگیلویه و بویراحمد نیز در این جلسه گفت:همه دستگاه های اجرایی استان و شهرداری ها می توانند نقش موثرتری در حوزه سلامت  داشته باشند در این میان نیز نقش بانوان بسیار پررنگ و تاثیرگذار است.
وی بیان کرد: همان گونه که مدیریت خانه با خانم هاست بنابراین در همه زمینه ها بخصوص در سطح جامعه نیز می توانند پیشقدم باشند و در سلامت مردم تاثیر بسزایی ایفا نماید.

جوکار ادامه داد: یک بسته خدمتی جذب خیرین و واقفین سلامت به حوزه بهداشت استان ابلاغ شده است که در صورت اجرای کامل آن بانوان می توانند نقش بیشتری در امور بهداشت و مراکز و پایگاه های سلامت سطح استان و به ویژه مناطق محروم داشته باشند.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: طبق آخرین آماری که در اختیار دارم اکنون بیش از 350 خانه بهداشت فعال در روستاها، 70 مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی و بیش از 20 پایگاه سلامت شهری در نقاط مختلف استان وجود دارد.

وی اظهار کرد: اگر به نقش خیرین خصوصا زنان در واحدهای بهداشتی درمانی توجه کنیم می بینیم که تا چه اندازه می توانند تاثیر گذار و در جذب این خیرین موثر باشند.

جوکار با اشاره به ایجاد سامانه (سیب) گفت: با راه‌اندازی این سامانه که در راستای ارائه مطلوبتر خدمات بهداشتی درمانی در قالب برنامه‌ها و پروژه‌های تحول نظام سلامت است، تمام اطلاعات مربوط به خانوارها، نوع خدمات بهداشتی درمانی مورد نیاز در مراکز و پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت در این سامانه وارد و ثبت می‌شود و تمامی پوشه‌های خانوار و دفاتر مربوط به خدمات و برنامه‌های بهداشتی درمانی جمع ‌آوری خواهد شد.

مدیر عامل مجمع خیرین سلامت کهگیلویه و بویراحمد  افزود: در صورت ثبت اطلاعات در این سامانه دسترسی به اطلاعات بیماران با سهولت و دقت بیشتری انجام خواهد شد  و کیفیت خدمات نیز بهتر خواهد بود در حالی که شاید هنوز اکثر مردم حتی اسم این سامانه را نشنیده اند.

وی به خدمات عمرانی در بخش سلامت استان اشاره کرد و گفت: در یاسوج بیشترین خدمات عمرانی خیر ساز بخش سلامت انجام شده است که در این زمینه شهرداری و شورای اسلامی شهر یاسوج همکاری ویژه ای با مجمع خیرین سلامت داشته اند.

عضو جدید شورای شهر یاسوج نیز گفت: انچه که شورای شهر در آینده به آن می پردازد بحث سلامت مردم است و انچه که منتخبان شورا در تبلیغات انتخاباتی خود بر روی آن شعار می دادند همین بحث سلامت بود  از گذشته در حوزه سلامت کارهایی انجام شده است.

نگین تاجی عنوان کرد: یکی از سیاست های ما مدیریت مشارکتی است وقتی باشدقاعدتا همه مردم در مدیریت شهری حضور دارند و اعتقاد ما این است که این مدیریت شهری در محله های مختلف حضور یابد و دغدغه ها را بشنود.

وی ادامه داد: مرکز بهداشت بویراحمد به دنبال ایجاد مرکز بهداشت محله ای در نقاط مختلف هستند و من این نوید را می دهم که شورای شهر در این زمینه هر کمکی که بتواند انجام می دهد که بتوانیم در جهت ارتقای سطح زندگی مردم همکاری کنیم.

عضو جدید شورای شهر یاسوج افزود: شهری با کیفیت است که بهداشت عمومی در آن رعایت شود  و در نظر داریم در شورای شهریاسوج کمیسیونی تحت عنوان کمیسیون سلامت تشکیل شود که بتوانیم کاری در سطح شهر انجام دهیم.

چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد خبر را به شماره 09800000000  پیامک بفرمایید.
لینک کوتاه خبر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
اجتماعی
اخبار استان
اخبار ایران و جهان
اسلایدر صفحه اصلی سایت
اقتصادی
باقلوا
بین الملل
تبلیغاتa
حوادث
خانه
دسته بندی نشده
روزنامه
سلامت
سلامت و بهداشت
سیاسی
صوت
عکس
علم و فناوری
فرهنگی
گرافیک
گزارش
گزارش تصویری
مطالب ویژه
مهمترین عناوین
هنر
ورزشی
ویدئو
ویژه شهرداری یاسوج
یادداشت ها

یادداشت ها