تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 55157
تعداد نظرات: ۱۰۹ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۹۷ - ۲۲:۱۹

فصلی نو – یاداشتی را که در زیر می خوانید از سری مطالب ارسالی مخاطبین فصلی نو است و انتشار آن بمعنای تایید یا رد مطلب نیست

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد یا “سفارت خانه ” شهرستان باشت

فصلی نو – فواد افخمی

در استان کهگیلویه و بویراحمد شاید از معدود مسائلی که بر خلاف خروار ها مسئله از قبیل نام استان، مدیریت ها، نقش ایلی در تاریخ معاصر و غیر… که همواره محل مناقشات حیدری و نعمتی در استان بوده اند، مسئله و مقوله توسعه نیافتگی حداقل تنها مسئله مورد اتفاق نظر تک تک کهگیلویه بویراحمدی ها در تمام نقاط عالم است.

تمام کهگیلویه بویراحمدی ها همگی بر عدم توسعه استان با تاکید بر ظرفیت ها و منابع پایه خدادای بسیار در استان اتفاق نظر دارند. اما  وقتی که هم کلام می شویم و یا پای صحبت کسی می نشینی متوجه خواهیم شد که هر فردی در کهگیلویه و بویراحمد از صدر تا ضمن و ذیلش، از استاندار تا یک پیرزن روستایی در دور افتاده ترین نقطه استان نسخه خاص خودش را برای توسعه یافتگی در کهگیلویه و بویراحمد می پیچد که این در نوع خود هم جالب و هم اتفاقی نو است.

اما رصد تمام این نسخه ها، حداقل در این چندساله اخیر، عموما در یک کلید واژه مشترک ، که این مخرج مشترک تمام نسخه، جنگ جغرافیایی و یار کشی های قومی و ایلی  است. متاسفانه بسیاری از مدیران ارشد استان سواره نظام های این جنگ تنفر برانگیز و کثیف بوده اند. جنگی که تمام مرزهای عاطفه ،اخلاق و فرهنگ مشترک را درنوردیده و در جان بسیاری از مردمان این دیار ریشه دوانده است. با یک گشت و گذار کوچک در اقصی نقاط استان فهمیدن حجم تنفری که مردم شهرستان های مختلف نسبت به هم بصورت سیستماتیک در رفتارشان بروز می دهند اصلا  کار سختی نخواهد بود.

گویی سنگ بنای حیات سیاسی و اجتماعی عده ای در استان همین اختلاف افکنی و ستیزجویی در استان است که  متاسفانه این اختاپوس تنفر چند سالی است از قومیت گرایی- نوچه پروری، نماینده مجلس سالاری تغذیه، و امروز به چین هیولای تنومندی بدل شده است. اما سوال اساسی این است که در طی این چند سال در حوزه عمومی چه کنش های اتفاق افتاده یا چه کانون های شیطنتی شکل گرفته است تا مردمی که به بلندای یک تاریخ زیست، فرهنگ و هویت مشترک دارند اینچنین منزجر و متنفر نسبت به هم گذر عمر می کنند. مسئله ای که ضرورت ورود تمام شخصیت ها و دستگاه های مرتبط از نماینده محترم ولی فیقه و ائمه جمعه تا دانشگاهیان و معتمدین محلی را دو چندان ساخته است ماهیت بحران ساز این نگاه می باشد. در پاسخ به چیستی و چرایی این نگاه به اعتقاد نگارنده متاسفانه مسئله از زمانی شروع شد که برخی از مدیران دستگاه های اجرایی از قوه مجریه به یکسری عوامل و پادو های نمایندگان مجلس تقلیل یافتند.

معتدم که بسیاری از این کانون های نفرت پرورش یافته عملکرد مدیرانی هستند که بیش از حد و اندازه در آغوش برخی از نمایندگان مجلس غش می کنند. با انفعال نماینده ارشد دولت در استان و دخالت بیش از پیش نمایندگان مجلس در انتصابات، نباید انتظار داشت که امیرکبیرها و کریم خان ها مدیر شوند قطعا در این فضا این ملیجک ها و پادوهای سیاسی در معرض ابتلا به منصب ها مدیریتی قرار می گیرند، که در نتیجه فرصت های مدیریتی از نعمت و ابزار توسعه تبدیل به نغمت و نکبت خواهند شد.

طبیعی است که ما بپذیریم هرگز یک پادو نمی توانند یک لژیونر شود و به کهگیلویه و بویراحمد مترقی واحد و یا حتی ایرانی پیشرو فکر کند. قطعا تاریکخانه ذهن این پادو ها و تازه به دوران رسیدها انقدر از ترشح بزاق ناشی از حس رضایت نمایندگان مجلس پر هست که دیگر جایی برای هیچ چیز در آن باقی نمی ماند. وا اسفا که انگار نه انگار استانداری هم وجود دارد. بنابراین رسالت اصحاب رسانه تاباندن نور شفافیت براین کانون های شیطنت خواهد بود.

