Take a fresh look at your lifestyle.

170میلیارد ریال در بیمارستان شهیدبهشتی یاسوج هزینه شد

3 0

فصلی نو ، رئیس بیمارستان شهید بهشتی یاسوج گفت: از زمان آغاز اجرای طرح تحول سلامت (اردیبهشت 1393) تاکنون افزون بر 170 میلیارد ریال برای ساخت و بهسازی فضای فیزیکی(هتلینگ) و خرید تجهیزات پزشکی در این بیمارستان درمانی و آموزشی هزینه شده است.

به گزارش فصلی نو استان کهگیلویه و بویراحمد،  سید ذاکر سعیدی نژاد عصر روز شنبه در آیین افتتاح نمایشگاه دستاوردهای طرح تحول سلامت در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج اظهار داشت: احداث ساختمان اکسیژن ساز، توسعه و احداث آزمایشگاه، راه اندازی بخش آندوسکوپی، ارتقا وضعیت هتلینگ بیمارستان و راه اندازی اورژانس دندانپزشکی از جمله دستاوردهای طرح تحول سلامت در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج بوده است.

وی افزود: احداث ساختمان انباشت های عفونی، ارتقای سیستم روشنایی تمامی بخش ها و حذف پرداخت های غیر متعارف از دیگر دستاوردهای طرح تحول سلامت در این بیمارستان بوده است.

سعیدی نژاد بیان کرد: در طی این مدت همچنین چهار دستگاه سونوگرافی، چهار دستگاه الکتروشوک، یک دستگاه اکو کاردیوگرافی، سه دستگاه ونیتلاتور، یک دستگاه ست شنت گذاری، یک دستگاه رادیولوزی دیجیتال، یک دستگاه ست جراحی گوش، حلق و بینی و دیگر اقلام خریداری و در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج نصب شد.

وی عنوان کرد: چنین اقدام هایی سبب کاهش چشمگیر اعزام بیماران به سایر استان ها در سال های اخیر شده است.

رئیس بیمارستان شهید بهشتی یاسوج تصریح کرد: در آغاز اجرای طرح تحول سلامت کهگیلویه و بویراحمد از جمله استان هایی بود که به لحاظ دسترسی به تجهیزات مدرن پزشکی با مشکل اساسی رو به رو بود و زیرساخت های موجود پزشکی بیشتر فرسوده و کارایی لازم را نداشت اما هم اینک شاهد تحول اساس در این بخش در استان هستیم.

قبل از انقلاب اسلامی تنها کمتر از 300 تخت استاندارد بیمارستانی در کهگیلویه و بویراحمد وجود داشت.

این میزان به برکت انقلاب اسلامی و با بهره برداری از بیمارستان‌های تازه تأسیس در شهرستان‌های گچساران، یاسوج و باشت به بیش از یک هزار تخت استاندارد رسیده است.

مرکز آموزشی و درمانی شهید بهشتی یاسوج با قدمتی بیش از 40 سال تنها مرکز درمانی بیماران تصادفی در کهگیلویه و بویراحمد است.

هم اکنون 700 تخت بیمارستانی در این استان وجود دارد و 700 تخت دیگر برای خدمات رسانی بهینه در حوزه سلامت باید راه اندازی شود.

با بهره برداری از سه بیمارستان در حال تکمیل شامل 283 تختخوابی یاسوج، 100 تختخوابی گچساران و 32 تختخوابی باشت شمار تخت‌های بیمارستانی در استان به حدود یک هزار تخت خواهد رسید.

بر اساس چشم‌انداز 1404 و هدفگذاری دولت دوازدهم تعداد تخت‌های بیمارستان در کشور و در مراکز استان‌ها به ازای هر یک هزار نفر یک و نیم تخت و در سایر شهرستان‌ها نیز به یک تخت خواهد رسید که البته استاندارد جهانی به ازای هر هزار نفر 2 و نیم تخت است.

از 234 پزشک این استان 199 نفرهم متخصص هستند.

3 نظرات
 1. شهروند می گوید

  متاسفانه مدیریت ناکارآمد در بیمارستان شهید بهشتی نقطه ضعف دانشگاه علوم پزشکی شده و تمام زحمات دکتر ایلامی را بر باد فنا داده.

 2. پیراپزشک می گوید

  معلوم نیست تعلل دکتر ایلامی برای تغیر و تحول رئیس ها و مدیران داخلی دو بیمارستان شهید بهشتی و امام سجاد به خاطر چیست؟
  دکتر جان تا دیر نشده معضل این دو جزیره خودمختار و ناکارآمد را از سر راه بردار؟

 3. مرغ خاگینه می گوید

  خاگ و خاگ کوگ نر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.