Advertisement
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 46175
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۹۶ - ۲۰:۱۲

فصلی نو-رسول بهروش اگرچه سال‌هاست به افشاگري‌هاي عادل فردوسي‌پور عادت كرده‌ايم و هر هفته منتظريم نور فانوس او بخش جديدي از تاريكي‌ها را روشن كند، اما گاهي تلخي حقيقت چنان آزاردهنده است كه لذت آگاهي را در كام‌مان زهر مي‌كند؛ درست مثل دوشنبه همين هفته كه بخش قابل توجهي از برنامه به بحث در مورد […]

مجلس،‌ دانشگاه-واويلا، واويلا! واي بر ما كه آخرين پناه‌مان شماييد

فصلی نو-رسول بهروش

اگرچه سال‌هاست به افشاگري‌هاي عادل فردوسي‌پور عادت كرده‌ايم و هر هفته منتظريم نور فانوس او بخش جديدي از تاريكي‌ها را روشن كند، اما گاهي تلخي حقيقت چنان آزاردهنده است كه لذت آگاهي را در كام‌مان زهر مي‌كند؛ درست مثل دوشنبه همين هفته كه بخش قابل توجهي از برنامه به بحث در مورد نحوه حضور يك بازيكن در سپيدرود رشت اختصاص يافت. داستان به طور ساده از اين قرار است؛ يك بازيكن گمنام فوتبال خودش را برادرزاده نماينده جهرم در مجلس شوراي اسلامي معرفي كرده و كوشيده تا خودش را به روانخواه، سرمربي پيشين سپيدرود تحميل كند. اين پرونده با مخالفت روانخواه موقتا مختومه شده تا اينكه در جريان تغيير مالك باشگاه و عزل روانخواه، اين فوتباليست هم قراردادش را با تيم رشتي نهايي كرده است. اين البته اولين تلاش بازيكن مورد نظر براي ليگ برتري شدن نبوده؛ چه اينكه او خودش را به نفت تهران و چند باشگاه ديگر هم معرفي كرده و همه جا قول داده از ارتباطات فاميلي‌اش به سود باشگاه استفاده كند. عادل در راستاي كنجكاوي‌هاي شبانه‌اش توانست نماينده جهرم يعني آقاي محمدرضا رضايي را كه رييس كميسيون عمران هم محسوب مي‌شود، روي خط بياورد. نامبرده ابتدا همه چيز را تكذيب كرد، اما با ديدن عكسي از بازيكن مورد نظر، آشنايي با او را پذيرفت و در توجيه شفارش‌هايش براي اين بازيكن، جمله دردناكي به زبان آورد: «بالاخره ما نماينده اينها هستيم و اينها موكل ما به حساب مي‌آيند. بايد براي‌شان كاري انجام بدهيم!» آيا از اين ناگوارتر هم ممكن است؟

ما به دوشنبه‌هاي تلخ و طولاني عادت داريم، اما طعم گس اين يكي فراموش‌نشدني است. اينجا تو نماينده‌اي را مي‌بيني كه گمان مي‌كند به جاي عمران و آباداني حوزه انتخابيه‌اش بايد يك بازيكن گمنام را به باشگاه‌هاي ليگ برتري سفارش كند و البته اين كارش را «حسن وكالت» مي‌نامد. پيش از اين رسانه‌ها به دفعات به نمايندگان محترم توصيه كرده بودند با بحث در مورد مسايل پيش پا افتاده نظير انتقال امتياز تيم‌ها، اشتباهات داوري يا بي‌نظمي تماشاگران در ورزشگاه‌ها شأن قوه مقننه را پايين نياورند، غافل از اينكه دوشنبه‌شب نااميدكننده‌تري در راه است؛ شبي كه نماينده محترم مجلس بايد با اصرار مجري برنامه، تلويزيون منزل همشيره‌اش را روشن كند و چهره بازيكني را ببيند كه به پشت‌گرمي او همه تيم‌هاي ليگ برتري را يك دور چرخيده است!

 از آن تلخ‌تر طرف ديگر ماجراست كه سفارش را پذيرفته؛ جايي كه مالك جديد سپيدرود به قول خودش با سابقه ۱۵سال تدريس در دانشگاه و عضويت در هيات‌علمي تن به جذب چنين بازيكني مي‌دهد. در جامعه سالم مي‌گويند «دانشگاه» مرهم دردهاست؛ جايي كه ريشه‌هاي رنج را كشف مي‌كند و مي‌خشكاند تا مردم در فضاي سالم‌تري نفس بكشند. ما اما چه كنيم با دانشگاهي كه عضو هيات علمي‌اش به جاي توليد دانش و مقابله با جهل و فساد، از در پشتي وارد فوتبال مي‌شود و هنوز نيامده ميدان را به «ژن خوب» مي‌سپارد؟ با اين اوصاف از اين دانشگاه چه انتظاري مي‌توان داشت و چه گلي قرار است به سر جامعه بزند؟ واي بر ما كه آخرين پناهگاه‌هاي را چنين مي‌بينيم. بعد روزي هزار بار بپرسيد مردم چرا ناراضي‌اند؟!

اخيرا يك نماينده مجلس به كار تحقيق و تفحص در مورد فساد در فوتبال مشغول شده و به‌ويژه روي سرمايه‌هاي بخش خصوصي در اين حوزه فعال است. بد نيست او كه البته از همين رهگذر به شهرت خوبي هم دست يافته، سري هم به اطراف بچرخاند و همكارانش را رصد كند. شايد آنچه او از درون به دست آورد، بسي قيمتي‌تر از يافته‌هاي بيرونش باشد!

http://fnkb.ir/wp-content/uploads/rangin-300×147.jpg
تلگرام
تلگرام

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

پربازدید ها
عکس