و اما یکی از دستگاه های که حقیقتا برخلاف ماهیت تخصصی و فنی که دارد و باید به قلب تپنده توسعه تبدیل شود متاسفانه در اثر یک مدیریت فشل و ملوک الطوایفی از طریق تخصیص های ناعادلانه، استخدام ها و انتقال های بی ضابطه و سفارش شده تبدیل به یکی از این کانون های تنفر زایی و در آیند هم شاید زمینه ساز بروز انواع بحران های امنیتی در استان گردد، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان است. مسئله ای که ضرورت ورود تصمیم گیرندگان در سطح ملی و استانی به این مسئله و جراحی مدیریتی سازمان برنامه و بودجه استان رو دو چندان کرده است. شاید جمله ای که نقل محافل سیاسیون باشت مبنی بر اینکه که سازمان مدیریت سفارتخانه باشت در استان شده، خود گواه مدیریت جهت دار، یک سویه و غیر علمی علی حسن نوروزی بر سازمان مدیریت هست. سازمانی که بخاطر حاشیه های اطراف مدیر آن تاکنون نتوانسته قدمی قابل سنجش در جهت توسعه استان بردارد.

نوروزی را که شاید بتوان در بین مدیران تنها کسی دانست، که علیرغم ضرورت برخاسته از جایگاهش، تا کنون پرونده مدیریتش در اتاق شیشه ای رسانه ها و افکار عمومی کمتر مورد تابش تشعشات شفافیت قرار گرفته است. قصه معاونین علی حسن نوروزی و ارتباطشان با غلامرضا تاجگردون و باشت و گچساران در کنار چشم پوشی نوروزی به خیل عظیم نیروهای متخصص از سایر شهرستان ها، خود حدیث پر غصه ایست که تا کنون استاندار احمدی هم علیرغم تمام  حرف و حدیث ها  نتواسته از این سد عبور و در این حوزه نمره منفی دریافت کرده است.

بنظر می رسد که دکتر احمدی استاندار باید یکبار تکلیفش را در پازل مدیریتی استان، حداقل برای خودش، مشخص کنند و برای خودش جا بیندازد که کجایی چرخه مدیریتی این استان قرار دارد. احمدی قطعا به این نتیجه رسیده است که با نوروزی و تیم ضعیفی که وی و اطرافیانش به سازمان برنامه و بودجه تحمیل کرده اند قطعا نه خبری از طرح آمایش سرزمین خواهد بود و نه توسعه ای از آستین علی حسن نوروزی و تیمش برای استان در خواهد آمد. متاسفانه در سازمان مدیریت علی حسن نوروزی مسئولیت ها نه بر مبنای شایستگی های علمی و فردی بلکه به بهای ارادت به غلامرضا تاجگردون تقسیم می شود. عملکرد ضعیف، غیر علمی و استخدام ها و انتقالی های سفارش شد( که در آینده ای نه چندان دور به تفصیل در مورد آن پرداخته خواهد شد) به گونه ای سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان را به قهقرا برده است که امروز شاهد ضعیف ترین سازمان مدیریت در تمام ادوار تاریخی آن هستیم. بنظر می رسد اگر دنبال نمایش معجون و معیاری از عملکرد سیستم عریض و طویل سازمان مدیریت و برنامه ریزی باشیم می توان در کنار نگاه به محل تولد نورچشمی های قرار گرفته در موافقت نامه ها سازمان برنامه با دستگاه های اجرایی برای استخدام های بی ضابطه بهترین شاهد، عملکرد کارگروه پژوهش سازمان در واگذاری طرح های تحقیقاتی و پژوهشی استان خواهد بود که قطعا در آینده ای نچندان دور هم صدای این تحقیقات و هم جیغ استاندار به گوش خواهد رسید. واگذاری که تنها می توان اصطلاح خاله خرزویی بر آن نهاد.

