تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 50674
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲ فروردین ۹۷ - ۱۲:۰۲

فصلی نو ،حرم حضرت بی بی حکیمه (س) از 28 اسفند سال 1396 تاکنون میزبان هزاران نفر از ارادتمندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) شده است. به گزارش  فصلی نو ، این روزها زائران از شهرهای دور و نزدیک کشور به ویژه استان های کهگیلویه و بویراحمد،خوزستان و بوشهر خود را به این بارگاه […]

حرم بی بی حکیمه (س) گچساران میزبان هزاران زائر

فصلی نو ،حرم حضرت بی بی حکیمه (س) از 28 اسفند سال 1396 تاکنون میزبان هزاران نفر از ارادتمندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) شده است.

به گزارش  فصلی نو ، این روزها زائران از شهرهای دور و نزدیک کشور به ویژه استان های کهگیلویه و بویراحمد،خوزستان و بوشهر خود را به این بارگاه رسانده اند، تا آرامش معنوی را در کنار مرقد بی بی حکیمه (س) تجربه کنند.

  • خادمان به رسم مهمان نوازی جای جای حرم را آراسته اند، در همه صحن و سرای حضرت بی بی حکیمه (س) بوی خوش عطر و گلاب شامه نوازی می کند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گچساران گفت: آئین های تحویل سال نو با حضور مسئولان استانی و کشوری در حرم بی بی حکیمه (س) برگزار شد.

فرزین بهمنی آزاد اظهار داشت: 80 نیروی خدماتی در قالب ستادهای نوروزی در حرم بی بی حکیمه (س) در حال خدمات رسانی به زائران هستند.

بهمنی آزاد تصریح کرد: این نیروها در حوزه‌های اسکان، بهداشت، درمان، برنامه‌های فرهنگی و سایر خدمات رفاهی در حال خدمات رسانی به زائران هستند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گچساران با اشاره به در حال اجرا بودن طرح راهسازی در جاده اصلی بی بی حکیمه (س) و مسدود بودن این راه گفت: زائران برای دسترسی از جاده چم شیر عبور کنند.

فرزین بهمنی آزاد اظهار کرد: زائران برای دسترسی به این مکان مذهبی باید از دوراهی سرابننیز، جاده اختصاصی سد چم شیر، تونل سدچم شیر، 500 متر بعد از سد فرعی سمت راست به‌سوی روستای باباکلان سفر کنند. حرم مطهر امامزاده بی بی حکیمه (س) در 80 کیلومتری جنوب شهر دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است.

بهمنی آزاد اظهار داشت: بقعه متبرکه بی بی حکیمه خاتون (س) با امکانات اسکان و خدمات رفاهی مناسب آماده پذیرایی از دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است.

وی بیان کرد: برپایی طرح آرامش بهاری شامل مسابقات فرهنگی، مشاوره‌های دینی و مشاوره درباره وقف از برنامه‌های تعطیلات نوروز امسال است.

بهمنی آزاد گفت: این طرح از 28 اسفند سال 1397 آغاز شده و تا 15 فروردین ادامه دارد.

وی گفت: برگزاری نماز جماعت و بازگو کردن احکام دین در دستور کار مبلغان اعزامی قرار دارد.

بهمنی آزاد افزود: نظارت بازرسان تعزیرات بر رقبه های تجاری در حرم بی‌بی حکیمه (س)، ایجاد یک باب نانوایی ثابت، استقرار قصابی، مستقر شدن تانکر آب‌رسانی سیار، مرمت منابع ذخیره آب در کاکامبارک و بی‌بی حکیمه (س) از سایر اقدامات انجام‌شده برای رفاه زائران است.

در یک سال گذشته بیش از یک میلیون زائر از سراسر ایران اسلامی و کشورهای خارجی به زیارت حضرت بی بی حکیمه (س) مشرف شدند.

چشمه دارالشفا از دیگر جاذبه‌های گردشگری حرم بی بی حکیمه (س) است.

این چشمه از شکاف سنگ‌های آهکی مارنی متعلق به دوران سوم زمین شناسی بیرون می‌آید و آب آن در ردیف آب‌های کلرورسدیم و سولفات کلسیم است که مقدار زیادی گاز سولفور دارد.

آب گرم بی‌بی حکیمه (س) از دو چِشمه تشکیل می‌شود که به نام‌های بی‌بی حکیمه 1 و 2 شناخته می‌شوند.

هر دو چشمه در ارتفاع 300 متری از سطح آب‌های آزاد قرار دارند و دمای آب یکی 33 و دیگری 35 درجه سانتیگراد است.

فرماندار گچساران گفت: از روز 28 اسفند تاکنون حدود 15 هزار زائر از این بقعه متبرکه بازدید کرده اند.

عبدالرحیم رحیمی افزود: این بقعه متبرکه پذیرای بیشترین تعداد مسافران نوروزی امسال بوده است.

وی بیان کرد:برای خدمات رسانی به مسافران نوروزی در این شهرستان بیش از 10 کمیته فعالیت دارند.

رحیمی افزود: در نوروز امسال بیش از 500 نفر به طور مستقیم به مسافران خدمات رسانی می‌کنند.

وی ادامه داد: جمعیت هلال احمر با برپایی 2 پایگاه راهنمای مسافران نوروزی در ورودی و خروجی شهر دوگنبدان و 2 پایگاه امداد و نجات جاده‌ای به مسافران خدمات رسانی می‌کند.

فرماندار گچساران همچنین از آماده سازی 42 مدرسه با بیش از 350 اتاق در این شهرستان، برای اسکان میهمانان نوروزی خبر داد.

رحیمی افزود: 2 ایستگاه پلیس در ورودی و خروجی شهر دوگنبدان برای تامین امنیت و راهنمایی مسافران ایجاد شده، پایگاه اورژانس 115 شهری، جاده‌ای و اورژانس هوایی نیز آماده خدمات رسانی به مردم هستند.

حرم بی بی حکیمه (س) خواهر بلافصل امام رضا (ع)، دشتک زیبای دیل، قلات گناوه، آبشارکیوان، پل خیری محمد خان و گنبد لیشتر از مهمترین جاذبه‌های گردشگری شهرستان گچساران هستند.

شهرستان گچساران با بیش از 124 هزار نفر جمعیت از مناطق گردشگر پذیر در جنوب کهگیلویه و بویراحمد است.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

پربازدید ها
عکس