انارستانسیم کارت دانشجویی همراه اول
تلگرام
تلگرام

109 دیدگاه

 • واقعا اقاى ن......گندشو دراورده در كوچكترين اداره اين شهر 5نفر از بستگانش را كه همه از باشت وگچساران هستند استخدام قراردادي شركتى كرده وايشون سرطان اين استان هست اقاي استاندار تا كار به جاى باريك كشيده نشده نوروزى را بى زحمت ازاين استان اخراج كنيد اون هم از مديران ومعاونان برنامه بودجه به خدا سازمان بي برنامه بايد اسمشو گذاشت بجز اقاى شهابى بقيه يه مشت بى سواد هستند
 • منتظر روزی باشیم که مردم استان گردنه ها را برهم ببندند. عملکرد تاجگردون به شکل وحشتناکی خودخواهانه و تمامت خواهی است. طرفداران ناتوانش را به زور القایی مدیریت کمیسیون بودجه به کرسی مدیریت می رساند. زارعی هم در خواب خوش خرگوشی است تا ملت بویراحمد ایندفعه چطور جوابی به تو بدهند
 • خوبه یه کم هم انصاف داشته باشید که ندارید مقدمه خوب بود و اشارتی به درد داشت اما در ادامه فقط گوشه کوچکی را گرفته و ادامه داید و نتیجه گیری . دوست عزیز یه سری سازمان تامین اجتماعی درمان و بقیه ادارات هم بزنین و بنویسین
 • بودجه ريزي اين استان حداقل تا سي سال ديگه دست بچه باشتي ها است. اقاي حسن نوروزي براي نمايند غش ميكنه. خودش كه باشتي هست و اكثر نيروهاش مثل معاون بودجه اش هم باشتي است. استاندار بايد اين دستگاه را پايش نيرو بكنه و از هر شهرستاني توازن نيرو را حفظ بكنه . اقاي نوروزي تو هر دستگاهي چند نيرو كاشته .
 • اگر كمسيون بودجه را از تاجگردون بگيرن مشكل حل ميشه. غرور ايشون بخاطر ضعف اين محلس و ناتواني ديگر نمايندگان هست
 • نشست هاي شبانه حسن نوروزي با تاج گردون و باج خواهي هاي ايشون از مديران باعث گرديده مردم از مسولين بدبين بشن.
 • واقعارکه مردم بویراحمد لیافت کازرون راهم نداره باید برزین داخل خیابان و جلوی بی عدالتی ها و خودخواهی های ت.....و ن......را بگیرند بی غیرتی هم حدی داره نوروزی شورش رد در آورده متاسفم برای مردم بویراحمد که ن...... و ت....... هر کاری دوست دارند می کنند بیاخیزید مردان دلیر بویراحمود
 • اقای استاندار اگه ..........رو نزنی بیرون .....مردم بویراحمد با برنو بیرونش میکنن.....پس .......یادت باشه اگه خودتو میخای از اینجا زود ....... گم کن......
 • همه مردم استان خود را به خواب زده اند تا عملکرد جهت دار نوروزی مدیر کل برنامه وبودجه را نبینند اگر قرار است که این ادامه یابد همان بهتر که اداره کل برنامه وبودجه ای نداشته باشیم تا کمتر تحقیر شویم.
 • دیری نخواهد پایید که عملکرد نوروزی دیگ خشم مردم ستمدیده استان را به جوش آورد.
 • میخواهم بدانم در این استان سازمان بازرسی و اداره کل اطلاعات چرا به یکه تاری های آقای نوروزی آنهم با پشتیبانی آقای تاجگردون مباشر زاده منصور خان باشتی پایان نمیدهند؟
 • جواب تیرتاجی/یه ضرب المثلی هست میگفتند آقاوپلنگ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ایسوککاجان تیرتاجی هنرش چه بوده وچه هست؟؟؟؟؟؟؟
 • فعلا نوروزی وحسن زاده وسینایی علی محمدی وموسوی وسهمگین وهرمزی که همگی ازنیروهای باشت هستندهرکاری دلشون خاست تواین سازمان که فقط مختص باشت میباشدانجام دادن/21نیروی شرکتی که اکثراباشتی هستندبکارگرفته و6نیروی قراردادی بدون آزمون بکارگرفتن که 5نفراز آنان بچه باشت هستندقریب به25نفرماموربخدمت ازسایردستگاههاواردسازمان کردندکه23نفرآنان بچه باشت هستندوخلاصه بایداسم سازمان رابزارن سازمان برنامه وبودجه باشت وگچساران بعدداخل پرانتزباخط خیلی کوچک بنویسنداستان ک.ب؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • شهرستان باشت دارای جمعیتی حدودا 1/30 جمعیت استانمان باشد و حدودا انتظار میرود اگر جمعیت کارکنان سازمان برنامه و بودجه استان را 90 نفر تعیین کنیم حداکثر می بایست 3 نفر از باشت در این سازمان مشغول به فعالیت باشند.اما متاسفانه وقتی به این سازمان مراجعه میکنیم این موضوع در ذهن تداعی می کند که سازمان برنامه بودجه شهرستان باشت واقع در میدان مرکزی شهر باشت می باشد.مسئولان چرا رسیدگی نمیکنند؟ در این سازمان چه آشفته بازاری است؟؟؟؟
 • سى ساله همچى مال شما بود حالا دوسال هم بچه هاى گچساران چه اشكال داره ،،، البته اين تلنگر حقتون بود چون داشتين زياده روى ميكردين
 • جونم من نفس احمدي نژاد كه برنامه و بودجه را منحل كرد. نوروزي بايد در دادگاه محاكمه گردد . سازمان بازرسي بايد جواب اين بي عدالتي را بدهد.
 • آقایان سازمان بازرسی چرا به مناقصات صوری سازمان مدیریت ورود نمی کنید آنجایی که در پشت ساخت و سازها ( مهمانسرا و سالن ها )جیب خود و کمبود وسایل خانه هایشان را جبران میکنند.قطعا یک روزی این اسناد منتشر میشود و شما عواقب تصرف در بیت المال را میبینید
 • لطفا نام بچه های گچساران را قاطی نکنید . اصلا گچسارانی دو سه تا بیشتر نیست همه باشتی هستند و تماما بیسواد
 • باسلام و احترام - بنظر میرسد بدون بیان دقیق و مشخص شروع کرده ایم به ناسزا واقعا دکتر نوروزی فردی علمی و توانمند می باشد که توانسته با مدیریت کارآمد خود در سالهایی که کل اعتبارات بصورت اوراق مشارکت و اسناد بوده و عمده پروژه های کشور با کندی پیش می رود پروژه ها فعال نگه داشته و کارنامه خوبی در این خصوص از خود نشان دهد. قطعا هر مدیری موافق و مخالفانی دارد چون هر کسی که خواسته نامعقولی هم داشته باشد و دکتر نوروزی برابر قوانین نتواند پاسخ مثبتی دهد می شود مخالف. کار نویسنده متن بطور مشخص از پروژه های عمرانی و وضعیت مطلوب اجرای آنها می گفت. یا از تسویه بدهی بازنشستگان در سال 1396 حرفی می زد. ولی حیف که تنها بفکر تخریب مطلب نوشته شده است. من الله توفیق
 • ادب مرد به ز دولت اوست. کامنت هایی که بنام تیرتاجی گذاشته میشه کار نیروهای مخالف جریان حاج زارع برای تخریب حاج زارع و ایل تیرتاجی است. اگرچه ...... یرتاجی است اما عملکرد ایشون ذره ای به نفع ایل تیرتاجی و دیگر ایلات بویراحمد نیست و فقط باعث بی آبرویی ایل و تبار خود است. ......بدون اجازه تاجگردون آب هم نمیخوره. عملکرد زشت و متحجرانه و نابخردانه ایشان را به به جساب تیرتاجی نگذارید.
 • بیخود میکنید از نام تیرتاجی هزینه میکنید. نان بری گناه کبیره است و عملکرد زشت و ناصواب و متملقانه ......فقط مایه خجالت و بی آبرویی ایل بویراحمد بوده و به کام باوی است. متاسفانه ..... متوجه حرکات ناشیانه، بچه گانه و آماتوری خود نیست.
 • درود بر گچساران. بله افراد بکارگیری شده توسط رییس سازمان مدیریت فقط و فقط از بچه های باشت هستند و سه نفرشان هم گچسارانی نیستد. متاسفانه مردم گچساران بیشتر از همه از این موضوع دردمند هستند. عده ای دهاتی و بیسواد آسایش و تمدن گچساران را به یغما برده اند. یک چهارم جمعیت دوگنبدان باوی است بقیه بویراحمدی و قشقایی و بختیاری و عرب و خوزستانی و ... هستند.
 • اقاي استاندار محافظه كار اگر راست ميگي برو تو برنامه و بودجه ليست نيروها را دربيار ببين كه چه به عدالتي دارن به استان ميكنن
 • ن و ت اگر آدمهای خوبی بودند توی بویراحمد و میان ایل و تبار خود یه جایی داشتن نه اینکه آواره ناکجا آباد میشدن. این آقایون دارن عقده حقارت خود را نشون میدن و لاغیر.
 • والا چه عرض کنیم وقتی یه مدیر بویراحمدی سکاندار میشه چنان غرور برمیداره که اصلا همه چیزو فراموش میکنه اما باشتیها و ... برای همشهریاش خودشونو میکشن و پست های کلیدی به همشهریاش میده من هم ناراحتم بویراحمد مدیران لایقی داره و باید سکانو بدست بگیره
 • سلام. دوستان از هرگونه توهین یا بی احترامی به مردم شهرستانها و طوایف پرهیز کنیم. اما خیلی از مطالب نویسنده درست و بحق بود. تعجب میکنم ب قولی آیا سازمان بازرسی و اطلاعات در چه هنگامی باید وارد شوند. سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان شده شرکت خصوصی فامیل های خاص ت..... نکته بعد گفته میشود پیمانکاری که اکنون در حال بازسازی مهمانسرای سازمان میباشد کار ساختمان سازی ویلای یکی از مسولین سازمان را همزمان انجام میدهد. برای شفاف سازی مدیر و مالی و جناب رئیس وضعیت و اسناد و مدارک ارائه نمایند
 • نیرویل تاجگردون انگار (من تو سه) اومینه و صحرا. نیروهای تاجگردون انگار از غار اومدن بیرون.
 • اقای زارع پورمدیرکل اموزش وپرورش بخدابخواهی یانخواهی تاریخ ازشما یادمیکنه مثل خره افتادیدبه جان این استان فقط جاه طلبی وبخدااگه خبرداشته باشیدامتحانات تواین استان چطوری بدون هیچ نوع محدویتی برگزازمیشه به حال پچه هاتون گریتون میگره اقای زارع پوراگربخاطرجاه طلبی نیستی خودت واقای یاری معاونت که بویراحمدراتاصدسال دیگه نابودکردیدخداوکیلی دوماه پیش چندتا مشکل ارزیابتون ازفلان اداره منطقتون گرفت ولی بخاطرپستتون لام تاکاف نگفتیدبروتوهیات تخلفاتت نگاه کن بخداجواب این بی عدالتیها ودانش اموزان بدبختت راخودت ویاری میدهید بشین نگاه کن
 • جواب خطاب به تیرتاجی وناشناس کاش بشناسمتی تابهت بگفتمی شما،تری چه ازتون ساخته میشه که شاعرشدی وازادب حرف میزنی شماهافقط وفقط بزچرابودیدوبس؟؟؟؟؟؟
 • قابل توجه سازمان بازرسی..... سازمان برنامه بودجه در قبال اعطای مجوز شرکت های خدماتی به اداره ها ، آنها را مجبور به پذیرفتن تعیین نیروهای شرکتی توسط مسئولان ارشد سازمان برنامه و بوجه کرده اند.
 • همین قدر ازما ساخته است که پانصد ساله با صبوری و شکیبایی و نزاکت سروری میکنیم خصوصا در این ۶ سال اخیر که سرور شما هستیم.
 • زمانیکه آبا و جداد تو در حال دله دزدی و راه بندی بودن تیرتاجی ها در حال کشد و زرع و دامدرری و عمران و آبادی بودن. خمس و زکات و صدقه اموال تیرتاجی بود که آباواجداد نو را از مرگ نجات میداد. واقعا بی هویتی که اسم خودت رو گذاشتی ناشناس.
 • از ماست که بر ماست. با خواندن کامنت های های بالا و طرز تفکر امثال ناشناس به این نتیجه رسیدم که تقصیر از خودمدنه که چنین بلایی سرمون میاد. امثال این اشخاص هیچوقت آدم نمیشن.
 • ای برادر چه بگم از بدبختی های استان.از ماست که برماست.اگه موقع انتخابات درست انتخاب کنیم شاید......۵
 • دكتر نوروزى تنها مدير اين استان هست كه نقطه كورى در مديريتش نداره مطمينأ كامنت هاى مخالف از دكتر نه شنيدن مهم ريش سفيد هاى بويراحمد هستن كه به دكتر لطف دارن
 • درجواب خطاب به ناشناس/اولابی هویت خودتی وجدآبادت دومااسمتون هویت شغلتون هست چون آدم ادباربزچران هست سوماسروریتون ۱۰۰سال بویراحمدعقب انداخت وتاریخ بیانگرهمه چیزاست ........
 • متاسفم برای مردم استانم و ادب و طرز فکرشان همه کامنت ها از روی کینه و حقارت وگرنه این استان تا بحال مسولینی چون دکتر نوروزی نداشته و نخواهد داشت ....
 • متاسفم برای مردم استانم و ادب و شعورشون.همه کامنت ها از روی کینه و عقده و گرنه مسولینی چون دکتر نوروزی تا بحال ابن استان نداشته و نخواهد داشت ....زنده باد و سر بلند دکتر نوروری عزبز
 • متاسفم برای مردم استانم و ادب و فرهنگشون همه کامنت ها از روی کینه و عقده و گرنه این استان تا کنون مسولینی چون دکتر نوروزی نداشته و نخواهد داشت ...زنده باد و سر بلند دکتر نوروزی عزیز
 • متاسفم برای مردم استانم و ادب و فرهنگشون همه کامنت ها از روی کینه و عقده و گرنه این استان تا کنون مسولدکتر نوروزی نداشته و نخواهد داشت ...زنده باد و سر بلند دکتر نوروزی عزیز
 • دکتر نوروزی نها مسیول باسواد و برازنده استان ...لطفا زحمت بکشین ویه سر به سایر دستگاههای دولت از جمله علوم پزشکی بزنید وبعد عقده هاتون خلی کنید
 • دکتر نوروزی عزیز مردم استان ما لیاقت وجود شما رو ندارن ...با خوندن کامنتها به حال مردم استانم غبطه خوردم
 • لیاقت دکتر نوروزی بیشتز از این استان هست به امید پیشرفتهای روز افزونشان به واسطه علم و لیاقت نه ضابطه ...
 • خدايى اين توضيحات و گلايه ها نسبت به دكتر نوروزى واقعيت نداره من بارها با ايشون ارتباط كارى داشتم به صداقت وقانومندى ايشون پى بردم
 • ازقدیم گفته اندانسان نبایددراوج عصبانی تصمیم عجولانه بگیردمن یه پیامی جهت مزاح دادم نسبت به هنرایل تیرتاجی ،متاسفانه یه کسی ازکامنت نویسان مارابشدت هتک حرمت کردمن هم ازروی عصبانی پیامهای دادم ازبابت پیام هام ازایل سترگ تیرتاجی معذرت میخام وحرفهای که زدم فقط نسبت به شخص نویسنده کامت می باشد چون واقعاناراحتم که نامی ازهمه تیرتاجی ها آوردم مجدداازایل تیرتاجی پوزش میطلبم چون ازروی ناراحتی وعصبانی پیام دادم واصلاموضوع چیزدیگری هست ماافتادبم به جون همدیگر
 • چرا هر بار من خبرهای استانم رو میخونم جز کینه و حسد و خالی کردن بچه های استان نمیبینم!؟تا کی میخواید ادامه بدید!؟اگه یه غریبه بود محال بود اینهمه کینه و حسد ورزی!!!!! فقط خدا به ما رحم کنه وقتی خودمون با خودی اینجوری میکنیم
 • فکر نکنم تو این دولت از بین مدیران کسی با صداقت تر از دکتر تاجگردون و دکتر نوروزی باشن چشم حسود کور به امید موفقیت بیشتر
 • واقعا متاسفم واسه خودم که بین همچین جماعتی هستم ،چراا نون میبرین،استان ک.ب هرچی داره از نفت و گاز گچساران داره و حق همه طوایف گچساران و باشت هست که در تمام کابینه استان باشن ،جایگاه جناب دکتر نوروزی بهتر از اینهاست و لیاقتشو داره و تا الان توانسته مدیر مدبری باشه .تا وقتی حسن نیتتون اینه این استان راه به جای خوب نمیبره.واسه نون برها ارزو موفیت میکنم امیدوارم روزی باعث پشیمونی این کاراشون بشن.
 • دروددد فراوان بر دکتر حسن نوروزی واقعا باید قدردان زحمات بی همتا شما بود. افسوس صد افسوس که مردم بویراحمد لیاقت نخبه ی همچن شما را ندارند کسانی که کاملا از لحن بیانشان مشخص است از سر کینه و بدخواهی شما را تخریب میکنند امیدوارم مردم ببینند و بعد راجب شما قضاوت کنند
 • ما به دکتر حسن نوروزی افتخار میکنیم و این مردم حسود.و بد ذات و جاه طلب بویراحمد هستن که چشم دیدن موفقیت های اقای نوروزی را ندارند ایشون جز نخبه های گچساران بودند و باید بهش افتخار کرد
 • لیاقت دکتر نوروزی بیشتر از این حرفاست یه مشت ادم فرصت طلب کامنت میذارن که هیج کدوم به دکتر نمیچسبه کسی با صداقت تر از دکتر تاجگردون و نوروزی نیست ونخواهد بود
 • مطمين باشيد كه دكتر نوروزى با توجه به شايستگى هاى علمى و مديريتى داره بزودى در پست هاى بالاتر و خارج از استان با اقتدار به كارش ادامه ميده و بعدأ متوجه ميشين كه انتقادهاى شما عزيزان بى اساس و بدبينانه بوده و آخرت خود رو زير سوأل بردين..خدايا چنان كن سرانجام كار تو خشنود باشى و ما رستگار
 • افسوس میخوریم که بویراحمد لیاقت نخبه همچون دکتر نوروزی را ندارند .به امید موفقیت بیشتر دکتر نوروزی.
 • متاسفانه بايد دكتر نوروزى رو از دست بدين بعد يه غير بومى بيادش ببينم حتى حاضر به يه جلسه رودررو و خصوصى ميشين هى داد بيداد كه اقتدار دكترتاجگردون و نا كارآمدى نماينده ها باعث شده كه نيروهاى دكتر تاجگردون رو ببرند زير سوأل
 • طلا که پاکه چه منتش به خاکه ، مرد باید بود و با افراد حسود اطراف کنار امد و شما نمونه یه مردی و از پای در نخواییی افتاد یا حق
 • با عرض سلام و ادب احترام خدمت تمامی مردمان استان کهگیلویه وبویر احمد. من اقای نوروزی را میشناسم و ایشون جز یکی از افراد باسواد و جز نخبه های شهرستان گچساران هستند باشد که روزی قدر این مرد بزرگ را بدانیم و جای تهمت و ناسزا و دروغ گوی درباره ی ایشان از او سپاسگذار باشیم
 • عملكرد تاج و علي حسن باعث نفاق و جدايي فوميت ها در استان شد. طوري شده كه مردم دنبال انتقام هستن .
 • ..... بر دکتر تاجگردون که باعث و بانی همه این نفاق ها ایشون هستند بخدا شما تو ادرات دیگه نیستن که چطور به یه مشت آدم پوچ و بیسواد جایگاه داده و هر چه دلشون میخاد میکن.....
 • کسی نگفته دکترنوروزی آدم بدی هست/ایشون آدم بسیارمودب باسوادکاربلداماعیب ایشون این که تمام نیروهای بکارگرفته درسازمان راازقبیل قراردادی وشرکتی وماموربخدمت که همگی منتقل شدندبه سازمان همگی ازباشت وگچساران بودنددرصورتی که این اداره مختص باشت وگچساران نیست /برنامه وبودجه استان است؟؟؟؟؟
 • تمام این فتنه ها زیر سر مجید ........هست.مجید....... یک نیروی بی سواد که تا دیروز معلم مدارس استثنایی بود حالا اومد شد معاون وپنج نفر از اقوامش رو اورد سر کار.به نظر من باید مجید ...... رو محاکمه کرد .زمانی هم دانشگاه پیام تور بود تمام فک وفامیلش رو اونجا استخدام کرد.زنشو از لیکک انتقال داد استان خودش از گچساران ومعلم مدرسه استثنایی اومد سازمان ،تو خونه سازمانی لم داده وعشق وحال میکنه ماشینای سازمان هم کارای شخصیش رو انجام میده و خلاصه داره عشق وحال میکنه کسی هم نیست که جلوشو بگیره....... بارها گفته ضدیت دارد با بویراحمدی وحتی اگه از دستش بربیاد تمام بچه های بویراحمد رو از سازمان اخراج وتبعید میکنه.خلاصه بگم تمام فتنه ها از ...... هست.خخخخخخخ
 • به قول تو چپ کو .لر بی فرهنگ..به همین وضعیت تو میگی.کل استان ما را خودش داره می چرخونه..از قدیم گفتن هر چی لر ایگو از داغ دل ایگو.
 • دکتر نوروزی یکی از مدیران نخبه واقتصادان این استان و حتی کشور محسوب میشه دکتر بلد در بودجه ریزی هستن وچون به امسال شما ها باج نمیده هر چند وقت مطالبی علیه کسی که خودتان هم حتی یک بار روزومه کاری این شخصیت توانمند و مدیر کاربلد را مطالعه نکردید شما بازی سیاسی راه انداختید که به جای واقعیت باج میخواهید نه مدیران نخبه که اگه از نمایندگان پست میخواستن الان جای بودن که شما الان بجای تخریب دم تکون میدادین
 • این نفاق همیشه بوده و هست تا افراد حسودی عین تو هیت و پیامت اینو ثابت کرد به همه من خودم به تیرتاج اصیلم که دکتر نوروزی با تمام معرفتش یبار رفتم ادارش و کار خواستم ازش وانجام نداد ولی حسود نبود عین تو و عین مرد گفت نمیشه
 • اتفاقا نوروزی تا یکی مثل حسن زاده رو از اموزش و پرورش میاره و میزاره حراست سرانجامی نخواد داشت
 • اگر آقای نوروزی به قول بغضی از اقایان تخم دو زرده برا استان می زاره چرا این همه نیروی از خانواده های خاص توی باشت گرفت به روستای ما هم یک سر سوزنی توجه نکرد
 • انشالله تو دوره بعدي تاج رد صلاحيت ميشه. علتش هم مافيايي هست كه از سمت رييس كمسيون بودجه به هم زده. اينقدر بر عليه ايشون شكايت شده كه موجبات رد صلاحيتش فراهم شده......
 • بنده به نمایندگی از اهالی روستا های زیادی از باشت عرض می کنم که متاسفانه ادم های مثل ما فقط بدنام نوروزی شده ایم ایشون فقط تعداد محدودی از خانواده ها که عموما کدخداها و ادم های که روز رای گیری بدردشون می خوره رو دیدن ولی آسیب خیانت های ایشون رو ادم های مث بنده می دم
 • بنده به عنوان یک خانم تحصیل کرده قشقایی چند نوبت به تاجگردون و نوروزی برای اشتغال مراجعه کردم اما فقط بخاطر اینکه دختر یک کشاورز در خر بل بودم هیچ محلی نذاشتن و الان من با فوق لیسانس دانشگاه دولتی و استعداد درخشان بودن در سر خیابان به فروش سبزی مشغول می باشم
 • در تمام استان اینهمه اداره کل هست که حتی یک نیروی گچساران و باشت در اون به کار نگرفتن و ما بحثی نداشتیم ،۳۰ سال هرچه داشتیم به یغما بردید بازم سازش کردیم بخاطر حفظ اتحادمون،الانم که اتفاق خاصی نیفتاده فقط اقایون تلاش دارن بخشی کوچکی از حقوق این خطه از استان رو بهشون بازگردونن،ما بیشتر از حقمون نمیخایم ولی دیگه به کمتر از حقمون هم راصی نمیشیم
 • در ضمن معیار سنجش نوروزی،سینایی،محمدی،موسوی و بقیه کادر سازمان نظرات مغرضانه امثال شماها نیست که در تمام دوران موجودیت سازمان مدیریت به گفته امار و نظرات کارشناسان مربوطه قویترین کادر اداری بوده است.
 • نوروزي بايد بر كنار بشه....موسوي بايد بركنار بشه.....سهمگين بايد بركنار بشه....سينايي و غيره بايد بر كنار بشه.
 • مسلما در هرسازمانی شاهد اعمال سفارش و فامیل گرایی و پارتی بازی هستیم،حتی در سازمان‌های نظارتی و امنیتی. گاه آنچنان در تعصب به زادگاه جغرافیایی خود افراط می ورزیم که فراموش میکنیم طرفدار حق و حقانیت باشیم. ازنظر بنده هم بکارگیری نیروهای بدون فراخوان جای اشکال دارد ولی مواظب باشیم بدون سند و مدرک و بدون اطمینان ازتخلف صرفا براساس تعصب !! به مدیران استانی حمله نکنیم.
 • مسلما در هرسازمانی شاهد اعمال سفارش و فامیل گرایی و پارتی بازی هستیم،حتی در سازمان‌های نظارتی و امنیتی. گاه آنچنان در تعصب به زادگاه جغرافیایی خود افراط می ورزیم که فراموش میکنیم طرفدار حق و حقانیت باشیم. ازنظر بنده هم بکارگیری نیروهای بدون فراخوان جای اشکال دارد ولی مواظب باشیم بدون سند و مدرک و بدون اطمینان ازتخلف صرفا براساس تعصب !! به مدیران استانی حمله نکنیم.
 • ایول دکتر نوروزی تو میتونی تاجگردون نه تنها رد صلاحیت نمیشه بلکه به درجات بالاتر میرسه ، ماشالله به جفتتون
 • خدا حراست سازمان مدیریت و برنامه ریزی را فقط برای همین کار خلق کرده. خیلی حرفه ای است و مسبوق به سابقه می باشد. خدا به نوروزی و سینایی رحم کنه.
 • تاجگردون با شعار اصلاح طلبی و راهنمای راست و قوم و خویشی با بزرگان جناح راست میخواهد پای خود را در عالم سیاست محکم کند. ایشان از مدیریتش در برنامه و بودجه سوئ استفاده و بودجه استان را تبدیل به ابزار معامله برای برکشیدن دوستان و اقوامش کرده است. به لحاظ نسبت جمعیتی ایشان نیروهای نخبه چندانی ندارد اما متاسفانه نسبت به سرنوشت مردم استان بسیار بی تفاوت است و هر چه طرفدار و هم باشتی با توان و بی توان دارد را در مقامهای مدیریتی مهم میکارد. در علوم پزشکی انتصابهایش به جوک تبدیل شده اند. این روزها اعضای هیئت علمی و کارمندان دانشگاه مرتب در حال پوزخند زدن به انتخابهای ایلامی(بخوانید تاجگردون) هستند.
 • دکتر نوروزی چند ماهی بیشتر نیست که از رساله دکتری خود دفاع کرده است. تمام نخبه های گجساران به اندازه دکتر ملک حسینی سوابق علمی ندارند. یاسوج مهد نوابغی مانند دکتر نیک اقبال و دکتر مندنی پور و دکتر مردانی و دکتر هاشمی و دکتر وکیلی هست.همین الان دکتر وکیلی مگر عضو هیئت رئیسه مجلس نیست؟؟؟؟نوروزی فقط یک ...... سیاسی می باشد.....نوروزی عامل شکست تاجگردون در انتخابات آینده می باشد. آنقدر تخلفات ........زیاد هست که شورای محترم نگهبان حتما جهت تایید صلاحیت تاجگردون آن موارد را بررسی و اعلام نتیجه خواهد کرد.
پربازدید ها
عکس